KORT VERSLAG ZITlllNG VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN, UIJBL1D «i°. 11. v_ DER Behoorende bij dc Leydsche Courant van d6 Mei Ó859If". 58.) Kitting van 14 Mei. Tegenwoordig de heeren Tichler, Stoffels, le Poole, Bacaille, Sikkel Groos, Taets van Amcrongen, Tollens, Lisman, Huyser, Cock, ten Sande, deMoen, Habrecht, Krantz, van der Hoeven, du Rieu en de Voorzitter. De aanleekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Burgemeester mededeelt een besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 3den Mei 1859 (Prov. blad n°. 54), houdende bepaling van den tijd voor de inzending der gerncenterekening over 1858. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Procesverbaal van het opnemen der boeken en kas van den gemeente ontvanger, op den 30slen der vorige maand. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit aan te nemen voor kennis geving en voorts gedurende 14 dagen, ter inzage van de leden, in de lees kamer neder te leggen. 2°. Een adres van J. Leeuwenburghkorenmolenaar op den molen de Eendrachtwaarbij deze verzoekt zoodanige maatregelen te verordenen dat het maken van bloem op zijnen molen met sneces kan worden ondernomen, of wel zijnen molen ten algemeenen nutte te onteigenen. 3°. Een adres van II. \V. Keuls, houdende hel verzoek om vergoeding der schade, bij hem door het omver storten van een schoorsteen van den Burg geleden. 4°. Een adres van regenten van het Coninckshof, om het open erf nabij dat hof, groot 4 roeden, 68 ellen, te mogen innemen en bebouwen. 5°. Adressen van L. T. van Egmond en J. Wolf, om vergunning tot het innemen van een grooter gedeelte gemeentegrond in de Verwerstraat, dan be reids bij hen in gebruik is. 6°. Adres van C. Bronsgeest, aangaande het gebruik van gemeentegrond. Overeenkomstig dc voordragt is besloten, de stukken sub n°. 26 te stel len in banden van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 7°. Adres van de weduwe T. Noomcn Jz.daarbij verzoekende, vermits het perceel wijk VII, n°. 1096 rood en 1096, sedert 1° Augustus door haar niet is bewoond geweest, hiervoor afschrijving van dc plaatselijke directe be lasting over 1858 te erlangen. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in banden van Bur gemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën ten fine van be rigt en raad. 8°. De rekening over 1858 van de kamer van koophandel en fabrieken. 9°. Eadem van den schuttersraad der dienstdoende schutterij. 10°. Eadem van hel Gereform. minne- of armen oude mannen- en vrou wenhuis. 11°. Eadem van het II. G. of armen wees- en kinderhuis. 12°. Eadein van vrouwe-kraammoeders. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 7 11, ten fine van berigt en raadte stellen in handen der Commissie van Financiën. 13°. Adressen van C. J. van Hoeken c. s., hulponderwijzers en kweekeling aan dc openbare scholenom verhooging hunner jaarwedden. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze aan te houden tot dat de verordeningen op het lager onderwijs een punt van overweging bij deze ver gadering zullen uitmaken. 14°. Adres van J. Grezie c. s.waarbij deze te kennen geven zich bezwaard te achten met hun ontslag bij de nachtwacht. Overeenkomstig de voordragt is besloten, hierop over le gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijingen dezer vergadering. Vervolgens wordt dc vergadering gedurende eenige oogenblikken met geslo ten deuren voortgezet. Nadat deze weder geopend zijn, stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. Het adres van den kerkeraad der Doopsgezinde gemeente, om ter be bouwing le mogen innemen een stukje gemeentegronds, uitmakende een ge deelte van de open plaats achter de bewaarschool in de Pieterskerkstraat. Gelet op het rapport van Burgemeester en AVethoudcrs, is na deliberatie met 16 stemmen (de Voorzitter hield zich buiten stemming) besloten, hem zijn verzoek in le willigen en mitsdien den bedoelden grond tot dien einde gratis in eigendom af te staan, onder voorwaarden dat door hem, ten zijnen kosten, worde gesteld de afcheidingsmuurverplaatst cn zoo nooclig hersteld de tegenwoordige warandemet pannen gedekt de bewaarplaats van brand stoffen en hetgeen daartoe verder behoort, en eindelijk, tot verzameling van het afloopend hemelwater aldaar worde gemaakt in den grond een put of bak van weinig omvang, a 2 kubiek ellen. 