KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van W Julij J857iF°. 86.) Zitting van 16 Julij. Tegenwoordig de HH. Stoffels LuzacGeversYsselsteynOlivierDriessen Lisman, Huyser, ten Sande, Leembruggen, le Poole, du Rieu, van der Hoeven, de Moen, Krantz en de Voorzitter. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-IIolland van den 6 dezer maand, daarbij ter uitvoering inzendende een uittreksel uit 's Ko- nings besluit van den 1 bevorens N°. 43, houdende goedkeuring van de belasting op de honden. 2°. Eene gelijke dispositie van dezelfde daglcekening, houdende goedkeu ring der raadsbesluiten van den 30 Junij jI.1°. tot onderhandsche verhuring aan Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente van de School op de Haarlemstraat, en 2°. tot het vergunnen tot wederopzeggen toe aan A. van 7t Hooft, om den ondergevel van zijn huis 12 duimen te doen vooruitspringen. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Ronings van den 2 dezer maand, La. A. N°. 4576 (1 afd.), betreffende het achterstallig ver schuldigde aan de Maatschappij van Weldadigheid, met eene daartoe behoo rende voordragt. 2°. Eene voordragt tot het voeren van een regtsgeding tegen de Commissie van bedijking en droogmaking der Hoiszitlen- en Mees louwepolders onder Slompwijk. 3°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders omtrent het verzoek van het Muziekgezelschap Musis Sacrum, betreffende het gebruik van de Stads Gehoorzaal tegen ecnen verminderden huurprijs. En is besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. De rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie, dienst 1856. 5°. De begrooting van dezelfde Commissie voor 1857. Gesteld in handen van de Commissie van finantie ten fine van berigt en raad. 6°. Een adres van Prof. J. Geel, houdende verzoek om ontslag als Curator van het Stedelijk Gymnasium. Gesteld in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium ten fine van berigt en raad. 7°. Adressen om gebruik van gemeentewerken of bezittingen van: P. Vogelezang, P. van Duuren Sr., A. Oostenbrug, J. Kooreman, A. de Groot, A. Straathoff, P. Meijer DestermanD. Ralsma, D. van der Voort, L. N. Prins, de Leydsche Lakenfabriek. 8°. Een adres van C. J. Zaalberg, om gebruik van gemeentegrond ten einde daarop eene hout loots te bouwen. 9°. Een adres van A. H. W. E. C. Fischer en anderen, wonende aan de Vischmarkt, daarbij zich beklagende over den hinder van den stank dier markt. 10°. Eene missive van de Plaatselijke Commissie van geneeskundig toe- voorzigt alhier, betreffende hetzelfde onderwerp. In handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 11°. Een adres van G. van der Hengst, P. van Venetie en D. van der Hengst, Kolenmelers, houdende klagt dat de meting van Steenkolen bij de belasting bij de cubiek el en niet bij de maat plaats heeft, met verzoek dit tegen te gaan. 12°. Een adres van P. J. Wetselaar, om ontslag uit de bedelaars kolonie der Maatschappij van Weldadigheid van Jansje Kluivers, huisvrouw van H. de Graaf. En is besloten op deze beide adressen over te gaan tot de orde van den dag als niet behoorende tot de bemoeijing dezer vergadering. 13°. Een adres van C. J. Oulshoorn, houdende bezwaar tegen zijnen aan slag in de hoofdelijke belasting over 1856. En is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, en dit stuk inmiddels ter visie van de leden in de leeskamer neder te leggen. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°* De voorwaarden van verpachting van den haardasch en het vuilnis. Met algemeene stemmen vastgesteld. 2°. De voorwaarden van verpachting van den afval van de Beestenmarkt, en de levering van benoodigdheden voor die markt. Met algemeene stemmen zijn deze vastgesteld. 3°. De rekening van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente over 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van finantie is met alge meene stemmen besloten deze op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 41719,20 en in uitgaaf tot 41366,85, sluitende alzoo met een batig saldo van 352,35, hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerst volgende rekening in ontvang te verantwoorden. 4\ De rekening van het Minnehuis over 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van finantie is met alge meene stemmen besloten na voorafgaande goedkeuring der bijgevoegde staat van af- en overschrijving, deze rekening op te nemen en goed te keuren in ontvang ad 25038,635 en in uitgaaf ad 23658,895sluitende alzoo met een goed slot van 1379,74, hetgeen de rcridantcn gehouden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang le verantwoorden. 5°. Een staat van af- en overschrijving op de beg rooiing van den arm ver zorger der Oud-Catholijke Gemeente over 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van finantie is deze met algemeene stemmen goedgekeurd. 