BUITENLANDSCRE BERtfiTEX. ENGELAND. LONDEN, 25 Augustus. Hoewel men het op goede gronden zeker waande, heeft echter Lord Palmerslon in hel Lagerhuis verklaard dat hel bcrigt omtrent de bewilliging van den Onder Koning van Egypte, tot het vervoer van troepen over Suez naar Indië, onwaar is. Van de zijde van Engeland was te dezer zake bij den Onder-Koning geen aanzoek gedaan. Hij bragt ook ter kennis der leden dat het vreemde-legioen aan de Kaap de Goede Hoop weder mobiel zal worden gemaakt, om de Engelsche troepen af te lossen, welke naar Tndië zullen worden gezonden. Verder verklaarde hij, in antwoord op eene interpellatie van Lord Raynham, dat Rusland ten aanzien van Perzië en Cireassië tegenover Engeland geen verdrag had geschonden. De Regering heeft ook aan de Vertegenwoordiging de verzekering ge geven dat zij al de ontvangen berigten uit Indië openbaar had gemaakt, zonder iels achter te houden. Voorts heeft zij medegedeeld dat 550 perso nen thans het rijk doorreizenom vrijwilligers voor het leger in Indië te verkrijgenten gevolge waarvan reeds 10,000 man waren aangeworven. De sluiting van het Parlement kan eerst Vrijdag aanst. plaats hebben. Volgens de Globe zullen er 70 bataillons militie onder de wapenen worden geroepen ter vervanging der troepen die naar Indië gaan. Naar men verneemt is van hier op nieuw de last afgezonden aan Lord Rcdcliffe, om gevolg te geven aan de vroegere bevelen. De oplossing van het geschil hangt nu alleen van dien Gezant af, want de Porie zal toegeven, indien de Mogendheden eenstemmig handelen. Men kan begrij pen dat de stelling van Lord Redcüffe ruocijelijk is. Hij moet nu datgene cischen, wat hij eenige dagen geleden halstarrig afried. Er is voor hem maar een middel om uit deze ongelegenheid te geraken, namelijk zijn ont slag te nemen, en zich de gevolgen te gelroostcn die de overschrijding zijner bevelen noodwendig na zich slepen. Men legt hem de woorden in den mond: Roep mij terug, indien gij durft." De officiële Indische berigten zijn nog niet ontvangen, maar men ver zekert, op welken grond is onbekend, dat het leger van Oude, 30,000 man sterkzich in gemeenschap had gesteld met de muitelingen te Delhi. Indien zulks waar is, hebben de opstandelingen een krachligen steun ver kregen en zal de bemagliging van de stad meer en meer moeijelijk worden. Het is reeds gelukt om 950 vademen van den Atlantischen telegraaf kabel boven water te halen. FRANKRIJK. PARIJS, 25 Augustus. De Keizer is van Biarritz alhier teruggekeerd. Alvorens genoemde stad te verlaten heeft hij aan het Plaatselijk Bestuur en twee Bisschoppen een groot diner gegeven. Daar de toebereidselen in het kamp van Chalons nog niet verre genoeg gevorderd zijn, zal Z. M. nog een achttal dagen hier ver blijven, en gedurende dien tijd eenige jaglparlijen op Fontainebleau en Compiègne houden. Z. M. zal de geheele maand September in hel kamp doorbrengen. De Mon. Algérien van den 22sten berigt dat het feest des Keizers den 15dcn dezer op het fort Napoleon, in Kabylie, door de troepen is gevierd. Allerhande vermakelijkheden hebben plaats gehad, waaraan de Kabylen hebben deel genomen. De bevolking is van heinde en verre toegestroomd om hel vuurwerk te zien. Eerstdaags verwacht men de verschijning van hel verhaal der reis in de Noordsche zeeën, door Prins Napoleon met de Reine Ilortense volbragt. De schrijver is de Heer Ch. Edmond, die de reis heeft mede gemaakt. Naar men zegt zullen ook hier te lande inschrijvingen geopend wor den lot tegemoetkoming der personen en fatniüënwelke door den Indi- schen opstand geleden hebben, en zal de Keizer het voorbeeld van dien bijstand geven. Zulks is niet onwaarschijnlijk, daar de Engclschen ook vroeger de slagloffers der aardbevingen op Martinique en der overstroomin- gen in Frankrijk, op eene