KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 26 *4pril ó858iF°. 50.) b. dat bet plan en de voorwaarden omtrent de vernieuwing van de brug over den Ouden Rijn bij de Hcerengracht worde gewijzigd, ten gevolge van gerezen bezwaren met betrekking tot de aldaar liggende gazpijp; BIJBLAD 1°. 6. DER ~»00-0-0 O O-trO«"0— Zitting van 22 April. Tegenwoordig de heeren Stoffels, de Moen, Kluit, Huyser, Siegenbeek, LuzacHubrecht, Krantz, van der Hoeven, Ysselsteyn, Gevers, ten Sande, Bucaille, Olivier, van der Boon Meschle Poole, du Rieu en de Voorzitter. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester overlegt 1°. Een staat van af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1858. 2°. De rekening van mrn. regenten van het Minne of Armen Oude Man nen- en Vrouwenhuis over 1857. 3°. Rekeningen van de vereeniging der Turfdragers en Turftonsters. 4°. Een staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting van het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis, dienst 1857. 5°. Een concept-raadsbesluit tot afschaffing der belasting voor plaatsen in de Vleeschhal. CKereenkomstig de voordragt is besloten, deze stukken te stellen in handen der Commissie van Finantiën ter fine van berigt en raad. 6". Een verzoek van diakenen der Rederduitsch-Hervormde gemeente, tot afkoop van obligatoire schulden. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit ter fine van berigt en raad le stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën. 7°. Een adres van C. Bronsgeesthoudende het verzoek tot het in gebruik bekomen van gemeentegrond. 8°. Een adres van H. N. Bosmanwaarbij deze het gebruik verzoekt van gemeentegrond. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub n°. 7 en 8 te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, om te dienen van be rigt en raad. 9°. Een adres van J. Krumer, houdende het verzoek om tot bewaarder van stads timmerwerf te worden benoemd. Oiereenkomstig de voordragt is besloten, dit te stellen in handen der Com missie van Fabricage, ter fine van berigt en raad. 10°. Een adres van M. Christiaanse, wed. Wakerlin, om vergunning tot het leggen van eene stoep voor bet buis wijk IV, n°. 804. 11°. Voordragt tot de onderbandsche verhuring van bet huis buiten de Witte poort. Is overeenkomstig de voordragt besloten, de twee laatstgenoemde stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester heeft vervolgens de toestemming der vergadering gevraagd a. dat de door de commissie van Fabricage overgelegde aanbevelingslijst voor een bewaarder aan stads timmerwerf, door haar worde terug genomen; hetwelk met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. De voordragt tot goedkeuring der aanbesteding van de inrigting der vleeschhal tot lokalen voor de politie, voor eene som van 4600, zijnde dit werk bij de begrooting gesierd 3500. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantiën is dien overeenkom stig met 17 stemmen tegen 1 stem, die van het lid vati der Hoeven, be sloten deze aanneming tot dat bedrag goed te keuren; zullende die som, voor zoo ver zij de raming te boven gaat, ad ƒ1100, voor de helft of 550 gevonden worden op de begrooting van de loopende dienst en voor de wederhelft op de begrooting van 1859 worden gebragt, terwijl den aanne mer voor het oponthoud tot deze nadere goedkeuring vereischt, een uitstel van veertien dagen voor de oplevering van dit werk is toegestaan. 2". Eene voordragt tot benoeming van Franciscus Smagtelthans toeziener bij de vleeschhal, tot commies-portier bij de plaatselijke belastingen, op eene jaarwedde van 400, in te gaan met den lsle" Mei aanst. Na deliberatie is met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. 3°. De benoeming van eenen hooikeurder, welke betrekking door bet overlijden van Nicolaas Leget is opengevallen. Gelet op de aanbevelingslijst door Burgemeester en Wethouders overgelegd, zijn, nadat de leden Luzac, Bucaille en du Rieu waren aangewezen om met den Burgemeester bet bureau van stemopneming uit te maken, hij 18 stem- hilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgchragtopH.'i'. Verwaaijcn 18 stemmen; zoodat tol hooikeurder is benoemd Hermunus Theo doras Verwaaijen. 