navolgende wetsontwerpen, als: dat betrekkelijk de vervreemding van den eigendom van Staat te Konstantinopel in de voorstad Peradat lot goed keuring eener dading lusschen het bestuur der domeinen en de gemeente Enkhuizen; dat tot afstand van Rijksgrond aan de gemeente den Helder; dat tot regeling van het Fondsvoortspruitende uit den koopprijs van do meinen over 1857en dat tot buiten effect-stelling en vervanging der wet van 3 September 1807 op de interesten. Voorts hebben de Commissiën van Rapporteurs voor: de wets ontwerpen lot verdere regeling van het munt wezen in Nederlandseh Indië; de begrootingsweltcn voor 1858 en de wet op de middelen; en de voorloopige vaststelling van Hoofdstuk X der Staats- begrooting voor 1858, bare verslagen uitgebragt. De Kamer heeft beslist dal de beraadslagingen over die wets ontwerpen zullen gehouden worden op Woensdag aanst. te lande, heeft van den Minister van Justitie last ontvangen om de voor naamste krankzinnigen-gestichten in Nederland te bezoeken en in alle bij zonderheden op te nemen, en om hem verslag van hare bevinding te doen. Te Braine 1'AlIeud is op den 10den dezer de sehoone huizing van den Heer Chabraque afgebrand, dat op een verlies van 120,000 fr. wordt ge schat. De echlgenootc van den genoemden Heer is door een vreemdeling gered, die daartoe zijn leven waagde en zich door de vlammen een weg baande. ENClELAi», LONDEN20 December. Het huwelijks contract tusschen de Kon. Prinses en den Prins van Pruis- sen is door den Pruissischen Gezant en de leden van het Kabinet getcekend. De Perzische Gezant is voor zijn vertrek naar zijn vaderland nogmaals herwaarts gekomenom afscheid van de Koningin te nemen. Behalve de vele gunstbewijzen, die aan den Generaal Havclock zijn verleend, is hem thans ook het 3dc regement (de zoogenaamde Buffs) ge schonken waaraan een jaargeld van 1200 is verbonden. Donderdag II. is alhier weder eene vergadering gehouden van liberalen en radicalen, onder voorzitting van den Heer Roebuck, lid van het Parle ment, om te beraadslagen over de hervorming die het bestuur over lndië zou behoeven. De vergadering is tot het besluit gekomen dat de O. I. Compagnie alle politiek gezag moest verliezendat Indië regtslreeks door de verantwoordelijke raadslieden der Kroon onder toezigt van het Huis der Gemeenten moest worden bestuurd, maar dat het doel niet te bereiken zou zijn tenzij de vertegenwoordiging der Britsche natie op eenen gansch ande ren voet ingerigt wierd. Eene jonge Engelsche Dame, dochter van een geestelijke, is uit Indië te Bristol in den schoot harer betrekkingen teruggekeerd. Zij was sedert een jaar gehuwd met een ambtenaar van de O. I. Compagnie. De cipayers hebben eerst haren man gedood en haar daarna deerlijk verminktOnder anderen hebben zij haar van de long beroofd. De Majoor Gowanvan het Indische leger, die men dood waande, is te Alumbah teruggekeerd. Hij zegt dal de muitelingen hem naakt hadden uitgekleed, in welken toestand hij lang doer de velden doolde. Eenige dorp bewoners, voor wie hel gevaarlijk was hem een schuilplaats te verleenen, voorzagen hem echter van voedselen wel in zeer ruime mate. Aan hen heeft hij dan ook zijne redding te danken. Voor het Indische ondersteuningsfonds bedragen thans de ontvangsten 300,000 Omtrent Lord RcdclifTe zijn zonderlinge geruchten in omloop. Geheel verdiept in de staatkunde, zou hij zijne persoonlijke belangen geheel hebben verwaarloosd, en door zijne weelderige levenswijze te Konstantinopel zouden zijne financiële omstandigheden zeer ongunstig zijn; iets dat hem des te eerder heeft doen besluiten naar Engeland terug te keeren. Hier te lande zal men hem gaarne vergeven dat zijne zaken in wanorde zijn, omdat hij getracht