KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD 15. DER {Behoorende bij de Leijdsche Courant van Junij Ó857iF°. 65.) oo-o-O-OQO-OOOO Zitting van 28 Mei. Tegenwoordig de HH. Kluit, van der Boon Mesch, Stoffels, Luzac, Sikkel Groos, Gevers, Lisman, Huyser, du Rieu, le Poole, Hubrecht, ten Sande, de Moen, Olivier, en de Voorzitter. Nadat de Burgemeester heeft medegedeeld dat de Heeren Ysselsteyn en Driessenkennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij le wonen, worden de Notulen van de vorige vergadering gelezen en goed gekeurd. De Burgemeester deelt mede 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 12 en 19 dezer maand, G. S. n°. 26, waarbij besloten is de goedkeuring aan bet besluit van 30 April bevorens, tot af- en overschrijving eener som van 16500.van het art. onvoorziene uitgaven op dat vau subsidie aan Godshuizenten behoeve van het Minnehuis te onthoudenzoolang niet zal zijn aangezuiverd de schuld aan de Maatschappij van Weldadigheid over 1855 of fondsen tot voldoening daarvan zullen zijn aangewezen. En is besloten deze dispositie ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggenmet eene daartoe behoorende voordragt van Burgemeester en Wethouders, om tegen deze beschikking voorziening aan den Koning te verzoeken en tot het opmaken van het adres eene Commissie te benoemen. 2°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Koning dezer Provincie, van den 14 dezer maand La. B, n°. 2846 (3 Afd.)daarbij inzendende afschrift van het Koninklijk Besluit van den 8 bevorens n°. 89 houdende goedkeuring der plaatselijke belastingen op den turf, de steenkolen en cokes en het brandhoutvoor het gebruik van gemeentebezittingen het liggeld van vaartuigen en het minerval op het stedelijk gymnasium. En is deze aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. Een adres van J. J. Planjer, houdende het verzoek om bij de benoe ming van ambtenaren tot metingen van schepen, voor de invordering der belasting op de turf en liet brandhout in aanmerking te komen. En is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dagvermits hierin reeds is voorzien zonder benoeming van nieuwe ambtenaren. 2°. Een adres van J. Iloltz c. s.houdende bezwaren tegen het voor schrift van art. 74 der algemeene politie verordening. Gesteld in handen van de commissie tot de strafverordeningen ten fine van berigt en raad. 3°. De rekening van HH. Commissarissen der Stedelijke Gaz-Fabriek over 1856. Gesteld in banden van de Commissie van Finantieten fine van berigt en raad. 4°. Adres van E. van der Valk J. Kaneman en A. A. AVijnnobelwar moesiers alhier, waarbij deze verzoeken dat de Morschpoort vroeger dan ten 5 ure 's morgens worde geopend. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag. 1°. De benoeming van 2 leden voor de Commissie bij de Loting voor de Schutterij. Nadat de Ileeren Luzac, de Moen en Kluit waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze vergadering uit te maken, wordt tot de stemming overgegaan, en blijkt het bij 15 steinbillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, dat zijn uitgebragt op de HH. Kluit 14, Huyser 13, Ysselsteyn, dn Rieu en Hubrecht ieder ééne stemmen. Zoodat benoemd zijn de Heeren M. A. Kluit en Mr. II. C. Huyser. 2°. De benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangers voor de Commissie van onderzoek voor de schutterij. Tot de stemming overgegaan zijnde zoo. blijkt bet bij een getal van 15 stembilletten, dat als leden van gezegde Commissie, verkregen de H11. Siegen- beek 15, Ysselsteyn 14 en du Rieu eene stemmen. Weshalve benoemd zijn de Heeren Mr. D. Tieboel Siegenbeck en G. II. Ysselsteyn. Terwijl bij een gelijk getal van 15 stembilletten tot hunne plaatsvervan gers, werden uitgebragt op de I1H. ten Sande 12, Lisman 10, du Rieo 4, Hubrecht en le Poole ieder eene stemmen, zijnde een billet als niet behoor- lijk ingevuld van onwaarde verklaard. Zijn alzoo benoemd de Heeren M. G. ten Sande en Mr. Hl. H. A. Lisman. 3°. Verzoek van den Slads-Chirurgijn G. Aalsbersberg oin coutinualic in die betrekking. Gelet op de hieromtrent uitgebragte rapporten van Diakenen der Neder- duitscb Hervormde Gemeente, Mrcn Regenten der R. C. Armen en Armvcr- zorgers der Israëlitische Gemeente Is hij stemming gebleken dat met algemeene stemmen is goedgevonden den Slads-Chirurgijn G. Aalhersberg voornoemd, wederom voor drie jaren in die betrekking te continueren, in le gaan den 16 Junij aanstaande. Hierop stelt het lid Hnyser als motie van orde voor, het sub R°. 