KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. bijblad nr°. 21. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 28 November d859N°. Ó42.) DER -ooo-00@0-€<^©- Zitting van 24 November. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Luzac, du Rieu, Sikkel Groos, Krantz, Bucaille, Tollens, Ilubreeht, le Poole, Lezwijnran Kaathoven, Tichler, de Fremery, de Moen, Gevers, Kluit, van der Hoeven, Cock en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 9™ November dezes jaars, G. S. n°. 22, houdende goedkeuring der raadsbe sluiten van den 29™ October bevorens, lot de onderhandsche verhuring van het schoolgebouw in de Scheistraat, aan J. E. Zirkzee, en van twee stukjes teellandaan J. Kriest en N. Vallentgoedalsmede tol den afstand van ge meentegrond aan regenten van het Coninckshof, onder wijziging van het raadsbesluit van den 18™ Augustus dezes jaars, en aan commissarissen der Sociëteit Amicitia. 2». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 15™ November jl.G. S. n°. 31waarbij het kohier der plaatselijke belasting op de honden over 1859 is goedgekeurd. 3°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 2™ dezer, lit. A n°. 8659 (2e afd), hou dende dat, blijkens mededeeling van den Minister van hinnenlandsche za ken de voorschriften betreffende het verstrekken van toelagen uit de gemeen lekassen tot instandhouding van een korps muziekanten bij de schutterij, en omtrent het bedrag der aan sommige betrekkingen bij de dienstdoende schut terijen te verbinden belooningen of tractementenals vervallen moeten wor den beschouwden de regeling daarvan aan de gemeenteradenbij het vaststellen der begrooting van de dienstdoende schutterijen, is verbleven. Deze worden aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester deelt verder mede, dat ook nog zijn ingekomen r 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 9™ der loopende maand, G. S. n°. 28, houdende uitnoodiging tot het wijzi gen van art. 13 der Verordening van 6 October bevorens, betreffende den verkoop van brood, en 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den 8/16 dezer, G. S. n". 23, daarbij mededeelende de nota's van aan merkingen op de begroolingen voor 1860, van het Roomsch Catholijk en het Evangelisch Lulhersch wees- en oude liedenhnis, het Gereformeerd minnehuis, alsmede van de armbesturen de Nedcrduitsch Hervormden en der Roomsch Calholijken Van welke stukkenals zijnde op heden aan de orde van den dag ge steld, aan de leden bereids inzage werd gegeven. En is dit aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Het procesverbaal van het opnemen der kas en boeken van den ge meente ontvanger, op den 31™ October dezes jaars. 2°. Een adres van den kerkeraad der Ncderduitsch Hervormde gemeente van den 4™ November jl., waarbij deze te kennen geeft zich gedrongen te gevoelen aan den raad zijnen dank te betuigen voor het vaststellen der Ver ordening tegen het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dronkenschap vertoonenen voorts eenige wenken mededeelt, waarvan hem de opvolging, in het belang der openbare orde en zedelijkheid, wenschelijk voorkomt. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze stukken aan te nemen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeska mer neder te leggen. 3°. Een adres van J. van Berkel, houdende verzoek om ontslag als pach ter der waaggelden. 4°. Een adres van de gemeente commissie van het Nederduitsch Hervormd kerkgenootschap, om gemeentegrond. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze te stellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten fine van berigt en raad. 5°. Een adres van J. Raaff, opziener bij nacht bij de plaatselijke belas tingen, waarbij deze verhooging zijner jaarwedde verzoekt. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van fiuanticnten fine van berigt en raad. 6°. Adressen van vrouwe A. A. de Kempenaer wed. van Bemmelen en van Simon Daans, om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1859; met rapporten van Burgemeester en Wethouders. Is overeenkomstig de voordragt besloten deze stukken, ten fine van berigt en raadte stellen in handen der Commissie van Financiën. Nog wordt door den Burgemeester medegedeeld: 1°. Dat Burgemeester en Wethouders, na de laatste raadsvergadering, tot de openbare verpachting van de invordering der bruggelden, voor den tijd van édn jaar, overgegaan zijn en daarvoor geboden werd de som van 75., zoodat die pacht niet is gegund. 