KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDENc RlJBLAn Ml". 10. DER (lichoorende bij de Leydsche Courcmt van dó Junij Ó8601V°. 70.) »<XXX> tytrOO-O- Zitting van Junij. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Stoffels, Tichler, Kluit, llubreelit, Tollens, ten Sandc, Tacts van Amerongen, du Ricu, Krantz, de Fremcry, Driessen, Gevers, Iluyser, Lezwijn, van der Hoeven en de voorzitter; heb bende de heeren Olivier en de Moen kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteckeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeelt: 1". Een besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Znidhollandvan den 29stcn Mei 18G0, n°. 2, betreffende het bepalen van een gelijk school geld voor alle klassen der lagere scholen. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland, in dato 15/23 Mei jl.n°. 10, waarbij bezwaar gemaakt wordt in de goedkeuring van het raadsbesluit van den 19''e® April dezes jaars, betreffende de in ge bruik geving van gemeentegrond aan de weduwe E. V. Vogelvangeren tevens wordt ingetrokken de bereids verleende goedkeuring op het raadsbesluit tot het in gebruik afstaan van gemeentegrond aan vrouwe van Pailandtaan gezien bij deze beide besluiten recognitiën ten behoeve der gemeenten Haar lem en Leyden zijn bedongen en mitsdien ten deze gemeenschappelijke beslui ten van de beide gemeentebesturen worden gevorderd. En is na deliberatie, overeenkomstig de voordragt besloten, in gevolge art. 121 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), magtiging te vra gen aan Gedeputeerde Staten voornoemd, om gemeenschappelijk met de ge meente Haarlem de uitgifte van gronden langs de trekvaart te regelen. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincievan den 23s,cn der vorige maandn°. 29houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 10 Mei jl.tot wijziging der begrooting voor 18G0, in ontvangst en in uitgaaf. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidhollandvan den 23 Mei 18G0, n°. 31, daarbij goedkeurende de raadsbesluiten van den 10dcn bevorens, tot het verleenen van een buitengewoon subsidie over 1859, aan het minnehnis en aan het Evangelisch Luthersch wees- en oudeliedenhuis. 5°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Znidholland, in dato 23 Mei jl., no. 48, waarbij het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1860 wordt goedgekeurd. 6°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 30 der vorige maand, n°. 13, houdende goedkeuring van twee raadsbesluiten tot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1859. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. 7°. Eene missive van de commissie tot regeling der tentoonstelling van nijverheid, van den 4 dezer maand, daarbij Burgemeester en Wethouders en eene commisse uit den raad uitnoodigende om op den dag vóór de opening dier tentoonstelling, de voorwerpen in oogenscbouw te komen nemen. Overeenkomstig de voordragt is beslotenonverwijld tot het benoemen van leden voor die commissie over te gaanwaartoe bij het lot en met onderlinge schikking zijn aangewezen de heeren Tichler, Kluit, Tollens, de Fremery en van der Hoeven. Voorts beeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Adres van den pachter der waaggelden, J. van Bcrkel, om verminde ring zijner pachtpenningen. 2». Adressen van E. du Moulin en J. Garrer, waarbij zij vergoeding vra gen wegens geledene schade door het omwaaijen van boomen bij den jongsten storm. 3°. Adres van A. Artshoudende verzoek om gebuild en ongebuild rogge- cn tarwemeel te mogen vervaardigen en voor eigen rekening in den handel brengen. 4°. Nader adres van de weduwe C. van Leeuwen, om vergunning tot bet dempen der sloot voor bare woning buiten de Marepoort. En is, conform de voordragt besloten, deze adressen te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Ontwerp-verordeningen ter regeling van bet openbaar lager onderwijs overeenkomstig de wet van 13 Augustus 1857 (Staatsblad n°. 103). Conform de voordragt is besloten dezeten fine van berigt en raadte stellen in banden van de plaatselijke schoolcommissie. G°. Aanbeveling van Mren Regenten der Roomsch-Catholijke armen en weezen, ter vervulling ccner in dat collegie bestaande vacature. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. 