FRANKRIJK. PARIJS, 27 September. Omtrent 's Keizers reis naar Stuttgart wordt nog medegedeeld dat Z. M. Vrijdag te Baden het ontbijt gebruikt en aldaar door den Prins van Prnissen is verwelkomd. In een brief gaf de Koning te kennen dat het hem speet in de onmogelijkheid te zijn, om zelf den Keizer te komen begroeten. Des namiddags ten 4J ure is de Keizer te Stuttgart aangekomen. Er is thans ook sprake van eene bijeenkomst van onzen Keizer met dien van Oostenrijk, die in de volgende maand in eene der steden van Duitschland zou plaats hebben. Bij Keizerlijk besluit is de vrije invoer van levensmiddelen verlengd tol 30 Sept. 1858. Volgens den Moniteur is daarvan niet het doel om het rijzen van den prijs der levensmiddelen tegen te gaan, maar alleen om ge legenheid te geven, de onder het tegenwoordige stelsel begonnen onderne mingen ten uitvoer te kunnen brengen. De Keizer van Rusland heeft aan een onzer kunstenaars, den lieer Pharamond Blanchard die eene reis door den Caucasus heeft gedaande uitvoering van onderscheidene teekeningen opgedragen. Het schijnt dat Prins Napoleon zijne reis naar het Oosten, waarvan reeds lang sprake is geweest, spoedig zal aanvaarden, liet schip Requin is daartoe reeds ter beschikking van Z. II. gesteld. Het Hof van Assises heeft eergisteren uitspraak gedaan in de zaak van Carpenlier c. s.wegens de verduistering van aandeelen van de Noorder- Spoorwegmaatschappij. Ingevolge besluit van de Jury heeft het Hof Parod vrijgesproken. Carpentier, Grellet cn Gue'rin zijn schuldig verklaard aan verduistering van geldswaardig papier, doch niet aan valschheid in geschrif ten van koophandel en aan diefstal met braak. Bovendien zijn voor Car pentier en Guérin verzachtende omstandigheden aangenomen. Grellet is tot 8 jaren opsluiting, en Carpentier en Gue'rin zijn tot 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Alle vier zijn voorts veroordeeld lot teruggave der ontvreemde aandeelen. Grellet en Parod hebben zich in cassatie voorzien. De laatste omdat hij met zijne medebeschuldigden lot teruggave der verduisterde aandeelen is veroordeeld. De toestand van Mllc Rachel, die thans te Cannes verblijf houdt, wordt als hopeloos beschouwd. Ten gevolge van een waterhoos hebben op den spoorweg van Toulouse op verschillende punten verzakkingen plaats gehad. Op het kerkhof S'. Helena te Straatsburg heeft een wijnslok 1157 trossen druiven gedragen. Men heeft daarvan 156 kannen wijn gelrokken. De galeiboeven die te Brest ontsnapt waren zijn weder gevat. Te Croix-du-Chatelard (kanton de Ne'ronde), trad dezer dagen een jong mensch, die aan den spoorweg werkzaam was, in een wijngaard en begon van de druiven te eten. De eigenaar, de Heer Peillondie zulks gemerkt had, schoot zijn geweer, dat met scherp geladen was, op hem af en trof hem in den slaap van het hoofd. Reeds waggelde hij toen een tweede schol hem dood deed ncderstorten. De dader, een man van 71 jaren, is in handen der Justitie. ITALIË. De Paus heeft op 17 Sept. eenige gevangenissen bezochten aan een aantal gevangenen, die tot 6 maanden opsluiting veroordeeld waren, kwijt schelding van straf verleend. Ook al de gevangenendie aan de oprigting van de Maria-zuil hadden gearbeid, werden ontslagen. FEFISSEN. BERLIJN, 27 September. De Koning zal eerstdaags den 50slcn gedenkdag vieren van zijne inlijving hij het lsle reg. van de garde. Door Z. M. is vergunning verleend tol het honden eener inzameling voor het bouwen van eene Vlaamsch-Evangelisehe kerk te Brussel. De Koning is weder van Muskau alhier teruggekeerd. Aller oogen zijn thans op de bijeenkomst der Keizers van Rusland en Frankrijk te Stuttgart gevestigd. Vrijdag namiddag kwam ook Keizer Na poleon aldaar aan en werd aan het slation door den Koning van Wurtem- berg en diens gezin ontvangen. 