KORT VERSLAG y.n mng van den gemeenteraad van lkyden. DEK Behoorendc bij de Leydschc Courant van ó6 %/iugustus d858iF\ 08.) <yooo-oQC-tr<Mvo Zitting van 12 Augustus. Tegenwoordig de lieeren Stoffels, ten Sande, van der Hoeven, Ysselsleyn, Luzacde Moen, Sikkel Groos, du Rieu, Taets van Amerongen, Hubrecht, Tollens, Krantz en de wethouder Kucaillc, voorzitter, bij afwezigheid van den Burgemeester. De voorzitter deelt mede, dat de lieeren Olivier en Sicgenbeels kennis heb ben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, waarna de aanteekeningen der vorige vergadering Worden gelezen en vastgesteld. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat door de commissie, aan wie in de vorige gesloten vergadering was opgedragen, namens dezen Raad aan Z. K. II. den Prins van Oranje een album aan te bieden, aan dien last op den 30™ der vorige maand is voldaan; dat Z. K. K. baar toen op bet minzaamst ontvangen en bet album met blijken van welgevallen aangenomen beeft. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt nog mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland van den 27 Julij dezes jaars G. S. n". 7, geleidende een uittreksel uit het koninklijk besluit van den 19en bevorens n°. 46, waarbij wordt goedgekeurd de heffing eener plaatselijke directe belasting over 1858. 2». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 28™ der vorige maand G. S. n°. 14, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderbandscbe verpachting der tienden onder Leyderdorp. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. De voorzitter heeft overgelegd: 1°. Het procesverbaal van de opname der boeken en kas van den gemeente ontvanger, op den 31™ der vorige maand. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit aan te neinen voor kennisge ving en gedurende 14 dagen, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. 2°. De rekeningen over 1857, van: re. Diakenen der Ned. lierv. gemeente, b. Regenten van het r. c. wees- en oudeliedenhnis, c. den Armverzorger der oud cath. gemeente. 3°. De begroolingen over 1859van re. de r. cath. armen, h. het r. c. wees- en oudeliedenhnis, c. het werkhuis, d. de kamer van koophandel en fabrieken e. de onderwijzers-kweekschool. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 2 en 3 te stellen in handen der Commissie van Finantiën, ten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van N. IV. Beuzemaker, ter hekoming van gemeentegrond. 5°. Een adres van C. T. Meylanwaarbij deze continuatie verzoekt zijner aanneming van het onderhoud en de verzorging der gemeente-uurwerken. 6°. Een adres van B. Kreft, om vergunning tot het maken eener boven- walerloozing aan zijn buis in de Steenstraat wijk 5 n°. 38. Overeenkomstig de voordragt is besloten de 3 laatstgenoemde stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 7°. Eene voordragt ter vervulling der ontstane vacaturen bij bestuurders van het werkhuis uit de ingezetenen, door periodieke aftreding. 8°. Een rapport van de Commissie van Finantiën op de suppletoire begroo ting van het H. G. of armen wees- en kinderhuis over 1858. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. De voorzitter brengt in behandeling: 1». De verantwoording der inkomsten en uitgaven der gemeente, van Burgemeester en Wethoudersover bet dienstjaar 1857, onder overlegging van de door den ontvanger aangeboden rekening. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantiën. Heeft de Raadmet 11 stemmen (de beide aanwezige wethouders onthiel den zich ingevolge art. 220 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) van medestemming) besloten, onder goedkeuringdcr rekening van het Pest huis en die der trekvaarten en jaagpaden die deze gemeente met andere in gemeenschap beeft, deze rekening op te nemen en goed te keuren en het bedrag der ontvangsten en uitgaven voorloopig vast te stellen bij het besluit, waarvan bet ontwerp te gelijk met de rekening aan den Raad is aangeboden en hetwelk bij deze is vastgesteld, evenals dat tot af- en overschrijving op de begrooting van de loopende dienst, ter voldoening aan bet bepaalde bij art. 5 der voorschriften betreffende de rekeningen van ontvang en uilgaaf medegedeeld bij besluit van Gedeputeerde Stalen van Zuidholland van den 28™ Maart 1854 n°. 4, (Prov. blad n". 38). 