Middelburg; te Middelburg, de heer G. L. H. P. Stern, thans te Delft, en te Delft, de heer A. W. G. graaf van Hogendorp, thans te Brielle. Bij kon. besluit is het kantoor der directe belastingen te Wassenaar en Voorschoten opgeheven. De gemeente Wassenaar is gevoegd bij de Kat wijken en Valkenburg, onder voortdurend beheer van den ontvanger G. Oort- huys, en de gemeente Voorschoten bij Stompwijk en Veur, onder voortdu rend beheer van den ontvanger W. Wessels. Door Z. M. is tot rector magnificus aan de hoogeschool te Utrecht voor het akademiejaar 18581859 benoemd de hoogleeraar P. Harting. Z. M. heeft den heer D. de Clercq, met primo April aanst.benoemd tot secretaris der Nederl. handel maatschappij. Tot mede-directeur van de Nederl. bank is benoemd de heer J. H. Insinger. Tol 2de luit. bij het corps der genie in Oost-Indië is benoemd de kadet A. M. Pfeiffer en tot officieren van gezondheid 2de ld. bij de Nederl zeemagt, W. F. Bïeyboom en C. G. de Jong, thans van de 3de kl. Morgen zal er bij Z. K. H. prins Frederik een groot bal plaats hebben. II. M. de koningin-moeder heeft de tentoonstelling van bloembouquet- ten bezocht. De commissie van beheer bood H. BI. eene krans van immor tellen aandie eene eerste prijs was waardig gekeurd. II. BI. heeft dit geschenk aangenomen en vergund dat de krans gedurende de tentoonstel ling de buste van koning Willem II zou blijven versieren. De heer Tets van Goudriaan, commissaris des konings in de prov. Zeeland, is van Bliddelburg reeds naar deze residentie vertrokken. Zoo als men weet staat deze reis met de ministeriële verandering in verband. Bij beschikking van den minister van hinnenl. zaken worden met 1 Blei verplaatst: de ingenieur van den waterstaat J. Dirks, van Neuzen naar 's Uertogenboschde ingenieur II. S. J. Rose, van Breda naar Neuzen; de ingenieur L. II. J. J. Blazel, van Leeuwarden naar Breda; de ingenieur J. van der Toorn, van Deventer naar Leeuwarden; en de adspirarit-ingenieur J. van der Vegt, van 's Gravenhage naar Deventer. De adspirant-ingenieur J. II. Bnrigenbergthans in Zeeland, wordt met 1 April naar Groningen verplaatst. Civile ingenieurs, die hun diploma als zoodanig aan de koninkl. aka- demie te Delft hebben verkregen en die zich aan de dienst van den water staat en 's lands burgerlijke openbare werken in Ned. Indië wensehen te verhinden, kunnen zich, bij gezegeld request, lot het departement van koloniën wenden. De voorwaardenwaarop de benoeming in den rang van adspirant-ingenieur geschiedt, zijn in de Staats-Courant van 6 Blaart medegedeeld. Vele leden van de tweede kamer zijn huiswaarts gekeerd, met het voornemen om na Paschen terug te keeren. Intusschen houden zich ver schillende commissiën bezig met de vervulling der haar opgedragen taak. Zoo is over het wels-ontwerp op de nationale militie het voorloopig verslag reeds vastgesteld. Gisteren hebben de prov. inspecteurs van het lager onderwijs aan het dep. van binnenl. zaken hunne eerste bijeenkomst gehouden. Naar men verneemt hebben de heeren jhr. mr. H. J. van der Heim, prov. insp. van het lager onderwijs in Zuidholland, jhr. mr. J. de Witte van Citters, mr. J. G. de Sain, mr. J. B. L. Wentholt, S. Gille Heringa, dr. C. P. Burger en B. Boers, schoolopzieners in het Ist8, 4dc, 5de, 6de en 7de distr. van Zuidholland, het honorair lidmaatschap van het Ned. onderw. genootschap, hun door het gewestelijk bestuur van Znidholland van ge noemd genootschap aangebodenwel willen aannemen. De minister van oorlog heeft bepaalddat aan de Israëlitische mili tairen van den 26slcn dezer lot den 9dcn April verlof zal worden verleend, ter viering van het paaschfeest. Eergisteren is alhier overleden de heer mr. BI. J. van Gigch, die ge durende 43 jaren, van wege zijne