1111. MM. hebben zich terstond naar het Kon. paleis, dat niet verre van hel station is gelegen, begeven. Gelijk te begrijpen is, had zich eene aanzienlijke volksmenigte aan het station cn op de stralen verzameld. Kort na de aankomst van den Keizer van Frankrijk heeft Keizer Alexander hem in zijne vertrekken een bezoek gebragt, dat op den volgenden dag door Keizer Napoleon met een tegenbezoek is be antwoord. Vrijdag avond is hel corps diplomaljque aan den Franschen Keizer voorgesteld en des Zalurdags zijn de heide Keizers naar Wilhelma, tot bijwoning van een groot diner, gegaan. Op dien dag hebben de Keizers ook nog bezoeken afgelegd hij de Konin ginnen van Wurtemberg en van Nederland. Keizer Napoleon heeft ook nog met Graaf Welewski gearbeid. Des Zondags heeft laatstgenoemde de Keizerin van Rusland verwelkomd en daarna de mis bijgewoondbij welke gelegen heid eene groote menigte volks was toegestroomd om Z. M. te zien. Bij het verlaten der kerk werd hij luide toegejuicht. Daar op dien dag de verjaardag van den Koning van Wurtemberg inviel, zoo hebben de hooge gasten aan den grijzen Monarch hunne gelukwenschingcn gebragt. Hoewel onderscheidene Duitsehe bladen voortgaan de bijeenkomst der heide Keizers met wantrouwen gade te slaanzoo kan men veilig aannemen dal het voorname doel daarvan niet gelegen is in staalkundige overleggingen, maar dat die zamenkomst slechts hel uitvloeisel is van onderlinge welwillendheid. Bij de aankomst van Keizer Napoleon te Stuttgart werd de dienst verrigt door een ruiterij-regement, de jagers van Lodcwijk genoemd. Aan dal regement, dat vroeger mede inFranschc dienst heeft gestaan, is eene ge schiedkundige herinnering verbonden. Keizer Napoleon gaf hel een vaandel, als belooning voor de op het slagveld van Linz betoonde dapperheid, waar het stormenderhand eene batterij vermeesterde. Dit vaandel is zorgvuldig bewaard en wapperde nu naast de Wurtembergsche standaard. De Keizerin van Rusland is des Zalurdags te Stuttgart aangekomen. Het officiële blad van Weimar kondigt thans mede de bijeenkomst aan van de Keizers van Oostenrijk en Rusland en zegt dat beide Souvereincn den lstcn October elkander aldaar zullen ontmoeten. De Koning van Saksen is aan groot levensgevaar ontkomen. Tijdens Z. M. bij de oefeningen van eene afdeeling troepen in het kamp van Gros senham tegenwoordig was, is zijn paard gevallen, hem in den val mede slepende. Men heeft den Koning op een matras in een spoorweg-rijtuig gelegd en naar Dresden gevoerd. Hoewel de Koning veel pijn lijdt, gelooft men echter dal het voorval gecne ernstige gevolgen zal hebben. Te Koningsbergen is op den 22sl™ dezer reeds eene aanmerkelijke hoeveelheid sneeuw gevallen. O O T E N K ï„5 H. WEENEN26 September. Door het geheele rijk is tegen 1 November eene volkstelling uitgeschreven. In het dorp Langer.dorf, lusschcn Miilbach en Carlsburg, in Zeven bergen, zijn op den 10den dezer 110 huizen afgebrand. In de Algemeene Vergadering der Katholieke Vereenigingen in Duitsch land, te Salzburg gehouden, is tol de oprigting eener Katholieke llooge- school besloten. De volgende bijeenkomst zal te Keulen plaats hebben. RUSLAND. De Keizer heeft een zijner Adjudanten naar