Zitting van 13 January. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Stoffels, de Moen, van der Boon MeschTaets van Amerongen, Gevers, Bucaille, le Poole, Olivier, daRien, ten Sande, Krantz, Hub recht, Tollens, Lisman, Driessen, Luzac, van der Hoeven en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Bargemeester overlegt: 1°. Een adres van diakenen der Nederduitsch-Hervormde gemeente, hou dende bezwaren tegen de wijze van uitkeering der overwinst van de arm- bakkerij. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit ten fine van berigt en raad le stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. 2°. Een verslag omtrent de verpleegden in het Caecilia-Gasthuis in 1858, opgemaakt door den geneesheer in dat gesticht dr. W. M. S. Junins. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit aan te nemen voor kennis geving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. Het stemmen over de vraag, of, wanneer bij staking van stemmen over eenig onderwerphet nemen van het besluitingevolge art. 50 der wet van 29 Junij 1851 StaatshlN°. 85), tot eene volgende vergadering is nitgesteldin die vergadering de beraadslagingen al dan niet op nieuw mogen worden geopendwaaromtrent de stemmen in de vorige vergadering hebben gestaakt. Met 10 tegen 9 stemmen is beslistdat in zoodanig geval de beraad slagingen op nieuw zullen worden geopend. Vóór stemden de leden le Poole, Olivier, Krantz, HubrechtDriessen, Luzac van der Hoevende Moenvan der Boon Mesch en Taets van Amerongen. Tegen de leden Bucailledu Rieuten SandeTollensLismanSikkel Groos, Stoffels, Gevers en de Voorzitter. Ten gevolge deze beslissing omtrent het regt verstand van art. 50 der gemeentewet, wordt alsnu in deliberatie gebragt het voorstel van curatoren van het Stedelijk Gymnasium, om de openstaande betrekking van 2cn prae- ceptor bij die instelling op de gewone wijze te vervullenwaaromtrent in de vergadering van 30sten December des vorigen jaars de stemmen slaakten en waarover op den 10dcn dezer de stemming is aangehouden uit hoofde de bovenvermelde vraag destijds was onbeslist gebleven, en is met 12 tegen 7 stemmen besloten, dat tot de vervulling dier betrekking op de gewone wijze zal worden overgegaan. Vóór stemden de leden Bucaille, le Poole, Olivier, du Rieu, Krantz, Tollens, Driessen, Luzac, van der Hoeven, Stoffels, van der Boon Mesch en de Voorzitter. Tegen de leden ten Sande, Hubrecht, Lisman, Sikkel Groos, de Moen, Taets van Amerongen en Gevers. Eindelijk komt in overweging het laatste door curatoren gedane voorstel dat aan hen de vergunning worde verleend om dr. W. G. Pluygers, daartoe bereid, uit te noodigen, zich zoo lang met het onderwijs in het Grieksch te blijven belastentot dat bij de optreding van den 2en praeceptor het per soneel der docenten geheel voltallig zal zijn, alsmede om te bepalen dat eerst dan de jaarwedden van den nieuw benoemden prorector en len praeceptor zullen ingaan. Waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 2°. Eene voordragt tot onderhandsche verhuring van het gebouw op den hoek der Vrouwenkamp n. z. en Lijsbethsteeg w. z., aan den schilder Jean Eduard Zirkzee, ten einde aldaar schilderijen op doek te vervaardigen, voor den tijd van 12 maanden, ingegaan den lstcn Januarij en zullende eindigen den 31stcn December dezes jaarsvoor de som van 120. Na deliberatie is met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. Niets meer aan de orde zijnde, is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1859 | | pagina 6