deze mogendheid, welke reeds de noordelijke helft daarvan bezat, door de Japansche regering afgestaan is. Hijdie dit berigt mededeeltzegt dat Frankrijk trachten moet ook een eiland in de Japansche zee in bezit te krijgen, waartoe de Japansche regering thans gemakkelijk zou kunnen gedwongen worden. SPANJE. Van het oorlogstooneel in Afrika wordt gemeld dat de inwoners van Tetuan zich verbroederen met de Spaansche troepen. Er is in die stad een stedelijk bestuur uit aanzienlijke ingezetenen zamengesteld en met de zorg voor de algemeene orde en veiligheid belast. Ook is er een gebouw voor de katholieke godsdienstoefeningen ingewijd en een Te Deum gezongen. Er moet op nieuw een hevig treffen met den vijand plaats gehad hebben. Ook heeft de maarschalk O'Donnell bevel gegeven tot het doen eener ver kenning langs de Riffkust. Men ziet belangrijke operatien van de zeemagt te gemoet. Alvorens naar Tanger op te rukken zal de opperbevelhebber de noodige schikkingen moeten maken voor den aanvoer van levensmiddelen want zoo lang men die stad niet heeft bereikt, kan van de schepen daarin niet voorzien worden. Be koningin heeft bij gelegenheid van de behaalde overwinning aan alle deserteurs, die zich weder onder hunne vanen willen scharen, kwijt schelding van straf verleenden aan de echtgenooten van officierenzonder toestemming der regering gehuwd, dezelfde regten geschonken, als aan die van officieren, die daartoe vergunning hadden bekomen. Voor de gekwetsten en de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden van het Spaansche leger is reeds eene som van ƒ424.000 brjeengebragt. Naar men zegt heeft ook de keizerin van Frankrijk eene aanzienlijke bij drage gezonden. KTALIE. Volgens de Opinione van Turyn zal men ten opzigte der nieuwe stem ming in Midden-Italië, over de vereeniging met Sardinië, den volgenden weg inslaan. Er zullen nieuwe volksvertegenwoordigers worden verkozen deze zullen zamenkomen om het vroeger door de vertegenwoordigende ver gaderingen genomen besluit tot vereeniging met Sardinië op nieuw te over wegen, en indien zij hetzelve bevestigen, zullen zij zich naar Turyn bege ven om er in het nationale parlement zitting te nemenzoo zou de zaak het eenvoudigst en het spoedigst afgedaan worden. Uit Rome meldt men dat de Fransche gezant den heer Cadore, uit Parjjs aangekomenaan den Paus heeft voorgesteld. Deze heer zal den gezant, indien bij Rome mogt verlaten, vervangen. De staat van zaken in de stad was meer bevredigend, maar onder de militaire bezetting van Pe rugia was desertie aan de orde van den dag. Uit Napels wordt gemeld dat de koning bevel heeft gegeven om alle personen, die zich, als om staatkundige redenen verdacht, in hechtenis be vinden, in vrijheid te stellen, en alleen diegenen, voor wier schuld bewij zen bij te brengen zijnvoor den bevoegden regter te vervolgen. Er is nog geen nieuw ministerie tot stand gekomen. Bij het leger in de Abruzzen heerschte, ten gevolge van de zorgeloosheid van het militair be stuur, gebrek aan levensmiddelen en de slechten toestand der wegen in het gebergte maakte den toevoer onmogelijk. Van Sicilië zijn geene nadere berigten ontvangen. PRUI8SEN. BERLIJN, 14 Februarij. Omtrent den gezondheidstoestand des konings luiden de berigten bij voort during zeer geruststellend. Te Coblenz zal, naar men verneemt, eene bijeenkomst worden gehou den van afgevaardigden van kamers van koophandel, van verzekerings maatschappijen op de scheepvaart en op de Rijn-stoomvaart en andere belang hebbenden om middelen te beramenten einde de afschaffing der Rijntollen te verkrijgen, die door de mededinging van den spoorweg de vaart op de rivier met eenen zekeren ondergang bedreigen. Te Bruck, nabij Potsdam, is Zondag 11. eene ongehoorde misdaad ge pleegd. Gedurende de godsdienstoefening hoorde men in de sacristy eenige angstkreten slaken. De diaken, die de liturgie had gelezen, trachtte een zijner ambtgenooten om het leven te brengen. De laatste had reeds vjjf wonden