KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBMD 4. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van d4 Februarij Ó859N°. d9.) -OOOOO0OWK Zitting van 10 Febrnarij. Tegenwoordig de heeren: Gevers, de Moen, Luzac, StoffelsHuyser, Tollens, Kluit, Sikkel Groos, Lisman, Bncaille, Tichler, Olivier, Krantz, van der Hoeven, le Poole, van Kaathoven en de Voorzitter; terwijl de heeren ten Sande en Hubrecht hadden kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering hij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Verslagen van de bezoeken in a. het Evangelisch Luthersch LVees- en Oudeliedenhuish. het Minne- of Armen oude Mannen- en Vrouwenhuis, c. het Minnehuisen d. het Heilige Geest of Armen Wees- en Kinderhuis. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 2a™ dezer maand, GS. n°. 20/1, waarhij wordt goedgekeurd bet raadsbesluit van den 27st™ der vorige maand, tot den afstand van gemeente grond aan C. van den Berg. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Het procesverbaal van opneming der boeken en kas van den Ontvan ger dezer gemeente, op den 29st™ der vorige maand. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving en tevens besloten het gedu rende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de Commissie tot de Armkerkom eene tegemoetkoming van f 600 in de door haar gemaakte kosten tot herstel dier kerk. 3°. Rapporten van Burgemeester en Wethouders op de verzoeken van W. C. de Sain, J. C. Swagers wed. J. Graas, L. van Leeuwen, als executeur in den boedel van M. Tragoo wed. J. van Leeuwen, en W. Gerritsen, in gelijke betrekking in den boedel van A. de Jong wed. J. den Honler, om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belasting over 1858. 4°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders omtrent den aan slag in de plaatselijke directe belasting over 1858 van Officieren, die in den loop van dat jaar de gemeente hebben verlaten of zich aldaar gevestigd hebben. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken te stellen in han den van de Commissie van Financiënten fine van herigt en raad. 5°. Eene voordragt van commissarissen der gazfabriek, tot uitbreiding dier inrigting. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze ten fine van herigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën. 6°. Eene voordragt van curatoren van bet stedelijk gymnasium, omtrent de tijdelijke vervulling der betrekking van docent in de fransche taal en de verdere werkzaamheden van zijnen opvolger. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en, voor zooveel het financiëele aangaat, ook in die van de Commissie van Financiën, ten fine van berigt en raad. 7°. Een adres van W. Corduwa, waagmeester, waarbij deze zijne belan gen aan den Raad aanbeveelt. 8°. Een adres van H. P. A. van Wensen, houdende verzoek om het ge bruik van gemeentegrond. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 9°. Een adres van H. Manger Muntz, houdende bezwasen tegen het vast stellen eener verordeningwaarbij zou worden bepaald dat het rijden door de Donkersteeg uitsluitend van de zijde der Haarlemmerstraat mag plaats hebben. Overeenkomstig de voordragt is beslotendit ten fine van berigt en raad te stellen in banden van de Commissie tot de Strafverordeningen. 10". Eene aanbeveling van curatoren van het stedelijk Gymnasinm en verdere stukken betreffende de vervulling van het 2e praeceptoraat aan die instelling. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder le leggen. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. Eene voordragt tot aanvulling van het besluit, in de vergadering van den 27 Januarij jl. genomen op de missive der Gemeente-Commissie van het Nederduitsch Hervormd Kerkgenootschapomtrent de begraafplaatsenvoor zooveel de uitvoering daarvan aangaat. En is na deliberatie, overeenkomstig de voordragt, met algemeene stem men het daartoe vereischte besluit vastgesteld. 