ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. KIJItLAü tof0. BW. DER (lichoorcnde bij de Leydschc Courant van Augustus Ó859, J\°. 9,1.) Zitting van 30 Julij. Tegenwoordig de liecrcn Sikkel Groos, Tickler, Iluyscr, du Rieu, Drics- sen, Luzac, Krant/,, IIukreekt, Bucaille, ten Sande, de Moen, Lisman, Ie Poole, Tollens, Olivier, van der Boon Mesch Lczwijnvan der Hoeven Coelt, en de Voor/iltcr; hebbende de leden Stoffels en Kluit kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanleekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastge steld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1". Een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 19 Julij 1859, n°. 7. (Prov. bi. n° 81), omtrent cene wijziging der tarieven van de plaatselijke belastingen op bet gedistilleerd enz.in verband met de deswege gewijzigde tarieven van 's II ijks accijnsen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen der provincie Zuidholland van den 19 dezer, houdende mededeeling dat de magtiging lot gemeenschap pelijke regeling van het bcurtveer tusschen deze gemeente en Amsterdam, verleend bij beschikking van 15 Augustus 1857, n°. 13, alsnog van kracht is en alzoo daarop tot die regeling kan worden overgegaan. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen dezer provincie van den 20 Julij jl., waarbij het raadsbesluit, lot bet onder de hand bij tauvatie ver pachten der tienden onder bcyderdorp, wordt goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. De verantwoording der inkomsten en uitgaven dezer gemeente over 1858, onder bijvoeging van de aan Burgemeester en Wethouders door den Ontvanger aangeboden rekening. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze te stellen in banden der Commissie van Financienten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van F. Stokhnyzen c. s., vlceschhouwers alhier, daarbij verzoekende om bij de begrooting van I860 de gemeentc-opcenlen op den rijks-accijns op het geslagt met 50 te verminderen en alzoo op 100 te bren gen, ten einde eenigzins in verhouding te komen tot de tegenwoordige wijze van helling. Overeenkomstig de) voordragt is beslotendit te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, met uitnoodiging om daarop, bij het opmaken der begrootingte letten. 3°. Een adres van P. W. II. Trap, houdende verzoek om een gedeelte oemeentegrond in eigendom te erlangen. 4°. Een adres van A. van der Waag, om vergunning tot bet leggen van cene stoep voor het huis wijk IV, n°. 644. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze adressen te stellen in ban den van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Rapporten van Burgemeester en Wethouders op de adressen van regenten van bet Coninckshof, om gemeentegrond, h. de wed. J. II. van Wensen, geb. Driessen, tot bet plaatsen van een munr langs het Utrechtsche jaagpad 6°. Voordragt van de plaatselijke geneeskundige commissie, ter vervulling der in dat collegie bestaande vacature. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dezen ter inzage van de leden op de leeskamer neder te leggen. 7°. Procesverbaal van bet opnemen der boeken en kas van der. gemeente ontvanger, op beden. En is overeenkomstig de voordragt besloten dit aan te nemen voor kennis geving en gedurende 14 dagen ter inzage neder te leggen op de leeskamer. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. Rekeningen over 1858 van a. De kamer van koophandel en fabrieken. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën, is na deliberatie met 17 stemmen, zijnde de heeren Krantz, du Rieu en le Poole, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85), als leden dier kamer daarbij niet tegenwoordig geweest, besloten deze op te nemen en te sluiten in ontvang tot ƒ475.00, in uitgaaf tot ƒ391.25, zoodat van de toegestane gelden niet is gebruikt 83.75, hetgeen den rendanten in korting zal strekken van de toelage over 1859. A. Het Werkhuis. Gelet op bet rapport der finantie-eommissic ad boe is, nadat de leden de Moen, Krantz en Driessen, als bestuurders dezer instelling, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Siaatsblad n°. 