Per Telegraaf. genegenheid door de Ilaliaansclic staten voortdurend zullen beantwoord wordenopdat men gemeenschappelijk het hoofd kunne bieden aan den tegenspoed en het aanbreken van een gelukkigen dageraad kunne voor bereiden. De correspondent van de Ind. Beige te Turyn zegt dat koning Victor Emmanuel voornemens is aan zijn rijk den naam te geven van «Koningrijk Italië," waartoe hij aan de vertegenwoordiging het voorstel zou doen. De prins van Carignan is thans tot stedehouder des koning in Midden- Italie benoemd. De zetel der regering zal voorloopig te Florence gevestigd blijven. De heer Farini is tot minister van binnenl. zaken van het thans vcreenigde rijk benoemd. De verkiezingen, zoowel in Sardinië als in Midden-Italiëvoor de kamer der vertegenwoordigers, vallen gunstig voor de regering uit. Graaf Cavour is te Florence, te Bologna, te Milaan, te Genua en te Turyn ge kozen. l'iUISSEX. BERLIJN, 25 Maart. Het Helvetisch comité te Bern heeft besloten eenc deputatie te zenden aan den president van den bondsraad, ten einde hem dank te zeggen voor zijn protest tegen de inlijving van Savoye bij Frankrijk, met uitnoodiging, zoo spoedig mogelijk krachtige militaire demonstration te doenten einde aan dat protest kracht bij te zetten. De bondsraad heeft cene langdurige zitting gehouden, na het ontvangen van het bcrigt dat 600 Franschen Annecy zullen bezetten. Naar verzekerd wordt is besloten de bijeenroeping van de bondgenootschappelijke vergade ring te vervroegen, en ecnige troepen naar NeuchdtelFreyburg en Wallis te zenden. Het protest van Zwitserland aan de groote mogendheden is hier ont vangen en de regering is in overleg getreden met Engeland over het ant woord dat daarop moet gegeven worden. OOSTEKKÏ.IH. WEENEN, 23 Maart. De hertog van Brabant is alhier aangekomen. Van regeringswege is, om alle dwaling te voorkomen, bekend ge maakt, dat, behalve de generaal von Eymatten, zich geen oiFicier van het leger aan laaghartige handelingen heeft schuldig gemaakt. O O T-IADIE. BATAVIA, 7 Februarij. De handelsvereeniging alhier geeft in eene circulaire aan den handels stand in Nederland te kennen, dat zij voortaan met elke maal berigt over den toestand van Nederl. Indië naar Triëst zal zendenten einde van daar naar Nederland te worden overgeseind, en het verspreiden van onware be- rigten voor te komen. Tot advoeaat en procureur bij den raad van justitie te Soerabaya is benoemd mr. M. van den Heuvell. De luit.-generaal van Swieten heeft bekend gemaakt datdaar het rijk van Boni door de wapenen overwonnen was en de hoofden en het volk zich hadden onderworpen, de blokkade der kusten thans was opgeheven. Volgens de jongste berigten was de toestand in Boni allergunstigst. Op den 29slcn dezer zal eene expeditie uit Banjcrmassing naar de plaats vertrekken waar de Onrust is afgeloopen. Het stoomschip Admiraal van Kinsbergen heeft van Boni derwaarts den steven gewend. Het Bat. Handelsbl. zegt dat de regering besloten heeft den luit.-generaal van Swieten met al de op Boni aanwezige troepen naar Banjermassing te zenden tot tuchtiging der opstandelingen. Eenige te Samarang en Djokjokarta in garnizoen liggende Europesche vreemde militairen hebben onbestemde plannen tot desertie en muiterij ge vormd, welke evenwel bij tijds zijn ontdekt en verijdeld. Zeven der bel hamels te Samarang zijn onder verzet in arrest genomen. De kommar.dant der 2d® milit. afd. heeft zich voorts naar Djokjokarta begeven, om aldaar persoonlijk een plaatselijk onderzoek in te