RORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. bijblad x°. 1. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van H5 Januarij Ó858N°. dd.) o-oo-o^^C-o-o-o-c Zitting van 21 «Januarij. Tegenwoordig de beeren Stoffels, Sikkel Groos, Siegenbeek, Ysselsteyn, Taets van Araerongen, Huyser, Hubrecht, Bacaille, ten Sande, Driessen, Kluit, Lisman, de Hoen, Gevers, Olivier, van der Boon Mesch, van der Hoeven, du Rieu en de Voorzitter. De aanteekeningan der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. De verslagen omtrent het bezoeken der navolgende instellingen, als: a. de armbakkerijop den 21 der vorige maand b. liet minnehuis, op den 24 December jl.en c. het H. G. of armen wees- en kinderhuisop den 29 daaraanvolgende. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 22 December 1857, G. S. n°. 7000, waarbij het kohier der plaatselijke di recte belasting over dat jaar wordt goedgekeurd. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 30 December des vorigen jaars, G. S. n°. 19, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 21 bevorens, tot den afstand van gemeentegrond aan mr. L. C. Luzac. Deze beide disposition worden mede aangenomen voor kennisgeving. 4°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland van den 16/22 December jl., G. S. n°. 28, houdende mededeeling van be denkingen op de over 1858 toegekende subsidien aan het II. G. of armen Wees- en Kinderhuis, het Roomsch-Catholijk armbestuur, het Evangelisch- Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis en het Nederduitsch-Hervormd arm- bestunr. Overeenkomstig de voordragt, wordt besloten deze te stellen in handen van burgemeester en wethouders en de commissie van finantiënom te dienen van berigt en raad. 5°. Eene dispositie van hetzelfde collegie, dd. 30 December 1857, G. S. n°. 7, waarbij de beslissing over de gemecntebegrooting voor 1853 verdaagd, en inmiddels magtiging verleend wordt om tot de helft der uitgetrokken sommen de vereischte uitgaven te doenen de voorgedragen inkomsten te ontvangen. Deze is aangenomen voor kennisgeving. 6°. Eene missive van den staatsraad-commissaris des Konings in deze provincie, van den 31 December jl., houdende mededeeling der nota van bedenkingen op de gemeentebegrooting van 1858. En is, overeenkomstig de voordragt, besloten deze te stellen in handen van burgemeester en wethoudersten fine van berigt en raad. 7°. Eene missive van mr. C. J. Luzac van den 29 December des vorigen jaars, waarhij deze, onder mededeeling dat hij zijne betrekking als hoofd ingeland van Rijnland namens deze stad als geëindigd beschouwt, voer het vertrouwen in hem als zoodanig gesteld, zijne erkentelijkheid betuigt. Deze wordt aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de burgemeester over: 1°. Een adres van kerkbestunrders der Nederlandsch-Israëlitische gemeente houdende verzoek om eene milde bijdrage uit de stedelijke kas, in de kosten lot herstelling van hun kerkgebouw benoodigd. Dit wordt conform de voordragt, gesteld in handen van burgemeester en wethouders en de commissie van finantiën, ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van G. Sloots, waarbij deze vergunning vraagt tot het ma ken van een duiker. Overeenkomstig de voordragt, is besloten dit te stellen in handen van burgemeester en wethouders ten fine van berigt en raad. 3°. De rekening van de plaatselijke schoolcommissie over 1857. Deze wordt overeenkomstig de voordragt gesteld in handen der Commissie van Finantiënom te dienen van berigt en raad. 4°. Een adres van dr. J. D. Frenay, houdende verzoek om continuatie als Stads-Doctor. Overeenkomstig de voordragt, is besloten dit te stellen in handen van de drie groole armbesturen, ten fine van berigt en raad. 5°. Een adres van P. van den Berg, daarbij vergunning vragende tot het maken van een fournuis en bloedkolk. Overeenkomstig de voordragt, is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijing dezer vergadering. 6°. Een verslag van den Geneesheer in het Caecilia Gasthuis, dr. W. M. S. Junius, omtrent de verpleegden in dat gesticht in 1857. Is besloten dit aan te nemen voor kennisgeving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. De burgemeester brengt in behandeling: 1°. De benoeming van 12 leden voor de plaatselijke Schoolcommissie. Gelet op art. 11 der Verordening van den 21 December jl. (Gemeenteblad n°. 