KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER (Behoorencle bij de Leydsche Courant van W Junij 3859iF°. 73.) -OOO-O0©-Cr Zitting van 16 «funlj. Tegenwoordig de hoeren Sikkel Groos, de Moen, du Rieu, Tickler, Gevers, Lisman, Stoffels, Taets van Amerongen, Tollens, Kluit, Hubrechtten Sande, van Kaallioven, Huyser, van der Hoeven en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld waarna de Voorzitter mededeelt 1». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 25 Hei dezes jaars, G. S. n° 9, hondende goedkeuring der raadsbesluiten van den 14''™ bevorens, a. tot den afstand van grond aan diakenen der doops gezinde gemeente; b. tot het in gebruik verleenen van grond langs het Haarlemmermeer trekpad. aan AV. Blokland, en c. tot de onderhandsche verhuring der huizing en stalling aan het Blaauwe hek, aan C. van der Lubbe. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 1/7 dezer maand, G. S. n°. 13, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 14 Mei jI.tot af- en overschrijving op de gemeente- bsgrooting van 185B. Deze worden aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. De rekening van den Schuttersraad, over 1858. 2°. De rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1858. 3°. De rekening van het Gereformeerde Minne- of Armen Oude Mannen en Vrouwenhuis, over 1858. 4°. De rekening van het Werkhuis over 1858. Allen met rapporten van de Commissie van Financiën. 5°. De voordragt tot vervulling der, bij periodieke aftreding, ontstane vacature van commissaris der stedelijke gazfabriek. 6°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van C. Bronsgeest. En is overeenkomstig de voordragt besloten, deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 7°. Rapport op het adres van H. AV. Keuls, om schadevergoeding. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen der Com missie van financiën. 8». De rekening der Nederd. Hervormde Diaconie over 1858. 9». De rekening van het Minnehuis over 1858. 10°. De rekening van het Evangelisch Luthersch wees- en oudeliedenbois over 1858. 11°. De rekening van de plaatselijke Schoolcommissie over 1858. 12». De rekening van de stedelijke Gazfabriek over 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten de stukken sub 4». tot 12», ten fine van beri»t en raad, te stellen in handen der Commissie van financiën. 13». Adres van Regenten van het Coninckshof, om gemeentegrond. 14». Adres van S. van der Paauw, om het gebruik van gemeente-eigendom. 15». Adres van II. en J. AV. Filippo, tot onderhandsche verpachting van het baggerwerk. 18». Adres van S. Broekveldt, om in het riool in de Vrouwesleeg vuil water te mogen doen lozen. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze stukken te stellen in han den van Burgemeester en AVelhonders, ten fine van berigt en raad. 17». Adres van F. T. V. Engelenburg, om afschrijving van plaatselijke directe delasling 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van financiën. 18». Adres van J. II. J. Groolhols, om continuatie als Stads-Chirurgijn. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen van de drie groote gesubsidieerde armbesturen ten fine van berigt en raad. 19°. Adressen van M. J. Schretlen en J. A. Longepee, houdende het ver zoek om lot Stadsheelmeester te worden benoemd. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze aan te houden tot na de behandeling van het adres van den chirurgijn J. F. Neeb, op heden aan de orde van den dag gesteld. 20». Voorstel van de raadsleden van KaalhovenSikkel Groos en Huyser, daartoe strekkende dat Burgemeester en AVelhonders worden uitgenoodigd om, in overleg met de betrokken besturen, maatregelen te nemen waardoor voortaan de walerverversching beter geregeld worde, dan tot hiertoe plaats heeft. En is, na lecture, otcrecnkomstig de voordragt besloten Burgemeester en AVethouders hiertoe nit te noodigen. Arervolgens wordt de vergadering gedurende een korten tijd met gesloten deuren voortgezet. Nadat deze w eder geopend zijn stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. Het onderzoek van den geloofsbrief en de verder bij art. 17 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) bedoelde stukken, overgelegd door het onlangs benoemde lid van den Gemeenteraad, A. Librecht Lezwyn. De Voorzitter stelt deze in handen eener Commissie, bestaande uit de leden Taets van Amerongen, du Rieu en Tichler, die na onderzoek, daaromtrent staande de vergadering verslag zal doen. De Commissie verlaat de vergadering en, na eenige oogenblikken terugge keerd zijnde, brengt zij bij monde van het lid Taets van Amerongen haar rapport nit en raadt tot de toelating. Overeenkomstig dat rapport is met algemeene stemmen besloten den heer Abraham Librecht Lezwyn als lid van dezen raad toe te laten. 