KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD r. 7. -i DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van 3 Mei 3858, JY°. 53.) -oocKJ-oSo-iro- Zitting van 30 April. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, ten Sande, Stoffels, Kluit, du Rien, Tollens, de Moen, Huyser, Bncaille, Lisman, le Poole, Ysselsteyn Hnbrecht, DriessenGevers, Cock, Kranlz, van der Hoeven, Luzac, Sie- genbeek en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeelt 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 14 April 1858 n°. 2 (Prov. blad n°. 50), betreffende het niet voldoen van verjaarde schuldvorderingen ten laste der gemeenten. 2°. Een besluit van hetzelfde Collegie; dd. 21 April 1858 n°. 32 (Prov. blad n°. 53), houdenden de bepaling van den tijd voor de inzending der gemeenterekeningen over 1857. 3°. Ecne dispositie van hetzelfde Collegie, dd. 21 dezer, G. S. n°. 10, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den lcn bevorens, tot af-en overschrijving op de begrooting van 1857. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt vervolgens over 10. De rekening van het Evang. Luthersch Weeshuis over 1857. 2°. Requesten om afschrijving of teruggave der plaatselijke directe belas ting over 1857, van E. 11. Geraerds Thesingh en A. J. Rijshouwer, met rapporten. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze ten fine van berigt en raad te stellen in handen van de Commissie van Finantiën. 3°. Een adres van P. Stallinga, waarbij deze verzoekt vermindering van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857. 4°. Een adres van de wed. Rijk Zoon, tot het leggen van eene put met pijp onder stads grond. 5°. Een adres van C. E. Cockuyt, om vergunning tot verandering van ecne stoep. 6°. Een adres van W. van Geer, houdende verzoek om het gebruik van gemeentegrond. Is overeenkomstig de voordragt besloten, de stukken sub n°. 3C te stel len in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 7°. Eene aanbevelingslijst van de plaatselijke geneeskundige commissie, ter vervulling der in die commissie ontstane vacaturen door periodieke af treding. 8°. Een adres van J. G. van der Stoop, om lot ambtenaar bij de plaat selijke belastirgen te worden benoemd. 9°. Rapport van de Commissie ad hoe omtrent de rekening van bet Werk buis over 1857. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 10°. Het ingevolge art. 182 der Gemeente-wetdoor Burgemeester en Wethouders opgemaakt uitvoerig en beredeneerd jaarlijkse!) verslag van den toestand der Gemeente. En is dit aangenomen voor kennisgeving. Alsnu wordt de vergadering eenigen tijd met gesloten deuren voortgezet terwijl de Burgemeester daarna aan de orde van den dag beeft gesteld 1°. Eene voordragt van de Commissie in zake van het Haarlemmermeer, daarbij onder overlegging van een afschrift van het arrest van het Provin ciaal Geregtshof in Noord-Holland, van den 14 Jannarij dezes jaars, in zake de Stad Leyden contra den staat der Nederlanden, waarbij het vonnis, den 14 Maart 1854, door de Arrondisscments-Regtbank te Amsterdam le Kamer tnsschen dezelfde partijen gewezen, in de proceduren over den eigendom van het Haarlemmermeeris bevestigdmet last dat het geheel en ten volle effect zal sorteren; alsmede van een schriftelijk advies van de advocaten Mts. S. P. Lipman en A. Brugmans, waarbij deze als hunne overtuiging te kennen geven dat van dit arrest allezins een beroep in cassatie voor den Hoogen Raad behoort te worden gedaan; dien overeenkomstig radende, daartoe op den Burgemeester de noodige magtiging te verstrekken. Na deliberatie is hiertoe met algemeene stemmen beslotenwaartoe het vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 2°. Het concept-raadsbesluit tot afschaffing der belasting voor het gebruik van plaatsen in de vleeschhal, tot welker heffing in de raadsvergadering van den 13 November 1854 is besloten en goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 25 December daaraanvolgende n". 36. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiënis dienovereenkomstig met algemeene stemmen het raadsbesluit vastgesteld. 3°. De onderhandsche verhuring van het huis buiten de Wittepoortach ter de Commissarishuizing van het Delftsche veer, voor den tijd van 3 jaren ingaande 1° Mei 1858 en zullende eindigen den 30 April 1861. En is tot deze verhuring met algemeene stemmen besloten, waartoe het vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 4°. Dc voordragt van Burgemeester en Wethouders om aan Franciscus Sinagtel, commiesportier aan de Morscbpoort, in plaats van het huis in de Galgslraat, ter bewoning aan te wijzen het huis op de Binnenvestgracht, en voorts lot de onderhandsche verhuring van het eerstgenoemde huis voor den tijd van één jaar, ingaande 1° Mei 1858, en zullende eindigen ultimo April 1859. Tot welk een en ander met algemeene stemmen is besloten, terwijl wat de onderhandsche verhuring betreft het vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 5°. Eene wijziging van art. 12 der plans en voorwaarden van de vernieu wing der brug over den Ouden Rijn hij de Heerengracht. Na deliberatie is deze met algemeene stemmen goedgekeurd. 6\ Een adres van Johannes Schreuder, commies hij de plaatselijke belas tingen, waarbij hij het ontslag uit die betrekking verzoekt met den Ist™ Mei aanst. Gelet op het rapport van den Controleur, 2e afd.is na deliberatie met algemeene stemmen besloten Johannes Schreuder op zijn verzoek met den isten Mei aanstaande eervol te ontslaan als Commies bij de plaatselijke be lastingen. Niets meer aan de orde zijnde, is de vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5