KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (lichoorende bij de Leydscke Courant van ó7 Mei 6858JV°. 59.) ISIJKL.I!) 11°. 8. OER -o-oo-O-O o^CO-O— Kitting ran 14 Mei. Teeenwoordig de heeren Kluit, Stoffels, KrantzGevers, de Moen, Lisman, ten SandeTaets van Amerongen, Tollens, Ysselsteyn, Hubrecht, Hnyser, Luzac, Driessen, Bacaille, Siegenbeekle Poole, van der Hoeven, Cock en de Voorzitter; terwijl de Burgemeester mededeelt dat de heer Olivier heeft kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld. De Burgemeester deelt mede 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hollandvan den 28 April jl.G. S. n°. 22, houdende goedkeuring van de raadsbesluiten van den 22 bevorens, tot onderhandsche verhuring van het huis aan de Witte Poort voor den tijd van 2 jaren b, tot onderhandsche verhuring van het huis en erf op de Pieterskerk- straat, voor den tijd van één jaar. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 5 Mei 1858, G. S. n°. 16, waarbij het raadsbesluit van 30 April des vo- rigen jaars, tot het verleenen van een subsidie aan het Minnehuis over 1857, ad 16500.voor kennisgeving wordt aangenomen en voorts goedgekeurd wordt het raadsbesluit van den 8 April dezes jaars, tot af- en overschrij ving op de gemeentebegrooting van 1857. Deze is mede voor kennisgeving aangenomen en voorts op voordragt van den Burgemeester beslotenhierdoor als vervallen te beschouwenhet nader verzoek van regenten van het Minnehuis, tot het andermaal bekomen van een renteloos voorschot uit Stads bank van leening. Vervolgens heeft de Burgemeester overlegd: 1". Het procesverbaal van het opnemen der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, op den lsten dezer maand. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit aan te nemen voor kennisge ving en het inmiddels gedurende 11 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 2'. Een rapport van de commissie van Financiën op de rekening van het evang. luthersc'ti Weeshuis, over 1857. 3°. Een rapport van dezelfde commissie op de rekening van het Minne- of armen oude Mannen- en Vrouwenhuis over 1857. 4°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op het adres van P. Stallingatot vermindering van zijnen aanslag in de plaatselijke directe be lasting 1857. 5°. Een gelijk rapport op het adres van de wed. Rijk en Zoontot het leggen van een put met pijp onder stadsgrond. 6". Een gelijk rappört op het adres van C. E. Cockuyt, tot verandering der stoep aan het huis wijk IV, n°. 303. Is overeenkomstig de voordragt besloten de stukken sub n°. 2—6 ter in zage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 7°. Eene suppleloire hegrooling van diakenen der nederduilsch hervormde gemeente over 1857. 8°. Eene supplctoire begrooting van regenten der r. c. armen, alsmede eene suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving van regenten van het r. c. wees- en oudeliedenhuisop de dienst van 1857. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze te stellen in banden van de commissie van finantiënten fine van berigt en raad. 9°. Adressen om tot commies te worden benoemd, van de adsistent-com- miesen-portiers J. J. BrakelJ. Betel en J. de Tombe. 10°. Adressen om lot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd, van J. Bink, J. Blaauw, F. A. Bourgois, J. J. Genet, D. Ilofkes, I. I. Ingeneeger, J. van der Kolk, P. Loekcnbach, J. P. Nederbragt, II. KhodaA. Vermeulen en J. de Vrind. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze adressenbenevens dat van J. B. van der Stoop, in de vorige vergadering overgelegd, te stellen in han den van Burgemeester en Wethouders, ten einde, na den Controlenr te heb ben gehoord, onder overlegging van eene aanbevelingslijst dienaangaande te dienen van berigt en raad. 11". Een adres van vrouwe AV. L. Terpstra geb. Tydemanom teruggave van betaalde plaatselijke directe belasting over 1857. 12°. Een adres van J. C. Sterrenburg, om afschrijving op zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken ten fine van berigt en raad te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en der Com missie van Finantiën. 