KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER liehoorende bij de Lexjdsche Courant van 7 December Ó857iT°. Ó46.) o-o-Q-OO \it 0~<r<>-0-0 - Zitting van 3 December. Tegenwoordig de Ileerende Moen, Siegenbeek, Stoffels, Krantz, Kluit, Bucaille, Gevers, Iluyser, Ysseisteyn, Sikkel Groos, Lisman, Luzac, ten Sande, Tollens, Ilubrecht, Ie Poole, van der Hoeven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede, dat de Heer Olivier beeft kennis gegeven, deze Vergadering niet te kunnen bijwonen. De aanteekeningen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd, waarna de Burgemeester mededeeld 1°. Eene dispositie van Gedeput. Staten van Zuid-Hollandvan den 18 November j 1.G. S. N\ 9/1, houdende goedkeuring van liet raadsbe sluit van den 12en bevorens, tot onderhandsche verhuring, aan Meerburg en Zoon, van het daarbij bedoelde pakhuis, voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1° Januarij 1858, tegen ƒ36.jaars. 2°. Eene gelijke dispositie van den 17/24 November dezes jaars, waarbij deze gemeente wordt uitgenoodigd tot vermindering, voor 1858, van het maximum van den onderstand voor 1857 bepaald. 3°. Eene gelijke dispositie van 18/24 November 1857 G. S. N°. 10, waarbij worden goedgekeurd de raadsbesluiten van den 30en Junij en 8 Oc tober bevorens, tot af- en overschrijving op de gemeente-begrooting van de loopende dienst. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens worden door den Burgemeester overgelegd 1°. Een adres van Bestuurders der bewaarschool voor armen en haveloo- zen, in Wijk V, tot continuatie van het aan hen verleende gebruik van het gebouw in de Oostvolmolensteeg. 2°. Een adres van Mr. L. C. Luzac, tot den afkoop eener recognitie. 3°. Een adres van J. van Drieltot bekoming van een ineststaal. 4°. Een adres van het bestuur der Leydsche afdeeling van het genootschap lot Zedelijke Verbetering der gevangenenom in het gebruik van gaz met de godshuizen te worden gelijk gesteld. Conform de voordragtis besloten deze stukken in handen van Burge meester en Wethouders te stellenten fine van berigt en raad. 5°. Verordeningen omtrent het weegloonmet rapport van de Commissie van Finantie. 6°. De rekening van de Armbakkerij over |856, niet gelijk rapport. 7°. Eene voordragt omtrent het maximum van den onderstand voor 1858, mede met rapport van dezelfde Commissie. 8°. Eene voordragt tot het benoemen eener Plaatsel. Schoolcommissie. En is conform de voordragt besloten dezen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. Nadat de leden Siegenbeek, Kluit en Luzac waren aangewezen, om met den Burgemeester op heden het bureau van stemopneming uit te maken stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van een Commissaris der Stedelijke Gaz-Fabrickter vervulling der vacature veroorzaakt door de periodieke aftreding van den Heer M. G. ten Sande, als lid van den Gemeenteraad. Gelet op het door Commissarissen voorgedragen dubbeltal, vermeerdeid met een gelijk dubbeltal door Burgemeester en Wethouders, Zijn bij 18 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de H. H. ten Sande 16 en Krantz 2 stemmen, zoodat tut Commissaris der Stedelijke Gaz-Fabriek is benoemd de Heer Michael Gerardus ten Sande. 2°. De benoeming van 3 Curatoren van het Stedel. Gymnasiumals twee ter vervulling der vacatures, ontstaan door de periodieke aftreding der Heeren Prof. J. van der Hoeven en Mr. D. Tieboel Siegenbeek als leden van den Gemeenteraad, en een ter vervanging van den Heer Prof. J. Geel, die opzijn verzoek als zoodanig eervol is ontslagen. Bij 13 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn voor de le vacature uitgebragt op de Heeren van der Hoeven 17 stem men en Hubrccht ééne stem. Is alzoo tot Curator van het Stedelijk Gymnasium benoemd de Heer Prof. Jan van der Hoeven. Voor de 2de vacature zijn bij 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de Heeren Siegenbeek 17 stemmen en Huyser 1 stem zoodat de Heer Mr. Daniel Tieboel Siegenbeek is benoemd tot Curator van het Stedelijk Gymnasium. En voorts gelet op hel dubbeltal door Curatoren van het Stedelijk Gym nasium, ter vervulling der 3de vacature, aanbevolen; Zijn bij 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de Heeren Cobet 12 stemmen, Sikkel Groos 2, Huyser 2, Vissering ééne stem en blanco een billet. Is alzoo de Heer Prof. Charles Gabriel Cobet tot Curator van het Stede lijk Gymnasium benoemd.. 