4°. Het adres van het kerkbestuur der Nederland-eb Israëlitische gemeente alhier, waarbij dit verzoekt tot herstelling zijner kerkgebouwen een renteloos voorschot van 3000 uit Stadsbank van Lcening af te lossen in 10 jaren, met 300 'sjaars. Gelet op het rapport van Commissarissen der Stadsbank van Leening, waaruit blijkt dat deze gelden beschikbaar zijn; Op dat van Burgemeester en Wethouders, daarbij op dit verzoek gunstig radende, behoudens het stellen eener behoorlijke borgtogt door de adressan ten alsmede op het rapport der Commissie van Finantiënwaarbij zij tot de afwijzing van het verzoek raadt, onder verdere opmerking dat, bijaldien de vergadering niet haar in gevoelen mogt verschillen, de inwilliging niet dan onder den zekersten waarborg kan en mag plaats hebben. Is na deliberatie bet verzoek van de adressanten in rondvraag gebragt, onder de reserve dal, bijaldien hiertoe mogt worden besloten, nader bet punt omtrent waarborg of borgtogt zou worden uitgemaakt, en is dit met 11 tegen 7 stemmen aangenomen. Voor stemden de leden ten Sande, Bucaille, Olivier, van der Boon Mesch, le Poole. Stoffels, Kluit, van der Hoeven, YsselsteynGevers en de Voorzitter. Tegen de leden du Rieu, de Moen, Huyser, Siegenbeek, Luzac, Hubrecht en Krantz. Daarna is door den Burgemeester in rondvraag gebragtof dit renteloos voorschot zal worden verleend onder het stellen eener behoorlijke borgtogt door de adressantenzoo als zulks door Burgemeester en Wethouders is voorgedragen. En is hiertoe met algemeene stemmen besloten. 5°. De rekening der Stads-bank van Leening over 1857. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantiën Isnadat de leden van Stirumten Sande en Siegenbeekter voldoening aan art. 24 der wet van 29 Junij 1851, (Staatsblad n°. 85,) als commissa rissen dezer administratie de vergadering verlaten hadden, onder voorzitting van den oudsten Wethouder, Mp. J. C. Bucaille, met algemeene stemmen besloten deze rekening op te nemen en goed te keurenin ontvangst tot 270964.645, in uitgaaf 2707 48,445, en alzoo sluitende meteen batig saldo van f 216.20 hetgeen de rendant gehouden is in zijne eerst volgende rekening in ontvangst te verantwoorden. 6°. Eene suppletoire begrooting voor de gemeente-apotheek over 1857. Gelet op bet rapport van de Commissie van Finantiën is met algemeene stemmen besloten deze goed te keuren. 7». Een staat van af- en overschrijving op de begrooting der gemeente apotheek over 1857. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantiën, is met algemeene stemmen tot de goedkeuring van dien slaat besloten. 8°. Een staat van af- en overschrijving op de begrooting der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1857. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantiën, is met algemeene stemmen besloten dien goed te kenren. 9°. Adres van de weduwe J. J. Francken geb. Hoogenstraatenwaarbij zij afschrijving en teruggave verzoekt van het door haar te veel betaalde in de plaatselijke directe belasting over 1857, op grond zij den Ist™ Julij 1857 deze gemeente met der woon zoude hebben verlaten. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Finantiën; is, uit aanmerking het slechts blijkt dat zij in de helft der inaand Augustus deze gemeente heeft verlatenmet algemeene stemmen besloten haar afschrijving te verleenen van de plaatselijke directe belasting over 1857 voor ,*y en alzoo tot een bedrag van 5.11. 10°. Een adres van Daniel Srhramp, houdende het verzoek om een sleenen paal met ijzeren gording te mogen plaatsen aan de stoep van hel huis aan de noordzijde van de Nieuwslraat wijk VII n°. 947, Gezien art. 349 der algemeene politieverordening Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willi gen, onder de bij genoemd art. gestelde voorwaarden. 11°. Een adres van diakenen der Nederduitsch-Hervormde gemeente, waarbij deze verzoeken in het tarief voor het gebruik van gaz, voor hunne school, met godshuizen gelijk gesteld te worden. Gelet op het rapport van Commissarissen der Gaz-fabrick, is na deliberatie met algemeene stemmen tot de inwilliging van dit verzoek besloten. 12°. De onderhandsche verhuring van het huis naast de Wittepoort. ge- teekend wijk I, n°. 199, voor den tijd van 2 jaren, ingaande den 1 Mei 1858, en zullende eindigen den laatsten April 1860. Tot deze verhuring is met algemeene stemmen besloten, waartoe het vcr- eischte raadsbesluit is vastgesteld. 13°. De onderhandsche verhuring van bet huis, ingerigt tot bewaarschool, aan de Pieterskerkslraat en bet Pieterskerkhof, wijk IV, n°. 672 en 669, voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mei, en zullende eindigen ultimo April 1859. Tot deze Verhuring wordt met algemeene stemmen besloten en is daartoe het vereischte raadbesluit vastgesteld. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DPvABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5