BEIJEBSCHE EN ENGELSCHE BIEREN, UIT DE VOORNAAMSTE BROUWERIJEN VAN BEIJEREN, ENGELAND EN SCHOTLAND, aangewend worden Ier bestrijding der kosten van de eeredienst en tot hel verleenen van onderstand aan de behoeftigen. Volgens brieven uit Afrika zou de Engelsche Gouverneur van Aden militaire instructeurs verschaffen aan de Arabische stammen nabij de Roode zee woonachtig. Het Hof van Assises te Oranin Algerië, is dezer dagen bezig ge houden door een belangrijk reglsgeding. 19 Franschen en Arabieren waren teregt gesteld onder beschuldiging van eenen drievondigen moord te hebben gepleegd. Door de verhooren waren overtuigende bewijzen aan het licht gekomen van de willekeurige handelingen der militaire bestuurders daar te lande, die zich niet ontzien de personen die hen tegenstaan, op welke wijze dan ook, uit den weg te ruimen. Heden is alhier de uitslag van ge noemd geding bekend geworden. Kapitein Boineau, de hoofdaanlegger, is ter dood veroordeeld, 4 Arabieren, als handlangers gebruikt, tot altijddu- renden dwangarbeiden anderen lot eene gelijke straf voor 20 en voor 5 jaren. Eenige der beschuldigden zijn vrijgesproken. ITALIË. De Pauselijke Regering zal, ingevolge de bepaling van den Keizer van Oostenrijk, voortaan ontheven zijn van de kosten, voortspruitende uit de bezetting van sommige legaliën door Oostenrijksche troepen. Het eiland Malta zal spoedig in regtstreeksche gemeenschap met Enge land gebragt worden. Een particulier, de Heer Normann, heeft de vergun ning van het Napelsche bewind verkregen tot het leggen van eenen tele graafdraad. Het geregtshof van Salerno heeft uitspraak gedaan in de zaak van de passagiers van de Cagliarihet schip waarvan zich onlangs de Ilaliaansche uitgewekenen hadden meester gemaakt en dat zij tot hun oogmerk hadden gebruikt. Allen zijn van regtsvervolging ontslagen. De Kapitein alleen blijft gevangen, lot dat over hel lot van het schip zal zijn beslist. Misschien zal deze uitspraak er toe bijdragen om de spanning lusschen Sardinië en Napels, uit het voorgevallene ontstaan, te doen ophouden. In Calabrie zijn aan de autoriteiten vele ordeteekenen en medailles uit gedeeld. De Intendant van Salerno heeft bet Grootkruis van de Nationale Orde onvangen. P R TJI EN. BERLIJN, 30 Augustus. De Koning heeft aan Saïd-Pacha, Onder-Koning van Egypte, en aan diens zoon El-Ilamy-Pacha de Ridderorde van den llooden Adelaar lstc kl. geschonken. De Koning heeft aan de ongelukkige bewoners van het door brand ge teisterde Bojanowo 1000 th. geschonken. In het Hanoversche blijven de branden schrikbarend toenemen. Door de stedelijke Regering is aan het Evangelisch Verbonddat in September alhier zal bijeenkomeneene toelage van 1500 th. geschonken. Het geschenk door deze gemeente aan Prins Frederik Wilhelm en Prinses Victoria, bij gelegenheid van hun huwelijk, aan te bieden, bestaat uit een kunstwerk van zilver, ter waarde van 40,000 thaler. Prins Frederik Wilhelm zal na zijn huwelijk met de Kon. Prinses van Engeland meestal te Breslau wonen en de betrekking van militair Gouver neur van Silesië en Prnissen waarnemen. De Prins van Wallis is den 27s,cn te Coblenz aangekomenom van daar zijne reis naar Zwitserland voort te zetten. Dc vesting Ehrcnbreilstein de Rijnbrug en vele andere gebouwen waren met vlaggen