lijkgesteentc ncdergeknield. De Aartshertog had veel moeite om haar van die plek te verwijderen, en op den drempel van de kerk gekomen zijnde, snelde de Vorstin ten tweeden male naar de plek die haar zoo dier- baar^bljjft. Men schrijft uit Ostende: Verleden Zondag, kermis zijnde en de processie moelende uitgaan, hebben de visschers geweigerd het standbeeld van S'. Petrus te dragen, en de loodsen dat van S'. Panlus. De eersten zeiden, dat de vischvangst dit jaar veel te slecht ging, en de tweeden, dat hunne loodsboot vergaan was. De Deken is dus genoodzaakt geweest, be taalde personen te belasten met het dragen van S'. Petrus en Paulus, hoewel deze dragers noch tot de visschers noch tot het loodswezen behoorden. EVGELAMD, LONDEN30 Julij. H. M. de Koningin der Nederlanden heeft Maandag 11. de regeringsschool voor het mijnwezen en het daaraan verbonden museum bezocht, alsmede het Soane-Museum. Des namiddags heeft H. M. op nieuw de beraadslagingen in het Lagerhuis bijgewoond en verder den avond bij den Hertog van Wel lington doorgebragt. Dingsdag heeft II. M. het glazen paleis bezocht en het buitenverblijf van den Hertog van Devonshire bczigtigd. In de volgende week zal 11. M. naar Schotland vertrekken. De Globe, een ministerieel orgaan, verzekert dat de Regering reeds maatregelen genomen heeft om bestaande misbruiken in Indie af te schaffen dat het eene belangrijke verandering der organisatie van het Bengaalsche leger in 't oog heeft, maar dat men daarbij het stelsel om de inlandsche regimenten de kern van dat leger te doen uitmaken niet zal laten varen. Ook geeft dat blad te kennendatofschoon het voorstel van den Heer d'Israeliom het toczigt over de Indische zaken aan eene door de Kroon te benoemen oppermagtige Commissie op te dragen, verworpen is, eene Commissie benoemd zal worden om onderzoek te doen naar zekere punten welke tot de jongste muiterij onder hel leger aanleiding hebben gegeven. De Heer Vernon SmithMinister voor de Indische zaken heeft in een antwoord op de rede van den Ueer d'Israëli, de bcmoeijingen van sommige personen met de godsdienst der inlanders ten hoogste afgekeurd. Al meent men dat Indie aan Engeland is toevertrouwd om het tot een Christenland te vormenzoo moet men echter daarmede voorzigtig te werk gaan. Met alle achting voor de zendclingpredikers, naar wien de Inlanders gaarne luisteren, is de Regering verpligt aan hare burgerlijke en militaire dienaren alles te verbieden wat naar zendelingsijver zweemt; want men loopt gevaar dat de inlanders zich inbeelden dat de Regering hen met geweld wil bekeeren. Omtrent de Indische zaken heeft Lord Clarendon officiële tijdingen bekend gemaakt, die weinig verschillen met het vroeger vermelde. Men leest daarin nog dat de opstand in het Bengaalsche leger uitbreiding heeft gekregen, maar nog niet algemeen kan genoemd worden. Te Benares zijn bij gelegenheid dat het 37sle reg. ontwapend werd, het grootste gedeelte der Sikhs en het 13de ruiterij-regiment naar de muitelingen overgegaan. Te Barackpore en te Calcutta waren de inlandsche troepen ontwapend. In de Presidentschappen van Madras en Bombay bleef alles rustig. Alleen was een ruiterij-regement van Nizam te Turungabad aan het muiten geslagen, maar zulks was terstond bedwongen. De Indische bladen op heden ontvangen, zijn vol van bijzonderheden om trent den opstand. De stad Delhi wordt door 30,000 muiters verdedigd. Op 8 onderscheidene posten zijn de grootste gruweldaden tegen vrouwen en kinderen gepleegd. Alles te zamen genomen moet men erkennen dat de staat van zaken aldaar zeer hagchelijk is. De Mom. Post acht het daarom noodig dat ons leger in Indië op 150,000 man gebragt worde. Op 8 Junij had de Engelsche strijdkracht ongeveer 127 Chinesche jonken vernield, die 900 stukken voerden. Later waren er nog 40 anderen genomen. Het Grieksche handelshuis J. P. Giuslimani is gefailleerd met een pas sief van 250,000 a 