De opera Robert le Diable is voor de 398stc maal alhier opgevoerd. Als, zoo als men zegt, iedere voorstelling eene zuivere winst van 10,000fr. geeft, dan heeft dit stuk reeds bijna 4 millioen fr. opgebragt. Ten gevolge van de dringende aanvrage om versterking, door den Admiraal Rigault de Genouilly gedaanzullen eerstdaags 500 marine-infan teristen en artilleristenbenevens eenige sappeursnaar China worden inge scheept. Naar men verneemt had de Admiraal 3000 man noodig geacht. Hier ter stede is door de policie een werk in beslag genomen, getiteld: Les vrais et les faux Catholiques, dat in ultramontaanschen geest was geschrevenen zelfs daarin de Huivers nog overtrof. De Moniteur de la Plotte deelt nog de volgende beriglen mede uit Hong-Kong van 10 October: Gelijk men reeds weet is de Chinesche Rege ring vijandelijk gezind jegens de vreemdelingen. De Keizer bevond zich in zijne residentie te Yuan-Ming-Yennabij Pekinen heeft aldaar een grooten raad gehoudenwaartoe al de leden van hel Nuy-ko of Ministerie werden opgeroepen, iets dat alleen in gewigtige gevallen plaats heeft. Nadat de Ministers het aangezigt van hunnen meester hadden mogen ziendeed hij hun weten, door lusschenkomst van den Minister van het Keizerlijk aan schijn, dat hij te vreden was over het gedrag van zijnen Onderkoning te Canton; dat deze overheidspersoon door zijne welberaamde schikkingen reeds een gedeelte der Engelsche barbarendie zich in het land hadden gevestigd had verjaagden dat reeds strenge bevelen waren gegeven om degenen die nog overig waren te vernietigen en in zee le werpen. Ten gevolge van de verklaring van den genoemden Minister, die alleen 's Keizers woorden op vangt en overbrengt, hebben de Mandarijnen strenge voorschriften ontvangen, en is de vijandelijke gezindheid van het Hof van Pekin openbaar geworden. Te Marseille doet zich de finanliële crisis thans mede gevoelen. De handel is aldaar zeer beperkt. Verscheiden huizen hebben zwaar geleden maar lot nu toe hebben allen zich nog staande gehouden. De handelshui zen in zijde leden ontzettend door de lage prijzen, daar de prijs, in verge lijking met het vorige jaar meer dan de helft is verminderd. De fabriekanten te Lyon zijn verzocht hunne arbeiders te behouden met de belofte, dat de Regering geldelijke ondersteuning zal verleenen. Ook alhier doet zich gebrek aan werk gevoelen. Men koestert evenwel de hoop, dat bet ergsle geleden is. Te Lyon is zekere Dupontdie hoewel hij zeer bemiddeld waszich aan de uitgifte van valsche banknooten had schuldig gemaakt(welke zaak vroeger is vermeld), tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. §PA1VJE. MADRID, 6 December. De Heer Barilli, Nuntius van den Paus, is aan de Koningin voorgesteld, Hij zal Z. H. bij den doop van den Prins v. Asturie als peter vertegen woordigen. Volgens oud gebruik hebben al de soldaten die tijdens de geboorte van den Prins der Asluriën aan het paleis op post stonden, hun ontslag gekregen. Er waren zelfs recrulen onder die slechts 6 maanden hadden gediend. De kerkelijke partij heeft dezer dagen weder eene poging gewaagd om het Ministerie te doen vallen, waartoe dit tijdstip gunstig was, omdat de Koning en zijne omgeving thans het paleis behcerschen. Die pogingen zijn mislukt, en de Koningin heeft zich over die intrigues zeer ongunstig tegen de Ministers uitgelaten en om de overkomst harer moeder verzocht. Door dit alles gedrongendurven de Ministers niet lot de ontbinding der Cortes overgaan. P25UIS §EN. BERLIJN, 8 December. De Koning en de Koningin hebben 4000 th. geschonken, alleen ten be hoeve der Prtiissische Officieren en soldalendie bij den ramp te Maintz schade hebben geleden. liet hier ter stede verspreide gerucht, dat de Regering voornemens was de uitvoering der