in^ KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER (Rehoorende bij de Leydsche Courant van 22 Maart 6858Jf°. 35.) »Oh>0-OQO-000« Zitting van 8 Maart. Tegenwoordig de heeren Luzac, Sikkel Groos, Stoffels, ten Sande, da Rieu, Tollens, Driessen Krantz, Ysselsleynde MoenHuyser, Hubrecht, Siegenbeek, van der Hoeven, Gevers, van der Boon Mesch, Kluit,. Taets van Amerongen Lisman, Cock en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de heer Bucaille heeft kennis gegeven deze vergadering niet te kunnen bijwonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeelt 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten van Znidholland van den 16den Februarij dezes jaars, n°. 6 (Prov. blad n°. 25), houdende inlichting met betrekking tot het regt verstand van art. 18 der wet op het lager onderwijs. 2°. Een besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 16(len der vorige maand, n°. 20 (Prov. blad n°. 27), betrekkelijk het regt verstand van n°. 1, 1 van en de inzending der verordeningen en besluiten, bedoeld bij het besluit van den 19den Januarij 1858 (Prov. blad n°. 11). Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. 3°. Eene missive van Prof. M. de Vries, van den lsten dezer maand, waarbij deze te kennen geeft, zich bezwaard te achten de op hem uitge- hragte benoeming tot lid der plaatselijke schoolcommissie aan te nemen en verzoekt die benoeming als niet geschied te beschouwen. En is deze mede voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens heeft de Burgemeester overgelegd le. Een adres van D. A. Schretlen C°.houdende het verzoek om gebruik van gemeentegrond. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van II. Verwaaijen waarbij deze verzoekt tot hooikeurder te worden benoemd. Overeenkomstig het voorstel is besloten dit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 3°. Een adres van F. P. J. Hesselberg, houdende bezwaar tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting over 1857. Overeenkomstig de voordragt is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijing dezer vergadering. De Burgemeester brengt in behandeling liet rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent de openbare aan besteding van het bouwen van een stedelijk Ziekenhuis, aansluitende tegen bet Nosocomium Acadeinicum, op den 15den Februarij dezes jaars, aan J. C. vau Berkum te Utrecht, tegen f 158,000. Op voorstel van den Burgemeester wordt de vergadering gednrende een uur met gesloten deuren voortgezet, waarna deze wederom geopend zijn. Gelet op het rapport der Commissie van Finantiën zijn de deliberatiën over dit onderwerp gevoerd, en voorts in rondvraag gebragt zijnde of deze aanbesteding al dan niet zou worden goedgekeurd, hebben zich 7 leden voor en 14 tegen de goedkeuring verklaard, zoodat dit werk niet wordt gegund. Voor stemden de leden Huyser, Siegenbeek, van der Hoeven, van der Boon Mesch, Kluit, Luzac en de Voorzitter. Tegen de leden Hubrecht, Gevers, Taets van Amerongen, Lisman, Cock, Sikkel Groos, Stoffels, ten Sande, du Rieu, Tollens, Driessen, Krantz5 Ysselsleyn en de Moen. Niets meer aan de orde zijnde, is de vergadering gesloten. Zitting van 18 Maart. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Stoffels, de Moen, Huyser, du Rieu, Tacts van Amerongen, Klait, Hubrecht, Tollens, ten Sande, Lisman, Bucaille, van der Boon Mesch, Siegenbeek, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede, dat de heeren Ysselsleyn, Gevers en Olivier hebben kennis gegeven, verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeeling doet eener dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland, van den 3cn dezer maand, GS. n°. 22, houdende goedkeuring der raadsbesluiten van den 25en Februarij, 1°. tot het vrij en zonder ecnige andere kosten dan die van overdragt in eigendom aanvaarden van het daarbij bedoeld erf, van A. J. van Hoeken; 2°. tot het in gebruik geven aan A. J. van Hoeken, van den daarbij bedoelden grond, onder daarin omschreven voorwaarden en tegen eene jaarlijksche recognitie van ƒ2.50 en cene ad 14.75; 3°. tot vergunning, tot wederopzeggens toe. aan L. Sloots, tot het maken van een duiker, onder de daarin omschreven voorwaarden en tegen eene jaarlijksche recognitie van 2.50. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de Burgemeester over: 1°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot het verleer.en van vergoeding aan den aannemer van den bouw van het stedelijk ziekenhuis. 2°. Een slaat van af- en overschrijving op de begrooting van 1857. 