heeft aan Engeland den eersten rang in het Oosten te verschaffen maar de Turken denken hier anders over, en het aanzien van den Lord is onder hen aanmerkelijk gedaald, iels dal hij in de laatste dagen van zijn verblijf te Konstantinopel zeer goed heeft kunnen merken. Alles werkt mede om te doen gelooven dat hij niet weder naar zijnen post zal terugkeeren. Volgens sommige berigten, die echter van eene Fransche zijde afkomstig zijn, zou de genoemde Gezant zijne schuldcischers met 50 en 30 pCt. afbe taald hebben. Volgens eene opgave van den Times bedraagt het passief d<r faillis sementen welke sedert het begin der maand October jl. hier te lande voor gevallen zijn, minstens 50 millioen De Lond. Gaz. heeft in de afgeloopen week weder 00 faillissementen openbaar gemaakt. In den nacht van Vrijdag op Zaturdag heeft alhier een brand plaats gehad in Spilallields, in de woning van den Heer Horman. De Heer Mcd- callf met zijne vrouw en dochter, die op de tweede verdieping woonden, zijn daarbij omgekomen. Men denkt dat deze brand aangestoken is. De werkzaamheden aan den Leviathan zijn voor eenen onhepaalden tijd uitgesteld, want na eenen zwaren arbeid van 4 uren waren al de ge reedschappen gebroken. De bekende Sir James Broke is te Southampton aangekomen. Volgens eene officiële opgave zijn in 1856 bij de landmagl aan 64 man schappen 2751 en bij de zeemagt aan 1397 manschappen 44,492 geeselslagen toegediend. Aan de Tync is het eerste der 46 koopvaardijschepen, die voor Rus sische rekening worden gebouwd, van stapel geloopen. Het is bestemd voor de dienst tusschen de verschillende havens der Zwarte zee. Ook is aldaar van stapel geloopen een jagt, voor den Keizer van Oostenrijk ge bouwd, dat, geheel van ijzer, bijzonder voor eene snelle vaart is ingerigt. De bogten aan de westkust der noordelijke Schotsche graafschappen Ross en Inverness zijn thans opgevuld met haringen, zoodat de visschers voor de vangst niet talrijk genoeg zijn, maar ook arbeiders wijd en zijd j aan dezen zegen deelnemen en de haringen in die streken bijna geen geld I waard zijn. De Afrika is uit New-York te Liverpool aangekomen, en bragt de Boodschap van den President aan het Congres mede: De Pres. verheugde zich over de benoeming van eenen Engelschen Gezant, maar betreurde het dat er tusschen de beide landen nog oneenigheden bestaan. Hij beval de on zijdigheid aan in de Chinesche zakenmaar zou gaarne eene overeenkomst gesloten zien tot uitbreiding van den handel. Voorts werd de voorwaarde lijke uitgifte gevraagd van 20 millioenen dollars, in schatkistbillelten om het te kort te dekken dat de inkomsten, door de finanliële crisis, hadden geleden. Sedert het begin dezes jaars zijn 19,239 Kaffers, door gebrek gedron gen naar de Kaapkolonie gewekenen er door de liefdadigheid der Engel- gelschen voor den hongerdood behoeddat is denkelijk wel de helft van de bevolking, die op het einde van den jongsten oorlog in Britsch Kafferland overig was. Die rusleiooze vijanden der Engelschen zijn thans door gebrek en moedeloosheid buiten staat om den vrede te storen. Buitendien voldoen de militaire nederzetingen van Duitscherswelke ter beveiliging van het grondgebied der kolonie in de laatste jaren aan hare grenzen gevestigd zijn, aanvankelijk zeer goed aan de bedoeling. Op grond van dit een en ander vleit men zich in Engeland met de hoop dat de strijd legen de Kaffers, die reeds zoo veel bloed en schatten gekost heeft, voor goed geëindigd is. FRANKRIJK. PARIJS, 20 December. Thans wordt medegedeeld eene circulaire, die in de zaak der Vorsten dommen van de Porte zou zijn uitgegaan. Naar den inhoud daarvan te oordeelen zou de Turksche Regering niet voornemens zijn geweest, om die vergaderiugen onverwijld te ontbindenmaar zou zij er bezwaar in ziendat de Divans hunne beraadslagingen voorlzelicdennadat de Parijsche conferentie hare werkzaamheden had hervat. Op dien grond zou de ge noemde Regering het raadzaam achtendat tot deze ontbinding werd over gegaan terstond nadat de algemeene Europcsche Commissie voor reorgani satie der Vorstendommen haar verslag aan de conferentie zou hebben ingezonden. 