er de overblijfselen van het geraamte van een kind. De vrouw en de zwa ger zijn daarop in hechtenis genomen. Dezer dagen is openbaar gemaakt het voorloopig verslag der commissie van rapporteurs over het ontwerp tol herziening van het tarief van regten op den in-, uit- en doorvoer. Daaruit blijkt, dat de meerderheid der in de afdeelingen tegenwoordig zijnde ledenaandrong om aan deze herziening eene grootere uitbreiding te geven. Algemeen uitte men den wenschdat de regering het geheele tarief aan eene herziening mogt onderwerpen. De af schaffing van de opcenten en de verdere ontheffing of vermindering van regten op grondstoffen en voedingsmiddelen werden algemeen goedgekeurd. Even- "rcr dacht de meerderheid eenstemmig met de regering omtrent de wen- heid om de regten voor zeer vele goederen naar de waarde in plaats ïr het gewigt of de hoeveelheid te heffen; alsmede omtrent de weu- .heid om vele regten te verminderen en in het algemeen het maxi- van regten in den regel op 5 pCt. der waarde te bepalen. Ten aan- an de toepassing dier beginselen, zoo als die is voorgesteld, week woelen der meerderheid dikwerf van dat der regering af; ook veelal nzien van goederenwelke niet in de voordragl worden genoemd en dus aan de bestaande regten onderworpen blijven. Algemeen ver- men eene grootere uitbreiding der vrijdommenzoo wees men o. a. ik in bladenkoper in slaven en platengeplet lood en alle andere lewerkle metalenkatoenen en linnen garensenz. De meerderheid bezwaar tegen het belasten van katoenen manufacturen en geslagen erk met 5 pCt. der waarde; zij vond dit te hoog. Het reciprocileit- wordt door de groote meerderheid onverdedigbaar geacht. De groole terheid vereenigde zich met het beginsel door de regering aangeno- betreffende de uil voerreglen. De groole meerderheid verlangdedat eefgarens geheel vrij van regten gesteld zouden worden in het belang >nze weverijen. De aanmerkelijke verhooging van invoerregt op de n vond hij de meerderheid bezwaar. Algemeen verlangde men alle i rkundigc en mathematische instrumenten van regten vrijgesteld te zien. Het ontwerp betrekkelijk het invoeren van eenige maatregelen van liging met opzigt tol het hoog militair geregtshof, heeft tot ver ende aanmerkingen aanleiding gegeven, doch zal, behoudens eenige ;ingenwel door de tweede kamer worden goedgekeurd. 's GRAVENUAGE26 Januarij. M. heeft goedgevonden te benoemen tot ridder der orde van den Nederl. v den heer mr. G. Umbgrove, hoofdinspecteur van finantiën in Nederl. ii i en lot ridder van de militaire "Willemsorde4de kl.den luit. ter zee s'( 1. bij het zeewezen in Nederl. Indië E. H. Boom, thans met verlof in •land, tot belooning voor zijne lofwaardige gedragingen bij verschillende gemeenheden, doch in het bijzonder voor zijn moedig en beleidvol gedrag, f degenheid van een gevecht, op den 5deB Julij 1842, door de schoener odil met zeven rooverspraauwen op de kust van Bali gevoerd. Aan den gepensioneerden kolonel der infanterie van het leger in Nederl. ïi II. F. Buschkens, waarnemend resident van Soerakarta, is verleend ulaire rang van generaal-majoor. Door Z. M. zijn benoemdlot raadsheer in het prov. geregtshof in Gdoerland mr. F. Serrnrier, thans officier van justitie bij de arr.-regtbank te A i'iihemtot officier van justitie bij de arr.-regtbank te Arnhem mr. F. L. ïgemannthans in die betrekking te Almelo; tot officier van justitie bit e arr.-regtbank te Almelo jhr. mr. W. J. Junius van Ilemert, thans tuut-officier van justitie bij de arr.-regtbank te Gorinchem, en lot stii'1. tuut-officier hij de arr.