KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 38, DER (jliehooren.de bij de Leydsche Courant van dó November 6857N°. Ó37.) Zitting van 13 üVovembcr. Tegenwoordig de Hecren Stoffels, Siegenbeek, Sikkel Groos, dn Rien, van der Boon Mesch, Lisman, le Poole, Hubrecht, Bucaille, Ysselsteyn, Luzac, Driessen, de MoenHuyser, Olivier, Krantz, Gevers en de Voorzitter. De notulen van dc vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Een Koninklijk besluit van den 27 October jl. IN". 89, waarbij de plaatselijke directe belasting voor 1857 wordt goedgekeurd, kenbaar gemaakt bij missive van den Staatsraad Commissaris des Konings van den 20 daar aanvolgende. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 28 der vorige maand, houdende goedkeuring der gemeente-rekening over 1856. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. Voorts wordt door den Burgemeester overgelegd 1°. Het proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, op den 31 October dezes jaars. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving en besloten het gedurende 14 da gen, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. 2". De rekening der Armbakkerij over 1856. Overeenkomstig de voordragtis besloten deze te stellen in banden der Commissie van Finantie, om te dienen van berigt en raad. 3°. Eene missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda van den 3 dezer maand, N°. 270, strekkende om bij de Staten-Generaal bet tot stand brengen van bet door de Hooge Regering voorgestelde Nederlandsche spoorwegstelsel aan te dringen. Is besloten, overeenkomstig de voordragt, die missive te stellen in handen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, ten einde omtrent het daarbij gedane aanzoek te dienen van berigt en raad. 4°. Een adres van Docenten aan het Stedelijk Gymnasium, houdende verzoek om eene gratificatie, gelijk staande met bet bedrag van het school geld eventueel door ieder hunner verschuldigd. 5°. Een adres van J. Overduin, om eene waterlozing te mogen maken uit het huis geteekend Wijk II. N». 594 naar de naastbij gelegen gracht. Overeenkomstig de voordragt is beslotendeze beide stukken te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 6". Een rapport van dc Commissie van Finantie, op de gemeentc-begroo- ting voor 1858. 7°. Een rapport van Burgemeester en Wethoudersop het verzoek van Regenten van het Minnehuisom een renteloos voorschot van 4000 uit Stads Bank van Leening. 8°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders, op de herhaalde aan vrage van den pachter van de brug aan het Leyderdorpschc lick, om schade loosstelling voor geledene verliezen. 9°. Voordragt van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, ter vervulling der vacature in hun collegie ontstaandoor het eervol ontslag als zoodanig verleend aan Prof. J. Geel. 10°. Voorwaarden tot den verkoop van hoornen op de Ruïne. Overeenkomstig de voordragt is besloten, de stukken sub nn. 6 10, ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 11». Een adres van Vlecschhouwers in dc Hal, om dat lokaal als verkoop plaats van vleesch te behouden. Is beslotenovereenkomstig de voordragtop dit stukals door één uit naam van meer onderteekend, over te gaan tot de orde van den dag. De Burgemeester brengt in behandeling 1». De benoeming van een lid van het bestuur over het Werkhuis, uit den Raad, ter vervulling der ontstane vacature. Nadat dc leden Hubrecht, Ysselsteyn en Luzac waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, zijn bij 18 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden uitgebragt op de HII. Driessen 10du Rieu 4le Poole 2 en ten Sande 1 stemmenterwijl 1 billet blanco was gelaten Is alzoo benoemd tot bestuurder van het Werkbuis, uil den Gemeenteraad, de Heer Peter Ludwich Carl Driessen. 2». Eene missive van dc Commissie, ingesteld bij Koninklijk besluit dd. 14 Junij 1857 n». 76, van den 29sl™ September dezes jaars, daarbij onder zoekende naar de mogelijkheid om, tot daarstelling van een Koloniaal Militair Invalidenhuis, alhier een geschikt terrein aan te wijzen, buiten bezwaar van den lande. