LEY DSC IIE COURANT. VRIJDAG 13 MEI. De Courant wordt Maandag, Woensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zuturdag Avond De Prijs der Courant is f\1 i?i het jaar; de afzonderlijke Hommers worde7i tegen 10 Centen afgegeven. - - - BINNENLANDSCIIE BKRIGTEN. LEYDEN12 Mei. PROCES-VERBAAL van de opening der Stembriefjesdie ter benoeming van drie Leden der Staten van de provincie Zuid- Holland den 10dcQ Mei 1859 zijn ingeleverd. Op lieden den elfden Hei achttienhonderd negen en vijftig in de Gemeente Leyden, hoofdplaats van het hoofd-kiesdistrict Leydenis door het Bureau van stemopneming in de ter inlevering van sternbriefjes bestemde zaal op bet Raadhuis plaatsgenomen, des morgens ten negen ure. e Het Bureau is samengesteld uit den lieer Mr. J. C. Bucaillc, Wethouder, Voor zitter, en de Heeren M. G. ten Sande en P. L. Tichler, leden van den Gemecn- raadStemopnemers. De Voor ill ter plaatst op de tafel ééne stembus, bij hem den 10dcn Mei 1859 ovcrgebragl uit de Gemeente Leyden. De zegels der bus worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bus wordt geopend en bevonden driehonderd en zes stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der Kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier Kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en oierluid voorgelezen. Het Bureau beeft van onwaarde verklaard vijf stembriefjeswaarvan vier oninge vuld zijn en één tot eene andere verkiezing behoort. liet getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest driehonderd en één. Van dit getal zijn uitgebragt op de Heeren: Jhr. Mr. 1. L. Cremer van den Berch van Heemstede 272 stemmen, Hr. D. Tie- boel Siegenbeck 218, Mr. N. Sikkel Groos 128, Mr. S. Tak 123, Mr. M. II. A. Lisman 95, A. Librcclit Lezwijn 25, Mr. Chrislinus Wijnand Ilubreebt 4, Mr. D. C. Viruly van Poederoijen 2 stemmen en P. 11. Baron Taels van Amerongen, W. L. de Sturler, J. van lletikelomJ. TielemanMr. H. C. J. Hoog, Prof. P. O. van der Chijs, C. van der Tuuk, P. van Romhurgh, A. Kiel, L. Driesscn, W. Corduwa, J. Kni'ppclhoiit, Mr. P. du Rieu, J. B. de Hoen en P. J. de Freinery, ieder c'éne g stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de Ileercn Jhr. Mr. I. L. Cremer van den Berch van Heemslede en Mr. D. Tieboel Siegenbeek. Zijn derhalve verkozen tot Leden van de Staten der provincie Zuid-Holland de Heeren Jhr. Mr. ISAAC LAMBERTUS CREMER van den BERCH van HEEMSTEDE, En Mr. DANIEL TIEBOEL SIEGENBEEK terwijl voor het derde lid geene meerderheid verkregen zijnde, cene herstemming moet plaats vinden over de personen, die de meeste stemmen hebben bekomen, waartoe geplaatst zijn op de lijst, bepaald bij art. 9 van de Wet, regelende de samenstelling en magt van de Provinciale Staten, de Heeren Mr. N. Sikkel Groos en Mr. S. Tak. En zijn legen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na alloop van dit een en ander Proces-Verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den lldeI> Mei 1859. J. C. BUCAILLE. Voorzitter. M. G. TEN SANDE, I c. TICHLER Stemopnemers. Door den minister van binnenl. zaken is benoemd tot eerst aanwezend ambtenaar van het rijkslelegraafkanloor alhier, de telegrafist 2e klasse, J. F. Krieger, thans te Arnhem. Gisteren zijn alhier, op hunnen marseh van Leeuwarden naar 'sHage twee eskadrons van het 3dc reg. dragonders aangekomen. Nadat deze troe pen alhier nachtverblijf hadden gehoudenzijn zij heden morgen naar hunne bestemming vertrokken. In het hoofdkiesdislrict Leyderdorp zijn ingeleverd 397 stembriefjes ter verkiezing van twee leden der provinciale staten en zijn gekozen mr. H. C. J. lloog met 311 en mr. C. W. Hubrecht met 220 stemmen, terwijl de heer tnr. Wyuaendts 100 en jhr. mr. H. A. C. de Ia Basseeour Caan 79 stem men bekwamen. Te 's Gravenhage zijn lot leden van de prov. stalen van Zuidholland ge kozen de hh. mr. E. J. A. Graaf van Bylandt, W. K. van Gennep, S. A. van Hoogstratenmr. D. Le'on en jhr. mr. F. van Ilogendorp. Te Rotter dam de hh. J. F. Hoffmann, mr. J. B. I,. Wenlholt, I'. II. Tromp, jhp. A. L. Coenenmr. C. van Vollenhoven en mr. 1'. F. Hubrecht, de laatste in de plaats van den heer G. H. Belz. Te Gouda de lib. M. Bisdom van Vliet en D. J. H. Boellaard, terwijl eene herstemming moet plaats hebben tusschen de hh. J. Drost Az. en D. Molenaar. Door den minister van finantiën is het plan vastgesteld van de 239sle staats-loterijdie bestaan zal uit 20,000 loten10,000 prijzen en 2 premiën. De collecte dier loterij wordt geopend op Maandag 0 Junij en gesloten op Zaturdag 18 Junij. De trekking der eerste klasse zal plaats hebben op Maandag 4 Julij. Aan den Helder werd dezer dagen een polderwerker levenloos uit het water gehaald. Verschillende omstandigheden gaven aanleiding om in dit geval niet alleen aan cene misdaad te gelooven, maar