ROB BOYVEAU LAFFECTEUR. Bu vgc vlij fee &tanb. GENEESKRACHTIGE EIGENSCHAPPEN de zomernachten ten nutte maken, om cene kleinigheid te verdienen. Een dagblad geeft den schoolmeesters in bedenkingof zijom hun toestand te verbeterendes zomers het handwerk van gids in het gebergte niet zouden kunnen uitoefenen. OOSTENRIJK. WEENEN23 Augustus. Aan den erfprins is op Laxenburg den 11. Doop toegediend. Bij die gele genheid heeft hij de volgende namen ontvangen Rudolf Frans Karei Jozef. Bij keizerl. besluit is de jonge vorst tot kolonel en bezitter van het 19de reg. infanterie benoemd. Te Odessa hebben de voornaamste handelaren en inwoners aan den heer de Lesseps een prachtig feest gegevenbij welke gelegenheid op de ondubbelzinnigste wijze de algemeene bijval der vergaderden aan de groot- sche onderneming van dien heer mogt te beurt vallen. TURKTE. De Times heeft dezer dagen zijne slem verheven legen de geldverspil lingen, die in Turkye plaats hebben en waardoor dat rijk aan den rand des verderfs wordt gebragt. Ilij bragt in herinnering dat de Porie jaarlijks een millioen aan het leger moet betalen, dat de ambtenaren slechts met sehat- kistbilletten worden betaald, waarop zij bij de inwisseling 7 pCt. moeten verliezendat de leveranciers van de eerste levensbehoeften voor het paleis niet betaald worden en dat de schulden van de civile lijst minstens 4 mil lioen bedragenhoewel de Sultan een inkomen uit de schatkist geniet viermalen grooter dan dat van de koningin van Engeland. Het is lijd, zegt genoemd bladdat de Europesche mogendheden tusschen beide tredenom door waarschuwing den Sultan voor zijnen ondergang te behoeden. Wij hebben verhinderd dat dit schoone land eene Russische provineie wierd, maar zeker niet om het aan regeringloosheid en verval over te gevenwant de heheerscher, die zonder ons niet meer zou hebben bestaan, blijft voort gaan 's lands inkomsten lot zijn eigen gebruik aan te wenden. Er moet een einde komen aar, die bouw-woede van paleizen. De koninklijke familie moet er toe gebragt worden, hare huwelijksfeesten te vieren, zonder daartoe jaarlijks 800,000 noodig te hebben. De Sultan moet gewezen worden op de goede voornemens, in 1845 door hem opgevat, toen hij geloofde dat een half millioen voor de civile lijst genoegzaam was. Zoo in dit alles geene verandering komt, dan zal de Turksche regering óf het land ondermijnen óf het volk zal de regering omverwerpen. Het laatste zou voor Rusland eene geheele voldoening zijn voor de verwoesting van Sebastopol. Uit Alexandrie zijn de volgende berigten ontvangen. Gedurende het Baïram-feest hebben vele patrouilles deze stad en de stad Kaïro doorkruist, om den vrede te handhaven. Gelijk men verwacht had, hebben de Maho- medanen en wel de dweepzieke Arabieren hier en daar Christenen aange vallen en beleedigd; doch de gewapende magt heeft de door de geestelijken opgewondene Muzelmannen spoedig tol reden gebragt. Op den 2den dag van dat feest reed een Arabier voorbij het Russische consulaat en schoot met een pistool een kogel door de Russische vlag. Onmiddellijk werd hij gevat en voor 6 maanden naar de galeijen veroordeeld. Een Arabische huisbediende van een Christen koopman te Alexaridrië ontving eene berisping van de vrouw des huizes, waarop de Arabier haar toevoegde: »Wat vermeet ge u, Christin; binner. 