KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 2 Mei Ö859iP. 52.) ÜÜIJ1SL19» I". I O. DER Zitting Tan 2§ April. Tegenwoordig de heeren Taets van Amcrongen, Tichler, Tollens, Driessen, Huyser, ten Sande, van Kaathoven, Lisman, Luzac, Cock, Stoffels, Bucaille, Hubreclit, de Moen, van der Hoeven, Olivier, Krantz, du Rieu, Kluit en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 12en dezer maand, G. S. n°. 32, waarbij het suppletoir kohier der plaatse lijke belasting op de honden, dienst 1858, wordt goedgekeurd. 2°. eene dispositie van Gedeputeerde Stalen dezer provincie, van den 20en April jl., G. S. n°. 15, houdende goedkeuring der raadsbesluiten, a. van den 28CQ der vorige maand, tot het in gebruik geven van den vestwal aan de Wittepoort, 1* van den 14en dezer, tot onderhandsche verhuring van het huis aan de Wittepoort, Wijk I, n°. Ill, en c. van dezelfde dagteekening tot den verkoop, onder de hand, van 6 ijpenboomen nabij het Pesthuis. Deze worden aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Een adres van B. van Kleef en A. Kellner, waarbij deze zich beklagen over het uitkloppen van kleeden door Hasselman Pander, op eene kleine binnenplaats achter hunne woning. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen van de Commissie tot de strafverordeningen, ten fine van berigt en raad. 2°. Eene missive van Regenten van het Minnehuis, houdende aanvrage om teruggave van betaalde plaatselijke belasting over 1858. 3°. Een staat van af- en overschrijving van de vereenigde Gast- en Leproos huizenen suppletoire begrooling van de gemeente-apotheek, dienst 1858. En is overeenkomstig de voordragt besloten deze te stellen in handen van de Commissie van financiënten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van C. H. Dee, om afschrijving van plaatselijke directe be lasting, 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit te stellen in handen van Bur gemeester en Wethouders en de Commissie van financiën, ten fine van berigt en raad. 5°. Het jaarlijksch Verslag van den toestand der gemeente over 1858. En is dit aangenomen voor kennisgeving. 6". Een adres van J. H. Karpesteyn, houdende bezwaren tegen zijnen aan slag in de plaatselijke belasting over 1858. Overeenkomstig de voordragt wordt besloten, hierop over te gaan tot de orde van den dag, als Diet meer behoorende tot de bemoeijingen dezer Vergadering. Op verlangen van den Burgemeester, wordt nu de Vergadering eenigen tijd met gesloten deuren voortgezet. Nadat deze weder geopend zijn, stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. De benoeming van 3 leden voor de Commissie van plaatselijk genees kundig toevoorzigtter voorziening in de door periodieke aftreding ontstane vacaturen. Gelet op art. 2 der Verordening van den 30 April 1857 (Gemeenteblad n°. 2); Gezien de aanbevelings-lijst door deze Commissie ingediend; Zijn nadat de leden van Kaathoven, Luzac en de Moen waren aange wezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te ma ken bij 20 stembiljettenovereenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt voor een geneesheerop den heer Prof. F. W. Krieger 20 stemmen; voor een heelkundigeop den heer J. L. A. Desertine 20 stemmen, en voor een apothekerop den heer H. A. Reiche 20 stemmen. Zoodat tot leden der commissie van plaatselijk geneeskundig toevoorzigt zijn benoemd de HH. Prof. Frederik Willem Krieger, Jaques Louis Adolphe Desertine en Hendrik August Reiche. 2°. De bedenkingen van den Minister van Binnenlandsche Zakenop het raadsbesluit tot de heffing van bruggeld, van 23 December 1858, medege deeld bij dispositie van Gedeputeerde Staten dd. 1 Maart dezes jaars G. S. n°. 8. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, daartoe strekkende, dat de Minister verzocht worde, op de bij dat rapport aangevoerde gronden, het eenmaal door dezen Raad genomen besluit, met weglating evenwel van de bijzondere bepaling omtrent de opening der Schrijversbrug, aan 's Konings goedkeuring te willen onderwerpen terwijl de Commissie van Financiën mede dienovereenkomstig heeft geraden. Is na deliberatie met algemeene stemmen daartoe besloten en tevens het raadsbesluit, dus gewijzigd, vastgesteld. 3°. Het voorstel van het lid Sikkel Groos, om de afkoopsom der 2 erf pachten, door T. Boekee te voldoen, te beleggen in inschrijvingen op het grootboek der nationale werkelijke schuld. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; is na deliberatie, overeenkomstig de conclusiën dier rappor ten, met algemeene stemmen besloten, hiervoor 1500.inschrijvingen op het grootboek der 2£ perCents nationale werkelijke schuld aan te koopen. 