Een der Amerikaanschc bladen geeft een verslag omtrent de schependie bestemd zijn om de gezonken Russische vloot te Sebaslopol weder boven water te brengen. Het getal der Russische bodems onder water bedraagt ongeveer 100. Een groot aantal werktuigkundigen en de beste duikers van de Vereenigde Staten zijn thans op weg naar de Zwarte zeebenevens de pompmachine van Gwynne, die 1000 tonnen water per miuuut opwerpt, en waardoor een schip, tot eene diepte van 80 voet gezonken, hetgeen 14 voel meer is dan die in de haven te Sebastopolleeg gepomptmet lucht gevuld en onbeschadigd naar boven gebragt kan worden. In de Vereenigde Stalen zijn op deze wijze 13 stoombooten boven water gebragten zelfs is het niet eens noodig dat het gezonken schip geheel digt zijdaar het bin nendringen van 1000 gallons water de oppomping niet belet; zoo werden bij het doen rijzen van de stoomboot Knickerbrocher in Amerika een paar poortluiken opengelaten; nogtans was het schip in vijf kwartier boven en gereed om naar New York gesleept le worden. De pomp werkte slechts 20 minuten, ofschoon de stoomboot 300 voet lang en 32 breed was. De Heer Lee zal over de bewerking te Sebastopol het opzigt hebben. Gisteren morgen zijn in de wijk Tottenham Court-road 3 nieuw ge bouwde huizen ingestort. Nadat de grootste belemmeringen waren uit den weg geruimdbegon men het puin te doorzoeken en vond 2 personen zeer zwaar gekwetst en een reeds overleden. Nog meerderen worden vermist, weshalve men de nasporingen voortzet. De tentoonstelling van schilderijen en kunstwerken te Manchester wordt door een groot aantal personen bezocht. Op den eersten dag wer den er 10,000 en op den tweeden dag 4000 catalogussen verkocht. Uit het noorden van Schotland zijn dezer dagen 1500 landverhuizers, meerendeels landbouwers, naar Canada vertrokken. Volgens berigten van de Kaap de Goede lloop, hield men hel uitbre ken van vijandelijkheden met de Kaffers voor onvermijdelijk. In de noordwestelijke provinciën van Rritsch-Indië hebben de ingeze tenen van een groot aantal dorpen, op aandringen der Britsehe overheden, vrijwillig op zich genomen, de door hen op le brengen belastingen met 1 pCt. te vermeerderenten einde in de kosten van het openbaar onderwijs te voorzien. FRANKRIJK. PARIJS, 10 Mei. Le Grootvorst Constanlijn gaat voort de merkwaardigheden alhier en in den omtrek in oogenschouw te nemen, en schijnt daar meer belang in te stellen dan in de feesten die ter zijner eer plaats hebben. Z. K. H. heeft met den Keizer en de Keizerin St. Cloud en Versailles bezocht, als mede de beroemde porseleinfabriek van Sèvres. De Vorst heeft ook met veel belangstelling het Hotel der Invaliden bezigligd. Het bal op de Tuilerien is zeer prachtig geweest. Ruim 2000 personen waren aldaar vereenigd. In de vertrekken van den Grootvorst is een telegraaf-toestel geplaatst, waarvan de draad in verband is gebragt met den telegraaf van Parijs naar Petersburg, zoodat Z. K. H. regtslreeks en ieder oogenblik met zijn broe der, Keizer Alexander, in gedachtenwisseling kan treden. De geschenken van den Koning van Siam aan den Keizer en de Kei zerin zijn in de Tuilerien ten loon gesteld. De Koningin Maria Christina van Spanje is uit Rome alhier aangekomen. Het totaal der giften voor de laatste overslrooming hier te lande, is volgens opgave van den Minister van Finanlien, thans 12,268,793 frs. De Gazelle des Hópitaiix vermeldt het volgende gevalDe Heelmeester Salie verriglte de luchtpijpsnijding aan een kind, hetwelk door kwaadaar dige keelontsteking was aangetast. Daar ten gevolge dezer insnijding eenig bloed in de luchtpijp vloeide, zoog