300,000 Volgens de laatste telling heeft deze hoofdstad eene bevolking van 2,302,238 inwoners. In het jaar 1856 telde zij omstreeks 60,000 inwoners meer dan in 1855. Londen is de sterkst bevolkte stad der wereldzij is een vierde meer bevolkt dan Peking, tweemaal meer dan Konstantinopel, viermaal meer dan Petersburg, vijfmaal meer dan Weenen, New-York of Madrid, zevenmaal meer dan Berlijn, en achtmaal meer dan Amsterdam. Londen bezit 5000 geplaveide straten ter lengte in het geheel van 2000 mij len. De gaspijpen hebben eene lengte van 1900 mijlen en de 360,000 gas lampen verbranden eiken nacht 13 millioen kubiek voeten gas. In het vorige jaar verbruikte Londen 80 millioen gallons water. 125,000 voertui gen, 3000 cabs, 1000 omnibussen, 10,000 rijtuigen en wagens van allerlei soort, doorkruisen de straten. Gemiddeld sterven er 169 personen per dag en om de 5 minuten wordt een kind geboren. Jaarlijks verdrinken 500 menschen in de Theems. De gevangenissen lellen jaarlijks 42,000 personen en het onderhoud der gevangenen kost 170,000 Men berekent, dat er 35000 bedelaars van bedrijf zijn, waarvan twee derden uit Ieren be staan. De ontzettende maag van Londen verleert jaarlijks 277,000 ossen, 30,000 kalveren, 1,480,000 schapen, 34,000 zwijnen., 1,600,000 cent. graan, 310,464,000 8 aardappelen, 89,672,000 8 groenten. Het verbruik van visch gaat alle begrip te boven en ook het verbruik van gevogelte is ontzet tend groot; de provinciën zenden 1,281,000 stuks, Frankrijk en de overige staten van het vasteland zenden jaarlijks 70 a 75 milliocnen cijeren en 13,000 koeijen voorzien de hoofdstad van melk en room. Londen verbruikt jaarlijks 65,000 pijpen wijn2,000,000 gallons geestrijke dranken43,200,000 gallons porter en ale en verbrandt jaarlijks 3 millioen ton steenkolen. Om de rust en veiligheid te handhaven zijn er 6367 policie-agentendie 373,968 kosten, 13 policie-regtbanken12 criminele gevangenissen cn meer dan 16,000 veiligheids-agenten van verschillenden aard. Volgens berigten van de Kaap de Goede Hoop tot 8 Junijis de Ta felbaai den 6dc" en 7den Junij door een allcrhcvigsten storm geteisterd, die groote verwoesting onder de aldaar liggende schepen heeft aangerigt, zjjnde 6 bodems binnen den tijd van 24 uren van hunne ankers geslagen en op den zuidwal der baai gestrand. FRANKRIJK. PARIJS, 30 Julij. De Keizer is gisteren namiddag alhier teruggekeerden terstond naar St. Cloud vertrokken. Men verzekert dat de Keizer na zijne terugkomst terstond met den Minister van Buitcnl. Zaken de aangelegenheden der Vorstendommen in overweging heeft genomenen dat aan den Heer de Thouvenel last is gege ven de vernietiging der verkiezingen te eischen. Er is ook sprake, maar hoe dikwijls reeds, dat Engeland zijnen gezant uit Konstantinopel zou te rugroepen. Aan de munt wordt een gedenkpenning geslagenbestemd voor de mili tairen van alle graden, die onder het eerste Keizerrijk hebben gediend. Zij zal in goud zijn voor de Generaals, in zilver voor de Officieren, in brons voor de soldaten. Voortdurend worden door het bestuur voorzorgsmaatregelen genomen op en in de nabijheid van het kerkhof Père Laehaiseomdat er vrees be staat voor ongeregeldheden van den kant des volks. Volgens het gerucht zou men het lijk van Be'ranger in plegtstatigen optogt naar het Pantheon willen brengenalwaar vroeger Frankrijks beroemde mannen werden begraven. De Moniteur wijdt een artikel aan de diamant-fabriek-nijverheid te Amsterdam, aan het slot waarvan wordt gezegd dat die tak van nijverheid hier te lande in verval is geraakt, maar dat thans te Parijs door een Hol lander eene diamant-fabriek is opgcrigt, waar een 30-tal uit Amsterdam gekomen werklieden arbeiden. De jury der Tentoonstelling heeft de gouden medaille, ter waarde van 5000 fr.toegekend aan de schilderij van den Heer Yvon, voorstellende de bemagtiging van den Malakoff-loren. De aanleg van den nieuwen boulevard Sebastopol