85), tijdelijk de vergadering verlaten haddenmet algemeene stemmen besloten deze rekening op le nemen en goed te keuren, in ontvang lot 20597.48, in uitgaaf tot 20112.48', alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ684.795, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening te ver antwoorden. c. Ilet H. G. of armen wees- en kinderhuis. En gelet op bet rapport der Commissie van financiën, is, nadat de leden Huyser en Tichler als Regenten van dit Godshuis, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), zich tijdelijk hadden verwij derd, na deliberatie met 18 stemmen besloten deze rekening op te riemen en goed te keuren, bij bet te dezer zake vastgestelde raadsbesluit, alzoo met een batig saldo van 3270.795hetwelk, benevens hetgeen is aangewezen als nog te verbalen, ten bedrage van 72.305 door de rendanten in hunne eerstvolgende rekening moet worden verantwoord. d. de stedelijke Gazfabriek. i Gelet op bet rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie met 17 stemmen (de heeren Bucaille, ten Sande en le Poole, leden van het be stuur dezer inrigting, hadden inmiddels, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n". 85), de vergadering tijdelijk verlaten) besloten: 1". Deze elfde rekening der Gazfabriek op te nemen en goed te keuren in ontvang lot 115581.815, in uitgaaf tot 102380.63 alzoo meteen voor- dcelig saldo van 13201.185. 2°. De rekening van bet reserve-fonds dezer fabriek over 1858 op te ne men en vast te stellen in ontvang tot ƒ11337.795, in uitgaaf tot ƒ8562.80, alzoo met een batig slot van 2774.995. 3°. Te bepalen, ingevolge art. 11, 3", van bet reglement op het beheer en bestuur der stedelijke Gazfabriek, vastgesteld den 14 Mei 1858 (Gemeen teblad n°. 1), dat de zuivere winst, ten bedrage van 19475.13'in de gemeentekas moet worden gestortalsmede dat de bovenvermelde voordeelige sloten door de rendanten in hunne eerstvolgende respectieve rekeningen in ontvang zullen moeten worden gebragt. e. Den Armverzorger der Oud Cathoüjkc gemeente. En gelet op bet rapport der Commissie van Financien, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten den daarbij overgelegden staat van af- en overschrijving goed te keuren en voorts deze rekening op le nemen en vast te stellen, in ontvang tot 408.50in uitgaaftot f 421.67' en alzoo met een nadeelig slot van ƒ13.175, hetwelk door den rendant, in zijne qualiteit, zal worden geleden. De diaconie der Nederduitsch-hervormde gemeente. Gelet op het rapport der Commissie var. Finantiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren bij het raadsbesluit hetgeen bij deze is vastgesteldaanwijzende een voordeelig saldo van ƒ2743.51', hetwelk, benevens betgeen vermeld is als nog te ver balen ad ƒ2081.75, door de rendanten in hunne eerstvolgende rekening zal behooren te worden verantwoord. g. Het Minnehuis. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën is na deliberatie met alge meene stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren bij bet raadsbesluit, te dezer zake vastgesteld, alzoo met een batig slot van 53.68', hetwelk de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende reke ning te verantwoorden. 2°. Adressen van de heeren van der Hoeven, Tollens en Juynboll, om ontslag als Curatoren van het stedelijk gymnasium. Alvorens tot de behandeling dezer verzoekschriften over te gaan, waarom trent door HH. Curatoren van 't gymnasium bereids een gunstig rapport werd uitgebragt, stelt bet lid Lisman voor, gemelde heeren alsnog uit te noodigen die betrekking le blijven vervullen; welk voorstel, in rondvraag gebragt zijnde, met, algemeene stemmen wordt aangenomen. Het lid Gevers komt ter vergadering. 3°. Benoeming van een heelmeester in het Caecilia-Gasthuis. De heeren de MoenLisman en Toilens worden aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit le maken. En gelet op de ingekomen adressen, zijn bij 21 stembillettenovereenko mende met bet getal aanwezige leden, uitgebragt op J. A. Longepee 12 en Dr. J. van Kaathoven 9 stemmenzoodat tot heelmeester in het Caecilia- Gasthuis is benoemd Jean Adrien Longepee. 4°. Adressen van P. Randoe, A. Arts en F. T. v. Engelenburg, allen daartoe strekkende om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe be lasting over 1858 te erlangen. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financien, is overeenkomstig daarmede met algemeene stemmen besloten: a. Te persisteren bij het in de vergadering van den 16'™ der vorige maand genomen besluit op een gelijk verzoekschrift van P. Randoe. b. Het verzoek van A. Arts, als zijnde een bezwaarschrift tegen het kohier, tot het indienen waarvan de tijd verstreken is, te wijzen van de hand. c. Aan F. T. van Engelenburg voor 3/12 van zijnen aanslag ad f 5. teruggave te vcrleenen op grond bij gedurende 3 maanden van dat jaar alhier niet beeft gewoondmaar hem te kennen te geven dat het 2dc gedeelte

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5