de Chirurgijn het op, ten einde het kind te behouden. Den volgenden dag echter werd de moedige man door benaauwdlieid in de ademhalings-organen aangetast en 48 uren later was hij een lijk. Te Marseille zijn wederom 45,000 mudden graan aangevoerd. Te Konslantinopel waren de prijzen hooger. Volgens een brief uit Algiersworden de troepen voor de expeditie naar Kabylie, reeds bijeengetrokken. De aanvang van den logt zou op 16 Mei bepaald zijn. ITALIË. De Paus heeft zijne reis ondernomen, na alvorens eene godsdienstoefening in de S'. Pieterskerk le hebben bijgewoond, alwaar een bijzonder gebed voor de reizigers werd gedaan. De Fransche Generaal de Goyon bevond zich aan het hoofd der Fransche en Romeinsche troependie op de straten lot aan de poort stonden geschaard. De Generaal reed naast het rijtuig van den Paus tot dat hij het grondgebied der stad had verlaten. Voor zijn vertrek heeft de Paus ook nog, vergezeld van al de Officieren van zijn huis, een bezoek afgelegd bij H. M. de Keizerin-Moeder van Rus land en zich lang met haar onderhouden. Te Rome is in den ouderdom van 87 jaren overleden Signor Vinccnzo Grazioli, die zich door gelukkige speculaliën van bakker lot Hertog en bezitter van milliocnen had welen te verheffen. De Sardinischc Regering heeft bevolen dat het fregat Cevoldolaatste lijk ter reede van Calcutta liggende, naar de Chinesche zee moet stevenen. Te Genua heeft onder de gevangenen der galcijen een opstand plaats gehad. De opstandelingen hebben hunne bewakers overweldigd en een hun ner gedood; 18 gevangenen zijn ontvlugt, doch alle zijn, op e'e'n na, achter haald en in de gevangenis terug gebragt. 1* KI IS SKA'. BERLIJN, 10 Mei. Prins Napoleon, Vrijdag middag alhier aangekomen, is aan het Koninklijk slot afgestapt. Hij heeft reeds de opera bezocht en was in de Koninklijke loge tusschen den Koning en de Koningin gezeten. Daarna heeft de Prins den President van den Raad der Ministers bij zich ontvangen. Gisteren heeft er eene groote wapenschouwing plaats gehadonder bevel van den Luit.-Gen. Groeben. Prins Napoleon reed naast den Koning, die het Grootkruis van het Legioen van Eer droeg. Het defileren had plaats voor het standbeeld van Frederik den Groote. Heden heeft de Prins alhier de mis bijgewoond, en daarna het Corps Diplomatique bij zich ontvangen. Later heeft hij zich naar Charlottenburg begeven om een familie-diner bij le wonen. Men zegt dat het vertrek van den Prins op Donderdag bepaald is, maar dat hij voornemens is later nogmaals een bezoek aan Vorst Frederik Wilhelm te Breslau te brengen, 's Prinsen reis moet in verband slaan met een hu welijksplan en wel met de Prinses Stephania van Hohenzollern-Sigmaringen (geb. in 1837). Hij heeft ook, naar men verzekert, een eigenhandigeii brief van den Keizer, nopens de zaak van Neufchalel, aan den Koning overhandigd. Le vertrekken in het Kon. paleis door den Prins betrokken, zijn dezelfde, waarin Napoleon I in 1806 zijn verblijf had. In de laatste 8 dagen hebben 164 zeilschepen met rijke ladingen voor zien, Hamburg verlateu. OOSTENRIJK. WEENEN, 9 Mei. De reis van den Keizer en de Keizerin zal waarschijnlijk 2 maanden duren, en Z. M. rekent op 28 Junij weder in de hoofdstad te zijn. Bij hunne aankomst te Pesth werden zij ontvangen door den Gouverneur-Gene raal van Ilongarye, den Aartshertog Albert, en door een groot aantal Hon- gaarsche magnaten. Vele Edelen, op het land woonachtig, hadden zich naar Pesth begeven en vormden eene eerewacht.. Te Pesth en le Ofen zijn de Vorstelijke personen door de Burgemeesters toegesproken en Z. M. heeft daarbij gezegd, dat de voorspoed van Ilongarye