H. Eilbracht, van het instructie-balaillon; bij liet 2ie reg. vesting-artillerie, tot Kommandant van bet corps, den Luit.-Kolonel G. J. Stieltjes, thans Kommandant van bet corps pontonniers; bij bet corps pontonniers, lot Kommandant van het corps, den Majoor J. W. Tichler, van het lstc reg. vesting-artillerie. II. M. de Koningin wordt den 20sten alhier terugverwacht. Prins en Prinses Hendrik zijn van Socsldijk alhier aangekomen. Na eenige dagen zullen zij zich naar Luxemburg begeven. Gisteren is alhier de verjaardag van II. K. H. Mevrouw de Kroon prinses van Zweden, oudste dochter van Prins en Prinses Frederik, op de gebruikelijke wijze gevierd. HH. KK. 11H. de Kroonprins en Kroonprinses van Wurtemberg, zijn gisteren namiddag op het Badhuis te Scheveningen aangekomen. De Minister van Marine zal op morgen geen gehoor vcrleenen. Volgens de met de jongste brievenmaal bij het Dep. van Koloniën uit Suriname ontvangen beriglen, van 5 Julij, heerscht de kinkhoest nog te Paramaribo en op de plantages, terwijl zich ook in het district Niekerie voortdurend gevallen van die ziekte voordoen. Uit de 11. C. kan hier nog het volgende worden bijgevoegdGedurende de maand Junij hebben zich van eenige plantages weder slaven verwijderd, zooals van SpieringshoekCaledonia en Hamburg. Op laatstgenoemd goed zijn zij teruggekeerd, toen de Procureur-Generaal, benevens een der Heem raden, en vergezeld van eene afdeeling militairen, aldaar lot het instellen van een geregtelijk onderzoek is aangekomen. Dit is reeds de tweede maal gedurende den loop van dit jaardat de regterlijke rnagt naar de plantage Hamburg is gezonden geworden. De behandeling der slaven moet er veel te wenschen overlaten. Op Curasao heeft men den 21slcn Junij een schok van aardbeving gevoeld, vergezeld van een gedruisch als van een on weder. Er zijn geene ongeluk ken door veroorzaakt. De zitting van de Prov. Stalen van heden is gewijd geweest aan de behandeling der ontwerpen van de bijzondere polder-reglementen. Dat no pens den Plaspoelpoldcr is aangenomen. Eerste Kamer fier Staten-Gcneraal. Zitting van Dingsdag 4 Augustus. In deze zitting hebben de Heeren van Swinderen en van Voorlhuyzen nieuw benoemde leden der Kamer, nadat hunne geloofsbrieven in orde wa ren bevonden, zitting genomen. Bij de Kamer zijn ingekomen de laatstelijk door de Tweede Kamer aan- genomene wets ontwerpen. Na het trekken der afdeclingen en de benoeming van Voorzitters der sectiën is de zitting gescheiden. BUITKNLANDSCHE BEItlGTEN. B E L G I 13. De Perzische Gezant heeft de geschutgieterij te Luik met belangstelling bczigligd. Zondag avond II. woonde hij een concert bij in den Zoölogisehen tuin. Zijne pijp medegebragt hebbende, zat hij daar te rookenen aan sommige personen die in zijne nabijheid zaten, deed hij zijne pijp aanbie den, die, ten hoogste vereerd, daaruit eenige trekken deden. ENGELANO. LONDEN4 Augustus. Men acht het thans zeker dat de Keizer en de Keizerin van Frankrijk gedurende hun verblijf in Engeland, de tentoonstelling te Manchester zul len bezoeken. Het Lagerhuis heeft het voorstel van Lord Russell aangenomenstrek kende om eene Commissie te benoemen tot onderzoek der onder Willem IV uitgevaardigde Parlementsakte betreffende de eedsaflegging. De Regering heeft bij de Wetgevende Magt het voorstel ingediend om, even als zulks tijdens den oorlog met Rusland plaats had, de militie bij het leger in te lijven. Voorts om 10,000 man aan te werven, en daar mede de Indische regimenten te versterken. Tol goedmaking der uilgaven, welke hel oproepen der burger-militie zou medebrengenzal eene som van 200,000 aangevraagd worden, liet Lagerhuis heeft geene andere beden king daartegen ingebragt, dan dat de Regering reeds eerder dezen stap had behooren te doenwaarop van den kant der Regering geantwoord werd, dal de werving van krijgsvolk