KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Jiehoorende bij de Leydsche Courant van 5 December (f859iT°. 85-5.) DER O-trOO-C Zitting van 1 December. Tegenwoordig de lieeren Krantz, Stoffels, LezwijnTollens, le Poole TielilerKluit, Hubrecht, de Frcmery, Gevers, Sikkel Groos, de Mocn, Luzac, Driessen, van der Hoeven, dn Rieu en de Voorzitter; hebbende de leden Bucaille en ten Sandc kennis gegevenwegens ongesteldheid verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteckeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 23 November 1859, G. S. n°. 5, waarbij de begrooting der dienst doende schutterij voor 1860 definitief wordt goedgekeurd. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidhollandvan den 23 der vorige maand, G. S. n°. 12, houdende goedkeuring van het raads besluit dd. 24 October jl.tot verhooging der begrooting voor 1859, zoo in ontvangst als in uitgaaf. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincievan den 23stcn November jl. G. S.n°. 15, waarbij worden goedgekeurd de raadsbe sluiten van den 24sten October bevorens, tot af- en overschrijving op de begrooting van 1859. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Een adres van P. J. Broekhoff Jr., houdende verzoek om tot hoofd commies bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd. 2°. Een adres van J. H. J. Driessen en J. I. van Wensen ter bekoming van gemeentegrond op en bij de Verwerstraat. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze adressenten fine van bc- rigt en raadte stellen in banden van Burgemeester en Wethouders. 3°. Een adres van de wed. J. van Tertholenin leven gaarder bij de plaatselijke belastingen, om eene gratificatie. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, ten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van J. J. Wecvcringhuitgever te Haarlem, daarbij zich aanbevelende tot de leverantie van nieuwe registers voor de belastingenin- gerigt op voorstel van den controleur aldaar. Overeenkomstig de voordragt is beslotenhierop over te gaan tot de orde van den dag, als behoorendc tot de bemoeijingen van het collegie van dagelijksch bestuur. Vervolgens brengt de Burgemeester in behandeling 1°. Een adres van armverzorgers der Israëlitische gemeentehoudende verzoek om een buitengewoon subsidie, ten einde dit aan te wenden tot het verschaffen van spijzen en bet onmisbaarste voedsel aan de armen hunner gemeente, in deze buitengewone tijdsomstandigheden. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders en dat der Com missie van Financiënis na deliberatie met 15 tegen 2 stemmendie van de leden le Poole en Geversbesloten dit verzoek te wijzen van de hand. 2°. Een adres van Diakenen der Ncderduilsch-IIervormde gemeente, waarbij zij verzoeken ontheffing van den gemeente-accijns voor het vleesch, benoodigd tot de buitengewone bereiding van versterkende soep ten behoeve van het groot aantal zieken. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, den adressanten te kennen te geven dat in bun verzoek, zoodanig als het is liggende, niet kan worden getreden. 3°. Eene missive van Curatoren van bet stedelijk Gymnasiumdaarbij voordragende de uitbetaling der gewone jaarlijksche gratificatie ad 60. aan den Claviger dier instelling. Gelet op bet rapport van Burgemeester en Wethouders en op dat der Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen tot de uitbetaling dier gratificatie over 1859 besloten. 4°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1859, van Prof. J. Geel, de wed. G. A. B. d'Aumerie, L. Springer Jr., A. A. de ICempcnaer wed. van Bemmelenallen ter zake van verhuizing naar buiten de gemeente op onderscheidene daarbij aangegeven tijdstippenalsmede van S. Daans, op grond hij bet huis, dat op 1° Januarij jl. door hem werd be woond den Is1™ Mei daaraanvolgende heeft verlaten. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van F'inanciën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten: afschrij ving van de plaatselijke directe belasting over 1859 te verleenen aan Prof. J. Geel, voor 7 maanden of 7/12, ten bedrage van ƒ39.845; de wed. G. A. B. d'Aumerie, geb. Keer, voor 8 maanden of 8/12, ad 23.12; E. Springer Jr., voor 3 maanden of 3/12, af 3.805 de wed. van Bemmelen, geb. de Ivempenaer, voor 6 maanden of 6/12, ad f 21.97 en voorts nf te wijzen bet verzoek van S, Daansals voor geene inwilliging vatbaar. 5°. De plans en voorwaarden van eene te houden verkooping van hoornen, brandhout en rommeling. