waarin de plaatselijke belasting op het gemaal is behouden, de vrees, dal gemis van surveillance van rijkswege, vooral in geheel openliggende platte lands gemeenteneenen zeer nadeeligen invloed op het rendement der plaatselijke belastingen zouden hebben, zich in geenen deele heeft verwe zenlijkt, daar schier algemeen de opbrengst hooger is geweest dan toen de gelijktijdige helling van den rijksaccijns op dit middel bestond. De gelde lijke toestand der gemeenten is in het algemeen als bevredigend te beschou wen ofschoon het overigens niet te ontkennen valt dat de afschaffing der belasting op het gemaal met 1857 daaraan een slag heeft toegebragt, die nog steeds gevoeld wordt, daar dit ten gevolge heeft moeten hebben, dat in vele gemeenten de hoofdelijke omslag tot hooger bedrag is moeten wor den opgevoerd, waardoor de druk der plaatselijke belastingen hier en daar wel eenigermate is toegenomen; vooral wanneer daarbij wordt in aan merking genomendat die verhooging ook gepaard is gegaan met eene verhooging der opcenten ten behoeve der gemeenten op de hoofdsommen van 's rijks directe belastingen (grondbelasting en personele belasting), welke, op zeer weinige uilzonderingen 11a, óf reeds vroeger waren gebragt. óf later zijn opgevoerdlot de daarvoor bij de gemeentewet toegelaten maxima. Vervolg hierna. 's GRAVENHAGE, 8 Julij. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen: bij het 2de reg. infanterie, tot kapitein van de 3dc kl.den lslcn luit. J. W. Bodegrave, van het instructie- bataillon; en bij het 6de reg. infanterie, tot majoor, den kapitein der lste kl. A. W. II. Toe Water, van het algemeen depót van discipline. Voorts heeft Z. 91. den luit.-kolonel P. F. C. Slolte, van het wapen der infanterie, thans ter beschikking van den gouverneur van Suriname, tot kolonel bevorderd, en hem tevens op verzoek eervol ontslag uit de dienst verleend, alsmede den majoor H. F. A. van Horn, van het 6de reg. infanterie, op non-activi teit gesteld. Met 1 Nov. aanst. worden bij het dep. van marine gedetacheerd de kapitein-luitenants ter zee H. P. Arkenbout Schokker en J. Andreae, als chefs, de eerstgemelde van de afdeeling materieel, en de laatstgenoemde van die van het personeel bij gemeld departement. Volgens een bijzonder berigt uit Arnhem zou Z. de koning voor nemens zijn zich den 20slen dezer naar Wiesbaden te begeven, ten einde aldaar de baden te gebruiken. Z. 91. zou incognito gaan, en vergezeld worden door de hh. de Koek en van Lynden. Eergisteren middag heeft de minister van buitenl. zaken een groot diplomatiek diner gegeven. De liederlafel de Harpe Davids, van Rotterdam, hield Dingsdag avond eene vocale uitvoering op het groot stedelijk badhuis. Deze uitvoering heeft algemeen voldaan. Provinciale Staten van Zuidholland. Zitting van Donderdag 8 Julij. In deze zitting is 0. a. ingekomen een adres van dr. Mess, geneesheer aan de gemeente-badinrigling te Scheveningen, verzoekende medewerking der vergadering tot den aanleg eener inrigting tot opneming en verpleging van minvermogenden gedurende het badsaizoen. In handen gesteld eener com missie, bestaande uit de hh. Roest van Limburg, Elink Sterk, Vaillant, Bruyn en van Koetsveld. Door de commissie, belast met het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid in het hoofdkiesdislrict Leyderdorp, mr. C. W. Hu- hadden opengebrokenwas eene som van 700 fr. en eenige gouden sieraden daarin nog aanwezig. Men heeft thans vermoeden op twee personendie in den morgen van den noodlottigen dag in den omtrek der buitenplaats zijn gezien. Op den spoorweg tusschen Antwerpen en Rotterdam is, niet verre van de eerstgenoemde stadde zoon van een der baanwachters door den trein, van Rotterdam komende, vermorzeld. ENGEL AN 0. LONDEN, 6 Julij. De