KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 2. OER Behoorende bij de Leydsehe Courant van 30 Januarij 3860, 1C°. 33.) »»O-O-O®O-CKX*0 Zitting van 36 Januarij. Tegenwoordig de Heeren de Moen, Taets van Amerongen, Hartevelt, Tichler, de Fremery, Sikkel Groos, Hnbrecht, Olivier, Tollens, Lezwynvan Kaat- hoven, Klnit, ten Sande, Lnzac, Gevers, van der Hoeven, Cock en de Voorzitter; hebbende het lid Stoffels kennis gegeven verhinderd te zijn deze Vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Voorzitter mededeelt 1». Het verslag van een bezoek in de Stads Bank van Leeningdooreene Commissie uit het Collegie van dagelijksch bestuur. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 18den Januarij jl.G. S. N°. 21, waarbij bet 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1859 wordt goedgekeurd. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Ilapport van de Commissie belast met het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, hou dende aanwijzing der verordeningen waaraan voortdurend kracht mag wor den toegekend. 2°. Verslag van den geneesheer in bet Caecilia-Gasthuisomtrent de aldaar verpleegden in het afgeloopen jaar. Overeenkomstig de voordragl is besloten deze stukken aan te nemen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de lees kamer neder te leggen. 3°. Missive van diakenen der Nederduitich hervormde gemeente, strek kende tot toelichting van hun verzoek om gemeentegrond in de Verwerstraat. 4°. Adres van Simon Nathan Knyt, om continuatie der huur van het huis op de Mare, Wijk V. N°. 755. Overeenkomstig de voordragt is besloten de stukken sub. n°. 3 en 4 te stellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten fine van berigt en raad. 5°. Concept-verordening op het houden van varkens, met rapport van de Commissie tot de strafverordeningen. Conform de voordragt is besloten, deze ter inzage van de leden op de leeskamer neder te leggen. Vervolgens stelt de Voorzitter aan de orde van den dag 1°. De benoeming van een lid uit dezen Raadom met den Burgemeester bij de loting voor de nationale militie tegenwoordig te zijn. Nadat de leden HarteveltHubrecht en Kluit waren aangewezen om met den Burgemeester, voor deze en de volgende benoeming, het bureau van stemopneming uit te maken, zijn bij 18 stembillelten, overeenkomende met bet getal aanwezige ledenuitgebragt op de heeren Sikkel Groosten Sande en Hartevelt ieder 3, Taets van Amerongen en Hubrecht ieder 2 stemmen, le Poole, Tichler, Cock, Tollens en van der Hoeven ieder ééne slem. Niemand alzoo eene betrekkelijke meerderheid verkregen hebbende, wordt tot eene vrije stemming overgegaan, waarbij met een gelijk getal slembillet- ten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, werden uitgebragt op de 1111. Hartevelt G, Tichler, ten Sande en Gevers ieder 3 stemmen, 1c Poole, Sikkel Groos en Hubrecht ieder ééne stem; zoodat het lid Harte velt is benoemd om met den Burgemeester de Commissie bij de Loting uit tc maken. 2°. De benoeming van een Secretaris bij de Vereenigde Gast- en Leproos huizen. Gezien de ingekomen verzoekschriften Gelet op het rapport van Gecommitteerden tot gemelde administratie; Zijn bij 18 slembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt op Mr. J. C. du Pui 10, Mr. S. le Poole G stemmen, M. E. Booy en A. van Driel ieder ééne stem. Zoodat tot Secretaris bij de Vereenigde Gast- en Leprooshuizen is benoemd Mr. Jean Corneille du Pui. 3". De voordragt van Burgemeester en Wethouders, tol opheffing van het gemeenschappelijk beurtvcer tusschen deze gemeente en Amsterdammet den Istcn April aanslaande. Gezien de beschikking van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 25sten Augustus 1857, G. S. N°. 13, waarbij, krachtens Koninklijk besluit van den 15dcn bevorens N°. 7G, magtiging is verleend om met het Gemeen tebestuur van Amsterdam in overleg te treden over de regeling van het veer tusschen beide gemeenten. Is na deliberatie met algemeenc stemmen besloten, bet gemeenschappelijk hcurtvecr tusschen Leyden en Amsterdam met den 1"™ April 1860 op te heffen en mitsdien in te trekken en buiten werking te stellen alle regle mentenvrachtlijsten en verdere bepalingen, welke voor gemeld veer mogten gemaakt zijnwaartoe het vereischte besluit is vastgesteld. 4°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot verhooging der gemcentebegrooting van 1859, zoo in ontvang als in uitgaaf, en zulks tot gedeeltelijke vinding der kosten van het door deze gemeente contra den staat gevoerde proces in zake den eigendom van het Haarlemmermeer. En, gelet op. het rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotende vereischte magtiging te verleenen tot de voorgestelde verhoogingen en nieuwe uitgaaf op de ge- meentebegrooting, dienst 1859, waartoe het gevorderde raadsbesluit tevens is vastgesteld. 