Er is op nieuw een rapport van den Maarschalk Randon openbaar ge maakt, waarin bevestigt wordt dat de vertegenwoordigers van de verschil lende afdeelingen der Beni-Raten in onderwerping zijn gekomen en de hun opgelegde voorwaarden hebben aangenomen. De stam der Arb-Douela heeft desgelijks onderhandeld. De Maarschalk hoopt dat de overige stammen dit voorbeeld zullen volgen. In afwachting daarvan doet hij het binnenland verkennen en wegen afbakenen. De gezondheidstoestand der troepen is voortreffelijk. De Correctionele Regtbank alhier heefi uitspraak gedaan in de zaak der zoogenaamde veemregters, een geheim genootschap, hetwelk zich ten doel stelde met geweld en moord de republikeinsche beginselen te verbrei den. 6 van de beschuldigden zijn vrijgesprokenen de overige 39 tot ge vangenisstraf van C maanden tot 4 jaren veroordeeld. De Grootvorst Constanlijn is gisteren avond uit Engeland komende te Calais aan wal gestapt. Heden morgen is hij naar Belgie vertrokken. De Kolonel der genie, Revel, heeft door onvoorzigtigheid het leven verloren. Hij wilde de lading uit eene pistool halen, doch de pistool ging af en de kogel drong hem in het lijf. Eenige uren later is hij aan de ge volgen overleden. Te Marseille is geen graan aangevoerd. De prijzen zijn echter dalende. ITALIË. De Paus heeft het Pinksterfeest te Rimini gevierd. Zijne aankomst te Bologne zal 8 dagen later plaats hebben. In deze laatste stad zal een consistorie van Kardinalen worden gehouden. PRIIISSEA. Den lslcn Junij is te Keulen met veel plegligheid door den Kardinaal- Aartsbisschop de eerste steen gelegd voor de tegenover het Aartsbisschoppe lijke palcis op te rigten Maria-zuil, ter herinnering aan de afkondiging van het leerstuk der onbevlekte ontvangenis. Omtrent het instorten van den tunnel van Ilauenstein (Zwitserland) verneemt men dat alle mogelijke middelen worden beproefd om de 50 arbei ders die daardoor zijn begraven, te bevrijden, ledereen is ter hulp gesneld, maar de redding is bijna onmogelijk, want op 500 passen van de plaats des onheils valt men reeds in zwijm door de kolendamp. De betrekkingen van de aldus levend begravenen dwalen wanhopend rond, in een woord, het is een hartverscheurend tooneel. OOSTENRIJK. WEENEN, 1 Junij. Het lijk van de jonge Aartshertogin Sophia zal uil Ofen naar deze stad worden overgebragt. Dezer dagen stroomt alles naar de akademie van schoone kunsten om aldaar eene ten toon gestelde schilderij van den Hoogleeraar Wurzinger te bezigtigen. Deze schilderij stelt het oogenblik voorwaarop Keizer Ferdinand II omgeven is door eene deputatie van de Staten van Beneden- Oostenrijk en van den Stedelijken Raad van Wcenen, die hem een besluit tot verleening van godsdienstvrijheid willen afpersen en uit welken moeijelij- ken toestand de Keizer werd verlost door de komst van een regement curas- siers. Deze schilderij is door den Keizer voor eene som van ƒ18,000 aan gekocht voor het museum van Belvedère. De Heer Stevens, Engelsch Consul te Teheran, is alhier doorgekomen, op reis naar Londen. Hij brengt het geratifieerde verdrag over. Te Rocslschoek zijn onlangs 20 kisten in beslag genomen, welke Bij bels in verschillende talen bevatteden en naar Bulgarye bestemd waren; zij waren door het Engelsche Bijbelgenootschap gezonden. Door het inslaan van den bliksem te Sarkanij in Zevenbergen zijn al daar 90 woningen afgebrand. Te Munchen zijn aan de Kon. ijzergieterij met goed gevolg de sland- beelden van