KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van HO December 8858iP. Ó5H.) OOOO-OQ Otr<KH> Sitting van 13 l&ecember. Tegenwoordig de heeren Stoffels, van der Ilocven, van der Boon Mesch, Krantz, Lisman, Sikkel Groos, Gevers, de Moen, Ysselstcyn, Tollens, Kluit, ten Sande, Hubrecht, Driessen, Bucaille, Cock, van Kaatlioven en de Voorzitter; hebbende de beer lluyser, volgens mcdedeeling van den Bur gemeester, kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Het verslag omtrent een bezoek in dezer stads bank van leeningop den 10den dezer maand. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den Igdcn (jer vorige maand, n°. 39, waarbij worden goedgekeurd a. de ge meenterekening over bet jaar 1857 met het te dier zake genomen raadsbe sluit, h. het raadsbesluit van den 12dcQ Augustus dezes jaars houdende aanwijzing van de daarin vermelde uilgaaf over hel jaar 1857 ten laste van den post voor onvoorziene uitgaven van 1858. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den isten December jl. n°. 9, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 12den der vorige maand, waarbij aan N. W. Beuzemakcr een gedeelte van het Fokkestraatje, ter uilhonwing van zijn aldaar gelegen fabriekge- bouwwordt afgestaan, en afwijzing van het verzoek van C. van Leeuwen, dat gemeld raadsbesluit rnogt worden geïmprobeerd. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Een adres van P. S. de Bordes c. s.wonende aan den Morschweg en Hoogemorsch onder Oegstgcest, waarbij deze verzoeken dat er maatregelen genomen worden, ten einde zij bij voortduring door de Morschpoort toegang tot de stad kunnen erlangen. 2°. Verzoeken van II. Bodijn en A. Taffijn, commiesen, J. Betel en J. G. van der Stoop, adsistentcomrniesen-portiers, om bevorderd te worden lot alsmede van J. Berg, J. de Bruyn, J. II. Delforno, F. Diemei, L. C. van Duuren, D. Gaykerna, J. J. Genet, P. LoekenbachJ. J. Taffijn en M. C. Zijdcnbosom benoemd te worden tot commiesportier. Overeenkomstig ue vooraragt is bestolendeze stukken le stenen in nan- den van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 3°. Eene missive van den algemeenen kerkeraad der Nederd. Hervormde gemeente, van den 3den dezer maand, daarbij voordragende dat steeds aan het Minnehuis zoodanig subsidie uit slads kas gewaarborgd blijveals voor hare behoeften noodzakelijk is, tot een maximum echter van 18/m. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en inmiddels gedurende 14 dageu ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. Een voorstel van de raadsleden Gevers, Hubrecht en Taels van Ame- rongen, strekkende tot opheffing van het stedelijk gymnasium met het einde van den loopenden cursus, om alsdan de oude Latijnsche school weder in het leven te roepen. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen van Cu ratoren van het stedelijk gymnasium en Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Rapport van Burgemeester en Weihouders op het voorstel van het raadslid Gevers, omtrent het vcrleenen van crediet aan de handelaren in gedistilleerd. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen van de Commissie van Finantienter fine van berigt en raad. 6°. Eene voordragt lot herbenoeming van de ambtenaren der actieve dienst bij de plaatselijke belastingen. 7°. Voorwaarden lot het sehoonmaken en onderhouden der slraatkolken. 3°. Een voorstel van het lid Lismantot adhaesie aan het adres van den Gemeenteraad van Amsterdam, over de heffing van den accijns op het geslagt. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester brengt alsnu in behandeling. 1°. De aanmerkingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken op de Verordening regelende de invordering eener plaatselijke belasting op het ge distilleerd, vastgesteld den 24 Junij dezes jaars; medegedeeld bij Zijner Excellence's missive van den 10 November jl. n°. 88 (2e afd.)gevoegd bij de apostille van den Staatsraad Commissaris des Konings dezer provincie, van den 16 daaraanvolgende, lit. B. n°. 6602 (3e afd.). Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantien, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten zich met de gegeven inlichtingen te vereenigen en dienovereenkomstig te berigten. 2°. De bedenkingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken op het raadsbesluit regelende de heffing van het Weegloon, vastgesteld den 23 Sep tember en 21 October dezes jaars, medegedeeld bij missive van den 12en November jl. n°. Ill (2e afd.), die gevoegd was bij de apostille van den Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie van den 17en dier maand, Jit. B. n°. 6640 (3e afd). Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantienis na deliberatie met algemeene stemmen besloten zich met deze rapporten te vereenigen en dienovereenkomstig te berigten. 