2°. Dat, aangezien de cholera asiatica heeft opgehouden binnen deze ge meente te heerschen, het tot opname dier lijders ingerigte hospitaal in de Lakenhal op den 1911™ November jl. is gesloten; dat daarin zijn verpleegd, sedert de opening op 16 September, 102 lijders, waarvan 67 zijn overleden en 35 herstelddat hijzonder in het minst te kort te willen doen aan de verdiensten der overige doctoren en vooral der stads-doctorenin de behande ling der choleralijders, in den aanvang ook in het genoemde hospitaal, met dankzegging meiding maakt van de diensten door den medicinae doctor J. van Kaathoven bewezen die bereid was om de lijders in dat hospitaal voortdu rend te behandelen en de geneeskundige dienst aldaar waar te nemendat het hem ook aangenaam is hier te mogen gewagen van de bereidwilligheid waarmede de medicinae candidati F. dcLettre Biccard, A. G. L. van Dishoeck L. Fangman, C. J. J. Hirschig, C. W. H. van Kaathoven Jr.S. de Ranitz en J. Versteeg genoemden geneesheer in de behandeling dier lijders bijstonden. Een en ander wordt aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens brengt de Burgemeester in behandeling 1°. De voordragt van de commissie belast met het ontwerpen der verorde ningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, tot wijziging van art. 13 der verordening van 6 October dezes jaars, betreffende den verkoop van brood binnen deze gemeente, strekkende tot aanvulling of wijziging van het be paalde bij art. 191 tot 205 der Algemeenc politieverordening, vastgesteld den 9J™ October 1856, zoodat het gelezen worde als volgt: «Aan de broodkeurders wordt opgedragen, bij het onderzoek naar de hoe- danigheid van het brood, toe te zien dat de voorschriften aangaande het «gewigt behoorlijk zijn opgevolgd." Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, waarhij dezen ra den de geheele verordening, dus gewijzigd, met bijvoeging van een nieuw slotartikelstrekkende tot intrekking der verordening van 6 October, en voorts onder weglating der woorden «of wijziging" uit het opschrift, op nieuw vast te stellen; Is na deliberatie een en ander in rondvraag gebragt en met 16 tegen 3 stemmen, die van de leden Sikkel Groos, Hubrecht en de Fremery, dien overeenkomstig tot de vaststelling dier Verordening, met inachtneming der genoemde wijzigingen, besloten. Zij luidt dus VERORDENING betreffende den verhoop van brood binnen de ge meente Leyden, strekkende tot aanvulling van het bepaalde bij art. 191 tot 205 der Algemeene Politie-Verordening, vastgesteld den 9 October 1856. EERSTE AFDEELING. Over de zetting van het brood. Art. 1. Do broodsoortenwelke tot voornaamst en dagelijksch voedsel der ingezetenen dienen, zijn aan eene zetting onderworpen, die alleen beschouwd wordt als een hoogste prijs maximumwaarboven het verboden is die broodsoorten van een bepaald gewigt te verkoopen. Art. 2. Die broodsoorten zijn a. het beste tarwe- of zoogenaamd franschbrood. b. het hoog- of zoogenaamd gebraakt tarwebrood. c. het huisbakken- of zoogenaamd bruinbrood. d. het ongebuild of zoogenaamd kropbrood. e. het onvermengd roggebrood. De zamcnstelling dier broodsoorten wordt bij art. 711 nader omschreven. Alle andere broodsoorten, zoo als: fluit- en kransbrood, dubbelgebakken- en kleinbrood, kadetjes, gebak enz., behooren niet tot die welke aan de zetting zijn onderworpen, maar worden als brood van weelde beschouwd. Art. 3. De zetting wordt geregeld door Burgemeester en Wethouders als grondslagen daarvoor worden aangenomen 1°. de hoeveelheid ponden broods, die een mud graan oplevert, namelijk: a. 78 ponden franschbrood. b. 74 hoogbrood. c. 86 bruinbrood. d. 108 kropbrood. e. 100 roggebrood. 2". de kosten, die vereischt worden om het graan tot brood te verbakken, als: van ieder mud voor franschbrood5.015. hoogbrood4.385. bruinbrood4.783. kropbrood5.375. roggebrood 2.48.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5