wet, volgens welke de vreemde banknoten met 1 Jan. aanst. zijn verboden, te schorsen, wordt officieel tegengesproken. Er is last gegeven om de steenen pilaren der Rhijnbrug te Keulen, die reeds de bepaalde hoogte van 50 voet 9 duim hadden bereikt, te ver- hoogen tot op 52j voet. Zulks heeft plaats ten behoeve van de sclioor- sleenen der sloomboolen. De Slaals-Disconto-Bank te Hamburg heeft hare werkzaamheden be gonnen zij disconteert tegen 10 pCt. en alleen de wissels van die personen die verklaren dat zij onmiddellijk betalingen moeten doen. De financiële toestand is echter aldaar nog in niets verbeterd. Noch de toevoer van geld, noch de aangevangen werkzaamheden der disconto-bank hebben gebaat. Op nieuw hebben aanzienlijke handelshuizen hunne betalingen geslaakt, waaronder ook een Deensch huis dat met de Nationale bank in naauwe betrekking stond. De Russische Generaal Tottleben heeft te Wiesbaden, door een val van zijn paard, den regterarm gebroken. OOSTEKRMK. WEENEN, 7 December. Door den Keizer is aan de Evangelische gemeente le Gürlz de oprigting eener kerk toegestaan. De Keizer heeft 8000 11. geschonken voor den bouw eener Katholieke kerk te Waizenned in Boheme, welke kerk aan de H. Nepomux zal gewijd zijn. De Aartsbisschop van Praag heeft ook een gedeelte van het gebeente van dien heiligen ten behoeve van die kerk afgestaan. Bij gelegenheid van de promotie van den Prins Rudolf Thurn-Taxis aan de Hoogesehool te Praag, heeft zijne moeder aan den Rector drie obli- galienten bedrage van 1600 tl. geschonkentot het oprigten van eene stichting voor uitstekende behoeftige studenten aan die Hoogesehool. Door de gemengde commissie, belast met de opneming van de schade door de buskruid ontploffing te Maintz veroorzaakt, is die schade op een millioen bepaald, waaronder niet begrepen is die, welke de bonds-eigendom heeft geleden. Te Dessau heeft de verkoop plaats gehad var. de wilde, uit de Azia tische steppen onlangs aangekomen paarden. Er zijn daarbij vele liefhebbers uit Berlijn, Brunswijk, Hanover en Leipzig verschenen. Onderscheidene dier paarden zijn van 190 lot 250 daalders het stuk verkocht. Onlangs is gemeld dat de beroemde reizigster Ida Pfeiffer, die vroeger een zoo gunstig onthaal van de Koningin op Madagascar had genoten, ten gevolge eener verdenking, met haren geleider was gevangen genomen, en na met moeite den dood le zijn ontkomen, uit het land was gezet. De Ostd. Post deelt daaromtrent nog de volgende bijzonderheden mede. Hoewel de Koningin van eene openbare tcregtstelling had afgezien, had zij een ander plan in den zin en wilde zij de reizigers door koorts en vermoeijenis doen omkomen. Zij deed de reizigers gevangen nemen, terwijl zij aan koorts leden en vervolgens langzaam door de ongezondste streken geleiden. Op een reisweg van 8 dagen bragt de trein niet minder dan 53 dagen door. Waar het heel slecht was, hield men 1 a 2 weken rust, ten einde van de koorlslucht goed gebruik te maken, en daarbij verschafte het geleide den vreemdelingen in luin dood zieken toestand niet het minste gemak. Zij sliepen steeds in de erbarmelijkste huttendie naauwelijks tegen den regen beschutting aanboden. De heide reizigers landden echter, trots alle plage rijen, vermoeijenissen en smarten, gelukkig weder op het eiland Mauritius. Hoewel doodelijk uitgeput, neemt Ida Pfeiffer, dank zij eene gezonde lucht en eene goede verpleging weder in beterschap toe. TURK YE. Men verneemt thans dat de quaestie omtrent het eiland Perim, dat door de Engelschen in bezit is genomen, eene minnelijke schikking nabij is; de Porte zou zich met eene geldelijke schadeloosstelling le vreden houden. Naar men zegt zou de Sultan besloten hebben een zijner zonen, die grooten aanleg heeft voor het krijgswezennaar Parijs