Is deze met algemeene stemmen goedgekeurd en liet daartoe vereisclite besluit vastgesteld. 11°. Een adres van de commissie van oppertoezigt en beheer der kweek school voor zeevaart, hondende verzoek dat aan haar, tegen betaling eener jaarlijksche recognitie, in gebruik worde afgestaan den grond aan den Vestwaï dezer gemeente, tusschen de Witlepoort en het Galgewater, kadastraal be kend Sectie A, n"3 130, 129, 128 cn 127, welke thans tot wederopzeggen in erfpacht is bij Commissarissen van het gewezen molenaarsgilde, krachtens dispositie van die van den Gerechte van 24 April 1700voorts om op dien grond een lokaal voor de Kweekschool te mogen stellenen eindelijkom eenige lagen van den vestmuur en dien van den toren even als het thans hij haar in gebruik zijnde gebouw, geteekend Wijk I, n°. 106, kadaster Sectic A, n°. 131, gedeeltelijk te mogen afbreken en dien afbraak tot het oprigten van bedoeld gebouw te bezigen. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Fabricage; ls met 17 stemmen (de leden UubrechlDricssen en Kluit hebben zich, als leden dier Commissie, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), van medestemmen onthouden), besloten aan de Com missie voornoemd den voorzegden grond in gebruik af te staan, tegen eene jaarlijksche recognitie van ƒ4.50, zoodra deze door Commissarissen van bet gewezen molenaarsgilde zal zijn ontruimd; voorts, haar toe te staan dien grond te bebouwen volgens overgelegde teekening, welke gebouwen, bij ont ruiming of bij eventuele opheffing dezer instellingvan gemeentewege tegen taxatie kunnen worden overgenomenof, bijaldien de gemeente zulks niet mogt verlangen, door de Commissie moeten worden weggeruimd; haar te vergunnen bet doen afbreken van eenige lagen van den vestmuur en van den ronden toren, alsmede van een gedeelte van het gebouw wijk I,n°. 106, Sectie A, n°. 131, en den afbraak daarvan te bezigen aan liet op te trek ken gebouw; en eindelijk, Burgemeester en Wethouders te magligen, om tot bet opzeggen der bovengenoemde erfpacht over te gaan. 12°. Een adres var. het Bestuur van den Broek- en Simontjespolder onder Oegstgeest, daarbij tot oplosplaats van mest, puin enz., het gebruik ver zoekende van een strookje grondsliggende aan de Haarlemmertrekvaart tegen den Broekweg, onder Oegstgeest. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenbet nog beschikbare gedeelte van het perceel onder Oegstgeest, kadastraal bekend Sectie D, n°. 219, gelegen in het Haarlemmer trekpad, onder administratie dezer ge meente, ten behoeve van de ingelanden van gemelden polder in gebruik te vcrleenen aan bovengenoemd bestuur, onder voorwaarde dat het hebbe te zorgen dat de weg aldaar eene bieedte behoude van 10 ellen en voor deze vergunning betale eene jaarlijksche recognitie van 7.00. 13°. Een concept-adres aan Zijne Majesteit en aan de Tweede Kamer der Staten Generaalwaarbij de wenscli wordt uitgedrukt dat, tot de verbinding van den Hollandschen ijzeren- met den Rijnspoorweg, aan de van Leyden op Woerden strekkende lijn boven eenige andere de voorkeur moge worden gegeven. En is dit met algemeene stemmen vastgesteld. 14°. Een adres van Teunes Eoekée, landbouwer onder Soeterwoude, daar bij den afkoop verzoekende van twee erfpachtenop zekere tuingronden gelegen aan den Vlietover de Kwakel- of Wouterenbrug onder Soeterwoude ten eeuwigen dage gevestigd, de eene ad 15, bij acte van den 2 Junij 1685, verschijnende 1 Junij, de andere ad 28, bij acte van 15 September 1685, verschijnende 2 Februarijmet bepaling onder andere, dat bij ver sterf of verandering de verboeking zal worden verzocht met een jaar pacht en zulks tegen betaling van den penning XX of 860, en onder vrijstel ling van de verboeking met het jaar pacht. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën, strekkende om den afkoop te bepalen op eene som van 1000 vrij geld en de verzochte vrij stelling te verleencn; en op dat van Burgemeester en Wethouders, waarbij deze tot de inwilliging van het verzoek raden. Is de conclusie van het eerslgemeld rapport in rondvraag gebragt en met 12 legen 8 stemmen verworpen. Voor stemden de leden Krantz, Tollens, Lisman, Cock, de Moen, van der Hoeven, Sikkel Groos en Kluit. Tegen de leden Stoffels, van der Boon MeschHuhrecht, du Rieu, ten Sande, le Poole, Euzae, Driessen, Bucaille, Gevers, Tichler cn de Voor zitter. Vervolgens de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wethouders in rondvraag gebragt zijnde, wordt deze met 13 tegen 7 stemmen aangeno men en mitsdien besloten, het verzoek van den adressant, tot den afkoop van gezegde erfpachten, tegen betaling van den penning XX of 860.— in te willigenonder vrijstelling tevens van de verboeking met het jaar- pacht. Voor stemden de leden Stoffels, van der Boon Mesch, Hubrecht, du Rieu, ten Sande, le Poole, Luzac, Driessen, Bucaille, van der Hoeven, Gevers, Tichler en de Voorzitter. Tegeu de leden Krantz, Tollens, Lisman, Cock, de Moen, Sikkel Groos en Kluit. 15°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1858, van P. de Raadt, voor het gebeelejaar, en J. C. Slebe, voor 4/12. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, de ver zochte afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1858 te verlecnen, als aan P. de Raadt, voor zijnen gebeelen aanslag of 129.11, aan J. C. Slebe, voor 4/12 of 7.09. 16°. Eene voordragt tot het verleenen van afschrijving in de plaatselijke directe belasting 1858, aan personen die in den loop van dat jaar de ge meente verlaten of zich daar binnen gevestigd hebben. Gelet op het rapport der Commissie van Financiënis met algemeene stemmen dienovereenkomstig beslotenop de plaatselijke directe belasting van 1858 afschrijving te verleenen, aan J. J. van Stapele voor 2/12 of ƒ10.375, N. G. Lotichius voor 4/12 of 12.80. 17°. Een suppletoire staat van begrooling en staat van af- en overschrij ving van Regenten van het II. G. of armen wees- en kinderhuis over 1858. En, gelet op het rapport van de Commissie van Finantienis met 19 stemmen (bet lid Tichler heeft zich als Regent dezer instelling, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Stbl. u°. 85)van medestemming onthouden)besloten dezen goed te keuren. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 6