29). Gezien de aanbevelingslijst door burgemeester en wethouders overgelegd. Zijn met 19 stembillettenovereenkomende met het aantal tegenwoordige ledenbij de stemmingen voor het eerste lid uitgebragt op mr. L. C. Luzac 18 en prof. C. J. van Assen, 1 stemmen; voor het tweede lid op jhr. mr. J. N. van Puttkammer 15; prof. C. J. van Assen 2 en mr. 11. Obreen 2 stemmen voor het derde lid op J. A. Susanna 12, prof. C. J. van Assen 3, dr. J. D. Frenay 2, mr. J. T. Bodel Nyenhuis 1 en mr. II. Obreen 1 stemmen; voor het vierde lid op prof. J. van der Hoeven 17 stemmen prof. S. Vis sering en prof. C. J, van Assen, ieder ééne stem. voor het vijfde lid op dr. L. J. F. Janssen 18 en prof. J. H. Stuffken 1 stammen voor het zesde lid op mr. D. Tieboei Siegenbeek 18 en mr. P. G. Hubrecht 1 stemmen voor het zevende lid op prof. A. Rutgers 19 stemmen; voor het achtste lid op dr. L. A. te Winkel 15 en dr. W. H. D. Suringar 4 stemmen; voor het negende lid op B. W. Wttewaall 14, prof. C. J. van Assen 4 en mr. J. van Outeren 1 stemmen; voor het tiende lid op prof. J. de Wal 12 en prof. M. de Vries 6 stem men, terwijf één billet in blanco was gelaten; voor het elfde lid op mr. J. W. Sehuurman 15 en prof. C. J. van Assen 4 stemmen voor het twaalfde lid op prof. C. J. van Assen 8, dr. J. M. Schrant 6 en mr. J. L. Klaverwijden 5 stemmen Niemand alzoo eene volstrekte meeederheid van stemmen op zich vereenigd hebbende, is men tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij uitge bragt werden op prof. C. J. van Assen 9, dr. J. M. Schrant 9 en mr. J. L. Klaverwijden 1 stemmen; Wederom niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, wordt tot eene derde stemming overgegaan die zich bepaalt tot de twee personen die bij de tweede stemming de meeste stemmen erlangden en zijn daarbij uitgebragt op dr. J. M. Schrant 10 en prof. C. J. van Assen 8 stemmen, blanco 1 billet. Zijn alzoo benoemd tot leden van de plaatselijke schoolcommissie de hh. mr. Louis Casper Luzac, jhr. mr. Jacobus Nicolaas van PuUkammer, Johan nes Andreas Susanna, prof. Jan van der Hoeven, dr. Leonard Joannes Fre- dcrik Janssen, mr. Daniël Tieboei Siegenbeek, prof. Antonie Rutgers, dr. La- ment Allard te Winkel, Bartholomeus Willem Wttewaallprof. Johan de AValmr. Johan Wilhelm Schuurman en dr. Johannes Matthias Schrant. 2° De benoeming van een commissaris voor dezer Stads Bauk van Leening, bij de periodieke aftreding van den heer M. G. ten Sande. Gezien art. 2 en 3 van het reglement op het bestuur en de werkingen der Bank van Leening, Gelet op het dubbeltal door commissarissen voorgedragen, vermeerderd met een gelijk dubbeltal door burgemeester en wethouders. Zijn bij 19 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de hh. M. G. ten Sande 17 stemmen, mr. C. W. Hubrecht en P. L. C. Driesseri ieder ééne stem. Is alzoo tot commissaris der stads Bank van Leening benoemd de heer Michael Gerardus ten Sande. 3°. De adressen van P. II. Spijker en F. Meyer, hulponderwijzers bij de openbare scholen binnen deze gemeente, waarbij deze met den 1 Februarij aanstaande ontslag als zoodanig verzoeken. Gelet op de rapporten van den schoolopziener in het 3de schooldistrict van Zuidholland en van den hoofdonderwijzer aan de openbare school n°. 1over gelegd bij het berigt van burgemeeser en wethouders. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, aan Pieter Hendrik Spijker en Frans Meyer, met 1 Februarij aanstaande het verzochte ontslag uit lmnne tegenwoordige betrekking eervol te verleenen. 4°. Een adres van de vrouwe-kraammoeder, wed. W. M. Burgersdijk geh. Pashoudende het verzoek om als zoodanig te worden ontslagen. Gelet op het rapport van vrouwen kraammoeders. Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, het verzochte ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging \oor de in deze belangloos en lang durig bcwezene diensten. 5°. Een adres van bestuurders der bewaarschool voor armen en haveloozen in wijk V, houdende verzoek om wederom voor den tijd van 5 jaren, op dezelfde voorwaarden als bij raadsbesluit van 25 November 1852, in ge bruik te erlangen het gebouw aan de westzijde van de Oostvoldersteegge- teekend wijk V, n°, 865 B en 866 B, kadaster sectie B, n°. 556. Is, overeenkomstig het rapport van burgemeester en wethouders, na de liberatie met algemeene stemmen besloten, hun dit verzoek toe te staan waartoe het vereischte raadsbesluit is vastgesteld. 6°. Een adres van J. van Driel, bouwman, wonende in de Langestraat daarbij verzoekendeop de Oranjegracht, voor hel perceel wijk VIII, n°. 703 een mestbak te mogen hebben. Gelet op het rapport van burgemeester en wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten dit verzoek te wijzen van de hand. 7°. Eene missive van de kamer van koophandel en fabrieken te Breda van den 3 November des verigen jaars, waarbij zij verzoekt de adhaesie aan een door haar ingediend adres aan de stalen-generaalbetreffende de bij die vergadering aanhangige vraagstukken nopens het Nederlandsche spoorwegstel sel, mcl uitnoodigingom als zoodanig een vertoog aan de staten-generaal in te dienen. Gelet op de rapporten van de kamer van koophandel en fabrieken alhier, en van burgemeester en wethouders, s na deliberatie met algemeene stem men besloten die missive voor kennisgeving aan te nemen en den loop der zaak af te wachten. 8°, Het suppletoir voor de plaatselijke belasting op de honden, over 1357. Dit wordt na deliberatie met algemeene stemmen vastgesteld tot een be drag van ƒ106.50, bij het raadsbesluit te dezer zake genomen. Niets meer aan de orde zijndeis de vergadering uiteen gegaan. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRAB BE.

Leydse Courant | 1858 | | pagina 5