regeringsvoorstellen betrekkelijk het bestuur in Britsch-Indië zijn thans alle, met inbegrip der additionele artikelen, door het lagerhuis aan genomen. Een voorstel van lord Palmerston, om de wet slechts voor 5 jaren verbindend te maken, werd met groote meerderheid verworpen. li De Times verkondigt thans aan allen die het willen geloovendat de strijd tot herovering van Indië geëindigd is, en dat indien er niet zoo vele Europeanen van wege het brandende klimaat bezwekende verschillende bewegingen der troepen weinig belang meer zouden inboezemen. Volgens- dat blad is de opstand thans binnen enge grenzen opgeslolen en de opstan delingen komen slechts in aanraking met de Engelsche troepen, om voor hen te vluglen. De hulpmiddelen der opstandelingen zijn uitgeput en zij voeren slechts eenen guerilla-oorlog om de hoofden van den opstand, die gevaar loopen hun leven te verliezen, te verdedigen. Indien het land in j rust was, zou Engeland even veel volk verliezen door het uitroeijen van jak- i halzen, wilde zwijnen, enz. als nu door den oorlog. Het Engelsche leger in Indië is thans 166,000 man sterk, waaronder 35,000 Engelschen en een artillerie-park van 355 stukken. Eene voldoende magt om de muiters tot rede te brengen. Een officier van de Ghoorkas in Indië is, nog voor het instellen van raden met het verdeelen van den buit belast, een diamant meester gewor den waarvoor hem 20 Iacs ropyen (ƒ2,400,000) is geboden. Het nederlaten van den telegraafdraad tusschen ons land en de Yer- eenigde Staten, in het welslagen waarvan men zooveel belang stelt, is op nieuw mislukt. Niettegenstaande alle genomen voorzorgen is de draad bij het uitvieren gebroken, nadat eene lengte van 142 mijlen in zee ncderge- laten was. Het aantal der schipbreuken, in de maand Junij voorgevallen, bedraagt 102, en dat gedurende de zes eerste maanden dezes jaars 867. Volgens een brief uil fort Bridge van 21 Meite New-York ontvan gen, hebben de voornaamste Mormonen er in toegestemd, om zich aan de vertegenwoordigers der centrale regering over te geven en vervolgens te regt te slaan wegens hoog verraad, onder voorwaarde echter dat de leden, die de jury zullen uitmaken, niet tot het leger behooren. Eenige Jlormo- nen zijn uitgehongerd te Camp-Scott aangekomen. Zij verklaarden, dat hunne secte door onderlinge oneenigheden eene ontbinding te gemoet gaat en naar de Vereenigde Staten verlangt terug te keeren. In de beriglenuit de Kaapstad ontvangenwordt melding gemaakt van eenen zwaren brand, waardoor de pakhuizen van Clairmonte en C°. Wares en C°.Dunell, Ebden en C". en Kemp. te Port Elisabeth zijn ver nield. De schade zou weinig minder dan 100,000 bedragen. FRANKRIJK. PARIJS6 Julij. De Patrie en ook de Morning Chronicle kondigen nu beiden de over komst aan van koningin Victoria. H. 91. zon op 5 Augustus te Cherburg aankomen en aldaar den keizer en de keizerin ontmoeten. Het is nog niet zeker dat de koningin de inwijding der groote werken aldaar zal bijwonen, hoewel daartoe de noodige maatregelen worden genomen. Die inwijding blijft bepaald op 8 Augustus. De leden der conferentie zullen morgen weder eene bijeenkomst hou den, en wel op het kasteel Eliolles, het landgoed van graaf Walewski. Fuad-Pacha is, naar men zegt, te vreden met de gemaakte en vroeger medegedeelde schikkingen. Het zou de laatste zitting zijn aan de behande ling van de zaak der Vorstendommen gewijd, en de conferentie zou alsdan gedurende eene maand verdaagd worden, om vervolgens de overeenkomsten betrekkelijk de vrije vaart op den Donau in behandeling te nemen. De Turksche gezant zou zich dien tusschentijd ten nutte maken tot het doen eener reize naar Londen ten einde te trachten aldaar eene geldleening te sluiten. De regering heeft eene som van 