-regtbank te Gorinchem mr. J. W. Th. Swaters van Schaumburgadvocaat te Assen. Aan mr. G Diephuis is op verzoek eervol ontslag verleend als raadsheer in het prov. geregtshof te Groningen. I II. K. 11. prinses Frederik neemt langzamerhand in beterschap toe. H. K. II. prinses Hendrik heeft een rustigen nacht doorgehragt en j t in beterschap toe. liet officiële baldat gisteren avondhij gelegenheid der voltrekking an het huwelijk tusschen Z. K. 11. prins Friedrich Wilhelm van Pruissen en H. K. H. prinses Victoria van Engeland, door sir Ralph Abcrcromby ge/,-ut van II. M de koningin van Grootbrittannië werd gegeven, was buiten- g' n an luisterrijk. Het werd vereerd met de tegenwoordigheid van H. M. de kóningin, de prinsen Hendrik en Frederik, de hertogen Bernhard en laaf en de hertogin Anna van Saksen Weimar. Het hal werd voorts woond door de ministers, de leden van hel corps diplomatique en vele andere aanzienlijken. Het duurde lot laat in den nacht voort. ooals reeds gemeld is, was eene prachtige gazverlichling voor het hotel den gezant ontstoken, bestaande in twee lauwertakken in het midden, e ar van de naamcijfers F. V. met eene kroon prijkten. Voor de woning len Engelsehen gepens. generaal, baron van Tuyllschitterde eene zon, i in zich insgelijks de letters F. V. met eene kroon bevonden, terwijl daarnevens twee sterren waren gesteld. Eindelijk merkte men ook eene (verlichting op voor de woning van den heer Goldsmitdirecteur der -fabriek, voorstellende twee laauwerlakkenin hel midden waarvan met «me kroon de naamcijfers F. W. V. waren aangebragt. De heer von Brixenadministrateur van de goederen van Z. K. II. •as Frederik, te Breslau gelegen, is alhier aangekomen. liet prov. geregtshof van Ztiidholland heeft uitspraak gedaan in de mak van de gemeente Schoonhoven, tegen de provincie Zuidholland. Het >ld daarbij de vraag of Schoonhoven leregt eene invordering heeft inge steld lot handhaving in het bezit met schadevergoeding, op grond dat de •ovincie in 1855 zekere gracht en zekeren uiterwaard zou hebben uilge- •v en of daaruit aarde zou hebben gehaald. Het hof heeft overeenkomstig i. conclusie van den procureur-generaal verklaard, dat de gemeente Schoon- j >vcn in haar regtmatig bezit is gestoord en in dat bezit moet worden i teld en gehandhaafd. Diensvolgens is de provincie Zuidholland veroor deeld in de kostenschaden en interessenop te maken bij staat. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BELGIË. BRUSSEL, 25 Januarij. De Times heeft thans een brief opgenomen van denzelfden schrijver, van wiens hand het stuk over het Belgische leger afkomstig was. De schrij ver trekt zijne beweringen in, en zegt door een bekend werk [le guide de Murray dans l'Allemagne du Nordop het dwaalspoor te zijn gebragt. Te Luik heeft men Vrijdag 11. eene 70-jarige vrouw geworgd in haar bed gevonden. Diefstal schijnt tol de misdaad aanleiding gegeven te hebben, want een aantal bankbilletten en voorwerpen van waarde zijn verdwenen. De ongelukkige had kort geleden den prijs van den verkoop van een onroe rend goed ontvangen, waarvan de hoosdoeners kennis schijnen gedragen te hebben. ENGELAND. LONDEN, 25 Januarij. Het huwelijk van prins Frederik Wilhelm van Pruissen met prinses Victoria is heden met veel plegtigheid voltrokken. De geheele bevolking was op de been en de menigte verdrong zich in de straten. Zelfs de beurs was van wege die plegtigheid gesloten. Al de klokken werden geluid en onophoudelijk hoorde men het geschut losbranden. De algemeene verlich ting, aan den avond van den dag, belooft, naar de toebereidselen te oor- deelen, allerlnisterrijkst te zullen zijn. Men verzekert thans weder dat de Fransche regering aan de onze geene nota met betrekking tot de uitgewekenen heeft gezonden, maar dat zij het aan de edelmoedigheid van ons bewind zou overlaten hoe in deze zaak te handelen. De O. 1. Compagnie heeft het adres openbaar gemaakt, dat zij bij de regering zal indienen. In dit stuk worden al de redenen opgesomd die voor het behoud van de compagnie pleitenmet opgave van de plaats ge had hebbende misslagen waarvan zij de verantwoordelijkheid van zich af schuift. De Compagnie is van oordeel dat Indië beter geregeerd wordt dan eenig ander land der wereld en dat liet steeds in welvaart is vooruitge