Göthe en Schiller gegoten. RU Ij AIV ffl. De Keizer heeft hel aan hem gedane verzoek, om te Odessa een gedenk- teeken op te rigten ter eere van wijlen den Veldmaarschalk Michael Seme- nowitschingewilligd, en zelf de inschrijving met eene som van 3000 z. r. geopend. Men verneemt thans dat de Keizer en Keizerin den 2dcn Julij te Kiel zullen aankomen, en zich van daar over Hamburg, Hanover en Frankfort naar Darmstadt zullen begeven, om aldaar lot den 12d<m dier maand te ver blijven. De Keizer zou zich vervolgens naar Wildbad begeven, om daar zijne moeder te bezoekenen de Keizerin naar Kissingen begeleiden. Waarschijnlijk zou Z. M. op zijne terugreis Berlijn en Warschau bezoeken. OOST-IVBIE. BATAVIA11 April. (Vervolg) De Regering heeft bevolen, dal telke drie maanden eene aanwijzing zal geschieden van de voor openbaarheid geschikte stukken uit de gouvernements- archivendie alsdan zullen worden verdeeld tusschen het Bataviaasch Ge nootschap van kunsten en wetenschappen en het Koninklijk Instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederl. Indië te Delft, met magliging om daarvan voor de werken van die genootschappen gebruik te maken. Bij besluit van den Gouverneur-Generaal is bepaald, dat, wanneer op de qualileit van de voor de Indische dienst uit Nederland alhier aangebragl wordende boter, bij de uitlevering aanmerkingen vallen, de herkeuring daarvan zal geschieden door eene Commissie, met bepaling dat bij evenluële Beslissingen van onvoldoende hoedanigheidde daaruit voor den lande voort vloeiende schade aan de Regering moet worden opgegeven, Ier mededceling aan den Minister van Koloniën, ten einde die schade op den leverancier te kunnen verhalen. Het leggen der telegraphische lijnen over Java vordert buitengemeen naar wensch. Het vooruitzigt beslaat, dat de draad binnen den korten tijd van 3 of 4 maanden zal gelegd zijn tot Soerabaija, indien onverhoopte om standigheden niet tusschen beide komen. Alhier zijn wederom twee en te Pasocroean en te Macassar eene par ticuliere drukkerij opgerigt. Dc uitgave van den Atlas voor Nederl. Indië, die door den onlangs overleden Kapt.-Luit. P. Baron Melvill van Carnbee was aangevangenzal door den Heer W. F. Versteeg, Kapt. der genie en Chef van het lopographisch bureau worden voortgezet. Op Banda heeft men in de maand Januarij onderscheidene schokken van aardbeving waargenomen. Ten gevolge der zware regens is op 21 Febr. van ecnen heuvel in het distrikt Penangoengan (Bezoekie) eene aardmassa van omtrent 20,000 ku bieke voeten losgescheurd en afgestort. Aan den voet van dien heuvel wa- PROMOTIE AAN DE LEYDSCUE lfHOGESCHOOL. Den 3dcn Junij de Heer F. J. Brevet, van IJsendijke, in de Reglen met Theses. MINISTERIE VAN FIN ANCIEN. Provincie Zuidholland, AAKBESTËBWG. Op Maandag den 15dcn Junij des jaars 1857, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Staatsraad, Commissaris des Ro llings, in de provincie Zuidholland, of, bij deszelfs afwezigheid, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Inge- nieur van den Waterstaat in het 10dc district, aan het lokaal van het Pro vinciaal Bestuur, te 's Gravenhageworden aanbesteed: 1°. Het onderhouden van en het doen van eenige herstellingen aan het Gebouw en aanhoorighedenbehoorende tot het Koninklijk Postkantoor te 's Gravenhage, gedurende vier jareningaande met den dag van de goedkeuring der aanbestedingen eindigende den 31slcn Mei 1861; 2°. liet onderhouden van en het doen van eenige herstellingen aan het Gebouw en aanhoorigheden, behoorende tot het Koninklijk Postkantoor te Rotterdam, gedurende vier jareningaande met den dag van de goed keuring der aanbestedingen eindigende den 31stel> Mei 1861, en 3°. Het onderhouden van en het doen van eenige herstellingen aan het Gebouw en aanhoorighedenbehoorende tot het Koninklijk Postkantoor te Leyden, gedurende vier jaren, ingaande met den dag van de goed keuring der aanbestedingen eindigende den 31stcn Mei 1861. