KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 08 Julij d859Jf. 85.) d. De onderwijzers kweekschool der Maatschappij tot Nut van 't Alg«- meen, over 1858/59. DEB -ooo-oQtyöo- Zitting van 16 Julij. Tegenwoordig de heeren de Moen, Stoffels, Leiwijn, Sikkel Groos, Lisman, Hnyser, ten Sande, Luzac, van der Hoeven, Kranti, Hubrecht, Gevers en de Voorzitter; terwijl de heeren Cock en Tollens kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld waarna de heer Sikkel Groos, het woord gevraagd hebbende, rapport uit brengt omtrent de ontvangst der Raadscommissie ter bevordering van den aanleg van een spoorweg van Leyden op Woerdenbij den Staatsraad com missaris des Konings in deze provincie. Hij deelt mede, dat Z. Hoog Ed. Gestr. had te kennen gegeven veel belang te stellen in de bevordering var. de spoorwegen en dat hij de belangen, die Leyden daarbij mogt hebben, ook niet zonde tegenwerken. Voorts stelt de rapporteur voor, aan dezelfde commissie, wanneer vooraf de Burgemeester zal zijn verzocht zich aan haar hoofd te stellen, op te dragen, zich met de directie der Hollandsche ijzeren spoorweg-maatschappij in ver band te stellen, ten einde van haar bepaaldelijk te vernemen, welke bare voornemens zijn omtrent den aanleg van eenen spoorweg van Leyden op Woer den; waartoe met algemeenc stemmen wordt besloten, hoezeer de Burgemeester vrijheid vraagt om zich aan deze commissie te onttrekkenbijaldien zijne ambtsbezigheden dit noodzakelijk mogten maken. De Voorzitter doet mededeeling van een besluit van Gedeputeerde Stalen dezer provincie van den 4 Julij 1859 (Provinciaalbl. n°. 72), houdende de vaststelling eener gewijzigde modelbegrooling van inkomsten en uitgaven der gemeenten in de provincie Zuid-Holland. En is deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts geeft de Burgemeester kennis dat ontvangen zijn de navolgende disposiliën van Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Holland, als: 1°. Eene van den 28 Junij jl. n°. 23, waarbij de ontvangst berigt wordt van een afschrift der verordening van den 16<len bevorens, ter aanvulling van het bepaalde bij art. G7 der algemeene politic-verordening, vastgesteld 9 Oc tober 1856. 2°. Eene van dezelfde dagteekening, n°. 46, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 16dcn der vorige maand, tot af- en overschrijving op de gemeenlebegrooting van 1858. Voorts beeft de Burgemeester overgelegd 1°. Een adres van M. van Weerentot wijziging in de bepaling der hoefslagen tot bet nederleggen van pain enz. En is overeenkomstig de voordragt besloten dit te stellen in banden der Commissie voor de strafverordeningenten fine van berigt en raad. 2°. Adressen van S. A. AndresonA. P. van den BergA. van Iperen J. A. Longepee en A. J. Schretlen, om tot heelmeester in het Caecilia-Gasl- huis te worden benoemd. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze aan te houden, tot dat op het adres van M. J. Schretlen, sub 2" aan de orde van den dag gesteld, een besluit zal zijn genomen. De Burgemeester brengt alsnu in behandeling 1°. De rekeningen over 1858 van a. Den Schuttersraad der dienstdoende Schutterij. Gelet op het rapport der Commissie van financiën is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze op te nemen en voorloopig vast te stellen in ontvang tot 5847.97, in uitgaaf tot ƒ5847.97, en alzoo sluitende quite. Ingevolge art. 48 der wet van 29 Junij 1851 Staatsbladn°. 85), kunnen niet behandeld worden de rekeningen van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, van het Werkhuis en van het H. G. of Armen Wees- on Kinderhuis, dewijl bij het opnemen dier rekeningen, ingevolge art. 24 der aangehaalde wet, enkele leden, tot die besturen behoorende, niet konden tegenwoordig zijn en alzoo het vereischte getal om te besluiten niet aanwe zig zijn zoude; zoodat de Voorzitter nn alleen aan de orde stelt: h. Die van het Minnen of Armen oude mannen- en vrouwenhuis. En gelet op het rapport der Commissie van financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen beslotendeze op te nemen en vast te stellen in ontvang tot ƒ12670.335, in uitgaaf tot 11954.295 en alzoo met een batig slot van