zal al het mogelijke beproeven om zich staande te houden, maar indien hij mogt bezwijken, voor dat ontzet kwam opdagen, dan had Lord Pal- merston zich zware verwijlen te doen, omdat hij bij het eerste troepen vervoer den koristen weg niet heeft doen nemen. Bij de opvoering van het tooneelstuk Nena-Sahib of de Vrouwenbeul heeft de acteur die de rol van Nena-Sahib vervulde, het zeer kwaad te ver antwoorden gehad. Het publiek wierp hem alle mogelijke voorwerpen naar het hoofd, dat nog toenam toen hij aan het eind van het stuk in eene ijzeren kooi werd geslotenzelfs bij het verlaten van den schouwburg moest hij nog menige onaangename bejegening verduren. Het bestuur van den schouwburg schenkt den man eene buitengewone belooning, om hem voor die domme vervolgingswoede schadeloos te stellen. In het begin dezer week ontsnapte een fraaije Bcngaalsche tijger uit zijn hok, terwijl hij ter overvoering op een wagen stond. Hel dier maakte dadelijk eenigc sprongen en wendde zich tot een knaapje van 10 of 11 jaren, dat stil bleef staan. Hij wierp zich op dat kind en verwondde het deerlijk met zijne klaauwen aan hals en hoofd. Een der oppassers die den tijger gevolgd was, gewapend met eenen ijzeren bout, sloeg hem eindelijk zooda nig op den kop, dat het beest bedwelmd werd en den knaap losliet; doch in het toebrengen der slagen op den tijger, gleed de ijzeren slaaf cenigzins ter zijde en vermeerderde nog de reeds gevaarlijke wonden van het jongetje, dat ir. eenen zeer bedenkelijken toestand naar het gasthuis werd gebragt. Het Siameesch gezantschap is te Portsmouth aan wal gestapt. Het bestaal uit 3 Gezanten en een gevolg van 25 personen. Op Longs Sands is eene Spaansche brik verongelukt, waarbij de Ka pitein de Stuurman en 4 matrozen zijn omgekomen. Van Mumby-cum-Chapcl (Lincolnshire) wordt den 28stf" dezer geschre venNabij den Tunnel van Ingoldwell is op strand gevonden het hol van een schip, gemerkt: de Jonge Wees; het scheen van alle tuigage en ver deren inventaris beroofd te zijn. Het lijk van een man, die reeds verscheiden dagen overleden scheen te zijn, is in het vooronder gevonden. Een brief uit Hong-Kong meldt dat zoodra Baron Gross aldaar zou zijn aangekomen, hij met Lord Elgin en den Heer Reed waarschijnlijk naar Pekin zou gaan. De Keizer, zoo leest men in den brief, heeft gezegd dat hij alles weet wat er omgaat, dat hij geen gezantschap ontvangen en de barbaren zal laten begaan, maar tevens geweld met geweld zal keeren. De blokkade van de rivier van Canton wordt stipt gehandhaafd. Reeds zjjn dientengevolge eenige jonken genomen. Volgens de laatste berigten uit New-York was de finantiele toestand aldaar eenigzins verbeterd. In fondsen en sommige handelsartikelen begon men eenige rijzing te bespeuren. Uit Californië was 1,664,200 dollars aan goud ontvangen. FRAKRRIJKi PARIJS, 29 October. De Keizer heeft aan den onlangs vermelden Fotré, den nog overgebleven kanonnier van de batterij waarover Bonaparte voor Toulon het bevel voerde, de Orde van het Legioen van Eer geschonken, benevens een jaargeld van 600 fr. Baron Sinadie alhier eenigen tijd heeft vertoefdheeft bij zijn ver trek 5,000 fr. aan de armen geschonken. De Moniteur deelt een rapport mede van den Minister Magne, over liet budget van 1859. Daarnaar te oordeelen is 's lands finantiële toestand gunstig, en kan de Eank met de gewone middelen aan alle omstandigheden het hoofd bieden. In Frankrijk hebben geene faillilen plaats gehad. Naar alle waarschijnlijkheid zal genoemd budget een voordeelig slot van 48 mil- lioen opleveren. De Minister van Oorlog zal in het begin van 1858 slechts 40,000 man onder de wapenen roepenin plaats van 80,000. Het regeringsblad deelt hel overlijden mede van Generaal Cavaignac. Frankrijk heeft dus een zijner uitslekendsle burgers