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen. 6°. De voordragt om, ter voldoening aan het verlangen van den Minister van binnenlandsche zakentoe te voegen aan de raadsbesluiten van den 29cn October dezes jaars: tot heffing cener belasting op het gcslagt, een 3e artikel, luidende: »De invordering dezer belasting geschiedt volgens de algemeene vcror- «dening op de invordering der plaatselijke belastingen te Leyden, van den 9 November/24 December 1855, de verordening van 10 Decem- »ber 1855, regelende de invordering cener plaatselijke belasting op het geslagt te Leyden, in verband met de verordening regelende de peilrekening van het levend rundvee, ter verzekering van de invor- dering der plaatselijke belasting op het geslagt te Leyden, van den »22 October 1857"; b. tot heffing eener belasting op het binnen- en buitcnlandscb gedistilleerd en de buitenlandsche likeuren, het volgende, als art. 5: »De invor- dering dezer belasting geschiedt volgens de algemeene verordening »op de invordering der plaatselijke belastingen te Leyden, van den »9 November/24 December 1855, alsmede volgens de verordening op xde invordering der verhoogde belasting van reeds veraccijnsd doch nog niet in verbruik gekomenbinnen- en buitenlandsch gedistilleerd »en buitenlandsche likeuren te Leyden, var. den 29 October 1859". Na deliberatie zijn deze beide artt. achtereenvolgens met algemeene stemmen aangenomen en daarna de beide genoemde raadsbesluiten op nieuw vastgesteld. 7°. Eene voordragt tot verkoop der navolgende aan deze gemeente, in ge meenschap met de gemeente Haarlem, in eigendom toekomende panden, als; a. de buizing aan den Delfweg, met bijbehoorendc landerijen; b. een huisje, gelegen ten zuiden van bet tolhok aan de Aardehouts- laanen c. een schuurtje, mede bij gemeld hek gelegen; zijnde bet gebleken dat die percelen niet vallen in de termen van art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), Na deliberatie is met algemeene stemmen tot den verkoop dier eigen dommen besloten. 8". De benoeming van ambtenaren bij de plaatselijke belastingen. Vooraf worden de leden Stoffels, Tichler en Sikkel Groos aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken. Gelet op de aanbevelingslijsten van den Controleur (2e afd.) en van Burge meester en Wethouders, zijn achtereenvolgens, telkens bij 17 stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige ledenuitgebragt Voor de betrekking van gaarderop J. Berg 16 stemmen en II. Oinvlee ééne stemzoodat tot gaarder bij de plaatselijke belastingen is benoemd Izak Berg. Voor de betrekking van commies-portierop II. Bodijn 12, F. Diemei 2, A. Taffijn 2 stemmen, en L. C. van Duuren ééne stem, Is alzoo benoemd tot commies-portier bij de plaatselijke belastingen Hen drik Bodijn. Voor eene gelijke betrekking van commies-portier, op G. J. Florijn 9, F. Diemei 2, L. C. van Duuren 2, A. Taffijn 2 stemmen, J. de Tombe en P. van Weizenieder ééne stem Is mitsdien tot commies-portier bij de plaatselijke belastingen benoemd Gerrit Jan Florijn. Voor de betrekking van commies, op J. Retel 14 stemmen, F. Diemei, L. C. van Duuren en J. de Tombe, ieder ééne slem, zoodat tot commies bij de plaatselijke belastingen is benoemd Johannes Retel. Voor eene gelijke betrekking als de evengemelde, op J. de Tombe 16 stemmen en P. Schonten ééne stem, Is alzoo tot commies bij de plaatselijke belastingen benoemd Jacob de Tombe. Voor de betrekking van adsistent commiesportier, op F'. Diemei 8, D. Ilofkes 3, N. S. Kuyt 3, L. C. van Duuren 2 stemmen en C. Gordijn 1 stem. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd heb bende wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaanen verkregen daar bij F. Diemei 11N. S. Kuyt 3, L. C. van Duuren 2 stemmen en C. Gor dijn ééne stem. Is mitsdien henoemd tot adsistent commiesportier bij de plaatselijke belas tingen Franciscus Diemei. En voor eene gelijke betrekking als de laatstgenoemde, op D. Ilofkes 7, N. S. Kuyt 4, H. Omvlee 3, L. C. van Duuren 2 stemmen en C. Gordijn ééne stem. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, en werden daarbij uitgebragt op D. Hofkes 9N. S. Kuyt 3H. Omvlee 3 stemmenL. C. van Duuren en C. Gordijn ieder ééne stemzoodat tot adsistent commiesportier bij de plaatselijke belastingen is benoemd David Hofkes. Niets meer aan de orde zijnde, sluit.de Voorzitter de Vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5