daaraan toe Ie brengen schade herstellen2°. dat telkens roer den avond de opgegraven grond worde gedigt en met cene schering of brandende lantaarn voorzien3". dat door hen alle schade aan wal en straat worde hersteld en zij ook het herstraten in der tijd betalentegen 50 cents de el voor de bijslrating en 25 cents voor de herslrating, 4°. dat voor de tot dit werk henoodigde dam in de gracht worde betaald 30 cents per week5°. dat voor duiker worde betaald eene jaarlijksche recognitie van 1.50, terwijl hun af schrijving zal worden verleend van die voor den door hen te verlaten duiker, gelegd krachtens vergunning van 13 November 1854, zoodra behoorlijk zal gebleken zijn dat deze ontruimd is. 7". Ken adres van Pieler van der Geest, waarhij deze vergunning verzoekt tot hel leggen van eene stoep voor het huis op de Mare, Wijk V n°. 761 24 duimen breed en 1 duim boven den grond. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders. Gezien art. 339 der algcmecne politieverordening. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten hem dit verzoek tot wederopzeggens toe te staan mits onder toezigt van rooimeesteren. 8°. Ken adres van Picter Stoeke, manufacluurverwer, alhier, waarbij deze vergunning vraagt lot liet leggen van een spoelvlot in het Lcvendaal lussclien de Barbara- en Stinkstegen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders. Gezien art. 3 van liet raadsbesluit van den 5cn Maart 1857. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, dit verzoek tot Weder- opzeggens in te willigen, mits het vlot niet breeder zij dan lf el uit den wal en tegen betaling eener jaarlijksche recognitie van 1. 9°. Ken adres van P. Chaudron, van den 27 Julij 1858, houdende ver zoek om vermindering van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857, op grond van hein verleende ontheffing op de personele belasting over 1857/8. Gezien de artt. 2C4 en 265 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85). Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, dit verzoek, als ontij dig, te wijzen van de hand. De leden Gevers en Cock verlaten de vergadering. 10°. De benoeming van leden der vaste commission, naar aanleiding van art. 54 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) en art. 4 der veror dening voor de commission, als: de leden van de Commissie van Fabrieago. Kn zijn voor het lste lid bij 17 stembiljettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de lib. ten Sande 15 en Gevers 2 slem- men; voor het 2<lc lid, mede bij 17 slembillettcnop den heer Gevers 17 stemmen. Zoodat lot leden der Commissie van Fabricage zijn benoemd de heeren Michael Gcrardus ten Sande en Mr. Hugo Gevers. b. de voorzitter en leden van de Commissie van Finantiën. En zijn hij 17 stembiljettenovereenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt: tot benoeming van den voorzitter op de heeren do Moen 16 stemmen en Krantz 1 stem. Voor het lstc lid op den heer Krantz 17 stemmen en voor liet 2<Ie lid op de heeren Lisman 12, du Rieu 3 stemmen, llubrecht 1 stem, terwijl 1 billet niet behoorlijk was ingevuld. Zijn alzoo benoemd voor de Commissie van Finantiëntot voorzitter de heer Johannes Benjamin de Moen, tot leden de lilt. Boudewijn Fransiscus Krantz en Mr, Marius Herman Anton Lisman. c. de leden van de commissie tot het ontwerpen van en herzien der veror deningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Zijn bij 17 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt voor het lsle lid op de bh. Olivier 14, Siegenbeek 2 stemmen en Huyser 1 stem; voor het 2,ie lid op de hh. Siegenheck 14 stemmen, Huyser en Hubrecht ieder 1 stemblanco 1 billetzoodat tol leden dezer commissie zijn benoemd de I1H. Mrs Nicolas Olivier en Daniel Ticboel Siegenbeek. d. De voorzitter en leden van de commissie tot het ontwerpen en herzien der verordeningen betreffende de buishouding der gemeente. En zijn bij 17 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt: voor den voorzitter op de hh. van Kaalhoven 15 stemmen, Siegenbeek en Sikkel Groos ieder cene stem. Voor het le lid op de heeren Sikkel Groos 12 stemmen, van Kaalhoven, van der Boon Meschllubrecht en Kluit ieder cene stem, terwijl ócn billet in blanco was gelaten. Voor bel tweede lid op de heeren Huyser 15 stemmen, Yssclsteyn en Tollens ieder cene stem. Zijn alzoo benoemdtot Voorzitter dezer Commissie de heer Dr. Cornelis Willem Hendrik van Kaathoven, tot leden de h. h. Mrs. Nicolaas Sikkel Groos en Henricus Cornelius Huyser. 11°. De benoeming van 3 leden van het bestuur over het werkhuis, bui len den raad, ter vervanging van de leden D. A. Scbretlen, H. Zaalberg en J. van Heukelom, welke met den lslc0 Julij dezes jaars moesten aftreden. Gezien de voordragt door bestuurders van het werkhuis overgelegd. Gelet op art. 3 van bet reglement voor bet werkhuis, vastgesteld den 7don Augustus 1852. Zijn bij drie onderscheidene stemmingen; de beide eerste bij 17 stembil letten, overeenkomende met liet getal aanwezige leden, de laatste bij 13 stembilletten, vermits vóór deze stemming de leden Yssclsteyn en Sikkel Groos de vergadering verlaten hadden en de leden Siegenbeek en Hubrecht zich, ingevolge art. 46 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85), wc. gens verwantschap aan een der op dat drietal voorkomende personen, van medestemmen onthieldenuitgebragt bij de eerste stemming op de h. h. D. A. Schrellen 14 en J. W. Bcrtrand 3 stemmen, bij de 2C stemming op de h. h. H. Zaalberg 15 cn'P. F. J. Ysselsteyn 2 stemmen, bij de 3de stem ming op de h. h. J. van Heukelom 11 en W. Wolters 2 stemmen. Zijn alzoo benoemd de h. h. Douiinicus Antonius Scbretlen, Herman Zaal berg en Jan van Heukelom. De behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen hiermede afgeloopen zijnde, is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 6