verloren, die in zeer mocijolijke omstandigheden de teugels van het bewind in handen had, en die bij zijne aftreding de achting van alle partijen had verworven. De Heer Chauley, die zich in Egypte met wetenschappelijke onderzoe kingen bezig houdt, heeft gemeld dal men in de graven te Memphis eene verzameling hieralische papyrusrollen heeft ontdekt. Het geheel was voor liet Britsche Museum aangekocht. Volgens alhier ontvangen berigten uit Lissabon was de heerschende koortsziekte nog toegenomen. De Koning ging steeds voort de gasthuizen te bezoeken; maar de Kardinaal-Aartsbisschop was de menigte, die de ver peste stad ontweek, gevolgd, en hield zich te Sautarem op, hetgeen niet strekte om de verslagene gemoederen op te beuren. Uit Turyn wordt het overlijden gemeld van Graaf Siccardi, oud-Mi nister, aan wien vele hervormingen in de wetgeving zijn te danken. TURKYËi Men verwacht op nieuw veranderingen in het naauwelijks zamengestelde ministerie. De Regering heeft eene overeenkomst geslotenter verkrijging van 200 mill, piasters, om daardoor de schulden van de civile lijst af te doen, een gedeelte van bet papiercngcld in te trekken en den wisselkoers op het gewone standpunt terug te brengen. Het zal later blijken wie de geld schieters zijn. De onderhandelingen tusschen de Porie aan de eene zijde en Frankrijk en Rusland aan de andere zijde, omtrent het bevaren van de Dardanellen gedurende den nacht, zijn mislukt. Op den Donau hebben zware stormen gewoed en Georgie is door over- slrooming geteisterd. Voor het Weeshuis der Herv. gemeente te Katwijk aan den Rijn is nog ingekomen bij Ds. KRABBE, van 11. N. I. ƒ8.— en van de firma de Br. Sm. een elftal boeken ten dienste der loterij. AHAIÏEWIE-TSÏErWS. PROMOTION AAN DE LEYDSCIIË IIOOGESCHOOL. Den 308tcn October de Heer M. Hoek, in de Wis- en Natuurkunde, na openbare verdediging van zijn Akademisch Proefschrift: de Kometen van de jaren 1556, 1264 en 975, en hare vermeende identiteit. Den 31stcn October de lleer H. D. Levyssohn Norman, van 'sGravenhage, in de Regten, na openbare verdediging van zijn Akademisch Proefschrift: Ondertrouwd: W. WERST, Wed1', van N. M. J. Keller. en Leyden 30 October 1857. E. J. van EYCK Wede. W. Verhoeven. Eenige Kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een ZOON, Vrouwe LOUISE JUNGHUHN KOCU. Huize Lejibang, 24 Augustus 1857, Afd. Bandong. Eenige Kennisgeving. de Britsche heerschappij over Java en onderhoorigheden (18111816). STABS ItEKIBTEN. De BURGEMEESTER. en WETHOUDERS van LEYDEN doen te wetendat Hoor den Raad dier Gemeente in zijne Vergadering van den 8st™ October 1857, is vast gesteld liet volgende Raadsbesluit, regelende de hefïïing eener plaatselijke directe belasting te Leyden. De RAAD der Gemeente LEYDEN, Ileeft besloten Art. 1. Over het jaar 1857 wordt, met inbegrip van 12 ten honderd voor kwade posteneene directe belastingten bedrage van 57,000geheven van liet vermoedelijk inkomen der inwoners naar de volgende regelen. Art. 2. Het vermoedelijk inkomen der belastingschuldigen wordt berekend naar bet twintigvoudig bedrag van de hoofdsomvoor welke zij in de Rijks personele be lasting zijn aangeslagen, en met verlaging voor elk kind, dat zij meer dan vier kinderen boven de drie jaren ter. hunnen laste hebben. Bij die berekening komen echter, wat de dienst- en werkboden betreft, alleen die der eerste en tweede klassen, en wat de paarden betreft, alleen die der eerste klasse in aanmerking. Art. 3. Van dat inkomen wordt drie ten honderd betaald. Art. 4. Voor elk kind meer dan vier kinderen boven de drie jaren wordt de belasting met twee ten honderd verminderd. Gedaan te Leyden ter openbare Raadsvergadering van den 8sten October 1857. De Burgemeester, van LIMBURG STIRUM. