KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. BIJBLAD X°. 17. DER Behoorendc bij de Leydsche Courant van 25 October 8858828.) -oooo-O 0-&< Zitting van 21 October. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Tollens, ten Sande, du Rieu, Lisman, de Sloen, van der Boon Meschle Poole, Hubrecht, Krantz, Luzac, Yssel- steyn, Huyser, Kluit, Gevers en de voorzitter, hebbende de heeren Siegenbeek en Olivier, volgens mededeeling van den voorzitter, kennis gegeven verhin derd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd waarna de voorzitter mededeelt 1°. Eene dispositie van gedeputeerde staten dezer provincie van den 13 October jl.G. S. n°. 39, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 3 Junij en 7 October dezes jaars. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. 2°. Eene missive van den staatsraad commissaris des konings in de pro vincie Zuidholland, van den 12cn dezer maand, litt. B, n°. 5542 (3e afd.), waarbij worden medegedeeld de aanmerkingenbij gedeputeerde staten geval len op het raadsbesluit lot heffing van weegloonen aan de gemeente-waag. En is na deliberatie met algemeene stemmen besloten het raadsbesluit dienovereenkomstig te wijzigen, waarna het op nieuw is vastgesteld. Vervolgens heeft de voorzitter overgelegd 1". Voorwaarden van verpachting van het Blaanwe hek aan de Haarlem mertrekvaart. 2°. Voorwaarden van verhuring van de stalling buiten de Marepoorf. 3°. Voorwaarden van verharing van de afmaaijing van het grasgewas op het raatnland buiten die poort gelegen. 4°. Voorwaarden van houtverkooping. 5". Rapport op een adres van P. van der Meer en J. H. Jansentot het leggen van eene watertrap. 6°. Rapport op een adres van N. W. Beuzemakerom gemeentegrond. Conform de voordragt is beslotendeze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 7°. Adres van C. J. van Pijpen, torenwachter alhier, daarbij verzoekende de regeling zijner jaarwedde ingeval van ziekte. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en "Wethouders en de commissie van finantiën, ten fine van berigt en raad. 8°. Eene missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarbij deze het voorstel doet, dat het gemeentebestuur besluite aan het gouverne ment te verzoeken, dat binnen deze gemeente een kantoor van den Rijks telegraaf worde gevestigd. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders. De voorzitter brengt in behandeling: 1°. De rekening van het R. C. wees- en oudeliedenhuis over 1857. Gelet op het rapport der Commissie van finantie, is, nadat het lid Yssel- steynals regent dezer administratie, zich ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) tijdelijk verwijderd had, na deliberatie met algemeene (15) stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren, hij het raadsbesluit hetgeen bij deze is vastgesteld, aanwijzende een batig saldo van ƒ1.86, waarvan door de rendanten in hunne eerstvolgende rekening en verantwoording zal behooren te worden gedaan. 2°. De rekening der roomsch-catholijke armen over 1857. Gelet op het rapport der commissie van finantiën. Is nadat het lid Ysselsteyn als regent dezer administratie, zich inge volge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) tijdelijk ver wijderd had na deliberatie met 15 stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren bij het raadsbesluit hetgeen bij deze is vastge stelden alzoo meteen batig saldo van ƒ40.533, hetwelk, benevens hetgeen aangewezen is alsnog te verhalen ten bedrage van ƒ338.50, door de rendan ten in hunne eerstvolgende rekening in ontvang moet worden verantwoord. 3°. De rekening van het minnehuis over 1857. Gelet op het rapport der commissie van finantiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren bij het raadsbesluithetgeen bij deze is vastgesteldaanwijzende een batig slot van 97.49hetwelkbenevens hetgeen vermeld is alsnog verhalen ad ƒ293.25, door do rendanten in hunne eerstvolgende rekening zal moeten worden verantwoord. 4°. De begrooting van de schuttersraad der dienstdoende schutterij over 1859. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze voorloopig goed te kenren tot de cijfers bij elk artikel voorgedragen, en alzoo in ontvang en in uitgaaf tot een bedrag van ƒ5936.50. 5°. De begrooting van vrouwen kraammoeders over 1859. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze begrooting goed te keuren bij het raads besluit hetgeen bij deze is vastgesteld, alzoo de inkomsten ten bedrage van 3492.24, de uitgaven ten beloope van 2331.053, en bij gevolg met een goed slot van 1161.183. 