ook de vermoedelijke daders, twee mariniers, in hechtenis te nemen. Een hunner heeft reeds bekend dat zijn makker den man uitgeschud en in 't water had geworpen, terwijl de ander de hem ten laste gelegde daad blijft ontkennen. Door het prov. geregtshof in Noordholland is de persoon van C. II. Kohier, kastemakerskneeht, geboren te Amsterdam, die, nadat hij zijne vrouw waarmede hij in 185C te Amsterdam was gehuwd, had verlaten, op 12 Dec. 1858 te Alkmaar op nieuw in den echt was getreden, schuldig verklaard aan bigamie en veroordeeld tot cene tuchthuisstraf van G jaren. Uit Moergestel schrijft men ons dal de leden van den schuttersraad van het lste balt. der 3de afd. rustende Noordbrabantsche schutterij van hunnen chef aanschrijving hebben ontvangen zich op tijd en plaats, nader door den kapitein-kwartiermeester te bepalen, te bevinden om te beraadslagen over middelen om de schutterij te organiseren. In den nacht van den 5dc" dezer is op het Shipwash Sandnabij Harwichverongelukt het te Rotterdam te huis behoorettd barkschip Australië, kapt. Jansen, dat met eene lading steenkolen van New-Castle naar Cadix en Batavia was bestemd. De bemanning is vermoedelijk omge komen. Uit Emden wordt bet volgende gemeld: In den nacht van 29 op 30 April II. heeft een boer, Renneberg, uit Kleiii-Bnchbolz, ongeveer 4 uur van Hanover gelegen, zijne vrouw met een bijl beide armen afgeslagen en haar verder zoodanig gewond, dat zij een uur daarna stierf. Men ver moedt, dat de reden tol deze verschrikkelijke misdaad moet gezocht wor den in het ligtvaardige gedrag dier vrouw. Twee kleine kinderen zijn hulpeloos achtergebleven, aangezien 11a het volvoeren der daad de vader spoorloos is verdwenen. 's GRAVENHAGE, 12 Mei. Men verneemt dat de kapiteins Just de Ia Paissière en Pontos en de kapitein-adjudant Nieuwenhuizen van het reg. grenadiers en jagers, ridders der orde van de Eikenkroon, benoemd zijn tot officieren van die orde. Hij besluit van 8 dezer heeft Z. M. goedgevonden lot belooning der genen van de zee- en landmagt in Ned. Indid, die zich bij de bestorming en inname der hentings van den Panglima Besaar te Belch op den 7dfn Nov. 1858 hebben onderscheiden1°. te benoemen lot ridders der 4dc kl. van de Milit. Willems-ot'dea. van de zeemagt: den luit. ter zee van de Is" kl. A. J. van Mansvell; de luits. ter zee van de 2de kl. K. C. Bunnik, W. J. Schollen van Aschat, L. F. II. Tuckcrmannjhp. C. II. O. van Heemskerk van Beest en jhr. G. A. Tindal; den officier van gezondheid der 3dckl. P. J. Fcllkamp; den konstabel in het vaste corps dek- en onderofficieren L. F. W. Meijer; den bootsman in voorschreven corps J. D. Goppel; de kwartier meesters II. Oelsis en P. Kievit; de matrozen der lslc kl. G. II. K. Frchcr, J. A. lHomquist en J. II. Metier; de matrozen der 2de kl. J. F. C. Hanschen II. Kempcraars, J. W. TillemanJ. van Leeuwen, M. van Velzcn, J. Boks en L. G. de Graaf; de matrozen der 3dc kl. F. C. Jansen, J. van den Berg, G. A. II. van Toor, J. van Schayk en J. Goebel; den korporaal der mari niers II. Thijssen; den marinier der 2dc kl. 11. van der Kley, en b. van de landmagt: den l5lcn luit. der infanterie M. N. Niessen, en de fuseliers L. C. Beye en J. van de Bult; 2°. te benoemen lot ridder der orde van den Ne- derl. Leeuwden officier van gezondheid der 2de kl. van de zeemagt W. J. Cramer van Baumgarten, en 3°. bij afzonderlijke dagorders, zoo in de In dien als in Nederlandeervol te doen vermeldena. van de zeemagtden kapitein-luit. ter zee J. van Mattrik; den luit. ter zee van de lsle kl. A. W. Keuchenius; den luit. ter zee van de 2de kl. jhr. A. C. van Ilaeften; den officier van gezondheid der 3dc kl. H. van Stocktim; den eersten bootsmans maat C. Schlie en den vierden zeilmaker L. A. Jansen, en b. van de land magt: de fuseliers J. II. van der Voort en T. Sant; met bijvoeging in de uit te vaardigen dagordersdat aan de voordragt tot benoeming lot ridders der 4de kl. van de Milit. Willemsorde van de mariniers der 3de kl. F. van Robcnhausen en J. Boom en van den fuselier G. de Wolff geen gevolg heeft kunnen gegeven worden, vermits gebleken is, dat zij sedert aan hunne bekomen wonden overleden zijn. Z. M. heeft aan den gepensioneerden kapitein der infanterie van bet leger in Ned.-Indië, W. A. van Itces, vergunning verleend tot het dragen der onderseheidingsteekenen van het ridderkruis le klasse van de Orde van den Witten Valk, hem door den groothertog van Saxen-Weimar geschonken. II. M. de koningin zal morgen ochtend ten 6 ure met een extra-trein naar Stutlgard vertrekken. Men verzekert dat 11. M. ruim eenc maand aldaar zal vertoeven. II. K. II. prinses Frederik bevindt zich sedert eenige dagen ongesteld. De minister van marine zal morgen geen gehoor verleenen.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 1