5°. Een adres van Jh'. Mr. J. L. Cremer van den Berch van Heemstede, om vergunning tot den afkoop eener jaarlijksche recognitie ad ƒ1.00, door hem verschuldigd wegens uitbouwing op gemeentegrond. Gezien art. 137 en 194 e der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n». 85); Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, den adressant het afkoopen der bovengemelde recognitie toe te staan tegen den penning XXV en mitsdien voor eene som van vijf en twintig gulden, waartoe het vereischte besluit is vastgesteld. 6°. Een adres van de wed. W. C. H. toe Water, geb. van den Ende, waarbij zij voor 4 maanden of 4/12 teruggave verzoekt van de door haar be taalde plaatselijke directe belasting over 1858, op grond zij zich eerst in de maand Mei van dat jaar met der woon binnen deze gemeente vestigde. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, aangezien de rekening van het jaar, waartoe deze reclame betrekking heeft, reeds is afgesloten en goedgekeurd, het verzoek der adressante, als in strijd met de voorschriften van art. 2 en 3 der wet van 8 November 1815, n°. 3G (Staatsblad n°. 51), ir. verband met art. 228 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), te wijzen van de hand. 7°. Een adres van de gemeente-commissie van het Nederduitsch hervormd kerkgenootschap, houdende verzoek, dat aan haar in eigendom worde afge staan een gedeelte van den vestwal nabij de begraafplaats aan de Groene- stecg, alsmede om cenige vergunningen daartoe betrekkelijk en mede strek kende in bet belang der gezegde begraafplaats. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de commissie van Fabricagebeide strekkende tot inwilliging van het verzoektegen een bepaalden afkoopsprijs Wordt door bet lid Sikkel Groos als amendement voorgesteld, dat de af stand van dien grondtot het door de gemeente-commissie beoogde doelge schiede tegen betaling alléén der waarde van de daarop staande hoornen die geschat wordt op twaalf honderd gulden hetwelk de Voorzitter in rondvraag brengt. Is na deliberatie dienovereenkomstig met 15 tegen 2 stemmen, die van de leden Olivier en ten Sande (hel lid Cock hield zich buiten stemming), be sloten, nadat het gebleken was dat de bedoelde grond niet valt in de ter men van art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) 1). aan de gemeente-commissie van hovengenoemd kerkgenootschap in eigen dom af- en over te geven de brugtot toegang dienende naar de begraaf plaats aan de Groenesteeg; 2). haar in vrijen eigendom af te staan de docering dier begraafplaats Kadaster Sectie A n°. G2met hetgeen daarop is geplant 3). haar te ontlasten van het overpad, over deze begraafplaats liggende, ten behoeve van den daarnevens gelegen vestwal 4). haar in eigendom af te staan het gedeelte vestwal tusschen de be graafplaats en den Nieuwen Rijn, Sectie A, n». 64, met de daarop staande boomen 5). haar het graven van eene coupure toe te staan aan de andere zijde der begraafplaats, af te neincn van het gedeelte vestwal, Sectie A, n°. 278, mits niet breeder dan 3 ellen, ter behoorlijke diepte, en door het stellen van palen voor de doorvaart geheel onbruikbaar te maken 6). haar het aanplempen van een gedeelte van den Singel, onder goed keuring der Commissie van fabricagete vergunnen en de aarde af te staan die bij het afgraven, tot de daarstelling der katoenfabriek van J. H. J. Driessen en J. I. van Wensenblijken moet aldaar overtollig te zijn en voor deze gemeente niet benoodigd tc wezen en 7). voor den afstand van dit een en ander den prijs tc bepalen op twaalf honderd gulden, terwijl alle kosten, op deze overdragt vallende, zullen ko men voor rekening der belanghebbende administratie. 8". Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot continuatie van den controleur (2C afdeeling) en de Rijks-commiesenom hun toczigt en surveil lance ook tot de plaatselijke middelen uit te strekkenwaarbij het lid Sik kel Groos nog voorstelt dat die maatregel slechts provisioneel genomen worde en behoudens het maken van nadere bepalingen. Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten en alzoo goedgevonden aan den provincialen directeur der directe belastingen enz. in Zuid-Holland de noodige voordragt te doen tot vernieuwde magtiging der gezegde Rijksambtenaren, voorloopig voor den tijd van één jaar, om bun toezigt en surveillance ook tot de plaatselijke middelen uit te strekken. De behandeling der aan de orde gestelde stukken hiermede afgeloopen zijn de, wordt de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5