7°. Adres van C. Struyck Bevel, gewezen ijker van het botervaatwerk tot liet bekomen cener schadeloosstelling voor bet gemis van zijn aandeel in den ijlt der botervaten, tijdens de waarneming dier betrekking. Overeenkomstig de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, aangezien de requestrant geen gemeente-ambtenaar geweest is en zich alzoo te dier zake niet tot deze vergadering behoort te wenden, De Burgemeester stelt verder aan de orde van den dae: 1°. De benoeming van een ambtenaar bij de plaatselijke belastingen. De leden Stoffels, Taets van Amerongen en van der Hoeven worden aan gewezen om met den Burgemeester bet bureau van stemopneming uit te maken, waarna bij 17 stembiljettenovereenkomende met het getal aanwe zige leden, uitgebragt zijn op M. Toorens en A. T. Smagtel, ieder 7 stem men, S. Nieuwenburg, J. Capteyn cn T. van den Berg, ieder 1 stem. Niemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich veree- nigd hebbende, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij met een gelijk aantal stembilletlenovereenkomende met dat der tegenwoor dige leden, zijn uitgebragt op M. Toorens 10, en A. T. Smagtel 7stemmen. Is mitsdien tot adsistent commies-portier bij de plaatselijke belastingen be noemd Mozes Toorens. 2". Missive van de algemecne commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamershoudende uitnoodiging tot overgave (met rekening en verantwoording) van geldsommen, waarover de regering der stad Leyden, grootendeels in de vorige eeuw, uit de kas, der weeskamer zou hebben beschikt. Gelet op het rapport van de te dier zake benoemde raadscommissie; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, aan de algemecne commissie van liquidatie voornoemd te kennen te geven, dat de raad, aangezien van het bestaan en de wettigheid dier vordering volstrekt niet blijkt, deze gemeente tot het terugbetalen der bedoelde gelden onge houden acht. 3°. Missive van den minister van oorlog, van 23 Mei jl.n». 59 B, waar bij deze nadere voorstellen doet betrekkelijk het onderwerp der kazernering. Engelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Com missie van Fabricage; is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, zich met de nadere voorstellen van den minister, aan gaande het in gebruik afstaan der kazernegebouwen aan het rijk, in hoofd zaak te vereenigen. 4°. Twee staten van af- en overschrijving op de gemeente-begroottng van 1859. Gelet op de rapporten der Commissie van Financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen. 5°. Voordragt tot verbooging der gemeente-begrooting voor 1360, zoo in ontvangst als in uitgaaf. Engelet op het rapport der Commissie van Financiënis na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen tot de voorgestelde verhooging besloten, waartoe bet vereischte besluit is vastgesteld. 6°. Adres van J. II. Delforno, adsistent commies-portier bij de plaatselijke belastingen, waarbij deze verzoekt als zoodanig eervol te worden ontslagen. Gelet op het rapport van Burgemeester cn Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, den adressant op zijn verzoek een eervol ontslag als ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te verleenen. 7°. Adres van de bh. Taets van Amerongen c. s., eigenaren van landerijen in den Boscbhuizerpolder onder Soeterwoude, houdende verzoek dat bun ken nis moge worden gegeven en afschrift der voorwaarden, waarop het regt van den tegenwoordigen eigenaar van «Boschhuizen" berust, tot afsluiting van de doorvaart der eerste brug in den straatweg buiten de Wittcpoort dezer stad, tot groot ongerief van de huurders hunner landerijen, en dat, wanneer de weigering tot bet openen van dien sluitboom mogt blijken ongegrond en onregtvaardig te zijn, de stad alsdan in hun belang die maatregelen neme, waardoor aan gezegde huurders de toegang op dezelfde wijze worde verze kerd, als deze tot op den verkoop van «Boschhuizen" heeft plaats gehad. En, gelet op het rapport van Burgemeester eu Wethouders; is na delibe ratie dienovereenkomstig met 1G stemmen (het lid Taets van Amerongen hield zich als medeverzoeker, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), buiten stemming) besloten aan de adressanten te kennen te geven, dat die zaak aan deze gemeente geheel vreemd is en zij zich mits dien, zoo tot het erlangen van stukken als tot het nemen van maatregelen, zullen moeten wenden daar en waar het behoort, terwijl de gemeenteraad bereid is, hun inzage cn, des verlangende, afschrift van die stukken te ge ven, welke tot het nemen van dit besluit hebben geleid. 8°. Adres van directeuren der bewaarschool in de Groenesteeg, waarbij zij verzoeken dat de kosten eener buitengewone herstelling van het hun in ge bruik afgestane lokaal, noodzakelijk geworden ten gevolge der gewoed heb bende stormen, voor ditmaal door stads kas mogen worden gedragen, aange-

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5