KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BKJBUD i". 9. DER (Bekoorende bij de Leydsche Courant van ó8 %/lpril Ó85946.) >OC*r<xx Zitting van 14 April. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Kluit, Krantz, Stoffels, de Moen, Luzac, Lisman, Bucaille, Taets van Amerongen, Tollens, Hubrecht, ten Sande, Ticbier, du Rieu, le Poole, van Kaathoven, Olivier, Huyser en de Voorzitter. De aanleekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Het verslag van een bezoek der armbakkerij, op den 4dcn dezer maand. 2°. Een besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 29s,en Haait jl. n°. 6 (Prov. blad n°. 40), houdende verdaging, tot aan het einde van September aanstaande, der koninklijke beslissing op aan hangige voorstellen van gemeenteraden, tot helling van begrafenisregten. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 30 ten Maart 1859, G. S. n°. 6, geleidende een uittreksel uit het koninklijk besluit van den 26slt" bevorens, n". 55, waarbij worden goedgekeurd de raadsbesluiten regelende de heffing van eene plaatselijke directe belasting over 1859 en van eene plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare ge meentewerken en bezittingen. 4". Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidhollandvan den 30slen der vorige maand, G. S. n°. 21, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 17den Maart jl., tot onderhandsche verhuring der huizen op de Maren- dorps achtergracht en in de Galgstraat en van gronden aan de Haarlemmer- trekvaart, alsmede tot wijziging van het besluit omtrent den aan D. A. Schrellen en C°. in gebruik gegeven gemeentegrond. 5°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 6den dezer maand, G. S. n°. 21 houdende goedkeuring der raads besluiten van den 28en der vorige maand, a. waarbij aan T. Boekee den afkoop vergund wordt van 2 erfpachten b. tot den openbaren verkoop van eenige huizen op de Oude Vest, tot afbraak, en c. tot het in gebruik vcr- leenen van gemeentegrond aan bet bestuur van den Broek- en Simonljes- polder onder Oegstgeest. Deze worden allen aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Een adres van Jhr. IV. J. C. Rammelman Elsevier, waarbij deze de continuatie der aan hem opgedragen commissie verzoekt, voor den tijd van 2 jaren. 2°. Een adres van D. Kolpa, om het gebruik van gemeentegrond. Overeenkomstig de voordragt, is besloten, deze beide stukken testellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten fine vari herigt en raad. 3°. Adressen van Vrouwe Collot d'Escury, Dr. H. van Hall, Dr. E. van der Ven en Dr. P. Iloekcma Kingma, om afschrijving of teruggave van plaat selijke directe belasting over 1858. 4°. Adres van J. Jongeneel, houdende bezwaar tegen de beschikking van den 17d™ Maart jl., in zake zijnen aanslag in de plaatselijke directe belas ting 1858. 5". Voorstel van Mr. N. Sikkel Groos. om den af koopprijs der erfpachten van T. Boekee tot kapitaal aan te leggen. En is overeenkomstig de voordragt besloten, de stukken sub n°. 3—5, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders en de Commissie van Financiën. 6°. De rekening van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis over 1858. 7°. Een suppletoire staat van begrooting en staat van af- en overschrijving van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente, over 1858. Overeenkomstig de voordragt is beslotende stukken sub n°. 6 en 7 te stellen in handen van de Commissie van Financiën ten line van berigt en raad. 8". Eene missive van Curatoren van het stedelijk Gymnasiumhoudende klagte over den docent Dr. J. de Vlaain. Is overeenkomstig de voordragt besloten, dit stuk, ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 9°. Een adres van G. Elshof, houdende bezwaar tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting 1858. Overeenkomstig de voordragt is beslotenhierop over te gaan tot de orde van den dagals niet meer behoorende tot de hemoeijingen dezer vergadering. Nadat bet lid Huyser ter vergadering was verschenen stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. De henoeming van 2 leden voor het stembureau hij de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten van Zuidhollandop den 10de|i Mei aanstaande. De leden Kluit, Luzac en du Rien worden aangewezen om met den Bur gemeester het bureau van stemopneming uit te maken, waarna bij 18 stem- billetten (het lid Huyser hield zich buiten stemming) zijn uitgebragt op de heeren Kluit 10, Tichler 8, ten Sande, Lisman en Hubrecht ieder 4, Tol lens 2 stemmen, Cock, van Kaathoven, de Mo«n en du Rieu ieder «Série stem Zijn alzoo benoemd de heeren Kluit en Tichler. 