6°. De begroolingen van de gemeente-apotheek en van de vcreenigde gast en leprooshuizen over 1859. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze begrootingen goed te keuren bij de raads besluiten die bij deze zijn vastgesteldalsde eerste wegens inkomsten en uitgaven lot 5330, de laalsten wegens inkomsten ad 14341.595, wegens uitgaven ad 13642.50 en alzoo met een goed slot van 699.093. 7°. De begrooting van diakenen der Neaerduitsch hervormde gemeente over 1859. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiënis na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze begrooting aan voornoemde administratie terug te zendenmet uitnoodiging n». 1 daarin uit te trekken als bij ge noemd rapport is voorgesteld en voorts die begrooting, aldus gewijzigd, bin nen 3 dagen wederom aan deze vergadering in te zenden. 8°. De begrooting van het R. C. armbestuur over 1859. Gelet op het rapport van de Commissie van finantiën, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze begrooting aan voornoemde administra tie terng te zenden, met uitnoodiging n". 1 daarin uit te trekken zoo als bij het rapport der genoemde Commissie is voorgestelden daarna die aldus gewijzigde begrooting binnen drie dagen aan deze vergadering wederom in te zenden. 9". De begrooting van het oud Catholijk armbestuur over 1859. Gelet op het rapport der Commissie van finantiën is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, het subsidie voor dit armbestnur over 1859, met inachtneming van het raadsbesluit van den 8 November 1852, op 58 te bepalen, en voorts die begrooling goed te keuren, bij de raadsbesluiten bij deze vastgesteld. 10°. De begrooling van het Israëlitisch armbestuur over 1859. Gelet op het rapport van de Commissie van finantiën, waarbij wordt voorgesteld 1". Deze begrooting aan voornoemde administratie terug le zenden met uitnoodiging n°. 1 daarin uit te trekken zoo als door haar wordt aangege ven en die voorts, aldus gewijzigd, binnen 3 dagen aan deze vergadering wederom in te zenden. 2°. Bij den buitengewoon gunstigen toestand dezer administratie en uit aanmerking der omtrent dit armbestuur, bij raadsbesluit van 27 October 1853, voor de begrooting van 1854 gemaakte uitzondering, voor ditmaal op de begrooting van dit armbestuur 2/10 te korten, wanneer het nog een batig slot van 51.393 op de begrooling zal overhouden. Is na deliberatie het voorstel sub 1° met algemeene stemmen aangenomen doch dat sub 2° verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Vóór stemden de leden Lisman, de Moen, van der Boon Mesch, Hunreoht, Krantz, Kluit en du Rieu. Tegen de leden le Poole, Luzae, Ysselsteyn, Huyser, Gevers, Sloflels, Tollensten Sande en de Voorzitter. 11°. Eene voordragt van de commissie van finantiën, om, te beginnen met den jare 1859, de subsidiën aan de godshuizen jaarlijks met 1/10 te verminderen. Hieromtrent wordt door het lid Gevers voorgesteld, dit stuk gedurende 8 a 14 dagen aan te houden, en door het lid Hubrecht het te stellen in han den van Burgemeester en AVethouders, ten einde dien aangaande te dienen van berigt en raad. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit stuk te stellen in banden van Burgemeester en AVethouders, ten fine voormeld. 12°. Een concept-reglement en de tarieven der vrachtloonen voor bet ge meenschappelijk beurtveer tusschen deze gemeente en Amsterdam. Gelet op de rapporten van Burgemeester en AVethouders en de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, aan Burgemeester en AVethouders van Amsterdam deze stukkenonder mededeeling van en met referte aan het rapport der Karner van Koophandel en Fabrieken, terug te zenden. 13°. Een adres van AVillem Vermey, winkelier en slijter alhier, daarbij onder mededeeling dat de directie of de directeur der stedelijke gaz-fabriek heeft goedgevonden bem onverwacht van het genot van gaziicht te berooven, door de toevoerbuis op de straat af te draaijen en op te nemen, verzoekende dat deze vergadering moge goedvinden den directeur der gezegde fabriek te bevelen hem het benoodigde gaz te leveren tot het branden van twee pit ten, op de wijze en voorwaarden als deswege zijn bepaald en aangenomen. Gelet op het rapport van commissarissen der stedelijke gaz-fabriek. Is na deliberatie dien overeenkomstig met algemeene stemmen besloten dit verzoekals voor geene gunstige beschikking vatbaarte w ijzen van de hand. En alsnu uiets meer aan de orde zijnde is de vergadeiing gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5