met een jagtmes ontvangentoen men hem aan de woede van zijnen aanvaller onttrok. De akademische senaat der hoogeschool te Koningsbergen, door den minister van onderwijs om advies gevraagd ter zake van voorstellen over bet toelaten van het gebruik der Duitsche taal voor dissertatiënbij dispu- tatiën enz., heeft zich bijna eenstemmig voor die toelating verklaard. liet dagblad van Petersburg deelt berigten mede uit Peking, van 4 Dec. Daarbjj wordt medegedeeld dat zoo als de zaken nu staanhet zich laat aan zien dat het doel der Russische zending zal bereikt worden. De keizer van China heeft thans zijn landhuis verlaten en zich weder naar de hoofdstad begeven. Er heerscht oneenigheid onder de opstandelingenten gevolge waarvan de keizerlijke troepen op hen de overhand hebben verkregen. Aan den mond van den Peiho waren eenige Europesche oorlogschepen in het gezigt. OOSTENRIJK. WEENEN, 13 Februarij. Te Triëst zjjn 50 ingezetenen van Venetië aangebragt, die als onruststo kers bij de regering bekend staan en aan wie daarom vooreerst in het binnen land van Oostenrijk een verblijf zal worden aangewezen. Te Praag worden tegenwoordig visitekaartjes van hout en wel van pruim-boomenhout vervaardigd. Honderd derzelve beslaan nog niet de ruimte van even zoo veel uit papier gefabriceerde. De naam wordt gewoonlijk derwijze gedrukt, dat de letters hoog uitkomen. De prijzen zijn weinig hooger dan die der gewone kaartjes. «ITADS-BERIUIEN, De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 29steo October 1859, is vastgesteld het volgende RAAD§BESL(TIT, regelende de heffing eener plaatselijke directe belasting te Leyden. De Raad der gemcenle Leyden Heeft besloten Art. 1. Er wordt, te beginnen met 1 Januarij 1860, jaarlijks, met inbegrip van 12 ten honderd voor kwade posten, eene direete belasting, hoogstens ten bedrage van ƒ55,000, geheven van het vermoedelijk inkomen der inwoners, naar de vol gende regelen, onder verganniog, zoo noodig, hoogstens 15 pCt. hij sappletoire kohieren te mogen omslaan. Art. 2. Het vermoedelijk inkomen der belastingschuldigen wordt berekend naar het twintigvondig bedrag van de hoofdsomvoor welke zij in de rijks personele be lasting zijn aangeslagen, met verlaging voor elk kind, dat zij boven de vier en ouder dan drie jaren, ten hunnen laste hebben. Bij die berekening komen echter, wat de dienst- en werkbodeu betreft, alleen die der eerste en tweede klassen, en wat de paarden betreft, alleen die der eerste klasse in aanmerking. Als aanslag in de personele rijks-belasting voor hen geene bewaarders of derge lijke bedienden zijnde, die percelen gebruiken, waarvan de personele belasting staat ten name van firma's, maatschappijen, kerken of andere instellingen, of wel ten name van personen, elders gevestigd, geldt die in de hoofdsom der rijks personele belasting voor dat perceel op het kohier bekendhetzij voor het geheel of wet voor zoodanig gedeelte als bij den bewoner in gebruik is. Art. 3. Van dat inkomen wordt drie ten honderd betaald. Art. 4. Voor elk kind boven de vier, en dat ouder dan driejaren is, wordt de belasting met twee ten honderd verminderd. Gedaan te Leyden, ter openbare raadsvergadering van den 29sten October 1859. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde de heffing dezer belasting goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 3d« Februarij 1860, N°. 49. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 16deo Febrnarij 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMERSecretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 29steo October 1859, is vast gesteld de volgende VERORDENING regelende' de invordering der plaatselijke directe belasting te Leyden. Art. 1. De belastingschuldigen zijn verpligt, nadat Burgemeester en Wethouders door openbare afkondiging daarvan aan de ingezetenen kennis hebben gegevenbij behoorlijk ingevuld billet, aan de woningen rond te zenden en acht dagen later terug te halen, het aantal kinderen boven de drie jaren