hem evenzeer naauw aan 't harte lag, als die van 'l geheele rijk, en dat hij zou trachten zich de tevredenheid van al zijne onderdanen te verzekeren. Overal is de geestdrift zeer groot. De overheid moet die zelfs eenigzins matigen. Alle steden willen den Keizer geschenken aanbieden. De Gouverneur-Generaal heeft bekend gemaakt, dat de Keizer gaarne zoude zien dat het daartoe bestemde geld lol liefdadige oogmerken werd aangewend. Te Pesth heeft de burgery eene som van 250,000 tl. voor de aldaar te vieren feesten bestemd. De Keizer heeft te Pesth eene wapenschouwing en vergezeld van de Kei zerin eene voorstelling in den schouwburg bijgewoond. Ook zijn in hunne tegenwoordigheid twee stoombooten te water gelaten. Bij Z. M. zijn ook Afgevaardigden van de R. K. en Prot. geestelijkheid ontvangen. Aan deze laatsten heeft hij uitdrukkelijk verklaard dat hunne regten geëerbiedigd zouden worden. Bij besluit des Keizers is eene algemeene amnestie verleend aan al de onderdanen van het Keizerrijk, wegens verraad, opstand of onlusten. Hier van zijn uitgesloten de onderdanen van het Lombardysch-Veneliaanscli Koningrijk er. de vlugtelingen. De personen aan bovengenoemde feiten schuldig, zullen terstond in vrijheid worden gesteld. In het personeel der Hoogleeraren te Inspruck (Tyrol) verwacht men verandering. Het zal met een tiental uit de orde der Jcsuitcn worden vermeerderd. RC§LAN De Keizer heeft den Minster van Buitenl. Zaken, Vorst Gortschakoff, de Ridderorde van St. Wladimir lstc ld. geschonken en hem schriftelijk zijne tevredenheid over de door hem aan den lande bewezene diensten ken baar gemaakt. Aan de genoemde ridderorde is een jaarlijksch inkomen verbonden. Te Petersburg is dadelijk, toen de inschrijving op de groote Russische spoorwegonderneming opengesteld was, voor omstreeks 50.000 aandeelen dat is een derde van het voor hel Russische publiek beschikbaar gestelde bedragingeschreven. TIJ RKYE. De oprigting eener bank door den lieer Wilkins is mislukt. Het Journ. de Const, berigt dat de aanbiedingen van eene andere Engelsehe Vereeni- ging, is van de hand gewezen. De Turksche bankiers doen onaannemelijke voorstellen. De Bey van Tunis heeft van den Keizer van Oostenrijk eene Ridder- Orde ontvangen, bij gelegenheid van het sluiten van een verdrag. Te Jerusalem zijn 12000 Gricksche pelgrims aangekomen. Van wege de verbittering die er tusschen hen en de Latijnsche bevolking bestaat, is men niet zonder vrees voor onlusten. HERHNIElttV§. Bij Kon. besluit is eervol emeritaat met pensioen verleend aan de navol gende Predd.: J. Coninck Liefsling, G. van Bronekhorst, G. Jelgersma, C. Huyser van Reenen en J. II. Christoffels Az.Predd. bij de Herv. ge meenten te nellevoetsluisVierlingsbeek, Wormerveer, Egmond-Binnen en Ankeveen; alsmede aan R. Scluiiling, Pred. bij de Doopsgez. gemeente te Oude-Bildt-Zijl en Hallum; en F. Lorie' Pzn., Pred. bij de Remonslr. ge meente te llazerswoude. 's GRAVEN1IAGE11 Mei. Vrijdag 11. is alhier in den ouderdom van 53 jaren overleden de Heer J. D. Revel, Pred. bij de Waalsche gemeente. VLISSINGEN 9 Mei. Door den Kerkeraad der Herv. Gemeente alhier, is na het bedanken van Ds. Gildemeesler, op nieuw het volgende 12-laI Pre dikanten gevormd: Bresser, te Strijen; van den Bijtel, te Gaast en Fer- woude; Felix, te Hecg; van Toorenenbergente Barneveld; Verhoeff, te Sluis; Zijnen, te Zwijndrecht; de Vijver te Veenendaal; van der Werff, te Kcsteren; Kam, te Oost- en West Souburg; ten Bokkel Huinink, te Doorn spijk; Fruitier de Talma, te Scherpenzeelen Krafft, thans le Oldebroek.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 3