4 aan de orde van den dag gestelde onderwerp uit te stellen tot na de behandeling der overige N°s. en alzoo dit het laatst in behandeling te brengen. En wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten, weshalve alsnu in deliberatie wordt genomen 4°. De rekening van den Schuttersraad der dienstdoende Schutterij alhier over 1856. En is conform het rapport van de Commissie van Finantie met algemeene stemmen goedgevonden deze rekening voorloopig vast te stellen. In ontvang tot6087.955. uitgaaf - 6087.955. En alzoo sluitende qnite. 5°. De rekening van Bestuurderen van het Werkhuis over 1856. En gelet op het rapport van de Commissie ad hoe. Is, nadat de Heeren Stoffels en de Moen, ingevolge art. 24 der wet var. 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) als bestuurders dezer instelling zich verwij derd haddenmet algemeene stemmen besloten gezegde rekening op te nemen en goed te keuren, in ontvang ter somma van ƒ19,412.025, en in uitgaaf ad 18,929.385. Sluitende alzoo met een voordeelig saldo van ƒ482.64, hetgeen de rendanten gebonden zijn in hunne eerstvolgende rekening in ont vang te verantwoorden. 6°. Aanvrage van Regenten van het II. G. Weeshuis om een renteloos voorschot uit de Stadsbank van Leening en eene suppletoire begrooting dienst 1857. Conform het rapport van de Commissie van Finantie, is met 14 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid du Rieu, besloten, aan Mr. Regenten voor noemd een renteloos voorschot uit de Stadsbank van Lcening toe te leggen ter somma van ƒ2900 af te lossen binnen 6 jaren, in jaarlijksche termijnen van ƒ500 of zooveel meer, en dus binnen korleren tijd, als de jaarlijksche batige sloten der rekeningen van dit Godshnis zullen toelaten, in alle ge vallen des noods te verbalen op het jaarlijkseh subsidie uit de Gemeentekas wordt verstrektterwijl hunne overgelegde suppletoire begrooting tevens bij deze is goedgekeurd. 7°. Request van J. W. van den Aardwegh en Zoon en Gebroeders Eige- man en Compagnie, waarbij deze verzoeken dat de Binnenvestgracht ter zijde van hunne fabrieken aan beide kanten met een boom moge worden afge sloten alsmede een adres van J. van Gaaien waarbij deze tegen dit ver zoek zijne bezwaren inbrengt, vermits hierdoor zijne scheepmakerij geheel zou zijn afgesloten. Ee gelet op het rapport van de Commissie van Fabricage Isna deliberatie met 8 tegen 7 stemmen besloten het verzoek van J. W. van den Aardwegh en Zoon c. s., tot wederopzeggens toe te staan, met inachtneming der hieromtrent gestelde bepalingen. Voor dit verzoek stemden de I1H. Sikkel Groos, Iluyser, Hubrecht, de Moen, Olivier, van der Boon Mesch. Stoffels en de Voorzitter. Tegen de I1II. Gevers, Lisman, du Rieu, le Poole, ten Sande, Kluit en Luzac. 8°. Request van de erfgenamen van P. J. M. van Went, waarbij deze voorziening verzoeken tegen den hinder welke zij lijden aan het huis, staande op den hoek van den Onden Rijn en Kalvermarkt, AVijk VIII, K°. 171 en 171 <z, van den afloop van het water aan de Draaibrug bij de Kleine Vleeschhal, ter zake van de opklufting der straat. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Fabricage, is met algemeene stemmen besloten dit adres buiten verdere beschikking te houden, vermits aan de bezwaren van de adressanten door eene geringe wijziging in die kluft bereids is te gemoel gekomen en alzoo aan hun verlangen is voldaan. 9°. De stukken betreffende de reglementen van de instellingen van Weldadigheid waarbij tevens is overgelegd eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 13 dezer maand G. S. R®. 4, houdende naderen aandrang om tot eene spoedige vaststelling dier reglementen over te gaan. Gelet op de rapporten van de Commissie tot de huishoudelijke verorde ningen en van Burgemeester en Wethouders. Is, op het rapport van voormelde Commissie in rondvraag gebrast, nadat de leden de Moen en le Poole de vergadering hadden verlaten of de Raad zich vereenigt om aan de instellingen van weldadigheid wier reglementen een punt van behandeling zouden uitgemaakt hebben, inlichtingen, rapport en advies te vragen, waartoe met 8 tegen 5 stemmen wordt besloten. Voor stemden de 1111. Sikkel Groos, Lisman, Huyser, Hubrecht, ten Sande, Kluit, van der Boon Mesch en Luzac. Tegen de 1111. Gevers, du Itieu, Olivier, Stoffels en de Voorzitter Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAF.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5