stellenten gevolge waarvan dertien der hoofdleiders, waaronder ook hun chef, gevangen genomen en naar Samarang overgebragt zijn. De noodige maatregelen zijn genomen om herhalingen van dezen aard te voorkomen. Van Samarang meldt men dat aldaar door ds. van der Meer van KufTeler een Chineesch handelaar en eenen Arabier tot lidmaten der herv. gemeente zijn bevestigd. Die plegtigheid werd slechts door weinige perso nen bijgewoond, omdat er geene bekendheid aan was gegeven. Men stelt vast dat de overgang van vreemde Oosterlingen tot de Christelijke gemeente spoedig belangrijk zal worden. MADRID, 26 Maart. Gisteren ten 2 ure is een wapenstilstand tusschen Spanje en Marokko gesloten en zijn de vredes-preliminairen geteekend. LONDEN, 27 Maart. De Times berigt dat de jongste beraadslagingen in het lagerhuis de verwachting van een nieuw bondgenootschap hebben doen geboren worden. Lord Russell namelijk heeft aangekondigd dat de vriendschappelijke overeenstemming met Frankrijk had opgehouden te be staan en dat Engeland elders vrienden moest zoeken. Dat hier gezinspeeld wordt op Pruissen is niet twijfelachtig. Aan het vertrouwen dat wjj door het sluiten van het handelsverdrag opgevat haddenis alzoo de bodem in geslagen. Keizer Napoleon zal de naauwkeurigste bepalingen van het ver drag geweld aandoen en beide partijen zullen bij het lezen daaraan ver schillende uitleggingen geven. Laat ons uit onzen droom ontwaken en zeg gen wij tot den keizer: wij zijn bedrogen geworden en stellen in u geen vertrouwen meer. De Mom. Herald zegt dat er waarschijnlijk binnen eenige weken een congres van de groote mogendheden zal gehouden worden. De Daily l\ews valt de Fransche staatkunde hevig aan. KANTONGEREGT NOO lil» WIJK Veroordeeld in de zitting van 21 Maart 1860. 6 personen wegens het uittrekken van helm of het omdelven van den grond in Rijnland's onvrije duinen zonder daartoe geregtigd te zijn. 4 personen wegens diefstal van bout of poging daartoe. 2 personen wegens diefstal van hehn of medepligligheid daaraan. 1 persoon wegens het bejagen van een anders jagtmet geweer en hond zonder schriftelijk bewijs van vergunning vau den regthebbende op dat jaglveld. ttTABil - BEKltTEM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vak LEYDEN doen te weten, dat de Raden der gemeenten Leyden en Amsterdam, in hunne vergaderin gen van 26 Januarij en 22 Februarij dezes jaars, lot de opheffing van het tusschen deze beide gemeenten beslaand beurtveer met den lsle" April 1860, hebben besloten, waarop de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der pro vinciën Zuid- en Noord-Ilolland bereids is verkregenen dat alzoo dit beurtveer met den lsten April aanstaande is opgeheven. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. T1EBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Leyden, 26 Maart 1860. v. PUTT KAM MERSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het door Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland in hunne handen gestelde request van Anionics Fkanciscüs Hopman, likeurstoker te Leyderdorp. houdende verzoek om in zijn pond, gelegen aan hel Kort Rapenburg alhier, getee kend Wijk I. N°. 4143, Kadastraal hekend Sectie F. N°. 