zoo loHelijke wijze zijn te hulp gekomen. Dezer dagen is alhier een liefhebber en opkooper van oudheden, Pigal genaamd, overleden. Hij had eene niet.onaanzienlijke verzameling bij elkan der gegaardmaar getroostte zich liever de diepste armoede dan iets daar van te verkoopen. Hij ging over de straal in lompen gehuld, liet was zeer zeldzaam, dat hij, om in zijn levensonderhoud te voorzien, iets naar de Bank van Lcening bragt, maar zijne eerste zorg was om het terug te erlangen. Men heeft hem dood gevonden met eene medaille in de hand, tot de verkrijging waarvan hij veel had opgeofferd, llij is zeker van de schrik dood gebleven bij de ontdekking', dat het slechts een nagemaakt stuk was. Hij iaat geene erfgenamen na, zoodat zijn vermogen aan den Slaat vervalt. Het kamp te Chalons zal alleen door de garde betrokken wordenbe slaande uit 8 regementen infanterie, een bataillon jagers, 3 brigaden ruiterij en eene afdeeling artillerie en genie, te zamen ruim 21.000 man. De Admiraal Théhouart heeft bevel ontvangen om zich met zijne scheepsmagt naar Tunis te begeven. Twee paarden van den Perzisehen Gezant hebben alhier eene groote op schudding te weeg gebragt. Zij werdén bereden door den Secretaris van het Gezantschap en een bediende. Beide paarden zijn op hol gegaan de Secretaris werd daarbij op den grond geworpen, terwijl de bediende er af sprong. Van hunne berijders bevrijd, ontstond er lusschen de paarden eene woedende vechtpartijwaarbij het bloed stroomde. Spoedig daarop vielen zij beiden een cabriolet aandie voorbij reed en waarin twee Dames geze ten waren. Het rijtuig werd omver geworpen, doch de Dames kwamen met den schrik vrij. Daarna vervolgden de beide dieren hunnen loop en wierpen een metselaar die een handwagen voorttrok omver, hem daarbij belangrijk kwetsende. Aan vereenigde krachten is het toen gelukt de woedende dieren lot staan te brengen. Eergisteren was eene vrouw in het kanaal van St. Martin bezig lin nengoed te wassehen, en had haar zoontje bij zich neder gezel. Eensklaps verschijnt een groote Newfoundlandsche hond en duwt met den snuit het kind in hel water. Op het geroep der moeder springt een persoon in het kanaal, maar de hond werpt zich tusschen het kind en zijnen redder en belet hem hulp aan te brengen; ja beet hem zelfs in het aangezigt. Geluk kig dat gedurende deze worsteling een derde persoon met een haak kwam toeschieten en hel kind redde. Noch van den hond, die zoozeer zijnen aard verloochende, noch van den eigenaar, heeft men verder iets vernomen. ITALIË. Te Rome is de Marquis Degli Prati in hechtenis genomen. Dit voorval heeft veel opzien verwekt, omdat die gevangenneming door den Prefect der Pauselijke policie in persoon werd verrigt. Men verneemt dal het voor namelijk was te doen om zijne papieren in handen te krijgen. De Koning van Sardinië zal bij zijne aankomst te Chamberry op 31 Aug. aldaar eene groote wapenschouwing houden. Op 1 September zal Z. M. te Culoz den eersten steen leggen lot den aanleg van eenen brug die de beide oevers van de Rhóne zal verbinden, ten diensie van den internationalen spoorweg. Op 2 Sept.. zal Z. M. in den omtrek van Aix een spiegelgevecht bijwonen en nogmaals den eersten steen leggen van eene groote bad inrigling. Op den 3den zal de Koning naar Turyn terugkeeren. Overal wacht hem een vleijend onthaal. De Minister Cavour zal den Koning vergezellen. Ter eere van den Aartshertog Maximiliaan en zijne gemalin hebben te Venelie een aantal feesten plaats. Op den 18dcn, 's Keizers verjaardag, was er groot diner op het paleis. Des avonds was het paleis verlicht en had er eene luisterrijke voorstelling in den schouwburg plaats, die a giorno met 250 kandelabres en 1200 waskaarsen verlicht was. De Aartshertogin, met een diadeem van paarlen en diamanten versierd, trok