2». De bezwaarschriften tegen het kohier der plaatselijke directe belasting, over 1859, van N. Crap, C. J. Verhave en E. F. van Grasstek; waarhij de beide eersten te kennen geven met den lslcn Mei te zijn verhuisd en de laatste dat hij abusivelijk in de rijks personele belasting is aangeslagen, doch deze behoorde gesteld te zijn ten name zijner zuster, die reeds den 18'en September 1858 overleden is, terwijl ook hij den lstc" Mei dezes jaars dat perceel heeft verlaten. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de commissie van Financiën. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, aan de adressanten te kennen te geven, dat, aangezien hunne bezwaarschriften in strijd zijn met de verordening, terwijl zij wel en teregt in het kohier zijn opgenomen naar de hoofdsomvoor welke zij in de rijkspersonele belasting zijn aangeslagen waarop eene verandering van woning in den loop van het dienstjaar geen invloed kan uitoefenener geene termen zijn gevonden om aan hun verzoek een gunstig gevolg te geven. En is vervolgens het kohier der plaatselijke directe belasting voor 1859 met algemeene stemmen vastgesteld bij het raadsbesluit te dezer zake ge nomen. 3". Drie stalen van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting van 1858. Gelet op het rapport der commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen jbij de raadsbesluiten daartoe betrekkelijk. 4». Adressen van Dr. E. van der Ven, Dr. P. Hoekema Kingma, Dr. H. van Hall en C. H. Deede heide eersten om teruggave voor 4 maanden de beide laalslen om afschrijving voor 5 maanden van hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting 1858, op grond dat zij niet eerder door hunne vestiging alhier belastingschuldig zijn gewordon. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de Commissie van Finantiën. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten Teruggave van betaalde plaatselijke directe belasting over 1858 te ver leenen, aan: Dr. E. van der Ven voor 4/12 of/37.44; Dr. P. Hoekema Kingma voor 4/12 of 17.91afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1858 te verleenen aan Dr. II. van Hall voor 5/12 of 21.45 C. II. Dce voor 5/l2 of 2.99. 5». Adressen van de wed. T. Noomen Jz. en P. Randoe, houdende be zwaar tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting 1858. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiënis na deliberatie met algemeene stemmen beslotenaan de adressanten te kennen te geven, dat hunne verzoeken, als te laat inge diend, niet meer voor eene gunstige beschikking vatbaar zijn. 6». Een adres van Cornelis AVijnnohel, fabriekant alhier, waarbij deze verzoekt een pijp of duiker onder de straat te mogen leggen van het perceel wijk III, n». 342, naar het pand wijk III, 11°. 348, tot leiding van het verwarmde stoomwater. Gelet op het rapport van Burgemeester en AVethoudersis na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigentegen betaling eener jaarlijksche recognitie van 1.50. 7». Adressen van Joseph AVolf en bodewijk Thomas van Egmond, klomp makers, daarbij verzoekende eene grootere uitgestrektheid gemeentegrond in de Verwerstraattot berging van houtwaren, te mogen innemen, dan waar van het gebruik hun bereids is toegestaan. Gelet op het rapport van Burgemeester en AVethouders waaruit blijkt dat aan L. T. van Egmond, bij beschikking van 9 December 1841, eene opper vlakte in gebruik is verleend van 56 ellen, tegen betaling eener jaar lijksche recognitie van ƒ2,00, en aan J. AVolf, bij beschikking van 13 Mei 1850, eene oppervlakte van 82 ellen, tegen eene recognitie van ƒ2,90, 's jaars;

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5