24 uren is u allen de kop afgeslagen!" Deze dweeper werd geval en tot altijddurende galeistraf veroordeeld. In Kaïro zijn, op bevel van den pacha, bij het begin van hel feest 5 Seheicken gevat en op de citadel gesloten. Een commissaris van policiedie zich niet krachtig tegenover de dweepers betoond had, is onmiddellijk vervangen. De groole moskee te Alexandrië is gesloten, omdat men er verborgene wapenen in heeft gevonden. Tan den 19 tot en met den 25 Augustus 1858. BEVALLENA. Troostgeb. ter HaarZ. G. van Weeselgeb. Moolen Z. M. C. Vroomgeb. HarleveltZ. M. Vermontgeb. Regeer, Z. 11. Sel- jee, D. A. S. Regeer, geb. Voorzaat, Z. E. Verstraaten ,geb. Wakka, D.— F. K. Jacobsgeb. BoomstraD. S. C. Wijnbeekgeb. van LeeuwenZ. J. Paats, geb. Galjaard, Z. C. Ie Maitre, geb. Dreef, D. M. Bonte, geb. van den BergD. J. Booma Z. A. lleymansgeb. Floryn D. J. C. de Vos, geb. Lagelie, Z. C. Kriek, geb. Poelijoe, Z. J. van der Reydengeb. Overmeer, Z. S. van Berkelgeb. Hensen D. H. Doovegeb. van der PlasD. GEHUWD: D. J. Parmentier, Jm. en A. M. Groothoff, Jd. A. Leemans, Jm. en C. Lacourt, Jd. P. Smit, Jm. en A. van Es, Jd. D. Poplie, Jm. en P. BoukooyJd. A. Buis, Wedr. en J. van Luyn, Jd. W. J. Wijtenburg, Jm. en S. A. Copier, Jd. Mr. A. M. Oudemans, Jm. en A. C. G. Boelen, Jd. OVERLEDEN J. van Went, geb. van Dam56 j. C. N. de Graaf, 45 j. W. P. Verbeek, Z.3 m. J. M. Doornik Z.7 m. E. Mark, D.', 6 d. J. J. van Strien, Z.9m. J. Kums, 46 j. S. C. van Waalwijk, geb. Coevee, 54 j. B. J. van der Koelen 39 j. P. Versney, Z.2 j. en 10 m. J. Ver- mont, Z.1 d. F. Adamse, geb. Lamens, 66j. C. Vinkoert, Z.14 m. C. van Weizen D.11 m. 236ste Staats-Tioterij. Trekking der Vierde Klasse. 3de Trekking. N°. 19924 een prijs van 5,000. N°. 11088 een prijs van ƒ.1,000. 4de N°. 13560 een prijs van ƒ1,500. ADTERTENTIEN. Getrouwd: Dr. H. van HALL en Jonkvrouwe A. M. C. RENGERS IIORA SICCAMA. Havezathe Oosterbroek 21 Augustus 1858. Getrouwd Leiden, 25 Augustus 1858. Mr. A. M. OUDEMANS, benoemd O. I. Ambtenaar lste klasse, en A. C. G. BOELEN. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden mijn geliefde Echt genoot de Wei-Edele Heer CORNELIUS KLAVERWYDENoud-Notaris alhier, in den ouderdom van bijna 76jaren, diep betreurd door mij, mijne Kinderen en Behuwd-Kinderen. A. M. KLAVERWYDEN, Soeterwoede, 23 Augustus 1858. geb. Kragtingii. van den Deze Rob, welk met de grootste zorg bereid wordt, is zeer verkieslijk boven alle zuiverende Siropen, bekend onder den naatn van Larreyvan Cuisinier, van Sarsaparillevan Zeepltruid enz. Het bewijst dezelfde diensten als de Levertraan, de Scheurbuiktverende Siroop, de Geest van Sarsaparille en alle bereidingen waarvan het Jodium, het Goud of het Kwikzilver het hoofdbestanddeel uitmaakt. Daar zij gemakkelijk verteerbaar is, aangenaam van reuk en smaakhebben alle Geneeskundigen ze aanbevolen ter genezing van