KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsehe Courant van ugustus Ó858JP. 92.) OER wmSwtt Zitting van 36 Julij. Tegenwoordig de heeren KrantiStoffels, Gevers, LismanKluit, le Poole, Hubrecht, Siegenbeek, Ysselsteyn, Tollens, ten Sande, de MoenLuzac, Olivier, Huyser, van der Boon Meschvan der Hoeven, Taets van Ameron- gen, du Rieu en de Wethouder Bucaille, Voorzitter, bij afwezigheid van den Burgemeester. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, van den 15 der vorige maand, G. S. n°. 3, hondende mededeeling van bet Koninklijk besluit van den 8™ bevorens, n°. 87, waarbij de afschaffing der belasting Toor plaatsen in de vlecsehbal wordt goedgekeurd. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 23 Junij jl.G. S. n°. 22, waarbij goedgekeurd wordt het raadsbesluit van den 17™ bevorens, lot wijziging der begrooting voor 1857, door verhooging van den daarbij omschreven post van ontvang en van uitgaaf. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland van den 30 Junij 1858, G. S. n". 12, daarbij goedkeurende de raadsbesluiten van den 14™ dier maand, a. tot het in gebruik geven van een daarbij bedoeld gedeelte grond aan W. van Geer Dz., tot wederopzeggens en tegen eene jaarlijksche recognitie van 4.80, die gerekend wordt te zijn ingegaan den 1 Januarij 11., en b. tot onderhandsehe verhuring van het daarhij be doelde schoolgebouw aan J. E. Zirkzeevoor den tijd van 6 maanden ingaande den 1 Julij dezes jaars en tegen den prijs van 80. 4°. Eene dispositie van hetzelfde collcgie, van den -gyjgs' 1858, G. S. n\ 8, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 17 Junij jl.tot af- en overschrijving op de begrooting van 1857. 5". Eene missive van besluurderen der maatschappij Arti et Amicitiae en de commissie voor de tentoonstelling van oudheden te Amsterdam, Julij 1858, waarbij deze, onder behoorlijke terugzending der voorwerpen, hunne dank betuigen voor de bereidvaardigheid waarmede deze vergadering tot bereiking van hun doel heeft willen medewerken. 6°. Eene missive van de plaatselijke schoolcommissie van den 5™ dezer maand n". 11, daarbij mededeeling doende van haar huishoudelijk Reglement. Deze stukken worden allen aangenomen voor kennisgeving. 7°. Eene missive van 11. Berail te St. Michielsgestel, van den 7 Julij jl., waarbij deze eenige exemplaren aanbiedt der verhandeling, door hem in het 13'-' Landbouwkundig congres voorgedragen. Deze is aangenomen voor kennisgeving en voorts besloten een exemplaar dier verhandeling voor de leden in de leeskamer neder te leggen en den schrijver voor de toezending den dank dezer vergadering te betuigen. Vervolgens heeft de voorzitter overgelegd: 1°. Rapport op een adres van C. van Leeuwen, houdende verzoek tot dem ping van de singelsloot buiten de Marepoort. 2". Rapport op een adres van de commissie tot de armenkerk bij de Ncderduitsch hervormde gemeente, om het ongestoord gebruik van dat gebouw. 3°. Rapport op de adressen van A. G. Mulié en J. J. Biljouwomtrent het in gebruik bekomen van gemeentegrond. 4°. Rapport op het adres van J. C. van Beektot het leggen van een dui ker en het hebben van een vrij uilzigt over gemeentegrond langs het Haar lemmer-trek pad. 5». Rapport op een adres van F. Merz, waarbij deze teruggave verzoekt van betaalde plaatselijke belasting over 1857. 6". Rapport op een adres van de erven D. C. F. Linckers, een gelijk verzoek behelzende. 7". Voordragt van Commissarissen der gazfabriek, ter vervulling eener va cature in hun collegie ontstaan door periodieke aftreding. 8". Voorwaarden tot het reinigen der Pielerskerkgracht. 9". Concept-verordening op de middelen tot brandblussching. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 10°. Tien adressen houdende het verzoek om lot adsistent commies-portier te worden benoemdals van: J. Berg, J. Bonnet, F. A. Bourgeois, J, Carrée, N. H. Doove, M. Fleur, D. J. C. Fraikin, J. U. Haak, C. Hoeken G. de Koning. 11°. Een adres van P. Stoekewaarbij deze vergunning vraagt tot het leggen van een spoelvlot. 12". Een adres van N. H. Bosman, daarbij terugkomende op zijn verzoek tot het in gebruik bekomen van gemeentegrond bij den Burg. En is overeenkomstig de voordragt besloten de sub n° 1012 overgelegde stukken te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ter fine van berigt en raad. 13°. Een adres van W. Veriney, waarbij hij zich beklaagt over den Di recteur der Stedelijke Gazfabriek en verzoekt dezen te gelasten hem de noo- dige gaz voor 2 pitten op de gewone voorwaarden te verleenen. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit adres te stellen in handen van commissarissen der gazfabriek ter fine van berigt en raad. 14°. De rekening van de gazfabriek over 1857. 