2". De benoeming van een commissaris der stedelijke gazfabriek, bij de periodieke aftreding als zoodanig van bet raadslid S. J. Ie Poole. Gelet op art. 2 der verordening van den 14™ Mei 1858; Gezien het dubbeltal door commissarissen opgemaakt, vermeerderd met een gelijk getal door Burgemeester en Wethouders Zijn, nadat de leden van der Hoeven, de Moen en Krantz waren aange wezen om met den voorzitter het bureau van stemopneming uit te maken, bij 13 stembillettenovereenkomende met bet getal aanwezige leden, uitge- bragt op de leden le Poole 11 stemmen, Krantz en du Rieu, ieder ééneslem, zoodat tot commissaris der stedelijke gazfabriek is benoemd de beer Samuel Jacob le Poole. 3°. Een adres van F. Merz, waarbij deze teruggave verzoekt voor van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857 en zulks op grond hij eerst den 1™ Junij van dat jaar zijne woonplaats binnen deze ge meente beeft gevestigd. Gezien art. 245 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85); Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën Is na deliberatie met algemeeue stemmen besloten, aan F. Merz voor noemd teruggave van de plaatselijke directe belasting over 1857 voor r\, en alzoo tot een bedrag van ƒ3.915, te vcrleenen. 4°. Een adres van de erven D. C. F. Linckers, waarbij deze voor T\ te ruggave verzoeken van hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857, en zulks op grond de huishouding den 1™ Augustus van dat jaar is opgebroken en zij alzoo geacht moeten worden deze gemeente op dal tijdstip met der woon te hebben verlaten. Gezien art. 245 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85); Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten aan de erven D. C. F. Linckers voornoemd, teruggave van de plaatselijke directe belasting over 1857 voor T»T en alzoo tot een bedrag van 21.66te vcrleenen. 5». Voorwaarden tot bet ruimen van de Pieters-Kerkgracht. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen. 6". Voorwaarden voor eene verkooping van bout en rommeling. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen. 7». Een adres van J. C. van Beek, regent van de lsle sectie van bet seminarie Warmondgevestigd te Voorbouthoudende verzoek om een duiker te mo gen leggen door het Haarlemmer trekpad en een vrij uitzigt te hebben over eene strook gronds van dat trekpad, lang 10 Rijnlandsche roeden. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, aan den reqnestrant lot wedcropzeggens toe te staan 1°. bet leggen van een duiker onder den weg langs de Haarlemmer trekvaart, aan de noordzijde van de brug te Voorbout, tegen betaling eener jaarlijksche recognitie van 1.50 en onder verpügting re. om zoolang het zakken en nazakken van den vergraven en weder aange- vulden grond duurt, ook in de volgende jaren, dit telkens met puin te doen bijweiken, b. de schuif niet aan de vaart, maar aan desloolzijde te plaatsen, c. de uitvoering zoodanig te regelen dat de passage niet worde belemmerd, veel minder belet, d. den dam, daartoe in de vaart te plaatsen, behoorlijk uit te diepen; 2°. een vrij uitzigt over 38 ellen hakhout van gemeld trek pad op ruim 250 ellen afslands ten zuiden van de Voorbouter brug, nadat het gebleken was dat deze grond niet valt in de termen van art. 230 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n». 85), en wel onder de volgende voorwaarden re. Dat hij betale eene jaarlijksche recognitie van ƒ3.70, aanvangende van den laatsten hak, 1° Januarij 1857, bedragende alzoo over bet lstc jaar 7.40 en vervolgens jaarlijks 3.70; b. dat bij in eens af betale de waarde van de thans hierin staande sloven ter somma van 12. c. Dat deze vergunning is lot wederopzeggensdoch minstens voor 10 jaren, en alleen tot het verkrijgen van een vrij uitzigt, zonder op dien grond te mogen bouwen mest of aardestalen leggenopgaand hout plan ten of andere handelingen bedrijven, en ook zonder dien te mogen uit breiden d. Dat deze concessie op geen ander kan overgaan zonder eene nadere ver gunning; e. Dat alle 'onkosten van zegel, registratie enz. komen ten laste van den reqnestrant en dadelijk moeten terugbetaald worden Eindelijk dat hij zich tot nakoming dezer voorwaarden bij notariële acté verbinde. 8°. Een adres van P. van der Meer en J. II. Jansenwaarbij deze ver gunning vragen om voor het fabriekgebouw op de Mare wijk VI. n°. 1201 een duiker te mogen leggen.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5