eerst na den afloop der werkzaamhe den van den oogst met goed gevolg aangevangen kon worden. Onze dagbladen bevatten een aantal bijzonderheden uit Indië, waaruit den treurigen toestand van de Europeanen aldaar ten duidelijkste blijkt. De wreedheden door de inlandsche militairen gepleegd, laten geen twijfel over of de haat tegen de Engelschc overheersching speelt een voorname rol in hunne handelingen. Een Katholiek Priester heeft o. a. het volgende gemeldDe opstandelingen staken een groot aantal huizen in brand en trokken toen op Delhi aan, waar zij de gruwelijkste wreedheid pleegden. Al de Europeanenwelke hun in handen vielenwerden oogenblikkelijk gedood en zelfs de vrouwen en kinderen in stukken gehouwen. Zij doodden Kapitein Macdonald en diens echtgenoot. Toen de moordenaars vertrokken waren, begon een slagler, hun voormalige leverancier, lieflijk der vrouw aan stukken te hakken en voor zijn winkel gereed te maken; terwijl hij met dit gruwelstuk bezig was. overvielen hem de dienstboden der ver moorden en bonden hem aan den grond vastwaarna zij vuur aanbragten en hem levend verbrandden. De ontzetting is algemeen. Eene Dame heeft haren echtgenoot doen zwerendat indien de opstand te Calcutta rnogt uit brekenhij haar en hunne kinderen onmiddellijk zal dood schieten. In een brief uit het kamp van Ullehpore leest men daaromtrent nog het vol gende: Geeft vrijen loop aan uwe verbeelding, bedenk al wat wreed, onmenschclijkhelsch is, en gij zult u een denkbeeld maken van de bedrij ven van deze duivels in menschclijke gedaanten. Een dezer ellendelingen had de kleederen cencr Dame aangetrokken, die hij beroofd, en na haai de borsten te hebben afgesnedenvermoord had. Hij beklaagde zich nog niets meer te hebben kunnen doen. Eene andere vrouw, die zich verbor gen waande, werd in stukken gehouwen. Men heeft twee schoentjes ge vonden van een meisje van C of 7 jarenwaarin de voeten nog warendie men had afgekapt. Een vlugtcling uit Delhi verhaalt dat men aldaar de kinderen in de lucht wierp en ze dan op de punten der bajonetten opving. De Engelschen zijn door dusdanige gruwelen zoo verbitterddat zij alle vijanden die hen in handen vallen ophangen en de dorpen die zij doortrekken in brand steken. De Indische bladen declen een Manifest mede van de opstandelingen te Delhi aan hunne geloofsgenootendie nog onder Engelsche heerschappij staan. Dit stuk is belangrijk, ten minste, indien men het als echt kan beschouwen. Vooreerst worden daarin de oorzaken opgegeven die tot den opstand aanleiding gaven. Het was het beraamde plan om aan het Indische leger zijne godsdienst te ontnemen en het geheele land tot hel Christendom te bekeeren. Als bewijs daarvan wordt aangehaald de uitdeeling van pa tronen met vet vervaardigd, en die op last van den Gouverneur-Generaal aan de soldaten zijn uitgedeeld. Het is dus uit verkleefdheid aan hun ge loof dat zij zijn opgestaan en den Keizer van Delhi hebben uitgeroepen. Daarop volgt eene uitnoodiging om aan den opstand deel te nemen. De soldalen moeten de Europesche Officieren vermoorden en nergens een levend beginsel dezer duivels" overig laten. Aan de soldaten die zulks doen wordt dubbele soldij belooft en aan allen die aan de goede zaak groote diensten bewijzen, de hoogste waardigheden. Vervolgens geven zij op dat honderde stukken geschut en groote schatten in Hunne handen zijn gevallen, en vermanen een ieder voor de schöone aanbiedingen van Engeland het oor te sluiten, omdat die slechts uit nood geschieden en later zeker teruggenomen zullen worden. De Bombay-Telegraph van den lstc" Julij beval de tijding van de in neming van Delhi. De stad zou stormenderhand veroverd en 7000 opstande lingen over de kling zijn gejaagd. De stralen waren bedekt met lijken. Het overschot der muiters had zich in het paleis verschanst, maar dit ge bouw was dadelijk