grondige regtskennis en natuurlijke wel sprekendheid, een sieraad was der balie. De overledene was op 1 Julij 1793 te Leyden geboren en had zijne opleiding aan de hoogeschool aldaar ontvangen. BUITEiYLANDSCHE BER1GTEN. reeds eene partij is gevormd, die onder de leiding van lord Palmerston zal trachten het kabinet omver te werpen. Het modelkanon, in het arsenaal te Woolwich gegoten en bestemd om, met alles wat daartoe behoort, den Franschen keizer ten geschenke te worden aangeboden, is geheel gereed en zal onder begeleiding van een kapitein der artillerie naar Parijs worden overgebragt. Het draagt in de Fransche taal dit eenvoudig opschrift: «Koningin Victoria aan Napo leon III. 1857. Zaturdag II. is het kasteel Wynnstay van het parlementslid sir W. Wynn, door brand vernield. Er is alleen aan juweelen voor meer dan 5000 verloren gegaan. De geheele schade bedraagt 70,000 In de fabriek-dislricten wordt de toestand meer gunstig. Te Blan- chester zijn in de spinnerijen vele bestellingen uit Amerika en Duitschland ontvangen. Door een onzer dagbladen wordt de aandacht gevestigd op de verach- tering van sommige familiën van hoogen rang in Europa. Eene hertogin de Saint-Simon is thans huishoudster te Belleville. De afstammeling in regte lijn van den laatste doge van Venetië is een reukwerkverkooper te Saint-Denis, en bewaart de van geslacht tot geslacht overgeleverde vergulde sleutels van Venetië in zijn achterwinkel onder een stolp op den sehoor- sleen. Een Captal de Bue, tot den hoogsten adel van Frankrijk behooren- de, speelt op een klein looneel van Beaumarchaisen de kleindochter van de hertogin van San Severino werkt bij eene modiste. Uit eenen opgemaakten staat blijkt het dat gedurende het jaar 1857 in de Vereenigde Staten 6022 firma's zijn gefailleerd. 741 dier bankbreu ken waren totaal of bedriegelijk. De schade door deze laalsten veroorzaakt beloopt 4 millioen en de schulden van de overige firma's 56 millioen£, waarvan gemiddeld 40 pCt. zal leregt komen. Berigten uit New-York maken melding van eenen langdurigen storm op de kusten van den Allanlischen Oceaanwaardoor vele menschen zijn omgekomen. Ook was er te S'. Louis een hevige brand uitgebarsten, die aan meer dan 30 personen het leven kostte. FltANHRUK. PARIJS9 Blaart. Blen heeft thans de zekerheid dat de zoo dikwerf besprokene depêche van de Engelsche regering hier is ontvangen. Zij is in de voor Frankrijk minzaamste bewoordingen vervat en getuigt van sympathie voor den keizer. Men verzekert dat ook graaf Walewski reeds een voor de Engelsche be langen gunstig antwoord heeft afgezonden, zoodat men de donkere wolken, die zich ten gevolge van de indiening van het wets-onlwerp van lord Pal merston hadden zamengepakt, als verdreven kan beschouwen. Wat de grondslagen der schikking betreft, verneemt men dat het Engelsch kabi net besloten heeft de wet op de zamenzweringen in te trekkenzonder echter de noodzakelijkheid uit het oog te verliezen om hen die 's lands vrije instellingen misbruiken gade te slaan en te straffen. De Fransche rege ring had deze oplossing der zaak als voldoende beschouwd. Het gerucht dat beide regeringen, alvorens eene officiële depêche te zenden, zich over de redactie hadden verstaan, ten einde nieuwe moeijelijkheden te voorko men, verkrijgt meer en meer waarschijnlijkheid. Men verwacht morgen de verschijning van een belangrijk vlugschrift over deze zaakonder den titel van Napoleon III en het Engelsche verhond. De rijtuigverhuurders hebben eene deputatie naar den keizer gezonden met verzoek om tol het oude tarief terug te keeren. Het keizerl. hof beeft een arrest gewezen in de zaak van mevr. De- guerry, legen de verceniging van geestelijke zusters van Picpus, van welke zaak reeds vroeger