4°. Een adres van Jhr. W. J. C. Rammelman Elsevier, daarbij voor den tijd van 2 jaren continuatie verzoekende der bij raadsbesluit van 19 April 1855 aan hem opgedragen commissie, om een volledig en beredeneerd regis ter op te maken en aan deze vergadering over tc leggen, van de boeken, charters en papieren, tot het gemeente-archief behoorende, en verder al dat geen nader aan te duiden of te beschrijven, wat voor het regt en de geschie denis, in het bijzonder dezer stad en voor het vaderland in het algemeen, belangrijk is. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; is met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek in te willigen. 5°. Een adres van de weduwe Hendrik Wilhelmus Witmans, geb. Maga- rius, houdende het verzoek, om ter bebouwing een gedeelte gemeentegronds te mogen innemen van het Vrouwekerkplein, lang 8£, breed 4 ellen, gele gen tegen den muur der voormalige Vrouwekerk. Gelet op de rapporten van de Commissie van Fabricage en Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek te wijzen van de hand. 6°. Een adres van Cornelis Franciscus en Franciscus van der Linden, waarbij deze verzoeken, voor een afzonderlijken opgang der bovenwoning bij Wijk VI n°. 145a, een stoepje te mogen leggen, ter lengte van 1.50 en ter breedte van 0.84 ellen, met een paal tot afscheiding. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethoudersis na deliberatie met algemeene stemmen besloten, hun dit verzoek iu te willigen, mits onder inachtneming van het bepaalde bij art. 339 der algemeene politieverordening. 7°. Een adres van C. Bronsgeestom het gebruik van een gedeelte ge meentegronds in de Verwerstraattot het leggen van een mcststaal. Gelet op het rapport van Burgemeester en AVethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, op dit verzoek afwijzend te beschikken. 8°. Een adres van vrouwe M. C. van Bergen, wed. mr. G. P. van Outeren daarbij voor 8/m. afschrijving verzoekende van haren aanslag in de plaatse lijke directe belasting 1858. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de Commissie van financiën, waaruit blijkt dat zij eerst in de maand October 1858 op het bevolkingsregister is afgeschreven; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, haar voor 2/12 of 22.83 afsehrijving van plaatselijke direete belasting o\er 1858 te verlee- nen, terwijl haar verzoek verder voor geene inwilliging vatbaar wordt geacht. De Burgemeester verzoekt de toestemming der Vergaderingdat de reques- ten van dr. E. van der Ven, dr. P. Hoekema Kingma en dr. H. van Hall met de daarop uitgebragte rapporten door Burgemeester en Wethouders nog worden terug genomen hetgeen met algemeene stemmen wordt goedgevonden. Bij gevolg komt nu in behandeling: 9°. Een adres van A^rouwe J. M. A. Baronnesse Collot d'Escury, geb. van Massow, om afschrijving voor 8 maanden van de plaatselijke directe belas ting, 1858. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de Commissie van Financiën, houdende dat het uit het bevolkingsregister niet blijkt, dat zij in 1858 buiten deze gemeente verblijf heeft gehouden ls na deliberatie met algemeene stemmen tot de afwijzing van dit verzoek besloten. 10°. Een adres van J. Jongeneel te Amsterdam, waarbij deze, te kennen gevende dat hij zich bezwaard acht met de beschikking van den 17en der vorige maandin zake zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting 1858, verzoekt dat daarvan worde terug gekomen. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AA^ethouders en de Commissie van Financien Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, den adressant te ken nen te geven, dat, vermits hij eerst in de maand October 1858 deze ge meente heeft verlatende plaatselijke belasting loopt van 1° Januarij tot uit. December en de afschrijving slechts kan worden verleend voor zooveel volle maanden als hij niet binnen deze gemeente heeft gewoond, er geene termen bestaan om van de vroegere beschikking te dier zake af te wijken. 11°. Een staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting dienst 1858van de Diaconie der Nederduilsch Hervormde gemeente. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze goed te keuren. 12°. Voorwaarden tot verhuring der Visscherij in de Vestgrachten dezer gemeente. 13°. Voorwaarden tot verpachting van het baggerwerk in de grachten binnen de stad. 14°. De navolgende voorwaarden van fabricagewerkenals: a. lot het uitvoeren van eenige brugwerken h. tot het schoonmaken en invoegen van gemetselde bruggen c. tot het verwen van eenige bruggen en brugleeningen; d. tol het opvoegen en repareren van gedeelten van gemetselde wallen; e. tot liet leggen van eenige kolkriolen met de noodige kolken tot het leveren van eene nieuwe straalmakersschuit g. tot het doen van herstellingen aan de kaserne-gebouwen. De sub n°. 12 tot 14 vermelde voorwaarden zijn achtereenvolgens met algemeene stemmen vastgesteld. Niets meer aan dc orde zijnde, wordt de \ergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5