sen VTTJ-: et r.i. eenc krijgsmagt van 4500 manbevesligl zicli. Prins Kbanlas Mirza had aan het hoofd van 13,000 man, de vlugt genomen, na 200 man verloren te hebben en met achterlating van 17 stukken geschut. Het vroeger reeds ontvangen berigt, dal de Generaal Stalker en de Schout bij-Nacht Elhcridge zich in een vlaag van ijlhoofdigheid van het leven hadden beroofd, en waaraan men met grond twijfelde, wordt mede in die beriglen bevestigd. Onder het puin der ingestorte huizen (zie ons vorig nommer) zijn later nog 2 personen gevonden, zoodat het getal der slagtoffere thans tot 5 dooden en 9 gekwetsten is geslegen. In den vroegen morgen van 23 April is te Linkoln een luipaard uit de diergaarde van den Heer Wamhwel ontsnapt, door dal men de deur van zijn hok had open gelalen. Het dier is twee kinderen voorbijgegaan zonder hen kwaad te doen, maar heeft een hond, die tegen hem blafte in de lucht geslingerd. Daarna trad het een herberg binnende waard had weinig lust om dien vreemden gast te bedienen en nam de vlugt. Gelukkig kwam een der wachters toeschieten, aan wien het gelukte hel dier naar zijn hok terug te brengen. Onder de nieuwstijdingen uit New-York leest men dal op het Deiaware- kanaal door het springen van een stoomketel 5 personen gedood en 3 zwaar zijn gekwetst. Ook op de Ohio waren, doordien twee stoombooten tegen elkander voeren, 5 of 6 menschen om het leven gekomen. FRANKRIJK. PARIJS, 12 Mei. Men verzekert dat het antwoord van den Koning van Pruissen op den brief des Keizers, door Prins Napoleon medegenomen, reeds per telegraaf is overgebragt. De Koning neemt de voorgestelde schikking aan, nu Zwit serland eene berisping over de openbaarmaking der stukken heeft ontvangen. De Keizer en de Keizerin zijn met den Grootvorst Conslantijn en een groot gevolg naar Fontainebleau vertrokken. Z. K. 11. zal Donderdag hier terug zijn. Zijn vertrek uit deze stad is op den 16den bepaald. Den 29stcn zal hij naar Engeland oversteken, op den 31sle» van daar terug keeren, op 1 en 2 Junij te Brussel, en den 3de" en 4Jcn te 's Gravenhage vertoeven. In den herfst zal de Grootvorst, naar men verneemt, nogmaals een reis onder nemen in de oostelijke provinciën van het Russische rijk, en alsdan ook den Caucasus bezoeken. Van Regeringswege is hij het Wetgevend Ligchaam eene wet voorge dragen, waarbij de Minister van Finanliën wordt gemagligd om zich namens den Staal te verhinden, tot uilkeering van een jaarlijksch subsidie van hoogstens 14 millioen fr. voor 3 stoombooldienslen tusschen Frankrijk en 1" New-York 2° de Antilles, Mexico, Aspinwal en Cayenne, 3° Brazilië en Buenos-Ayres. 500 bannelingen zijn naar Cayenne ingescheept. Beriglen uit Algerië geven een zeer gunstig verslag omtrent den oogst daar te lande. Indien het weder gunstig blijft, kunnen er reeds over eene maand onderscheidene graansoorten van daar op onze markten aangevoerd worden. ïMerissKW BERLIJN, 12 Mei. Prins Napoleon heeft heden de militaire oefeningen bijgewoond en onder scheidene merkwaardigheden dezer stad in oogenschouw genomen. De .Fransche Gezant heeft ter zijner eer een luisterrijk bal gegeven, waarop de Koning en de Koningin tegenwoordig waren. De Koningin is thans naar Dresden vertrokken, werwaarts de Prins haar Donderdag zal volgen. De Koning heeft aan zijnen gast de orde van den Zwarten Adelaar geschonken. De zitting der Kamers zijn heden gesloten. De Minister v. Mantcuffel heeft in de bij die gelegenheid gehoudene rede het leedwezen der Regering over het verwerpen van verscheidene voordragten te kennen gegevenen over de buitenlandsche aangelegenheden het stilzwijgen bewaard. Volgens statistieke opgaven worden hier ter stede jaarlijks 500,000 flesschen Champagne-wijn verbruikt. Het eerste deel van de reisbeschrijving van Dr. Barlh, door de binnen landen van Afrikais thans te Gotha in het Duitsch en te Londen in het Engelsch verschenen. Het werk zal in 5 deelen compleet zijn. Vrijdag 11. barstte er te RamsdorlT bij Borken, een hevige brand uit, die eerst den volgenden morgen werd gestuit. 