op te geven, hetwelk zij ten hun nen laste hebben. Die zoodanig billet niet mogt ontvangen hebben, moet, ter be koming daarvanaanvrage doen ter secretarie der gemeente. Art. 2. Die verzuimd heeft bet aantal zijner kinderen op te geven, wordt gere kend zoo vele kinderen te hebben als, volgens de bevolking-registers, bekend staan in minderjarigen leeftijd ten zijnen huize hun verblijf te houden. Art. 3. Die meer kinderen boven de drie jaren ten zijnen laste heeft opgegeven dan hij werkelijk heeft, wordt beschouwd dit ter ontduiking der belasting gedaan te hebben. Ars. 4. De berekening van hetgeen de belastingschuldigen op 1 Januarij van het dienstjaar in de hoofdsom der rijks personele belasting betalengeschiedt volgens de opgave van den rijks-ontvanger van dat middel. Voor hen, die op den lste" Januarij van bet dienstjaar eene andere woning ge bruiken, dan waarvoor zij in de hoofdsom der rijks personele belasting op de loopeude kohieren zijn aangeslagenheeft die berekening plaats volgens de opgave voor dat perceel over de loopende dienst. Als aanslag in de personele rijks belasting voor bengeene bewaarders of derge lijke bedienden zijnde, die percelen gebruiken, waarvan de personele belasting staat ten name van firma's, maatschappijen, kerken of andere instellingen, of wel ten name van personen elders gevestigd, geldt die in de hoofdsom der rijks personele belasting voor dat perceel op het kohier bekend hetzij voor bel geheel of wel voor zoodanig gedeelte als bij den bewoner in gebruik is. Art. 5. De invordering der belasting geschiedt door den gemeente-ontvanger, krachtens de door Gedeputeerde Staten goedgekeurde kohieren. Art. 6. De ontvanger zendt daartoe, zoodra mogelijk en kosteloos, aan ieder be lastingschuldige een gedagleekend aanslagbillet. Dat billet moet inhouden den naam van den belastingschuldige, het bedrag waarvoor hij is aangeslagen, de termijnen en de plaats van betaling, de dagen en uren, op welke de gemeente-ontvanger tot ontvangst der belasting zitting houdt, en de nitnoodiging tot betaling vóór of op den vervaldag op straffe van vervolging. Art. 7. De gemeente-ontvanger is verpligt van iedere betaling onmiddellijk op de aanslagbillctten quitantie te stellen. Wanneer het aanslagbillet in het ongereede is geraakt, moet daarvan een dupli caat opgemaakt en tegen betaling van vijf cents, behalve het zegelregt, als dit verschuldigd is, aan den belastingschuldige uitgereikt worden. Art. 8. De toerekening en afschrijving der betalingen geschiedt in deze orde: 1°. op de kosten van vervolging; 2». op de zegelregten der quitantiën; 3». op de ondste der openstaande aanslagen of verschuldigde termijnen. Art. 9. Die in deze belasting niet zijn aangeslagen en binnen het jaar onbewoonde huizen betrekken, alsmede die zich in den loop van het jaar binnen de gemeente vestigen, worden op de snppletoire kohieren naar tijdsgelang aangeslagen. Bij de berekening van hnnnen aanslag wordt het kohier der rijks personele be lasting van het dienstjaar, aanvangende den lslen Mei van dat jaar, tot maatstaf aangenomen. Art. 10. De aanslagen zijn invorderbaar in zoo vele termijnen als er na de dag- teekening van het aanslagbillet maanden in het dienstjaar overblijven. Art. 11. Wanneer een belastingschuldige in staat van faillissement of kennelijk onvermogen wordt verklaardis zijn geheele aanslag in eens en dadelijk invorderbaar. Art. 12. Bij de invordering moeten de bepalingen van de artt. 245, 258 tot en met 262, 264 tot en met 266 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad N°. 85) opgevolgd worden. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leyden, in zijne openbare vergadering van den 29stcn October 1859. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze verordening aangehaald bij Koninklijk besluit van den 3den Febrnarij 1860, N°. 49. En is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort, den 16'le" Februarij 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 3