melding is gemaakt. Het hof heeft bedoelde vereeni- ging veroordeeld tol teruggave van 475,000 fr. met de interest van den dag der beleekening van het arrest. De eischeresse had 1,200,000, fr. gevorderd. Naar men zegt zou Pieri belangrijke ophelderingen hebben gegeven omtrent de zamenzwering tegen het leven des keizers en de medepligtigen daaraanin de hoop van door deze verklaringen de doodstraf te zullen ont komen. De veroordeelden wonen getrouw de mis bij. Het hof van cassatie zal zich Donderdag aanst. met de zaak bezig houden, en men is hier van gedachte dat, indien het beroep verworpen wordt, de teregtslelling reeds op Vrijdag zal plaats hebben. Ten gevolge van de vrijverklaring van het slaglersbedrijf zullen met 1 April aanst. in alle wijken der stad nieuwe vlccschwinkels verschijnen. Te Chalons-sur-Saónc heeft eene oproerige beweging plaats gehad, ten gevolge van een aldaar verspreid gerucht dat de republiek te Parijs was uitgebarsten. Een infanlerie-post werd overrompeld, onder de kreet van leve de republiek! De oproermakers begaven zich naar de brug over de Saöne, ten einde te beletten, dat in de kazerne alarm geslagen werd. Eenige officierendie zich in groote haast naar de prefectuur begeven haddenten einde inlichtingen te bekomen, baanden zich een weg met de sabel in de vuist. De eerste verschijning van de troepen was genoeg om de zamen- scholing uiteen te drijven en voor middernacht waren 15 schuldigen in han den der justitie. Te Lourdes is een meisje, hetwelk beweert, dat zij eene verschijning van de II. fllaagd heeft gehaddie haar voorschreef gedurende 14 dagen op eene bepaalde plaats te komen bidden. Hel meisje voldoet aan dezen last en wordt door eene zoo groote volksmenigte vergezeld dat de militaire magt noodig is om de orde te handhaven. Biel de Themistocle zijn uit Senegal te Blarseille aangebragt vier fraaije leeuwen, twee groote slangen, eene gazel, verscheidene apen en een aantal vogels, alles bestemd voor de zoölogische tuin alhier. Het stoom schip Sahel, mede aldaar aangekomen, heeft een zeekalf aan boord voor de zoölogische tuin te Brussel. In den nacht van Zondag op Blaandag heeft een geduchte storm veel schade aan gebouwen toegebragt. E f; I BRUSSEL, 8 Blaart. Het hof van assises der provincie Brabant heeft den heer Louis La- barre, redacteur van liet dagblad le Drapeau, wegens het schrijven van een voor den keizer der Franschen beleedigend artikel veroordeeld tol 13 maanden gevangenisstraf, 1200 fr. boete en de kosten. Be uilgever van genoemd blad was vooraf buiten vervolging gesteld. De zaak van het blad le Prolétaire is mede behandeld. De wede. Beug- nies, uilgeefster, is ook builen vervolging gesteld, maar de redacteur, de heer Coulonis veroordeeld lot 18 maanden gevangenisstraf en 100 fr. boete. Hij is terstond in hechtenis genomen. De storm in den nacht van Zondag op Blaandag heeft ook hier veel schade aangerigt. De schepen in de haven van Antwerpen hebben veelgeleden. ENGELAND. LONDEN, 9 Blaart. De koningin zal van wege het gure weder Osborne op nieuw verlaten en naar het paleis van Buckingham terugkeeren. Al de leden van het kabinet, die in de beide huizen zitting hadden, zijn zonder tegenkanting herkozen. De heer Disraëli heeft mede bij zijne herkiezing eene belangrijke rede uitgesproken. Hij deed zich kennen als een voorstander van het Engelsch-Fransch bondgenootschap, maar ver klaarde, even als lord Stanley, dat het nieuwe kabinet den uil slag van het regtsgeding tegen Bernard zou afwachten, alvorens aan het parlement wij zigingen in de wetgeving voor te stellen, ter verijdeling van zamenzweringen tegen buitenlandsche mogendheden. Blen verzekert dat er in het parlement

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2