13°. Een adres van J. Luleener, houdende verzoek om ontheven te worden van de betaling der plaatselijke directe belasting over 1857. Overeenkomstig de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dagals behoorende dit niet meer tot de bevoegdheid dezer vergadering. Nu wordt de vergadering gedurende eenige oogenblikkenop voorstel van den Burgemeester, met geslotene deuren voortgezet, waarna de Burgemeester in behandeling brengt. 1°. De benoeming van een portier van stads-timmerwerf. Gelet op de aanbevelingslijst door de Commissie van Fabricage overgelegd zijnnadat de leden YsselsteynLuzac en Coclc waren aangewezen om met den Burgemeester liet bureau van stemopneming uit le makenbij 20 stcm- billetten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op A. Rovers 18 stemmen en C. Kievit ééne stem, blanco 1 billet, zoodat tot por tier van stads-timmerwerf is benoemd Antonius Rovers. 2°. De benoeming van 3 leden voor de commissie van plaatselijk genees kundig toevoorzigt, ter voorziening in de vacaturen door periodieke aftreding ontstaan. Gelet op art. 2 der verordening van den 30 April 1857 (Gem. blad n°. 2). Gezien de aanbevelingslijst door die commissie ingediend. Zijn, telkens bij 20 stembillettenovereenkomende met het getal aanwe zige ledenuitgebragt. Voor een geneesheerop de HH. Dr. H. LUhrman 18 en Dr. H. Boursse Wils 2 stemmen. Voor een heelkundigeop de HII. J. II. J. Groothols 17 en M. J. Schrellen 2 stemmenterwijl een billet in blanco was gelaten. Voor een apothekerop de IIH. R. Jesse 17 en B. J. Fornara 3 stemmen. Zijn alzoo benoemd tot leden der commissie van plaatselijk geneeskundig toevoorzigt, de HH. Dr. Hermanns Liihrmann, Johannes Henricus Jacobus Groothols en Roelof Jesse. 3°. De benoeming van 2 leden voor de commissie bij de loting van de schutterij. En zijn bij 20 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezice leden, uitgebragt op de HH. Huyserl5, Kluit 15, Tollens 3, Lisman 2, Hubrceht 2 stemmen, Cock, Siegenbeek en Driessen ieder ééne stem. En zijn dus benoemd de leden Huyser en Kluit. 4°. De benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangers voor de commissie van onderzoek voor de schutterij. Zijn bij 20 stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt voor leden dezer commissie op de HH. Siegenbeek 16, Ysselsteyn 14, Tollens 3, Hubrecht 2 stemmen, Luzac, le Poolc, Lisman, du Rieu en Driessen, ieder ééne stem. Zoo dat benoemd zijn de leden Siegenbeek en Ysselsteyn. Voor plaatsvervangersop de heeren Lisman 17, ten Sande 11, Tollens 7Gevers 2 stemmende Moen Hubrecht en Driessen ieder 1 stem zijn mitsdien benoemd de leden Lisman en ten Sande. 5°. De benoeming van leden en plaatsvervangers van het stembureau bij de verkiezieg van een lid voor de 2e Kamer der Stalen Generaal. Bij 20 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn uitgebragt op de heeren Hubrecht 11, Tollens 10, Cock 4, Kluit 4, ten Sande 3Ysselsteyn 2 stemmenvan der Hoeven Taets van Amerongen HuyserKrantz Lisman Driessenieder 1 stem. En zijn alzoo benoemd tot leden de heeren Hubrecht en Tollens, terwijl de overige leden van den raad tot hunne plaatsvervangers zijn aangewezen. 6°. De voordragt van Burgemeester en AVethouders omtrent liet beloop der aftrekkingen, voor vrije woning, van de jaarwedden der hoofdonderwijzers aan de openbare lagere scholenals hebbende geene vrije woning noch afzon derlijke toelage voor het gemis daarvanter berekening van de bijdragen voor het pensioen, en zulks naar aanleiding van art. 2 van het kon. besluit dd. 24 Maart 1358, (Staatsblad n°. 14.) Gelet op het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-IIolland van den 21 April 1858, n°. 2, (Prov. blad n<>. 52.) Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, zich met die voordragt te vereenigen en bet daarbij overgelegd raadsbesluit vast te stellen. 7°. De voorstellen van Commissarissen der stedelijke gazfabriek, het finan- tieel beheer betreffende. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, is na deliberatie, zoo oTer de strekking van het geheel als over de onderdeden, in rondvraag gebragt

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5