2°. Het verzoek van W. Blokland, om het gebruik van een gedeelte gronds gelegen aan het Haarlemmertrekpad onder administratie dezer gemeente. Gelet op het rapport van Burgemeester cn Wethouders; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, dien grond, nadat hij ingevolge art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) verklaard was niet meer ter openbare dienst bestemd te wezen, aan den verzoeker tot weder opzeggen in gebruik te verleenen, onder bepaling dat deze vergunning is personeel en alzoo niet zonder nadere aanvrage op een ander kan overgaan; dat de geheele door hem in te nemen grond langs den weg eene lengte hebbe van 30, bij eene gemiddelde breedte van 7 ellen, uitmakende 210 ellen, waarvan 66 voor het huis, zoodat 144 ellen in deze vergunning begrepen zijn; dat hij hiervoor jaarlijks, in te gaan 1° Januarij 1859, betale eene recognitie van 2.15; dat hij dezen grond niet bebouwe of met mest, aarde of puinstalen belegge en hem steeds behoorlijk afgesloten houde. 3°. De voordragt tot ondcrhandsche verhuring van de stalling met een ge deelte tuingrond, staande en gelegen aan de huizinge op het trekpad aan de Rijnsburgervlietvoor den tijd van één jaar, zullende eindigen uit0 December aanslaande, aan Cornelis van der Lubbe, arbeider, voor de som van 40. Na deliberatie is tot deze verhuring met algemeene stemmen besloten. 4°. Een staal- van af- en oveischrijving, dienst 1858, van de vereenigde gast- en leprooshuizen. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën, is na deliberatie, met 16 stemmen (het lid le Poole hield zich als gecommitteerde tot deze ad ministratie, buiten stemming), besloten dien goed te keuren. 5°. Suppletoire begrooting, dienst 1858, van de gemeente-apotheek. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie, met 16 stemmen (het lid le Poole hield zich als gecommitteerde tot de admini stratie der vereenigde gast- en leprooshuizen, buiten stemming), besloten deze goed te keuren. 6°. Staat van af- en overschrijving en suppletoire staat van begrooting, dienst 1858, van het Evangelisch-Luthersch wees- en oudcliedenhuis. Gelet op het rappotl van de Commissie van Financiën is na deliberatie met algemeene stemmen tot de goedkeuring dezer staten besloten. 7°. Suppletoire staal van begrooting en staat van af- en overschrijving van het Minnehuis, dienst 1858. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze goed te keuren. 8°. Aanvrage van Regenten van het Minnehuis, om teruggave van betaalde plaatselijke belasting over 1858, bij wijze van verhoogd subsidie. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten naar aanleiding der raadsbesluiten van 23 April en 24 September 1857, hun bij wijze van verhoogd subsidie teruggave van in 1858 betaalde plaatselijke belasting op hel gemaal het geslagt en de brandstoffen, ten bedrage van 479.78, te verleenen. 9°. Het verzoek van W. F. K. A. Trufïino, om aan het pakhuis in de Krabbesteeg, Wijk III. n°. 448, eene naar buiten openslaande deur te mo gen maken. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten hem zulks toe te staan, mits betalende voor deze vergunning eene jaarlijkscbe recognitie van 1, ingevolge het ta rief voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen. 10°. Adres van J. C. Timmermannhoudende verzoek om een duiker te mogen leggen van zijne fabriek in de Rijnstraat naar den Nieuwen Rijn of het Utrechtsche veer, beuoodigd lot den aanvoer van versch water voor zijne stoommachine. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigen, tegen betaling eener recognitie van 1.50 'sjaars, volgens het tarief. De behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen hiermede afgeloopeu zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te I.eyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5