3°. De rekening van de kamer van koophandel en fabrieken over 1857. 4°. Een adres van de wed. de Vijver geb. Molenaar, houdende verzoek om teruggave van betaalde plaatselijke belasting over 1857, met rapport. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze stukken te stellen in han den van de Commissie van Finantiën ten fine van berigt en raad. 5°. Het jaarlijksch verslag van de commissie van plaatselijk geneeskundig toevoorzigtover 1857. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit aan te nemen voor ken nisgeving. 6°. Een adres van diakenen der nederduitsch-hervormde gemeente, hou dende verzoek om in de berekening van den prijs van het gaz, benoodigd voor de diaconieschool op de Haarlemmerstraat, met andere liefdadige inrig- lingen te worden gelijk gesteld. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit adres le stellen in handen van commissarissen der gazfabriek, ten fine van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouders tot inzending van voorwerpen aan de tentoonstelling van voortbrengselen van kunsten nijverheid, van uit de vroegste tijden tot op de helft der 18e eeuw, te houden door de maatschappij Arti et Amicitiae te Amsterdam, van den len April aanstaande tot den 15en Mei daaraanvolgende. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten, Burgemeester en Wet houders te magtigen om aan de uitnoodiging van het bestuur dier maatschap pij te voldoen en wel door de inzending der voorwerpen aangeduid op eene door Burgemeester en Wethouders overgelegde lijst. 2°. Een adres van mr. G. Willink, wonende op den huize Oud Poelgeest, onder Oegstgeestwaarbij deze het vrije uitzigt verzoekt over eene strook gronds gelegen langs den Haarlemmer trekvaart, van de Kwaakbrug lot aan den Rwaakwcg, lang 135 ellen, breed 4.2 ellen, en daartoe dien grond on- beplant te houden. Is na deliberatie met algemeene stemmen beslotennadat het gebleken was dat die grond niet valt in de termen van art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), dit verzoek in te willigen, onder de navolgende voorwaarden dat deze concessie is tot wedcropzeggens toe mits niet binnen de 10 jaren; dat de adressant voor deze vergunning betale eene jaarlijksche re cognitie van 8,50, aanvangende met 1° Januarij 1857, zijnde het le jaar van den laatsten hak; dat hij voor de thans op dien grond staande willigen en andere stoven in eens afbetale eene som van 28.30 dat hij zonder nadere toestemming niet op dien grond mag bouwen noch mest- of aardestalen of andere goederen leggedat deze vergunning is personeel en dus niet aan een ander kan overgaan zonder nadere toestemmingdat alle kosten van zegel registratie en dergelijke door den requestrant moeten worden terugge haald terwijl eindelijk bij deze aan den requestrant nog vergunning wordt verleend tot hel leggen en gebruiken van de plank over den wegsloot aan den vleugel van de Kwaakbrug, door de vorige eigenaars reeds genoten. 3°. Een adres van C. Conrads Comp., winkeliers, wonende aan de Bo termarkt, hoek Choorlammersteeg, waarbij dezen, ten einde den nieuwen ondergevel van hun huis, geteekend wijk IY, n°. 23, ineen loodregten stand te brengen, daar de zijmuur aan den voorgevel 7, en aan het einde van het winkelraam in de steeg 11 nederlandsche duimen overhelt, vergunning vragen om voor zooveel noodig aan de zijde der Choorlammersteeg uit te bouwen en voorts in die steeg, ter lengte van het zijraam, zijnde ongeveer 2 ellen van den voorgevel, eene hardsteenen sloep te mogen doen leggen, 25 duimen breed. Gelet op het rapport van Burgemeester en AYethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, den requestranten tot wederopzeggens toe, vergunning tot de verlangde uilbouwing le verleenendoch hun verder ver zoek tot het leggen van de stoepniet in le willigen. 4°. De navolgende plans en voorwaarden van gemeente-fabricagewerkenals: a. omtrent den verkoop van de specie in de Pieterskerkgracht; h. omtrent bet diglmetselen der daartoe te maken ruimgaten c. omtrent de vernieuwing van den zolder en de lantierpalen in de Doelenstallen d. omtrent reparatiën in de kaserncn aan den Doelen en aan de Morschpoort e. omtrent bet verwen van de kazerne aan den Doelen; omtrent het verwen der kaserne aan de Morscbpoort; g. omtrent bet leggen van nieuwe kolkriolen; 7i. omtrent bet inrigten der politielokalen onder bet raadhuis. En is na deliberatie met algemeene stemmen besloten deze vast te stellen. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5