140,000 fr. voor de herstelling der kerk van St. Anna te Jeruzalem bewilligd. Dit gebouw is voor de r. k. eeredienst bestemdhet staat op de plekalwaar naar de overlevering de h. Anna woonde en de li. Maagd geboren werd, en is in 1856 door de Porte aan onze regering afgestaan. De regering heeft weder eene bezending van 1000 veroordeelden naar Cayenne gezonden. Iedere gedeporteerde derwaarts komt de regering op 222 fr. 30 c. te staan. Na hunne aankomst kosten de gedeporteerden ech ter, wegens hel doodend klimaat, niet veel meer. De inrigting van het nieuwe ministerie voor Algerië en de koloniën blijft nog altijd moeijelijkheden ontmoeten, vooral met betrekking tot de regten, die aan den directeur van de afdeeling Algerië en aan den secretaris generaal zullen toegekend worden. Het regtsgeding van de moordenaars van den juwelier Pechard te Caen trekt de algeineene aandacht. Bij het verhoor heeft de beschuldigde Graft zijnen makker Pascal aangewezen als ook schuldig aan moord van een jon geling, nadat hij hem van 50,000 fr. had beroofd. De procureur-generaal Rabou is thans bezig zijn requisitoir te nemen. Hij eischt voor Graft, Gu- genheim en Pascal eene gelijke straf. Bij de laatste zitting kreeg Pascal een zenuwtoeval. Volgens een dagblad van Antwerpen heeft Graft ook vroeger in Nederland onder den naam van Beek zijne industrie uitgeoefend. In de dagbladen leest men dat te Voiijeaucourl een vader zijne beide kindereneen jongentje van 5 jaren en een meisje van 3 maandendoor vergif heeft om hel leven gebragt. Jlen vermoedt dat ook zijne vrouw, in April overledenhetzelfde lot heeft ondergaan. Indien men de Courtier van Reims gelooven mag, dan neemt het verbruik van Champagne-wijn sterk af. I11 April van dit jaar gaf de uit voer naar het buitenland eene vermindering van 1,121,888 flesschen te kennen. ITALIË. Te Chambe'ry is een inwoner van Florencedie naar de baden van Aix ging, door de policie gevangen genomen, in den waan zijnde dat zij zich van den beruchlen 9Iazzini had meester gemaakt. Op andere punten van Sardinië hebben gelijksoortige gevallen plaats gehad. Zoo werd ook te Asti de volksvertegenwoordiger Miglietli voor dien persoon gehouden. brecht, is daaromtrent rapport uitgebragt. Op grond: 1°. dat de stembus van het kiesdistrict Lisse van hout vervaardigd was en dus niet overeen komstig het model, daarvoor door den koning vastgesteld; en 2". dat de slembus van het kiesdistrict llillegom niet is overgezonden naar het hoofd bureau maar alleen de blanco-kiezerslijsten(daar er volgens de verklaring van het stembureau niemand was opgekomen), heeft de commissie voor gesteld tot niet-toelating van den lieer Hnbrecht. Nadat verschillende leden hierover liet woord hadden gevoerd, is de conclusie van het rapport goedgekeurd met 39 tegen 19 stemmen zoodat besloten is den heer Hubrecht niet als lid der stalen toe te laten. Overgegaan zijnde tot de benoeming van een buitengewoon lid van Ged. Stalen, is daartoe benoemd de heer mr. 11. C. J. Hoog met 38 stemmen. Vervolgens zijn de algemeene beraadslagingen gehouden over de 131 bij zondere polder-reglementen die aan de orde waren gesteld. De beraadslaging over de artikelen is bepaald op morgen. BlilTElUANDSCHK BER1GTEN. BELGIË. BRUSSEL, 7 Julij. De koning is met zijn gezin uit Engeland in goeden welstand op het kasteel van Laeken teruggekeerd. Omtrent den moord op eene buitenplaats nabij Antwerpen gepleegd, verneemt men nader dat de persoon van Verbrugge, dien men als den ver- moedelijken dader gevangen had genomen, onschuldig is bevonden. De moordenaars hebben hun plan lot diefstal, waarschijnlijk uit vrees van overvallen te wordenniet kunnen volvoerenwant hoewel zij eene lade

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2