gaan. De voortreffelijkheid van die regering is daaruit op te maken, dat het volk geen deel aan den opstand heeft genomen en dat ook de inlandsche vorsten aan onze belangen getrouw zijn gebleven. Wat betreft de aan merking dat de Compagnie geene verantwoording behoeft te doendaarom trent tracht men in het adres aan te toonen dat de verantwoordelijkheid wel verre van onvoldoende te zijn, in waarheid overdreven is. Behalve de vroeger medegedeelde tijdingen uit Indië, is nog bij de 0. I. comp. het berigt ontvangen dat de grenzen van Azimghur werden bedreigd. Tot hare verdediging rukte de generaal Grant voorwaarts, om zich met den generaal Ontram te vereenigen. Eene kolonne Ghoorkas door Ynng Behadoor aangevoerd, was uit Nepaul naar Sevoglee op marseh, om de Engelschen hij te staan. De muitelingen van Kotah waren zeer tal rijk. Het gerucht wilde dat zij den rajah onttroond hebben. Een regement ruiterijte Bombay in bezettingis in opstand gekomen en gedeserteerd. Waarschijnlijk zijn deze lieden omtrent de gevolgen van den opstand verkeerdelijk onderrigt, of willen zij deel aan de plundering nemen. Wat er van zij, dit geval kan geene ernstige gevolgen na zich slepen. Men verneemt dat de zaak van den generaal Windham lot oplossing is gekomen. De commissie die benoemd was om zijn gedrag te onderzoeken zou namelijk beslist hebben dat hij eene ernstige berisping verdient, dewijl hij tegen de bevelen des opperbevelhebbers heeft gehandelddie hem gelast had te Cawnpore te blijven en de reserves niet in het vuur te brengen; maar levens heeft zij verklaard dat er geene aanleiding bestond om hem uit hoofde der door hem ondergane nederlaag voor een krijgsraad te dagen naardien deze nederlaag, in weèrwil van hare belangrijkheid en de omstan digheden waarmede zij gepaard ging, een noodlottig oorlogsfeit, maar geen gevolg van verraad is geweest. Dezer dagen is alhier een belangrijk werk verschenenonder den titel The Utteratiire of the American ab original languages, hetwelk de volle dige letterkunde bevat van 525 talen of dialecten van oorspronkelijke bewo ners van Amerika. De schrijver van dit werk is dr. Ludwig, een Duitscher, die zich jaren lang te New-York bezig hield met de verzameling van bouw stoffen voor dit werk. Na zijn dood nam de Amerikaansche hoogleeraar Turner de voltooijing van dit werk op zich. Alhier is het prospectus verschenen van eene nieuwe maatschappij voor den aanleg van een spoorweg in de oostelijke provinciën aan de Kaap de Goede Hoop. Het verlangde kapitaal bedraagt 600,000 Te Dover hebben twee artilleristen de beide armen verloren bij het lossen van eere-sehoten tijdens de aankomst van de prinses van Pruissen. Uit de fabrieksteden verneemt men dat de toestand aldaar cenigzins verbetert. Op dit oogenblik zijn er te Manchester nog maar 8191 en te Salford 3000 arbeiders zonder werk. Het uitdeelen van zweepslagen aan de militairen behoort bij ons leger, zoowel te land als ter zee, lot de straf waartoe men in de eerste plaats overgaat. Blijkens aan het parlement overgelegde staten, zijn, gedurende het jaar 185644,493 zweepslagen toegediend. Onlangs stootte een arbeider, terwijl hij in een veld bij Healhfleld- hallin de omstreken van Birminghammet het wegruimen van eene hegge bezig was, met zijne spade op een hard en klankgevend voorwerp, en haalde daarna tweede ronde tinnen doozen uil den grond. Meenende een schat gevonden te hebben haastte hij zich die doozen te openen en vond zich geenszins in zijne verwachting bedrogen, daar niet minder dan 300 banknooien van 1 met hel jaartal 1814, hem tegenlachten, allen in goeden staat, behalve dat zij eenigzins vochtig waren. Maar hoezeer zag hij zich teleurgesteld toen de heer Pemberton, wien hij zijne vondst ging vertoonenhem te kennen gaf dat al die banknooienofschoon zeer goed nagemaakt, valsch waren, welk gevoelen vervolgens door een bestuurder

Leydse Courant | 1858 | | pagina 2