HuidzwerenKanker, i Zweren, Klierziektej Witten Vloed. Etterbuilen, Dauwworm, I Ontaarde Schurft, Scheurbuik, Daar al deze aandoeningen uit inwendige oorzaken voorkomen, beproeft men te vergeefs ze door uitwendige middelen te genezen. Ook kan men den Rob van BOYVEAU LAFFECTEUR, met hoop op goed gevolg, aanwenden in aandoeningen van het Zenuw- en Vezelweefsel, als: Jicht, Uitputting, Onmagl, I Verlamming, I Vermagering. Pijnen, Rheumatiek, Hypochondrie, Onvruchtbaarheid. Door de vochten te zuiveren doet de Rob het bloed herleven en de verriglingen weder overeenstemmen. Ook kan men ze beproeven en zonder vrees, ja met hoop op goed gevolg, aanwenden in een groot aantal ziekten, welke zoo bepaald niet aangegeven zijn, zoo als: Verzuimde Verkoudheid llitzetting van het Hart, Blaasslijmvloed Zweren van den Uterus Stoornissen in de Menstruatie, Witte Zwelling, WaterbreukWaterzucht Graveel, Tusschenpoozende Kolijkpijn Ziekten van de Lever Maagontsteking Maagdarmontsteking BloedberoerteHardnekkige Hoest BleekzuchtZenuwachtige Aamborstigheid Aambeijen, Vernaauwingen De Rob van BOYVEAU LAFFECTEUR is vooral geschikt om grondig en in weinig tijdste genezen scherpen Witten Vloedbesmettelijke Vloeijingen zoowel pas ontstane als verouderde, welke zoo schrikkelijk de jongelieden teisteren, en waarlegen zij, zonder oordeel, de Copaïva, de Cubeba en de zamentrekkendste inspuitingen gebruiken. Wat gebeurt er nu? De ziekte keert onophoudelijk terug, omdat de smetstof niet vernietigd is en men stelt zich bloot aan vernaauwingen en dien ten gevolge aan onvermogen. De Rob van BOYVEAU LAFFECTEUR is goedgekeurd door de voormalige Koninklijke Maatschappij van Geneeskundeten gevolge van het besluit van het jaar XIII, en geleverd aan hel Fransche Zeewezen in 1788'en in 1790; in 1850 werd zij goedgekeurd in België door den Minister van Oorlog, ten dienste der geneeskunde van het Belgische leger, en eindelijk is zij van Lan.dswege toegestaan door het geheele Keizerrijk Rusland. Als genees middel tegen geheime kwalen is de Rob aangenomen in de Hospitalen van het Fransche zeewezen sedert 1788. Deze Rob geneest vooral die geheime kwalenwelke men bestempelt met den naam van oorspronkelijke secundaire en tertiaire. Deze laatste ontstaan vaak twintig jaren na de eerste verschijnselenwelke men reeds lang uitgeroeid waande. Als veelvermogend zuiveringsmiddel vernietigt het die toevallen, welke door het gebruik van kwikzilver ontstaan zijn; het ondersteunt de pogingen der natuur om het jodium uit te drijven, wanneer men in het huwelijk wil tredenwaarborgen voor de goede gezondheid zijner kinderen hebben en den vrede in zijn huis bewaren. De Plantensiroop van Dr. BOYVEAU LAFFECTEUR, welker echtheid door de handleekening van Dr. GIRAUDEAU de St. GERVAIS wordt geguarandeerdis te verkrijgen voor 4 gulden de flesch van 5 oneen bij de voornaamste Handelshuizen in Arcana en bij de onderstaande Heeren Apothekers, waar ook eene Brochure gratis wordt afgegeven. Te Leydenj. F. ter BURGH, J. J. REYST en O. A. van TRICIIT.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 3