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving, volgens de bepa lingen in de bestekken. De bestekken der bovengemelde aanbestedingenzullenboven en behalve aan het lokaal van hel Ministerie van Financien, en aan dat van het Pro vinciaal Bestuur der provincie Zuidholland, te 's Gravenhageter lezing liggen op alle zoodanige plaatsen, alwaar gewoonlijk dc bestekken van Waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende te 's Gravenhage, Dingsdag; te Rotterdam. Woensdag; en te Leyden, Donderdag vóór de besteding, de noodige aanwijzing in loco wor den gedaan; en voorts nadere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd ingenieur van den Waterstaat A. GREVE en den Ingenieur J. F. AUGIEB beiden te 's Gravenhage. Dc Minister van Financien, VROLIK. ren 4 inlanders bezig met bet bearbeiden hunner sawah; 2 daarvan hebben zich nog bij tijds kunnen redden, doch de 2 anderen zijn onder de neer vallende aard- en steenmassa's bedolven en, niettegenstaande dc spoedig aangebragte hulp, bezweken. Buugculiilfc ^fasib. Van den 28 Mei tot en met «len 3 Junij 1857. BEVALLENG. Logger, geb. Ileyde, Z. J. n. Witmans, geb. Hoefha- mer, Z. A. J. A. Maltaar, geb. van Dusseldorp, D. K. van Iterson, geb. PlatteelZ. M. E. den Hoedtgeb. TiemeijerD. K. D. de Kleyngeb. van den HoekD. S. A. Dondorpgeb. Drukker, Z. V. P. Degon geb. Bataille, Z. L. Bon, geb. van der Meer, Z. S. Kramer, geb. Volker, Z. G. II. Bri- zee, geb. Mol, Z. A. van der Spree, geb. van der Lelie, Z. S. van den Broek, geb. van Polanen D. J. S. van Es, geb. Scrvaas, D. J. van Sonsbeek, geb! van der WilkD. J. Blomgeb. HeymansD. GEHUWDT. van der BiezenJm. en J. M. van der MeulenJd. A. J. Keyzer, Jm. en P. J. Molenaar, Jd. A. Timmers, Jm. en P. F. Rietbergen Jd. A. van den Brom Jm. en B. J. van Beek Jd. C. Kriek, Jm. en E. Bre! develd, Wede. J. de Bruin, Jm. en E. van Leeuwen Jd. P. Harteveld Jm. en M. Derogee, Jd. J. Lagas, Jm. en P. van Es, Jd. A. van der ValkJm. en A. van der Plas, Jd. A. van Rossum, Jm. en A. Niesten Jd. II. van Zijp, Jm. en M. T. van den HeuvelJd. J. J. HasselbachJm. en M. S. Gordon Jd. C. Vink, Jm. en M. van der Meer, Jd. OVERLEDEN: G. C. Christiaanse, D.9 m. Dingena Joha Sleyffers19 j. C. Bornevillegeb. Dohm 84 j. J. 11. IJzerman, Z.11 m. M. Simons, Z.2 j. en 6 m. G. Chaudron Z.8 j, en 5 m. S. A. van den Bosch D.2 j. en 7 m. J. Verbrugge, Z., 4m. M. M. Bonte, geb. Tomma, 71 j. C. van der WilkD.9 m. K. Ligtvoet, Z., 2j.en2m. A. van Grieken, D., 14 m. M. OtgerD., 13 j. en 9 mi W. J. Maas, Z., 14 m. J. Janse, l.\ 2 j. en 10 m. C. Gordijn D.1 j. en 6 m. J. N. Hoope, D.4 in. P. T.' Larrewijn Z.8 m. KERKNIEUWS. Door Z. M. is goedgekeurd het heroep van de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam, nilgebragt op Ds. P. G. te Winkel, Pred. te Bennebroek. Te llellevoetsluis is tot Pred. bij de Ilerv. gemeente beroepen Ds. II. A. Leenmans, Pred. te Aalst. AK ABEMIE-WI151 W§,

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3