zal waarschijnlijk eene som van 37 a 38 millioen fr. vorderen, waarvan 2/3 ten laste van de stad en 1/3 ten laste van het rijk komen, met dien verstande, dat de staat het cijfer van 12 millioen niet mag overschrijden. De stad zal dus 25 mil lioen moeten bijdragen. De tot dien aanleg betrekkelijke wet, die door het Wetgevend Ligchaam met blijkbaar misnoegen werd aangenomen, is reeds in den Moniteur opgenomen. Te Vendóme (dep. Loir-et-Cher) hadden eenige Protestantenomdat aldaar geene gemeente gevestigd was, den Heer Cadier, Hervormd Leeraar, uitge- noodigd nu en dan over te komen om bij hunne godsdienstoefeningen voor te gaan. Na verkregene vergunning van het consistorie van Orleans, vol deed de Heer Cadier aan hun verlangen en huurde een locaal. Bij de tweede zamenkomsttoen de vergadering uit meer dan 20 personen bestond en van het burgerlijk gezag geene vergunning was verkregenverscheen de commissaris van politie. De vergadering werd opgehevenproces-verbaal opgemaakt en de Leeraar, de eigenaar van het locaal, benevens 18 der aan wezigen werden voor de regtbank der correctionnele policie te Vendóme ge daagd en beklaagd van het houden van eene ongeoorloofde bijeenkomst. Die regtbank heeft aangenomen dat het feit volgens de wet strafbaar is, en dien ten gevolge al de leden der vereeniging lot eene geldboete van 50 fr. veroor deeld, gezamentlijk door hen ieder tot een gelijk bedrag te voldoen. De Heer Cadier c. s. hebben zich van deze uitspraak in hooger beroep voorzienen de zaak werd voor het Keizerlijke Hof van Orleans gebragt, welk regterlijk collegie besliste dat het aan den Heer Cadier ten laste gelegde feit, was eene overtreding begaan door een bedienaar der godsdienst in de uitoefening van zijn ambt, en dat dien ten gevolge de zaak vooraf bij den Raad van State had moeten worden aangebragt. Mitsdien heeft het Hof het vonnis van den eersten Regter vernietigd en den lieer Cadier ontheven van de tegen hem uitgesproken veroordeeling. Op den spoortreinDingsdag 11. van Straatsburg naar Parijs vertrok ken heeft op de hoogte van het station Oiry een treurig voorval plaats gehad. In een der goederen-wagens is brand ontstaan, waarschijnlijk door het ontbranden van sloffen in de bagaadje der reizigers geborgen. Achter dien wagen was een rijtuig van Metz komende, geplaatst, waarin zich bijna niet anders dan vrouwen en kinderen bevonden. Op het zien van de vonkenwaren de Dames niet tot bedaren te brengen en openden het poorlier, in weerwil van de pogingen van een reiziger om zulks te verhoe den. Zij sprongen, terwijl de trein nog in gang was, uit den wagen, hunne kinderen met zicli trekkende. Het gevolg daarvan was dat 2 vrouwen en 2 kinderen, tengevolge van hunnen val, den dood vonden, en 8 ande ren gekwetst werden. Met inachtneming van de ordehad niemand eenig letsel ontvangendaar de trein even daarna stil stond. Ook op een trein van hier naar Orleans is door gelijke oorzaken brand ontstaan. Gelukkig is dit zonder onheilen afgeloopen. Alleen is één per soon, in zijnen ijver om den brand te blusschengekwetst geraakt. De oude maar fraaije kerk te Vesaignet-sur-Marne is Maandag 11. in gestort, kort nadat de Priester de mis had geëindigd. Te Avignon is de brouwerij van de HII. Gund en C°. afgebrand. Men berekent de schade op 150,000 fr. Te Toulon is een notaris-klerk uit Marseille, 18 jaren oud, in hech tenis genomen, die aan zijnen meester 30,000 fr. moet hebben ontstolen. Hij had reeds veel van dat geld verteerd, en bezat nog slechts 7000 fr. Te Lyon heeft men ook eene vrouw aangehouden, die men vermoedt dat met hem in betrekking staat, en die van een aantal bankbillelten was voorzien. Men heeft hier het berigt ontvangen, dat de Spaansche Regering aan de kerkals schadeloosstelling voor de verkochte kerkelijke goederenin schrijvingen op het Grootboek der Spaansche Schuld zal geven.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2