3°. De benoeming van een Regent der Roomsch Caih. Armen en Weezen. Gelet op de voordragt door Mn. Regenten dier administratie ingediend, Zijn na deliberatie, met 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de Heeren C. II. van den Bergh 15 en II. J. H. II. van Wensen 2 stemmen, terwijl een billet in blanco was gelaten. ïs alzoo tot Regent der Roomsch Catholijke Armen en Weezen benoemd de Heer Cornelis Henricus van den Bergh. 4°. De benoeming van een Regent van het Minnehuis, ter vervulling der vacature veroorzaakt door de aftreding van den Regent C. C. van der Hoek. Gelet op art. 2 van het Reglement voor Regenten dier instelling, alsmede op liet dubbeltal door Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente voor gedragen Zijn bij 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de Heeren van Baak 9 en Duyster 3 stemmenblanco 3 bil jetten, terwijl 3 billetten van onwraarde zijn verklaard, als bevattende den naam van een persoon die niet op de \oordragt is vermeld. Is alzoo de Heer Robbert van Baak lot Regent van het Minnehuis benoemd. 5°. De benoeming van leden voor de Commissie lot het teekenen en afge ven van Certificaten voor de Nat. Militie. Bij 18 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige ledenzijn uitgebragt op de H. H. Ysseisteyn en Hubrecht ieder 16 stemmen, le Poole, Gevers, Huyser en Lisman, ieder ééne stem; zoodat de leden G. A. Ysseisteyn en Mr. C. W. Hubrecht zijn benoemd. 6°. Een adres van A. Verhoog, Metselaar, en II. FilippoJz.Nachtwerker, waarbij deze verzoeken continuatie, voor den tijd van één jaar, ingaande 1°. Januarij 1858 en zullende eindigen uit0. December daaraanvolgende, de le. van het met hem aangegaan contract van aanbesteding op den 18 De cember 1851, tot het bemetselen der kolken, waterlozingen en riolen, lig gende in en door de straten en stegen binnen deze gemeente, op de bestaande voorwaarden, voor eene som van 450. de 2e. van het met hem op den 17«n Januarij dezes jaars aangegaan contract van aanbesteding, tot het reini gen en schoonhouden dezer kolken, waterlozingen en riolen, voor eene som van 205. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethoudersis met algemeene stemmen besloten die verzoeken in te willigen, waartoe het ver- eisehte raadsbesluit is vastgesteld. 7°. Een adres van de Commissie van oppertoezigt en beheer over de Kweekschool voor de Zeevaart, waarbij deze het gebruik verzoekt van het huis in de Wecidesteeg Wijk I, N°. 105, Kadaster Sectie A. N°. 132. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, Is na deliberatie, met 16 stemmenhebbende de Heeren Kluiten Hubrecht als leden dier Commissie aan de stemming geen deel genomenbeslotenhet gebruik van dat huis tot wederopzeggens toe aan genoemde Commissie gratis te verleenenonder verpligting evenwel tot het dragen der kosten van het gewoon onderhoud en van alle buitengewone veranderingen en herstellingen, die daaraan, met overleg en onder goedkeuring der Commissie van Fabricage, worden verrigt. 8°. Een adres van Jan Parraentier en Zonen, daarbij het gebruik ver zoekende van een ledig erf in de Korte Scheistraat, Kadastraal bekend Sectie B. N°. 396groot 35 ellenvroeger in gebruik bij den eigenaar der nabijgelegen manufactuurverwerij op de Korte Langegracht. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deli beratie met algemeene stemmen besloten, den adressanten personeel en tot wederopzeggens toe het gebruik van dezen gronddie niet valt in de termen van art. 230 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. N°. 85), toe te staan; onder verpligting nogtans tot het stellen en onderhouden van een rasterwerk aan de straat, ter hoogte van 2 ellen en 8 palmen, en het betalen eener jaarlijksche recognitie van 2.00. 9°. Een adres van Christiaan Jonathan Zaalberg, houtkooper alhier, waar bij deze, ter bebouwing met eene houtloots, het gebruik verzoekt van den ledigen grond tusschen de middelste Gorsten- en Haverstratentot eene opper vlakte van 586 Q ellen, zijnde eene gedeelte van hetgeen bij het Kadaster bekend staat onder Sectie D, N°. 932. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deli beratie met algemeene stemmen hesloteningevolge art. 230 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. N°. 