15». De begrooting van het evangelisch lulherseh wees- en oudeliedenhuix over 1859. 16°. De rekening en verantwoording der inkomsten en uitgaven der ge meente over 1857. Oereenkomstig de voordragt is besloten, de sub n°. 1416 overgelegde stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantic, ter fine van berigt en raad. De voorzitter stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van eene vrouwe-kraammoeder. Gelet op de aanbevelingslijst door vrouwen-kraammoeders overgelegd. Zijn (nadat de leden Hubrecht, Tollens en Olivier waren aangewezen om met den voorzitter het bureau van stemopneming uit te maken) nitgebragt op M. Poeliejoe, echtgenoote van J. W. Visser, 20 stemmen, welk getal overeenkomt met dat der aanwezige leden; zoodat tot vrouwe-kraammoeder is benoemd Maria Poeliejoe, echtgenoote van Johannes Warnaar Visser. 2°. De voordragt om de tienden voor den oogst- en jaarschare dezes jaars te Leyderdorp te veld staande, onder de hand bij taxatie te verpachten. En is na deliberatie met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. 3°. De rekening van de dienstdoende Schutterij over 1857. Gelet op het rapport der commissie van finantie, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen en voorloopig vast te stellen, in ontvang tot 5753.53; in uitgaaf tot 5753.53, en alzoo sluitende quite. 4». De rekening van de onderwijzers-kweekschool der Maatschappij tot Nul van 't Algemeen, over 1857/8. Gelet op het rapport der commissie van finantien is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen en te sluiten in ontvang tot 1152.265, in uitgaaf tot 1129.18, en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van 23.08", hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 5°. Een adres van Samuel Meerburg Jz.eigenaar van het huis op de Hoogewoerd, wijk 3 n°. 435, daarbij verzoekende het voorregt te mogen be houden dat het daarvoor bestaande riool op de Hoogewoerd uilioope in hel vernieuwd kolkriool aldaar. Gezien art. 3 n°. 11 van het raadsbesluit van 5 Maart 1357, regelende de heffing eener plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare gemeente werken en bezittingenis na deliberatie met algemeene stemmen besloten tot wederopzeggens toe dit verzoek in te willigen, mits de requestrant voor deze vergunning betale eene jaarlijksche recognitie van 1,50. 6». a. Een adres van Paulus Jacobus Zuurdeeg Jz., waarbij deze tot het maken van eene wasscherij met zwavelhok achter bet huis op den Ouden Singel, wijk 5 n°. 415, vergunning vraagt om op de Koolgracht le mogen uitbouwen en daartoe van deze in te nemen 5 palmen op eene lengte van 9 ellen verder verzoekende ontslagen te worden van de betaling der recog nitie ad 3,50, voor den hem bij dispositie van 24 September 1835 precario in gebruik verleenden grond, welken hij bij de inwilliging van het eerste verzoek wenscht le verlaten. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethoudersis na deliberatie met algemeene stemmen besloteningevolge art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n". 85), een gedeelte van de Koolgracht, ter breedte van 5 palmen op een lengte van 9 ellen, hij het kadaster niet opgemeten, strek kende achter het huis op den Ouden Singel, wijk 5, n». 415, kadaster sectie B. n°. 761 le verklaren niet meer ter openbare dienst bestemd te wezenvoorts goedgevonden aan den requestrant tot w ederopzeggens toe te vergunnenachter zijn meergenoemd huis op de Koolgracht uit te bouwen tot eene diepte van 5 palmen op eene lengte van 9 ellenmits zulks ge schiede onder toezigt van rooimeesteren en tegen betaling eener jaarlijksche recognitie van 50 centen en eindelijk ten gevolge van de opzegging van deu grond, hem bij dispositie van 24 September 1835 precario in gebruik afgestaanontheffing te verleenen van de verdere betaling der voor dit gebruik gestelde recognitie, te rekenen van 24 September aanstaande af, wanneer het nu loopende jaar eindigt. b. Een adres van Matlhijs Willem Wijnkoolhoudende verzoek dat hem tegen billijken prijs in eigendom worde afgestaan de grond, bij dispositie van 24 September 1835, precario in gebruik verleend aan P. J. Zuurdeeg Jz. tegen eene recognitie van 3.50, doch door dezen opgezegd, groet 81 ellen, kadastraal bekend sectie II, n°. 1710, gelegen in de Hazenpoort in de Paradijssteeg. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, nadat het gebleken was dat deze grond niet valt in de termen van art. 230 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n". 85) dezen grond aan den adressant in eigendom af te staan tegen den penning XX der betaalde recognitie of den prijs van 70. Niets meer aan de orde zijnde, is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRACBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5