versierd. Hier te lande neemt het aantal kloosters, vooral vrouwenkloosters, steeds toe. In het Munslersche alleen zijn in de laatste 15 jaren niet min der dan 18 nieuwe kloosters geslicht, waaronder in en door de stad Munster zelve 2 Jezuitenkloosters, welke zeer vele novicii (vooral van den hoogen Adel) bevatten. Ook in en bij Aken zijn 8 nieuwe kloosters opgerezen. Posen en Silesië hebben insgelijks een groot aantal nieuwe kloosters aan te wijzen. Uit Keulen meldt men als een bewijs van den gezegenden wijnoogst in dil jaar, dat bij een wijnkooper aldaar reeds wijn van het nieuwe ge was, en wel van nitmunlende hoedanigheid, verkrijgbaar is. Op den 23slcn dezer is de wolspinnerij te Kollbut met nog eenige be lendende gebouwen afgebrand. Eigenaar daarvan was het huis Seidell. OOSTENRIJK. WEENEN, 29 Augustus. Dc Keizer is van Presburg naar Balassa-Gyarmalh vertrokken. De spoor trein waarop Z. M. zich bevond heeft een kort oponthoud gehaddoor dat de locomotief uit het spoor geraakte; alles is echter gelukkig afgeloopen. Men klaagt hier ter stede zeer over het toenemend gebrek aan Ad- vocalen. De personen die onlangs een postwagenvan Verona komende, heb ben beroofd, zijn in handen van het geregt gevallen. Het zijn allen be dienden van handels- en bankiershuizen te Verona, en waren dus van de afzending eener aanzienlijke geldsom naauwkeurig onderrigt. RU L A N D. De Keizerin-Weduwe heeft aan de ingezetenen van het dorp Oberolm, nabij Maintz1,000 geschonken. Gedurende den oorlog in de jaren 1853—1850, heeft ook de stand der Geneeskundigen veel geleden. In dit tijdsverloop zijn 382 Geneesheeren deels aan den typhus, deels aan de cholera, deels aan andere vermoeijer.is- sen en inspanningen bezweken. Drie Geneesheeren werden bij de uitoefening van hun beroep op het slagveld gedood; twee stierven aan zware ver wondingen. Over Odessa is een leger van sprinkhanen getrokken. Een gedeelte daarvan had zich in de stad nedergclalcnmaar is door de inwoners verjaagd. TURKYE. De Engelsche en Oostenrijksche Gezanten zullen, in weerwil van het gebeurdeop hunnen post blijven. Zij hebben lot hiertoe nog geene stappen gedaan om aan hunne instructien gevolg te geven. De Fransche Gezant heeft van zijne Regering bevel ontvangen op de voldoening zijner eischen krachtig te blijven aandringen. De karavaan, welke den 29ste" Julij van Damascus naar Bagdad is vertrokken en uit 500 personen met 1000 kameelen bestondis op 15 a 20 menschen na geheel verongelukt; zij was in de woestijn aan het dwalen geraakt, en ging door gebrek aan water te gronde; de Arabieren roofden het goed, hetwelk echter door den Gouverneur van Damascus voor de over geblevenen opgeëischt is. Naar men wil zou de Onder-Koning van Egypte de doorgraving van de landengte van Suez vooreerst laten rusten, om zich niet gelijktijdig legen den Sultan en de Engelsche Regering te verzetten. De waterstand van den Nijl is dil jaar zeer gunstig voor den oogst. Die rivier heeft reeds eene hoogte van 15 ellen bereikt. OOST-INRIE. BATAVIA10 Julij. De Gouverneur-Generaal heeft een uitstapje gedaan naar de Preanger- Regenlschappenom de Kina-plantsoenen in oogenschouw te nemen, welke aldaar sedert 1855 zijn aangelegd, en zich van 4820 tol 6500 voet hoogte langs den bergrug uitstrekken. Z. Exc. was zeer