2". De benoeming van 2 leden voor het hoofdbureau en van een voorzitter en 2 leden voor het onderbureau bij de verkiezing van een lid voor den gemeen teraad, op den 17dcn Mei dezes jaars. Achtereenvolgens zijn, bij 19 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt: ter benoeming zz. van 2 leden voor het hoofdbureauop de heeren Tollens en Hubrecht ieder 9, ten Sande 7, le Poole 4, Krantz, Huyser en Tichler ieder 2 stem men, Taets van Amerongen, de Moen en Lisman ieder ééne stem. Zoodat tot leden van het hoofdbureau zijn benoemd de heeren Tollens en Hubrecht. b. van een voorzitter voor het onderbureau, op de heeren Bucaille 12, Stoffels 3, ten Sande 2 stemmen en Olivier ééne stem, blanco één billet. Is mitsdien benoemd tot voorzitter van het onderbureau de heer mr. J. C. Bucaille, wethouder. c. van 2 leden voor het onderbureauop de heeren de Moen en Lisman ieder 13, le Poole 5, Sikkel Groos 3, Krantz 2 stemmen, ten Sande en Taets van Amerongen ieder ééne stem. Zijn alzoo tot leden van het onderbureau benoemd de heeren de Moen en Lisman. Nog is, op voorstel van den Burgemeester, goedgevonden te bepalen, dat al de overige leden zich voor beide verkiezingen tot plaatsvervangers van dc benoemde leden zouden stellen. Het lid Huyser verlaat de vergadering. 3°. Een adres van Jacob van Berkel, pachter der weegloonen voor het ge bruik van de gemeentewaag, waarbij deze verzoekt, aan art. 3 van het pacht- contract de vereischte uitlegging te geven en art. 6 gunstig te wijzigen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders. Is met 16 tegen 2 stemmen, die van de leden Sikkel Groos en Kluit, overeenkomstig de conclusie van dat rapport beslotenden adressant te ken nen te geven dat, bij de duidelijke bepalingen der artt. 3 en 6 van bet contract van verpachting der weegloonen voor het gebruik der gemeente- waag, het niet wel mogelijk is, thans aan het eerste eene nadere uitlegging te geven of in het laatste eene gunstige wijziging te brengen. 4". Eene missive van den Kerkeraad der Nederduitsch Hervormde Go- meente, van den 3de0 December 1858, waarbij hij aan dezen Raad voor draagt te besluiten, dat steeds aan het Minnehuis zoodanig subsidie uit Stads kas gewaarborgd blijveals voor de behoeften van dat Gesticht noodza kelijk is, tot een maximum echter van 18/m. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, daartoe strekkende, dat aan den Kerkeraad de verzekering worde gegeven dat de Raad gaarne de op hem rustende verpligling erkent, om, overeenkomstig de bestaande wclveving aan het Minnehuis zoodanig subsidie toe te staan, als blijken zal volstrekt noodzakelijk te zijn en door de behoeften des Gestichls telken jare te worden gevorderd Is deze conclusie in rondvraag gebragt en, nadat op voorstel van het lid Sikkel Groos met algcmeene stemmen besloten was voor dc woorden de bestaande wetgeving" te lezen »de wet," met 16 stemmen tegen 1 stem, die van het lid Krantz (het lid Lisman hield zich buiten stemming), dus gewijzigd aangenomen. 5°. Een adres van W. Vermey, houdende verzoek dat den directeur der Stedelijke Gazfabriek bevolen worde, hein het benoodigde gaz te leveren tot bet branden van 2 pitten. Gelet op de rapporten van Commissarissen dier fabriek en Burgemeester en Wethouders En in aanmerking nemende, dat het niet blijkt dat hij zich, na de be schikking dezer Vergadering van den 21slen October 1858, met dit verzoek te vergeefs tot den Directeur heeft gewend ls na deliberatie met algemeene stemmen beslotente persisteren bij het besluit den 21slcn October 1858, op zijn adres genomen. 6°. Eene missive van de commissie van administratie over de gevange nissen, van den 29slen der vorige maand, n°. 189, daarbij om aangevoerde redenen verzoekende dat 6 ijpenbooinen aan het Pesthuis, thans tot militaire strafgevangenis ingerigt, en welke boomen hel eigendom zijn dezer gemeente, mogen worden gerooid; Gelet op de rapporten van de Commissie van Fabricage cn Burgemeester en Wethoudersis na deliberatie met 18 stemmen de leden Luzac, du Rieu en Siegcnbeek onthielden zich van mede-stemmen besloten, deze hoornen voor de som van 120.onder de hand te verkoopen aan den aannemer van het aldaar te stellen gebouw, ten einde hij die, wanneer het hem gelegen komt, zoude kunnen rooijen. 7°. Een adres van C. Vollebregt c. s.regenten van het gesticht »de Voorzienigheid," waarbij zij verzoeken dat bun gesticht, in het tarief voor het gebruik van gaz, met andere dergelijke armen inrigtingen moge worden gelijk gesteld. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders cn commissarissen der stedelijke Gasfabriek; is na deliberatie met 17 stemmen tegen 1 stem, die van bet lid Lisman, besloten dit verzoek in te willigen. 8'. Een staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting van het Werkhuis over 1858. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën ad hoc, is na delibe ratie met 15 stemmen (bebhende dc leden Krantz, Stoffels en de Moen zich, als bestuurders dezer instelling, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), van mede-stemmen onthouden) besloten dien goed te keuren. 9°. De voordragt tot onderhandsche vei huring van liet buis aan de Witte- pooi twijk 1n°. 111. Hiertoe is met algerneene stemmen besloten. De behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen hiermede afgeloopen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5