6°. De benoeming van drie leden van liet bestuur over het Werkhuis buiten den Raad. Nadat de Heeren Stoffels, Luzac en Krantz waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken, is men tot de stemming overgegaan, en blijkt het bij 16 stembillettenovereenkomende met het getal der aanwezige leden, dat zijn uitgebragt: Bij de le stemming op de HH. D. A. Schrellen 12 en S. A. Meerburg 4 stemmen. Bij de 2e stemming II. Zaalberg 16 stemmen. Bij de 3C stemming J. van Heukelom 16 stemmen. Zijn alzoo benoemd de HH.: Dominicus Antonius SchretlenHerman Zaalberg en Jan van Heukelom. 7°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders, houdende, onder over legging der dispositie van Ged. Staten van Zuid-Holland van den Junijjl., dat alle pogingen om gevolg te geven aan het Raadsbesluit van den 23 December 1854, tot den aanleg van een rijweg, vaart en jaagpad naar den Haarlemmermeer-polder, zijn mislukt, en voorts daarbij dienende van berigt en* raad op een adres van Jacob v. Leeuwen, Koopman alhier, waarbij deze verzoekt continuatie der onderhandsche aanneming van het onderhoud van den weg en dijk langs de Zijlalsmede van den Ommendijk of Munniken- boomgaard, en eindelijk daarbij overleggende voorwaarden omtrent het on derhoud dezer werken. Is na deliberatie, overeenkomstig de voordragt, met algemeene stemmen besloten 1°. dit rapport aan te nemen voor kennisgeving 2°. in het verzoek van J. v. Leeuwen boven vermeld niet te treden; 3°. de genoemde voorwaarden vast te stellen en alzoo deze werken in het openbaar aan te besteden. 8°. Eene voordragt tot het vragen van magtiging aan Gedeputeerde Staten van Zuid-IIolland, om het gemeenschappelijk schuilcnveer met het gemeente bestuur van Amsterdam, te regelen naar aanleiding van art. 121 der wet van 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85). Hiertoe is met algemeene stemmen besloten. 91. Een adres L. F. Meijeraanwaarbij deze verzoekt het leggen eener stoep voor het huis in de Harstesteeg op den hoek der NieuwstraatWijk VII N°. 905/7. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethoudersis dit ver zoek met algemeene stemmen toegestaanbehoudens inachtneming de daarbij gestelde voorwaarden. 10°. Een adres van II. A. Schmier, L^erlooijer alhier, houdende het ver zoek dat aan hem worde in gebruik gegeven, een gedeelte gemeentegrond en wel van de Oostdwersgrachtgroot 5 roeden 10 ellen, bij het kadaster Sectie B, n°. 643, strekkende van de huizing Wijk V, N°. 944, tot aan de Bin- nenvestslool, en zulks op dezelfde voorwaarden als dit bij dispositie van den 14 November 1850 aan zijnen voorganger is verleend, alsmede zijn nader verzoek, tot het innemen van een gedeelte gemeentegrond lang 6,5 ellen en breed 3,75 ellen, gelegen tegen den evengenoemden grond en voor het hem in eigendom toekomend perceel Wijk V, N°. 944, en daarbij een gedeelte van het houten schutwerk te mogen vooruitbrengen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders is met algemeene slc-mmen besloten hein deze verzoeken tot wederopzeggen loe te staan, mits in acht nemende de hierbij gestelde voorwaarden en betaling eener jaarlijk- sche recognitie ad f 4. 11°. Een adres van de Weduwe Brouwer, waarbij deze verzoekt ter bou wing van een secreet aan het huis op de HoogewoerdWijk III, N°. 294, een gedeelte gemeentegrond in de Bolwerkstraat ter grootte van ééne el. Overeenkomstig het rapport van Burgemeester en Wethouders is met alge meene stemmen besloten dit verroek te wijzen van de hand. 12°. Een adres van J.Theysen, Smid, houdende het verzoek om, voor zijne inrigting van nijverheid, vrijdom van de plaatselijke belasting op de Steenkolen. Overeenkomstig de conclulie van het rapport van Burgemeester en Wet houders is met 15 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid de Moen, beslo ten den adressant le kennen te geven dat zijn verzoek voor geene gunstige beschikking vatbaar is. 13°. Een adres van J. Wijntjes en andere schippers in brandstoffen, daarbij verzoekende dat art. i van het Raadsbesluit, regelende de heffing van een liggeld van vaartuigen, vastgesteld den 19 Maart dezes jaars, moge worden gewijzigd en de daarbij bepaalde belasting van 50 ets. voor elke drie dagen liggens of minder worde gesteld op 3 'sjaars, telken jare bij de eerste reize van aankomst te betalen. Overeenkomstig het rapport tan Burgemeester en Wethouders, is met alge meene stemmen besloten, de adressanten te kennen te geven dat aan hun verzoek geen gunstig gevolg kan worden gegeven. li". Een adres van de Wed. J. L. van Leeuwen en andere neringdoende lieden op of omtrent de Haven, houdende het verzoek oin zoodanige wijzigin gen te brengen in de verordeningen op de brandstoffen en in die omtrent de plaatselijke belasting voor een liggeld van vaartuigen, als waardoor deze voor de schippers in brandstoffen minder drukkend worden en deze daardoor meer worden uitgelokt hunne vaartuigen in of bij de Haven te leggen. Overeenkomstig de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wet houders, is met algemeene stemmen besloten, dit verzoek voor geene gunstige beschikking vatbaar te achten. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU»

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5