3°. Het rapport van de Commissie uit dezen Raad omtrent de levering der breukbanden ten behoeve der armen. Bij de deliberaliën hierover, wordt door het lid Stoffels, omtrent de con clusie van dit rapport, het volgende amendement voorgedragen dat de Raad benoeme een of twee vaste leveranciers van breukbanden op wie de chirurgijn aan den behoeftige een bewijs afgeve ter bekoming van een bandterwijl de óverige zorg voor den zieke aan den chirurgijn worde overgelaten welk amendement na deliberatie in rondvraag gebragtmet 15 tegen 3 stemmen, die van de leden Stoffels, van der Hoeven en Bucaille, wordt verworpen. Voorts de conclusie van het rapport der Commissie in rondvraag gebragt zijnde, is dit met 15 legen 3 stemmen, die van de leden Stoffels, van der Hoeven en Bucaille aangenomenen wordt mitsdien besloten a. dat de Stads-Chirurgijns wanneer zij oordcelen dat een persoon een breuk band een pessarium, een suspensoriumeen buikgordel of kniebanden behoeft, aan zoodanigen persoon daarvoor een bewijs zullen afgeven; b. dat die persoon zich met dat bewijs aanmelde in hel Caecilia Gasthuis als wanneer de heeren Junius en Schretlen worden verzocht, de maat, en inrigling van den benoodigden breukband of een ander der genoemde heelkundige hulpmiddelen te bepalen c. dat naar die bepaling de breukbank enz. geleverd wordt door den instru mentmaker hier ter slede, welke die voorwerpen deugdelijk en het goed koopst aflevert d. dat de heeren Junius en Schretlen verzocht worden de geleverde breuk banden enz. te keuren en aan te leggen e. dat de rekening van de geleverde breukbanden enz. door de gecommit teerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen worde onderzocht cn bij de Stedelijke Regering ingediend. 4°. Voorwaarden lot ondcrhandsche verhuring der Stads-Gehoorzaal aan het muziekgezelschap Sempre Crescendo Deze zijn na deliberatie met algemeene stemmen vastgesteld. 5°. Het voorstel van het raadslid Mr. tl. P. J. Tollens, tot benoeming eener Commissie uit dezen Raad ten einde de behandeling der zieke armen te onderzoeken en daarover verslag uit te brengen met consideration cn advies. Na deliberatie wordt hiertoe met 12 tegen 6 stemmen besloten: ,7 voor sieinuen ae jccren oioireisvan uer nueveuvan uer coon ftiescn Sikkel Groos, Gevers, de Moen, Tollens, Kluit, Bucaille, Cock, van Kaat lioven cn de Voorzitter. Tegen de leden KrantzLismanYsselstcynten SandeHubrecht en Driessen. Voorts door den Burgemeester in rondvraag gebragt zijndeof reeds in deze vergadering tot de benoeming dier commissie zou worden overgegaan, is daartoe met 14 tegen 4 stemmen, die van de leden Stoffels, Gevers, Yssel stcyn en Tollens, besloten. Alsnu tot de benoeming overgaande, worden vooraf de leden van der Boon Mesch, Krantz en Tollens aangewezen om met den Burgemeester het bureau vau stemopneming uit te maken; en zijn (nadat de leden van Kaatliovenvan der Hoeven cn van der Boon Mesch verzocht hadden voor deze commissie niet in aanmerking te komen) bij 18 stembilletten, overeen komende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de heeren Tollens 16, Sicgenbeek 11, Gevers 9, van der Hoeven 6, Hubrecht 4, Sikkel Groos 3, de Moen 2 stemmen, ten Sande, Stoffels en Kluit ieder ééne stem; zoodat deze commissie is zamengcstcld uit de leden Tollens, Siegenbeek en Gevers. 6°. Een adres van Dr. W. G. Pluygers, prorector aan het stedelijk gym nasium alhier, waarrbij deze verzoekt niet den lsten Januarij 1859 uit die betrekking eervol te worden ontslagen. Gelet op bet rapport van Curatoren van het stedelijk gymnasium, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten aan Dr. Willem George Pluy gers tegen den lslen Januarij aanstaande het verzocht eervol ontslag te ver- leenenen voorts de overige punten, bij de te dezer zake uitgebragte rap porten van Burgemeester cn Wethouders cn de Commissie van Finantien ver meld, aan te houden en die rapporten, benevens het hiervoren sub n°. 4 overgelegd voorstel, te stellen in handen van Curatoren voornoemd, ten einde daaromtrent te dienen van berigt en raad. 7°. De voordragt tot vaststelling van het maximum van den onderstand voor 1859, naar aanleiding van art. 25 der Wel van den 28 Junij 1854 (Staatsblad n°. 100). Gelet op het rapport der Commissie van Finantien, is na deliberatie met algemeene stemmen beslotenzich met deze voordragt te vereenigen en het daarbij overgelegd raadsbesluit met bijbehoorenden staat vast te stellen. Het uur te ver verstreken zijnde, wordt de vergadering gesloten en de be handeling der verder aan de orde gestelde onderwerpen lot eene volgende bijeenkomst uitgesteld. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRA BB E.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5