ƒ716.04. hetgeen door de rendanten in hunne eerstvolgende reke ning zal hehoorerr te worden verantwoord, c. Het Evangeliscb-Lullrersch weeshuis. Gelet op het rapport der Commissie van financiënis na deliberatie met algemeene stemmen beslotendeze op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 7879.115, in uitgaaf tot ƒ7875.875, en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van 3.24hetgeen door de rendanten in hunne eerstvolgende reke- nrng in ontvang zal moeten worden gebragt. Gelet op bet rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze op te nemen en te sluiten in ontvang tot 1111.555, in uitgaaf tot 1089.655, en alzoo met een voordeelig saldo van 21.90, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te brengen. 2°. Het adres van Martinus Johannes Schretlen, om ontslag als heelkun dige in het Caecilia-gasthuis. Gelet op het rapport van gecommitteerden tot de administratie der ver- eenigde gast- en leprooshuizenis dienovereenkomstig na deliberatie met al gemeene stemmen beslotenden adressant het verzochte ontslag eervol te verleen en. Bij het ontstaan dezer vacature, stelt de Burgemeester voor, dat de sub 2 overgelegde adressen van S. A. AndresonA. P. van den Berg, A. van Iperen, J. A. Longepee en A. J. Schretlen, ter inzage van de leden, in de leeskamer zullen worden nedergelegd waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 3°. Adressen van prof. T. W. J. Juynboll, prof. J. van der Hoeven en mr. H. P. J. Tollens, waarbij zij het ontslag vragen als curatoren van het stedelijk Gymnasium. Aangezien er twijfel bestond of het adres van den heer van der Hoeven, bij gebreke van een genoegzaam aantal ledenbuiten behandeling zoude moeten blijven, wordt besloten alle deze adressen tot eene volgende vergade ring uit te stellen. 4°. Benoeming van 3 leden van het bestuur over het Werkhuis, buiten den raad ter vervanging van de leden D. A. SchretlenH. Zaalberg en J. van Heukelomwelke met den Ist™ Julij dezes jaars moeten aftreden. Gezien de voordragt door Bestuurders van het Werkhuis overgelegd; Gelet op art. 3 van het reglement voor het Werkhuisvastgesteld den 7den Augustus 1852; zijn, nadat de leden Sikkel Groos, ten Sande en van der Hoeven waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van slemopneming uit te maken, bij 3 onderscheidene stemmingen, telkens bij 13 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt voor de lc vacature op de HH. Schretlen 10 en Leembruggen 3 stemmen; voor de 2e vacature op de I1H. Zaalberg 11 en Scheltema 2 stemmenen voor de 3e vacature op de HH. van Heukelom 10 en de Graaf 2 stemmen, blanco 1 billet. Zijn mitsdien benoemd de 11H. Dominicus Anlonius Schretlen, Herman Zaalberg en Jan van Heukelom. 5°. De voordragt van Burgemeester en Wethouders, om de tienden voor de oogst- en jaarschare dezes jaars, te Leyderdorp te veld staande, onder de hand bij taxatie te verpachten. En is Da deliberatie met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. 6°. Adres van A. Oltshoornom vergunning tot het verbreeden van eene brug aan het Haarlemmerlrekpad. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is dienovereenkomstig na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigen en hem mitsdien toe te staan de bedoelde brug te verbreeden tot op eene breedte van 8 voelenten einde haar met paard en wagen te kunnen berijdenmits betalend voor deze vergunning eene jaar'lijk- sche recognitie van één gulden. 7°. Adressen van J. Kooreman c. s.om vergunning lot het maken eener lozing in het stadsriool. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, dit verzoek tot wederopzeggens toe te staan, mits elk hunner belale eene recognitie van 1.50 'sjaars, en onder bepaald verbod om daarin secreelvuil af te voeren. 8°. Adres van S. van der Paauwom het gebruik van gemeente-eigendom. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders is dienovereenkom stig met algemeene stemmen besloten hem dat gebruik te verlcenen, tegen betaling eener jaarlijksche recognitie ingevolge het bestaande tarief. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DP.ABBE,

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5