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders, Is na deliberatie met algemecne stemmen besloten, aan die Commissie, onder mededeeling der bezwaren die zich tegen de aanwijzing van een geschikt terrein tot het voorgestelde doel binnen deze gemeente voordoen te kennen te geven, dat de Gemeenteraad daartoe nogtans dringend aanbeveelt het tegen woordig Invalidenhuis, zoo om de ruimte als om zijne gezonde ligging, zijnde het Gemeentebestuur bereid tol hel in gebruik erlangen daarvan zijne dien sten te verleenen. 3°. De rekening van Regenten van het R. C. Wees- en Oudcliedcnhuis, 1856. Overeenkomstig het rapport der Commissie van Finantie, is na deliberatie met 17 stemmen, hebbende het lid Ysselsteyn, Regent dier administratie, zich ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1857 (Staatsblad n°. 85) tijdelijk verwijderd, besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 22660.88'en in uitgaaf tot 22763.58, en alzoo met een nadeelig slot van 102.69', betgeen den rendanten in hunne eerstvolgende rekening in uitgaaf zal worden geleden. 4°. De rekening van Regenten der R. Cath. Armen over 1856. Gelet op het rapport der Commissie van Finantie, is na deliberatie, met 17 stemmen, hebbende het lid Ysselsteyn zich als boven verwijderd, besloten deze rekening op te nemen en goed te keuren in ontvang tot 12999.93 in uitgaaf tot 13735.35', en alzoo een nadeelig slot aanwijzende van 735.42' hetgeen den rendanten in hunne eerstvolgende rekening in uitgaaf zal worden geleden. 5°. De begroolingen van de gesubsidieerde Godshuizen over 1858. Overeenkomstig de rapporten der Commissie van Finantie, worden deze achtervolgens met algemeene stemmen tot de uitgetrokken cijfers vastgesteld en alzoo dc subsidien bepaald als volgt voor het II. G. of Armen Wees- en Kinderhuis op ƒ17000, waarbij het lid Huyser zich als Regent dier administratiebuilen stemming heeft gehouden voor het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis op 16000, hebbende het lid Ysselsteyn als Regent dier instelling aan de stemming bicrover geen deel genomen voor het Evang. Luth. Wees- en Oudeliedenhuis op 3245en voor het Minnehuis op 16500. 6°. De begrootingen van de gesubsidieerde Armbesturen over 1858. Deze worden, overeenkomstig de rapporten der Commissie van Finantie, achtereenvolgens met algemeene stemmen goedgekeurd tot de daarbij voorge dragen cijfers en de subsidien met inachtneming van het raadsbesluit dd. 8 November 1852, vastgesteld als volgt: voor het Nederduitsch Hervormd Armbestuur op 5584, voor bet Roomsch Catholijk Armbestuur op 3200, waarbij hel lid Yssel steyn Regent dier administratiezich van medestemming heeft onthouden voor het Oud-Catholijk Armbestuur op 76, en voor het Israëlitisch Armbestuur op 950. 7°. De begrootingen voor 1858 van a. de Vereenigde Gast- en Leprooshuizen, b. de Gemeente Apotheek en c. Vrouwen Kraammoeders. Deze worden, volgens de voordragt der Commissie vaa Finantie, achter eenvolgens goedgekeurd, de twee eerste met 16 stemmen, hebbende de leden van der Boon Mesch en le Poole, als gecommitteerden tot die administration aan de stemming daarover geen deel genomen; de laatste met algemeene stemmen. 8°. Het contract van de verhuring der Stads-Gehoorzaal aan het mu ziekgezelschap Scmpre Crescendo. En is dit, als in overeenstemming met het raadsbesluit van 23 November 1854, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten dezer provincie, bij dispositie van den 29 dicrzclfde maandmet alge mecne stemmen vastgesteld. b. Dc onderhandsche verhuring van een pakhuis in de Oostvolmolen- stceg,WijkV, N». 865Sectie B, N". 562voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Januarij 1858 en zullende eindigen 31 December 1860, tegen een jaarlijkschen huurprijs van 36. Hiertoe is met algemeene stemmen besloten en het vereischte raadsbesluit vastgesteld. 9°. a. De verhuring van het Logement aan den Borg, voor den tijd van 10 jaren, ingaande 1 Mei 1858 en zullende eindigen 30 April 1868. Bij de dcliberaticn hierover, is door liet lid Sikkel Groos voorgesteld dezen

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5