26 huizen zijn geheel dooi de vlammen vernield, terwijl 10 huizen zwaar zijn beschadigd; 46 huisge zinnen zijn daardoor zonder woning. Te Bremen is gisteren brand bij een kastenmaker ontstaan. Naar men zegt zijn 4 zijner knechts daarbij omgekomen. OOSTENRIja. WEENEN; 11 Mei. 's Keizers verblijf te Pesth geeft aldaar voortdurend aanleiding tot allerlei vreugdebedrijven. Eene voorgenomene verlichting en een vuurwerk hebben van wege het ongunstige weder geen plaats gehad. In den avond van den 9d™ hebben de ingezetenen een optogt bij fakkellicht gehouden. De geestdrift der bevolking moet sterk afsteken bij de koele ontvangst aan den Keizer in Italië te beurt gevallen. Het gebrek aan woningen doet zich hier sterk gevoelen. Meer dan 30.0 gezinnen kunnen op dit oogenblik niet behoorlijk Onder dak komen. Men is daarom wederom op eene uitbreiding der stad bedacht. De groote landbouwtentoonstelling is dezer dagen geopend, en levert een schoon gezigt op. De ingezonden werktuigenvooral uit Engeland zijn zeer belangrijk en talrijk. GRIEKENLAND. Te Corinlhe heeft het rooveropperhoofd Calabakalisaan het hoofd eener bende van 40 manin den nacht van 18 op 19 Aprilden dag vóór hel Grieksehe Paaschfeest, en terwijl de bevolking in de kerken het feest der Opstanding vierde, een inval in verschillende huizen gedaan, en, na zich alles te hebben toegeëigend, met dien buit de vlugt genomen, terwijl zij als losprijs twee burgers, den Heer Delyannis en een zijner bloedverwanten, met zich voerden. Niet voldaan met eene afkoopsom van 40,000 drachmen (ƒ17,000) te eischen, hebben zij bovendien als onvermijdelijke voorwaarden eene volledige amnestie voor al hunne misdaden geëischt, met bedreiging van den dood aan ieder die in hunne handen valt, te beginnen met hunne gevangenen. Hoe snel en krachtig de pogingen tol opsporing van deze boos wichten ook zijn aangewend, hadden zij nog tot geenerlei uitkomst geleid, naardien zij gewis in een hunner verborgen schuilhoeken geweken zijn waar het moeijelijk vallen zal hen te vinden. ÏÏÏJSLAIN H. M. de Keizerin is zeer voorspoedig van een Prins bevallen. Dit is de vijfde zoon en het zesde kind van het Keizerlijk echtpaar. Het onderzoek der rekeningen betrekkelijk de leverantiën enz. gedu rende den laaisten oorlog, moet reeds aan hel licht gebragt hebben dat. er ongeloofelijke bedriegerijen hebben plaats gehad, die de Regering op onder scheidene millioenen te staan komen. Daar volgens den wil van den Keizer zulke handelingen streng moeten gestraft worden, gelooft men dat velen der schuldigen naar Siberië zullen moeten verhuizen. Voor dc Russische spoorwegen is reeds voor meer dan 300,000 aan deden ingeschreven. TIJRKÏE. Tc Konstantinopel zijn een groot aantal vreemde boosdoeners en Iand- loopers in hechtenis genomen. Zij zullen, onder goedkeuring der Gezant schappen van de verschillende natiën tot welke zij behoorenuit het Rijk gebannen worden. Er zullen aldaar nieuwe en krachtige reglementen voor de policie opgesteld worden, iels dat dringend gevorderd wordt. De Onder-Koning van Egypte heeft zijne Ministers ontslagen, omdat zij aan eene Amerikaansche Vereeniging vergunning hadden geweigerd, eene stoombootdienst op den Nijl in te rigicn. Dit laatste was geschied om En geland te believenwiens Vertegenwoordiger het regt daartoe aan den Onder- Koning betwist, en zulks alleen aan den Sultan toekent. Deze meening is niet die van den Onder-Koning. Te Cairo heerscht bijna hongersnood, omdat de gewone daling van den Nijl den toevoer onmogelijk maakt. Het graan is verbazend in prijs geklommen. Ten behoeve van de behoeftige klasse heeft de Onder-Koning te Alcxandrie al het beschikbare graan doen opkoopen en het te Cairo met aanzienlijk verlies verkocht. STA 19 UER1GTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEY DEN, doen te weten, dat, tor voldoening aan de Wet van den 11 April 1827 StaatsblN°. 