te zendenten einde zich daarin te bekwamen. De Heer de Lcsseps bevindt zich thans te Konslanlinopcl. De Divan van Wallachye heeft met eenparige stemmen verklaard, dat die vergadering zich niet met de overweging der aangelegenheden van bin- r.enlandsch bestuur kan bezig houden, zoolang in de staatsregtelijke be trekking van dit Vorstendom niet zal zijn voorzien. Twee koeriers van de Turksche posterijen in Rumelië zijn door Alba- nesche roovers vermoord geworden, die bij die gelegenheid 20,000 in goud hebben gestolen. De overblijfselen van het Voorhof te Jerusalem, waar Christus werd veroordeeld, is aangekocht door de zusters van Onze Lieve Vrouwe van Sion, die de overblijfselen van dat gebouw zullen trachten te bewaren, door er een klooster om te bouwen. ÜTAIIS BERiB'TEM. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Zaturdag den 12deo December 1857, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Bezwaarschriften in zake de plaatselijke directe belasting, 1857. 2°. Vaststelling van het Kohier. 3°. Rekening van de Armbakkerij, 1856. 4°. Vaststelling van het maximum van den onderstand voor 1858. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEin, Gezien het adres van Leendert be Groot, Loonslagterwonende alhier, hou dende verzoek om, ten behoeve van zulke ingezetenen, die de noodige ruimte aan hunne woningen missen, varkens le mogen slagten, ir. het perceel op den Middelweg geteekend Wijk VII. N°. 1049 en in dat op de ljzerengrachtWijle V. N° 69; Alsmede het doör den Slaalsraad-Commissaris des Konings dezer Provincie in hunne handen gesteld adres van Pieter van Geer. Fakriekantalhier woonachtig, waarbij deze de toeslemming van Zijne Majesteit vraagt tot de daarslelling eener Mouterij in het pand op de Hoogewoerd, Wijk III. N°. 301, kadaster Sectie D. N". 911, waaraan hij tevens wenscht te verbinden eene inrigting tot het malen van mout en granen. Gelet op het Koninklijk besluit van 31 Jannarij 1824, rakende vergunningen ter oprigting van sommige Fabrijken en Trafijken. Doen te weten dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naasthijge- legene en' belendende pandenten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerdop het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 14<l™ December aanst., des voormiddags ten 11 urezuUende de belanghebbenden verpligt zijnhunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl hij verzuim daarvanzij gehouden znUen wordenzich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyben, 10 December 1857. van LIMBURG ST1RUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BurgerHjfcc &tanb. Van «len 3 tot en met den 9 December 1857. BEVALLEN A. van Boggetgel). Bonnet, D. F. Scharenberg, Z. M. Schroef, geb. Molenaar, D. C. J. Sieenevvaard, D. J. W. C. Piket, geb. EderzeelZ. C. lleymans, geb. van Heusden, D. G. van den Berg, geb. VeylbriefD. M. SweisloolD. J. de Tombegeb. ZalenbergD. M. J. Willenborg, geb. van Dieren D. M. C. Segaar, geh. de Vroede, Z. J. van der Zeeuw, geb. Monlagne, D. M. C. van der Velden geb. llalderiet, D. T. van der Poel, geb. Berg, Z. M. Bogard, geb. van MaastrichtZ. J. Florijn geb. van Leeuwen D. M. Rijkgeb. van Leeuwen Z. J. Kloek geb. de KortZ. G. Colpageb. MarbusZ. levenl. GEHUWDF. J. MassenJm. en J. F. Hendriksen Jd. OVERLEDENN. SIoosZ.15 d. Fenneker Scharenberg, 28 j. M. C. in t Hol, geb. Carton, 29 j. A. van Gelderen, Z., 3 j. en 3 m. Catha. Reyners, 69 j. Ma. Vogelenzang, 57 j. M. Rollings, geb. Dekker, 85 j. E. de Koninggeb. van der Lelie63 j. 1). JasperseZ.1 ,j. AGolzZ. 4 j. en 9 m. J. Brouwer, Z.3 m. Anna Marga. Rooy, 73 j. H. Rolland 67 j. 11. van Leeuwen 31 j. II, de l'Eeluse, 51 j. A. Horrcc D.7 d. S. van der Mark, 70 j.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3