85), dezen grond te verklaren niet meer ter openbare dienst bestemd te wezen, en voorts goedgevonden dit verzoek perso neel tot wederop/.eggens toe in te willigen, onder voorwaarde, dat deze grond voor zoover hij niet wordt bebouwd, worde omgeven door een muur hoog 7 palmen, waarop eene houten rastering te plaatsen; dat de adressant moet volgen de rooijing door den architect aan te wijzen en verpligt zal zijn voor het gebruik van dezen grond le betalen eene recognitie van f 20.50 's jaars, verschijnende 31 December. 10°. Een adres van Jacobus Overduinhoudende het verzoek om vergun ning tot het leggen van eene w aterlozing onder Stadsgronduit zijne woning op de Binnenvestgracht, Wijk II. N°. 594, naar de naastbijgelegen gracht. Na deliberatie is, overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wet houders, met algemeene stemmen besloten, hem zulks lot wederopzeggens toe te staan, onder verpligting tot betaling der bij het tarief bepaalde plaat selijke belastingen. 11°. Eene missive van Curatoren der Leydsche lloogeschoolwaarbij zij de rooijing verzoeken van 19 boomen, staande langs het Rapenburg, tegen het aan hen afgestane terrein. Gelet op het rapport van Burgemeester eri Wethouders, is na deliberatie met 11 tegen 7 stemmen besloten dit verzoek in te willigen. Vóór stemden de leden Kluit, Huyser, Luzac, ten Sande, Hubrecht, van der Hoevende Moen SiegenbeekStoiFelsKrantz en de Voorzitter. Tegen de leden Bucaille, Gevers, Ysseisteyn, Sikkel Groos, Lisman, Tol lens en le Poole. Daarna in deliberatie gebragt zijnde de voorwaarden van verkoop van boc- men op de Ruïne, met inbegrip der bovenvermelde 19 stuks, voorts van hakhout en rommeling, worden deze met 15 tegen 2 stemmen, die van de leden Lisman en le Poole vastgesteldhet lid Bucaille hield zich bniten stemming. 12°. Een adees van Frans Filippo, pachter van de Leyderdorpsche brug, daarbij andermaal verzoekende eene schadeloosstelling voor geleden verlies bij de vernieuwing dier brug. En is, overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders, na deliberatie met algemeene stemmen besloten, den adressant te kennen te ge ven dat de Gemeenteraad volhardt bij zijn besluit van den 1 September dezes jaars. 13°. Een adres van Docenten aan het Stedelijk Gymnasium, waarbij zij, na de afwijzende beschikking, den 29 October dezes jaars op hun adres ge nomen verzoeken voor het gemis van gratis onderwijs ten behoeve hunner kinderen, schadeloos te worden gesteld door een gratificatie, ieder tot het bedrag van het eventueel door hem verschuldigde schoolgeld. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie, met 17 tegen 1 stemmen, die van het lid Stoffels, besloten den adressanten te kennen gevendat in hun verzoek niet kan worden getreden. 14°. Eene missive van Burgemeester en Wethouders van Alkemade, van 25 September j!., daarbij de medewerking van het bestuur dezer gemeente verzoekende, tot den aanleg van een rijweg van de Oude Wetering tot aan den hoek van den Blijverpoldpr aan de hooge kwakel over de Oude Aa, en wel door het aanbieden of beschikbaar stellen van een deel in de daarvoor benoo- digde kosten, ten bedrage van 63000. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Kamer van Koophandel en Fabrieken, is na deliberatie, met 17 tegen 1 stemmen, die van het lid Ysseisteyn, besloten, aan Burgemeester en Wethouders van Alkemade mede te deelendat aangezien de door hen voorgestelde weg van geen belang voor deze gemeente is, de Raad bezwaar maakt eenige gel den tot dat doel beschikbaar le stellen. 15°. Een adres van J. P. Alofs, te Groningen, houdende verzoek om ge- heele teruggave der door hem over 1856 betaalde plaatselijke directe belas ting, op grond dat hij in dat jaar geene 3 maanden binnen deze gemeente verblijf hield. Gezien art. 245 der Wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. N°. 85). Gelet op de rapporten van Burgemeester en Weihouders en de Commissie van Finantie, Is na deliberatie met algemeene stemmen besloten, het verzoek van den adressant in te willigen. Niets meer aan de orde zijnde, is de Vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van de Wed. LA LAIL

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5