2°. De voordragt tot wijziging van art. 2 van het raadsbesluit van 5 Maart 1857, gewijzigd den 8/22 October van dat jaar, regelende de heffing eener plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen, zoodat het gelezen worde als volgt: De vergunningenwelke tot op de invoering der belasting zijn verleend, worden, onder de daaraan verbonden voorwaarden, tot wederopzeggens toe gehandhaafd." Gelet op het rapport der commissie van Finantiën, waarbij deze voorstelt dat art. dus te lezen De vergunningen, welke tot op de invoering der belasting zijn verleend, wordenonder de daaraan verbonden voorwaarden en met inachtneming van reeds vastgestelde of nog vast te stellen Verordeningentot wederop- zeggens toe gehandhaafd." Is na deliberatie het voorstel van de commissie van Finantiën in rond vraag gebragt en dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, en alzoo tevens het raadsbesluit, houdende wijziging van art. 2 van dat van den 5™ Maart 1857, regelende de heffing eener plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen, vastgesteld. 3°. Het adres van vrouwe Maria Johanna Clemcntia de Haan, geb. de Jong van Rodenburghhoudende verzoek om ontslag als Regentesse van het Heilige Geest of Armen Wees- en Kinderhuis. Gelet op het rapport van vrouwen Regentessen van dat gesticht, is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenaan de adressante een eervol ontslag uit die betrekking te verleenenonder dankbetuiging voor de in deze bewezen diensten. 4°. Het adres van Simon Fredcrik Groen, docent in de Fransche taal aan het stedelijk gymnasium alhier, waarbij deze tegen den 15en Februarij aan staande het ontslag uit die betrekking verzoekt. Gelet op het rapport van Curatoren van het stedelijk gymnasiumis na deliberatie met algemeene stemmen besloten, hem met den 15™ Februarij eerstkomende het verzocht ontslag eervol te verleenen. 5°. De benoeming van een lid om met den Burgemeester bij de loting voor de nationale militie tegenwoordig te zijn. Nadat de leden Stoffels, Sikkel Groos en Lisman waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, zijn hij 17 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren Tichler 14 stemmen, le Poole, Tollens en Lisman ieder ééne stemzoodat de heer Tichler is benoemd om met den Burgemeester de commissie bij de loting uit te maken. 6°. De benoeming van een lid voor de plaatselijke commissie van genees kundig toevoorzigt, ter vervulling der door het overlijden van den heer R. Jesse ontstane vacature. Gelet op de aanbevelingslijst door genoemde commissie overgelegdzijn bij 17 stembilletten overeenkomende met het getal aanwezige ledenuitgebragt op A. K. W. E. C. Fischer 16 stemmen en op B. J. Fornara ééne stem. Is alzoo benoemd tot lid der plaatselijke cornmisie van geneeskundig toe voorzigt de heer Anne Karei Willem Ernst Christiaan Fischer. 7°. Het verzoekschrift van D. Hoskam te Haarlem aan den Minister van Binnenlandsche Zakenom teruggave van alhier betaalde plaatselijke belas ting, wegens op den 26sl™ Augustus 1856 naar buiten uitgevoerde dranken; welk adres, naar aanleiding eener missive van voornoemden Minister dd. 15 Januarij jl. n®. 139 (2C afdeeling), door den Staatsraad Commissaris desKonings in deze provincie, hij apostille van den 20st™ daaraanvolgende, litt. B, n°. 343 (3e afdeeling), andermaal in handen van Burgemeester en Wethou ders is gesteldten fine van berigt en raaddoch nu na den Gemeenteraad te hebben gehoord. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, waarbij zij tevens in afschrift overleggen hunnen brief aan den Staatsraad-Commissaris voor noemd van den 30st™ September des vorigen jaars n°. 493strekkende tot afwijzing van bovengemeld verzoek; alsmede op dat der Commissie van Fi nanciën, houdende voorstel lot het nemen van een raadsbesluit in den geest der bovengemelde missive van Burgemeester en Wethouders, tot afwijzing alzoo van het verzoek, ook al ware het niet dat de artt. 24 der Wet van 8 November 1815 n". 36 (Stbl. n°. 51) deze vordering tot teruggaven, waarvoor trouwens niet één wettige grond bestaat, verjaard verklaarden; Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenzich met de voordragt der Commissie van Finantiën te vereenigen en het te dier zake gevorderde raadsbesluit vastgesteld. De behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen hiermede afgeloopen zijnde, is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 5