17), weder een aan vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor de Schutterlijke dienst van de genen, welke daartoe dit jaar in de verpligting vallen. Dat deze inschrijving zal moeten geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1823 tot 1831 ingesloten, welke zich hier ter Stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen met er woon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze Gemeente sints de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen (waardoor verstaan worden zij, die hun voornemen, om zich in dit Rijk neder te zetten, hebben aan den dag gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verkla ring, hetzij door het werkelijk overbrengen van den zetel van hun bestaan, naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van een bedrijf of handwerk, in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt,) zul len worden ingeschreven achter de registers, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren terwijl de geborenen in het jaar 1832, zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jure 1857 en het tiende of dat dei- geborenen in 1822 van het vorige jaar, zal konten te vervallen. Dal van de inschrijving, niemand der bovengenoemde personen is uitgezondeid, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, en dus ouk niet die personen, welke reeds hun ontslag uit dc Schullerlijke dienst hebben hekomen. Dat dc registers van inschrijving zullen worden geopend op Vrijdag den 15 Mei aanstaande, en op den 1 Junij daaraanvolgende finaal zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den 1 Junij, niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de Militai ren, welke hun finaal ontslag hebben bekomen, en niet weder zijn in dienst geite den) bij ontdekking, alsnog achter tie teckening, lot sluiting, door het hoofd van de Regering aan liet einde van hel register te plaatsen, zullen worden ingeschreven, met de bijvoeging van het woord: ambtshalve, en volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon der lotinghij de Schutterij ingelijfd, indien bet zal blijken dal er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten bunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig geval liet huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebragt te worden; alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der Wel van den 31 December 1832, op ben inogten kunnen worden loegepast. Dat een ieder wordt vermaand, om voor zoo veel bij van geen bewijs van zijne geboorte voorzien is, voor die, welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen af halen ter Secretarie dezer Gemeente, van heden af aan, 's morgens van 10 tot 's namiddags 1 uur; terwijl diegenen, welke elders geboren zijn, zich dat bewijs onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen; zullende een ieder ver antwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorte-acte, door eene verkeerde opgave van bet geboorte jaar, abusively!; wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens hel Wijk en Num mer der huizen, hun beroep en dat hunner Ouders, zoo die nog in leven zijn, alsmede den lijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd ut ongehuwd zijnen in liet eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoe veel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit liet huwelijks-register te voorzien, om daarop door den lieer der Gehuurte, waarin zij wonen, het geial hunner kinderen Ie doen certificeren, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen Wijken, zullende almede tot dc afgifte dier huwelijks extracten worden gevaceerd ter Secretaire dezer Gemeente, van lieden af, des voormiddags van 10 tot 's namiddags ten 1 ure. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloopc, een iegelijk, in die termen vallende, bij deze wordt opgeroepeu, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel:

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3