Sebastopol gezonden, om een onderzoek in te stellen wegens het schenden der Fransche en Engelsche graven. De schuldigen zullen streng gestraft worden. Op het meer Ladoga zijn bijna 200 vaartuigenbeladen met goederen voor den uitvoer bestemd, verbrand. Dit voorval heeft te Petersburg groote ontsteltenis verwekt. TURKÏE. Te Konslantinopel zijn op den 18dcl1 en 19dcn Sept. aardschuddingen waargenomen. Een waterhoos, vergezeld van hagel, heeft ook aldaar veel schade aangerigt. De stad Broessa is onlangs weder het tooneel geweest van woedende dweepzucht. Een Derwisch, is na het verrigten zijner gebeden, opgestaan en heeft met een dolk gewapend de Armenische wijk der stad doorloopen al wie hij tegenkwam vermoordende. Het is niet gelukt hem meester te worden, dan nadat 15 personen het slagtoffer zijner woede waren geworden. In Moldavië is de bevolking zeer te vreden met den afloop der verkie zingen. De gekozen Volksafgevaardigden zullen zeer spoedig te Jassy bij eenkomen. De Europesche Commissie, tot regeling van het bestuur der Vorstendommen, heeft twee leden afgevaardigd, om zich met hen in be trekking te stellen. AKAREMIE-NIEUWS. PROMOTIE AAN DE GRONINGSCHE ItOOGESCftOOL. Den 26sten September de Heeren J, A. Willinge Prins, van Wolvega, cn J. Tonckens, van Westervelde, beide in de Reglen, met Theses. STASIS BEKtGTEN. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEI DEN. Gelezen hebbende eene missive van den Provincialen Directeur der directe belastingen in Zuidholland van den 26s,cn dezer maand N°. Doen te welen, dat blijkens eene resolutie van den 25stcD bevorens N°. 79, vermits bij de Regering overwegingen aanhangig zijn, betreffende wijzigin gen in de heffing van den accijns op het geslagt legen 1 January a. s.de Minister van Financiën, naar aanleiding van 's Konings verstrekte qualiücatie, vermeent de invoering der nieuwe tarieven voor het geslagt, zoo als die bij de resolutie van 7 dezer N°. 26 zijn vastgesteld, tot op gezegd tijdstip te moeten verdagen, zoodat die tarieven eerst in werking zullen treden met 1 Januarij e. k., terwijl lot op dat tijdstip de thans in werking zijnde Tarieven worden gehandhaafd. Brengen zulks bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente en andere daarbij belanghebbenden ten einde niemand daarvan onwetend zoude zijn. En zal deze door plaatsing in de Leydsc/ie Courant worden afgekondigd. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, Leyden, 28 September 1857. YAN LIMBURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het adres van Petrus Johannes Vreeburg, wonende onder Soeterwoude waarbij deze vergunning vraagt om zijn paldiuis en erf, slaande en gelegen aan de Binnenvestgracht alhier, Wijk III. N°. 32, kadaster Sectie D. N". 720, te mogen doen inrigten tot Bergplaats van Mest. Gelet op Z'. Ms. besluit van den 31S,CI> Januarij 1824 (Staatsblad N0. 19), ra kende vergunningen ter oprigting van sommige Fabrijken en Trafijken. Doen te weten dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legcne en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerdop het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den lstcn October aanst.des voormiddags ten 11 urezullende de belanghebbenden verpligt zijnhunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen wordenzich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden29 September 1857. VAN LIMPjURG STIRUM, Burgemeester. v. PUTTKAMMERSecretaris.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3