ieders aandacht. Op den 20slen hebben de Vorstelijke personen een wedstrijd van gondels bijgewoondeen feest zeer hoog in aanzien bij de bevolking. Aan hel einde daarvan hebben de gondels gezamenlltjk voor UIL MM. gedefileerd, iets dat een looverachlig gezigt opleverde. De bestijgingen van den Mont Blanc zijn in dit jaar talrijk. Reeds hebben er zes met goed gevolg plaats gehad. Hel dal Chamounix is in dit jaar reeds door 20,000 reizigers bezocht. Te Annecy heeft men eene inschrijving geopend tot oprigting van een gedenkteeken voor Eugene Sue, waaraan groote deelneming te beurt valt. Deze hulde aan een vijand der Jesuilen bewezenheeft sommige bladen met wrevel vervuld. Een hunner roept uil, dat de Voorzienigheid wel heeft ge daan met het land van een zoodanig mensch te verlossen. De vijanden der vrijheid blijven zich gelijk in alle landen. PIUISSEN. Op 22 Aug. is hel uit vrijwillige bijdragen herstelde gedenkteeken op den Drachenfels, ter vereering van den moed van de Duitsche landweer in de jaren 1813—1815, plegtig ingewijd en aan de Keulschc Regering, op welker grond het is gevestigd, overgegeven. Hel bestaat uit eene gedenk zuil van 46 voetenop een geëvenredigd voetstuk. Te Maagdenburg heeft een felle brand gewoed. Verscheidene rijksma gazijnen, de spoorwegbrug en nog een 30-tal huizen zijn daardoor vernield. Op 3 Sept. zal te Weimar de pleglige onthulling plaats hebben van het aldaar opgerigle gedenkteeken ter eere van Schiller en Gölhe. Omtrent de vergiftigde kippen, op de markt te Genève in beslag ge nomen, deelt men thans het volgende mede: Een boer in een Savooisch dorp had uit wraakzucht de kippen van zijn buurman met voeder, hetwelk met arsenicum vermengd was, vergiftigd. Toen de buurman des ochtends vroeg een gedeelte van zijne kippen dood vond, besloot hij, zonder de oor zaak van het ongeval te kennende dieren spoedig den hals af te snijden en ze als geslagt op de markt naar Genève te brengen. De eigenlijke kip- penmoordenaar echter, beangstigd door de mogelijke gevolgen zijner daad, wist aan de policie van Genève eene namelooze beschuldiging tegen zijnen nabuur te doen toekomen, hetwelk dan ook de gevangenneming van dezen en het afwenden van het gevaar ten gevolge had. De Deensche Regering heeft het noodig geoordeeld een aanzienlijk deel troepen naar Holstein te doen vertrekken, om aldaar verblijf te houden. Uithoofde thans de Holstcinsche Stenden bijeen zijn gekomen, verwekt deze maatregel veel opzien. OOSTEN R IJ K. WEENEN, 24 Augustus. De Keizer is thans te Presburg en zal aldaar 4 dagen doorbrengen. Een Gezant van den Bey van Tunis, dezer dagen alhier aangekomen, heeft o. a. zeer kostbare Arabische paarden, als een geschenk aan den Keizer, medegebragl. De Baron v. Prokcseh, onze Gezant te Könslantinopelheeft aan de Regering eene memorie ingezonden ter reglvaardiging van zijn gedragen Ier slaving dat hij zijne inslructiën bij de verkiezingen niet is te buiten gegaan. KV SLAN Eï. De Keizer heeft besloten, dat de geschiedkundige beschrijving van de troonsbeklimming zijns vaders, Nicolaas I, door Baron Korff vervaardigd, en in 1848 en 1854 als manuscript en slechts ten behoeve van de leden der Keizerlijke familie gedrukt, thans op nieuw zal worden uitgegeven en voor het algemeen verkrijgbaar zijn. In deze nieuwe uitgave wordt niets weg gelaten maar zij is zelfs nog met later gevonden oorkonden vermeerderd. De Keizer en de Keizerin worden in de volgende maand te Warschau verwacht. Volgens berigten uit Warschau is de graanoogst, in die landstreek zoo ruim uitgevallen, dat de grondbezitters er voor eene onmatige daling der graanprijzen beducht zijn. Aan de bureaux der spoorwegen in Polen worden vele teruggekeerde uitgewekenen als beambten geplaatst.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3