plat geschoten, en zij die wilden ontvluglen werden met de bajonet ontvangen. Eenige onzer dagbladen maken telegrafische beriglen openbaar ter bevestiging dezer gebeurtenis. Wat ervan de zaak is, zal later blijkenmaar hel berigt der inneming was in de bazars te Bom bay verspreidalwaar men soms meer weet dan bij de regering zelveen door reizigers, die een dag na het vertrek der landmaal met de Colombo van Alexandrie waren vertrokken, overgebragt. De Globe berigt, dat de Regering besloten heeft terstond aanzienlijke versterking naar Indië te zendenbestaande in eene talrijke artillerievier regemenlen infanterie en twee regementen ruiterijin het geheel meer dan 7000 manwier vertrek terstond zal plaats hebben. Generaal Dupuis is aangewezen om het bevel over de artillerie in Indië op zich te nemen. Op den lslen dezer zijn twee regementen te Southampton naar Indië scheep gegaan. Die regementen zijn 2000 man sterk en voor den overtogt wordt 49 per hoofd betaald, zoodat hunne overbrengst naar Calcutta bijna 100,000 zal kosten. Volgens de laatste beriglen uit China scheen het dat de harde lessen onlangs ontvangen op de Chinezen weinig uitwerking gedaan hadden. De Onderkoning Yeh bleef steeds wederstand bieden en scheen zich over het vernielen van zijne vloot niet te bekreunen. Zijne onverzettelijkheid en roekeloosheid zouden onverklaarbaar zijn, indien hij niet naar hoogere be velen handelde, en derhalve blijft de Chinesche oorlog niet langer de ver effening van een geschil met den Gouverneur eener provincie, maar wel degelijk met het Hof van Peking zelf. Te Hong-Kong wordt men voort durend met laaghartige middelen van wraakoefeningmet brandstichting en vergiftiging bedreigd. Des nachts wordt overal gewaakt en worden allerlei middelen tot ontdekking van vergift aangewend. De magen der honden stelt men voortdurend op de proef. Uit hoofde van den hongersnood in het zuiden des lands was de rijst aan merkelijk in prijs gestegen. Van 28 Mei lot 10 Junij zijn er 80 groote schepen met rijst te Macao en te Hong-Kong aangekomen, die men spoedig tegen thee en zijde hoopte in te ruilen. Een onzer dagbladen vermeldt de ontdekking eener vervalsching van portwijn op groote schaal. Men heeft ontdekt, dat te Hamburg en te Lon den duizende pijpen vcrvalschtc portwijn bereid worden. Dit brouwsel werd regelmatig naar Oporto verscheept, van waar het weder naar Engeland, soms met valsche certificaten voorzienwerd uitgevoerd als echte portwijn. Te Oporto is men eindelijk geslaagd 10 pijpen namaaksel, die uit Londen waren aangebragtin beslag te nemen. Het is gebleken dat op dit oogen- blik niet minder dan 3000 pijpen vervalschle portwijn alhier in voorraad zijn. In de ijzerfabriek van Rhymney is een stoomketel gesprongen, waar door drie werklieden gedood en verscheidene gekwetst zijn. Ook hebben door eene gasontploffing in een steenkolenmijn nabij Asliten under Line, in Lancashire, een 30-tal arbeiders het leven verloren. De lieer Murray heeft op 7 Junij zijnen inlogt te Teheran gedaan, en is aldaar met de overeengekomen eerbewijzingen ontvangen. Men ver zekert dal de genoemde ïïcer thans spoedig met verlof herwaarts zal komen. FRANKRIJK. PARIJS4 Augustus. Men verzekert dat de Keizer aan den Heer Arnault last heeft gegeven in het kamp van Chalons een groot renperk of hippodrome op te rigtenire den trant als bij de Romeinen15,000 toeschouwers moeten er plaats in kunnen vinden. Uit het in den Moniteur geplaatste programma der feesten, welke den IS11™ dezer alhier zullen worden gegeven, blijkt dat de volksvermakelijk- lieden gelijktijdig zullen plaats- hebben in het Veld van Mars en aan de Barrière du Tröne ei: bestaan zullen in militaire pantomimes, koorddansen, maslklimnieiihet oplaten van luchtballons, wedvaarten enz. Ten 2 ure

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2