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde de heffing dezer belasting goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 27st€n October 1857, N®. 89. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 31stcn October 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd, van LIMBURG STIRUM, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te wetendat door den Raad dier Gemeentein zijne Vergadering van den 8slcn October 1857, is vast gesteld de volgende VERORBENINC! op de invordering der plaatselijke directe belasting te Leyden. Art. 1. De belastingschuldigen zijn verpligt, nadat Burgemeester en Wethouders door openbare afkondiging daarvan aan de ingezetenen kennis hebben gegeven, bij behoorlijk ingevuld billet, aan de woningen rond te zenden en acht dagen later terug te halen, het aantal kinderen boven de driejaren op te geven, hetwelk zij ten hunnen laste hebben. Die zoodanig billet niet mogt ontvangen hebben, moet, ter bekoming daarvan, aanvrage doen ter Secretarie der Gemeente. Art. 2. Die verzuimd heeft het aantal zijner kinderen op te geven, wordt gere kend zoo vele kinderen te hebben als volgens de bevolking-registers bekend staan, in minderjarigen leeftijd, doch boven de drie jaren, ten zijnen huize hun verblijf te houden. Art. 3. Die meer kinderen boven de drie jaren ten zijnen laste heeft opgegeven dan werkelijk het geval is, wordt beschouwd dat ter ontduiking der belasting gedaan te hebben. Art. 4. De berekening van hetgeen de belastingschuldigen in de hoofdsom der Rijks personele belasting betalen, geschiedt volgens de opgave van den Rijksontvan ger van dat middel. Art. 5. De invordering der belasting geschiedt door den Gemeente-Ontvanger krachtens de door Gedeputeerde Staten goedgekeurde kohieren. Art. 6. De Ontvanger zendt daartoe, zoodra mogelijk en kosteloos, aan ieder belastingschuldige een gedagtcekend aanslagbillet. Dat billet moet inhouden den naam van den belastingschuldige, het bedrag waarvoor hij is aangeslagen, de ter mijnen en de plaats van betaling, de dagen en uren, op welke de Gemeente-Ont vanger tot ontvangst der belasting zitting houdt, en de uitnoodiging lot betaling vóór of op den vervaldag op straffe van vervolging. Art. 7. De Gemeente-Ontvanger is verpligt van iedere betaling onmiddellijk op de aanslagbilletten quitantie te stellen. Wanneer het aanslagbillet in het ongereedc is geraakt, moet daarvan een duplicaat opgemaakt en tegen betaling van vijf cents, behalve het zegelregt als dit verschul digd is, aan den belastingschuldige uitgereikt worden. Art. 8. De toerekening en afschrijving der betalingen geschiedt in deze orde: 1°. op de kosten van vervolging: 2°. op de zegelregten der quitanticn 3°. op de oudste der openstaande aanslagen of verschuldigde termijnen. Art. 9. De aanslagen zijn invorderbaar in zoovele termijnen als er na do dag- teekening van het aanslagbiljet maanden tot 1 Mei 1858 verloopen moeien. Art. 10. Wanneer een belastingschuldige in staat van faillissement of kennelijk onvermogen wordt verklaard, is zijn gebeele aanslag in eens en dadelijk invorderbaar. Art. 11. Bij de invordering moeten de bepalingen van de artt, 245, 258 lot en met 2G2, 264 tot en met 266 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. N». 85) op gevolgd worden. Vastgesteld door den Raad der Gemeente Leyden, in de openbare Vergadering van den 8sUn October 1857. De Burgemeester, van LIMBURG STIRUM. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze Verordening aangehaald bij Koninklijk besluit van den 27stcn October 1857, N», 89. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 31st™ October 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd van LIMBURG STIRUM, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris. V I) V li K T K TI K

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2