810, een of meer distil- leerketeltjestot liet vervaardigen van likeur, te mogen doen plaatsen; alsmede de adressen van: 1°. Leonardos Bakker, melkslijter; 2°. Hendrik Brem- mer, melkverkoopcr3». Jan de ia Bye, broodbakker; 4°. Padeds Fontein, be zemmaker; 5». Kiaas in 'r Hol, melkslijter; 6°. Johannes Paclüs Kriek, brood bakker; 7». Johannes Jacobos la Feber, scheepmaker; 8°. Cornelis Roodenborg, melkslijter; 9°. Josephos Jacobüs Verdonkbroodbakker; 10». Leendirt Warmen- hoven, broodbakker; 11». Martinbs Warmond, melkverkooper; 12». Hendrik de AVater, melkverkooper, en 13». Pieteu Zandwijk, melkverkooper, allen wonende binnen deze gemeente, waarbij zij vergunning vragen tot het houden en mesten van eenige varkensde eerste in zijn pakhuis gelegen op het Pieterskerkplein, Wijk IV. N». 668»; de tweede in zijn pakhuis gelegen in de Kruisstraat, geteekend Wijk V. N». 195; de derde in zijn pakhuis op deOostdwersgracht, geteekend AVijk V. N». 519; de vierde in het achterste gedeelte van zijn huis aan de ilaven, geteekend Wijk VIII. N». 125; de vijfde in een pakhuis gelegen in de Vronwesteeg, geteekend Wijk III. N». 545; de zesde in een pakhois gelegen in de AVielmakerstecg, getee kend Wijk III. N». 540; de zevende op het erf achter zijn hnis in de Kaarsenma kerstraat, geteekend Wijk VIII. N». 854; de achtste in het pakhuis gelegen op het Pieterskerkhof, AVijk IV. N». 668»; de negende in zijn pakhuis gelegen in de Lijs- bethsteeg, geteekend AVijk VI. N». 1327; de tiende in zijn pakhuis gelegen op het Pieterskerkhof, geteekend AVijk IV. N». 668; de elfde achter zijn huis op de St. Ja- cobsgracht, AVijk II. N». 176; de twaalfde in zijn pakhuis gelegen op de Oranje gracht, Wijk VIII. N». 668, en de dertiende in zijne pakhuizen gelegen in de Spilsteeg, geteekend AVijk III. N». 488, 489 en 496. Gelet op het Koninklijk besluit van den 31stcn Januarij 1824 Staatsblad n». 19); Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijgc- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- 'mododoor Burgemeester en AVethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 2den April aanst.des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging dier verzoeken niet te hebben verzet. Burgemeester en AVethouders voornoemd, Leiden, 27 Maart 1860. D. T1EBOEL S1EGENBEKK, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris. K EKKA 8 KV W». VLISSINGEN, 23 Maart. Wegens het vertrek van ds. Knap heeft de kerkeraad der herv. gemeente het volgende 12-tal predikanten gevormd: dd. Drost, te Rhenen, Fijnvandraat, te Zwartsluis; Kluever, te Wolphaarts- dijk; Merens, te Baarn; Fruitier de Talma, te ScherpenzeelZijnen, te Zwijndrecht; Molenaar, te Harderwijk; Osti, te Delftshaven; Kam, te Souburg; Steinfort, te Bloemendaal; Richard, te Zeist; en van Toorenen- bergen, te Barneveld. AKADhimiK-A' 5 t'iH W». PROAIOTIEN AAN DE LEYDSCHE HOOGESCHOOL. Den 26sten Maart de heer A. A. Land, van Leeuwarden, in de genees kunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over poortader- thrombose. Den 27s,en Maart de heer J. M. 11. J. de Grez, van Breda, in de regtcn, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over het regt van gratie volgens ons tegenwoordig staatsregt. 341sl* Staats-Koterij. Trekking der Derde Klasse. 1ste Trekking. N». 5053 een prijs van ƒ5,000. N». 15475 een prijs van ƒ2,000. N°9. 6962 en 10103 ieder een prijs van ƒ1,000. 2de N°. 17422 een prijs van ƒ1,500. N». 1149 een prjjs van ƒ1,000. ADVERTENTIEN. Voorspoedig bevallen van eene Dochter HELENA BLANKEN VISSER. Leyden 27 Maart 1860. Eenige kennisgeving. Heden ontsliep alhier, tot bitter leedwezen van mij cii die zijner Broeders en Zuster, mijn geliefde oudste Zoon CORNELIS KAREL VICTOR STEGERHOEK. Leyden, 25 Maart 1860. C. STEGERHOEK.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5