voldaan over de reeds verkregen uitkomsten en betuigde daarover zijne tevredenheid aan den Inspecteur Junghuhn. Men kan thans aannemen dat de Kina-boom met goed gevolg op Java is genaturaliseerd. Dezer dagen is de inschrijving geopend voor ƒ500,000 ten behoeve van eene naamlooze vennootschap voor het vervoer van goederen van en naar de recde van Batavia; het plan daartoe is door de factorij der Nederl. llandel- Maalschappij ontworpen. Onder de berigten van de Wester-Afdeeling van Borneo wordt gemeld dat in den namiddag van 15 Mei eenc praauw, die den 13df" van Ponlianak was vertrokken en waarop zich als passagier bevond de aspirant-betaalmeester Zubli, met bestemming naar Singkawang, op drie mijlen afstand van de Mampawa-rivier ten anker liggendedoor eenen zwaren wind van haar anker geslagen en verongelukt is. Dc schipbreukelingen hebben 31 uur in levensgevaar verkeerd voor dat het hun mogt gelukken door zich aan plan kenmasten enz. vast te klemmen en te zwemmen, den wal te bereiken. De Heer Zubli, die niet kon zwemmen, heeft zijne redding aan den djoera- gan der praauw te danken. Toen deze zag in welken toestand die Heer zich bevond, duwde hij hem eene goed zaamgebonden matras toe, die uit de praauw was gedrevende Heer Zubli zette zich op de matraswelke door den djoeragan al zwemmende naar den wal werd gestuurd. Na6uren, bijna van kleederen ontbloot, door het bosch te hebben geloopenbereikten de schipbreukelingen eene Maleische woningalwaar zij liefderijk werden opgenomen. Men verneemt ook nog uit genoemd oord dat de Ingenieur Everwijn voortgaat met de sedert kort ontgonnen wordende diamant-mijn te onderzoeken. De diamanlhoudende laag wordt aangetroffen op eene diepte van 2 a 3 Ned. el en heeft eene dikte van 0.06 ;i 0.08 Ned. el. In deze mijn werken 300 arbeiders, meestal Maleijers. Behalve een groot aantal afgeronde toermalijnsteentjes, werden geene bijzondere mineralen in den diamanlhoudenden grond aangetroffen. 233ste Staals-Loterij. Trekking der Vierde Klasse. lstc Trekking. N°. 148 een prijs van ƒ25,000. N". 7587 een prijs van ƒ2,000. Nos. 15959 en 17813 ieder een prijs van ƒ1,000. ABVERTENTIEN, Na voorzien te zijn van de 11. H. Sacramenten onzer Moeder de H. Kerk, overleed heden tot mijne groote droefheid, mijne waarde Moeder MARIA de BRUIN, Weduwe IIenricds van den Broek in den ouderdom van bijna 83 jaren. Leyden, 27 Augustus 1857. W. M. A. van den BROEK. Gevoelig voor de bewijzen van deelneming mij betoond bij het plotseling overlijden mijner leeder beminde Echtgenoole CORNELIA SOPHIA SCHMIER, betuigt de Ondergeteekendcook namens zijne Behuwd-Moeder, Zusters en Broeders, zijnen hartelijken dank. Leyden, 29 Anguslus 1857. C. II. van den BERGII. verkrijgbaar bij de Wed. TAN HAANSBERGEN en UITTIL,!!, In Binnen- en Buitenlandsche Bieren, ApolhecarsdijkN°. 32. Prijzen per 6 llesschen a Contant: Kitzinger ƒ1.80. Nieder Ingelheimer- 1.80. London Porter- 2.25. Best Brown Stout- 2.55. Burton Ale- 3. Extra Strong Scotch Ale- 3. Inlandsche Ale- 1.50. Princessen Bier, per 6 kruiken - 0.75. Onder deze prijzen zijn de ledige llesschen en kruiken niet begrepen terwijl al deze Bieren ook tot zeer billijke prijzen op fust zijn te bekomen. Kantoor, Bloemmarkt N°. 156.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3