30,000 miliciens zijn weder huiswaarts gezonden, waardoor het leger aanmerkelijk verminderd wordt. Door een onzer dagbladen wordt omtrent de zaken in China het vol gende medegedeeldDe Admiraal Seymour heeft nieuwe maatregelen geno men om de blokkade van Canton strenger te maken. Het aantal Engelsche schepen, die zich op de rivier bevonden, dat 15 bedroeg, zal tot 20 ge- hragt worden en daaronder zullen zich 11 kanoneerbooten bevinden, die bij de kust zullen kruisen en voortaan alle soort van gemeenschap van buiten verhinderen. Deze maatregelen zullen de armoede en de wanorde, die reeds zoo groot zijn in de Chinesche stadwelke op dit oogenblik ge teisterd wordt door dievenbenden uit de provinciënnog vermeerderen. Verspieders van de opstandelingen zijn in de stad vermomd binnengedron gen en er 3 dagen geblevenna hun vertrek heeft zich hel gerucht ver spreid, dat de opstandelingen waarschijnlijk weldra de stad zouden aan tasten, waardoor de zaak nog ingewikkelder zou worden. Men zal zich zeker wel herinneren dal de Amerikaansehc korvet de Le vant eenige manschappen op bet eiland Formosa aan wal had gezetom van dat eiland bezit te nemen; naar men thans verneemt zouden de laatste depêches uit Washington aan den Amerikaanschen Bevelhebber voorschrij- ven daaraan geen gevolg te geven. Het stoomschip Laplace, het transportschip Gironde en de kanonneer boot VAlarme, zullen lusschen 25 en 30 dezer naar China vertrekken. j Men gelooft dal onze Regering, zoo zij aan den strijd aldaar moet deel nemen, voornemens is een vast punt aan den oostelijken kant van het j hemelsche rijk in bezit te nemen. Voor het Geregtshof te Evreux is dezer dagen een belangrijk ge ding behandeld, dat de algemeene aandacht in hooge mate tot zich trok. Mevrouw de Jeufossc, lot eene oud adellijke familie behoorende, hare beide zonen en de jager van het kasteel, Crcpcl genaamd, stonden teregt, deze laatste wegens moord op zekeren lieer Guillot gepleegd; de drie eersten wegens medepligligheid aan en aanzetting tot de daad. De Heer Guillot, die, ofschoon gehuwd, zeer los van zeden was, had met de gouvernante der dochter van Mevrouw Jeufosse eene liefdegeschiedenis willen aanknoopen, doch later dit ook met de dochter willen doen. Zoodra de moeder dit merkte, brak zij alle vriendschapsbetrekkingen met de familie Guillot af. Deze echter liet zich niet afschrikkenmaar ging voort alle pogingen aan te wenden om de betrekkingen met het meisje aan te houden. Des nachts drong hij in het park van het kasteel binnen en verborg daar briefjes. Op zekeren nacht was hij weder binnengedrongen en door den jager, die van Mevr. de Jeufosse bevel had op den persoon die het park binnen sloop, te schietengedood. De jager hield vol slechts het hem gegeven bevel te heb ben volvoerd, terwijl Mevr. de Jeufossc zeide, nooit eenig bevel tot eene zoodanige daad te hebben gegeven. De aangeklaagden zijn door het Hof BU1TENLANDSCIIE BERIGTEN. BELC1IE. BRUSSEL, 21 December. Arolgens een dagblad van Antwerpen zou de Regering voornemens zijn een wets-onlwerp in te dienen tot afschaffing der accijnsen, te vervangen door eene meer opleverende en minder drukkende bron van inkomsten. De vaste Commissie van toezigt op de krankzinnigen-gestichten hier

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2