van het l»,c, en J. C. Launspach, van het 2de reg. vesting-artillerie; tot Kapitein van de 3dc kl., den lstc™ Luit. Jhr. I). C. SI. Hooft, van hot reg. rijdende artillerie; hij het reg. rijdende artillerie: tot Majoor, den Kapitein A. C. W. L. I. F. Kellner, van het corps. Bij Kon. besluit zijn benoemdlot Bewaarder der hypotheken van het kadaster te Groningen, de Heer W. J. van Boneval Faure, thans Inspecteur van de lste kl.; tot Inspecteur van de lste kl. de Heer A. van Hoytema, thans Inspecteur van 2dc kl.; tot Inspecteur van de 2de ld., de Heer J. van Peer, thans Inspecteur van de 3de kl.tot Inspecteur van de 3dc kl., de Heer H. H. Schotanus a Sleringa Lemke, thans Ontvanger der registratie en domeinen te Noordwijk. Voorts tot Ontvangers der reg. en domeinen: te Alkmaar, de Heer Jhr. A. C. L. W. Treussart Ridder van Rappard, thans te Sliddelharnis; te Sliddelharnisde Heer F. L. Janson, thans te Oldeber- koop; te Oldeberkoop, de Heer J. Andreae, thans te Tholen; te Tholen, de Ileer J. Overman, thans te Goor; te Goor, de Heer J. Scheltema, thans Surnumerair; te Schiedam, de Heer SI. E. van Lidth deJeude, thans te Hel mond; te Helmond, de lieer L. A. Aider, thans te Waalwijk; te Waalwijk, de Heer L. Roosenburg, thans te Drulen; te Drulen, de Heer BI. Langevcldthans te Enschedé; te Enschedé, de Heer J. Keiler Jp., thans Surn.; te Siltard de Heer F. C. F. Tröester, thans te Nijkerk; te Nijkerk, de Heer R. A. A. Happel, thans Surnumerair; te Almelo, de Heer S. J. van Slooten, thans te Bledem- blik; te Bledemblik, de Heer S. Loke, thans te Horst; te Oudenbosch, de Heer J. SI. Smits, thans te Papendrecht; te Papendrecht, de Heer W. Bla- calester Loup, thans te Eist; te Eist, de Heer W. C. de Blan, thans te Oss, en te Oss, de lieer J. Roldanus, thans te Ommeren. Tot Ontvangers zijn benoemd: te Uilhuizen de Heer C. II. L. Nilant, thans te Zuidhorn, en te Diemen, de Heer J. Ph. Kessler, thans teSIaurik. Het Hof heeft gedurende 12 dagen den rouw aangenomenwegens het overlijden van H. K. U. Blevrouw de Hertogin van Glocester. Gisteren middag heeft er bij Prins en Prinses Frederik een groot diner plaats gehad, dat door II. SI. de Koningin-Bloeder en al de leden der Koninklijke familie werd bijgewoond. De vergaderingen van het Prov. Kerkbestuur van Zuidholland zijn gis teren geopend. In de gevangenis te Rotterdamwaar het cijfer der bevolking thans buitengewoon hoog is te noemenbrak dezer dagen eene kwaadaardige typhus uit, welke noodlottige ziekte door besmetting de schromelijkste ge volgen dreigde na zich te slepen, zoodat de Ministers van Justitie en Oorlog in overleg getreden zijn tot het beramen van middelen, waardoor in deze belangrijke omstandigheid eenigzins zoude kunnen voorzien worden. Dien ten gevolgeis alhier van wege het Depart, van Oorlog bevel gegevenom een gedeelte der kazerne te Rotterdam ter beschikking te stellen van de commissie van administratie der gevangenis, opdat aldaar een gedeelte der gevangenen en herstellenden kunnen wor.den gehuisvest en bewaard, U. C.) tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van Dingsdag 5 Mei. In deze zitting is behandeld het voorstel van den Heer van der Veen daartoe strekkende, adat de Kamer, ingevolge art. 81 van het Reglement van Orde, eene Commissie benoeme lot het ontwerpen van een adres aan den Koning omtrent de uitvoering der concessie tot landaanwinning en ver dieping van het vaarwater op het Zwolsche Diep, ten einde de bezwaren worden weggenomen door die uitvoering voor de waterlozing en de scheep vaart op dat Diep ontslaan." De Heer Bosscha heeft nog op dit voorstel een amendement voorgesteld waarmede de Heer van der Veen zich vcreenigde. In den loop der beraadslagingenwaaraan deel namen de Ilceren Storm van 'sGravesande, Sloet tot Oldhuis, van der Veen, Thorbecke, van Zuy- lcn van Nyevelt, van IN ispen van Sevcnaer en Bieruma Oosting, stelde de laatste voor: dat de Kamer besluite om het rapport van enquête voor het Zwolsche Diep te verzenden aan den Minister van Binnenl. Zaken, met verzoek om daarop die inlichtingen te geven waartoe de inhoud van het verslag aanleiding geeft." Daarop werd het voorstel van den Heer van der Veenmet 37 tegen 16 stemmen verworpenen het voorstel van den Heer Bieruma Oosting met 48 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemd de lleeren Zyl- ker, van der Veen, Reinders, Thorbecke en Blaupot ten Cate. Zitting van Donderdag 7 Mei. Aan de orde is de beraadslaging over het ontwerp van wet lot bekrach tiging der ordonnantiën van den Gouv.-Gencraal van Ned. Indie, nopens hel verbod lot den invoer van vuurwapenen en buskruid in de havens van Palembang en Bloeara Kompeh. Hierover voeren het woord de 1!IIvan Iloëvell, Baud, van Eek en de Minister van Koloniën, waarna de beide wetsontwerpen (A.enB.) met al- gemecne stemmen worden aangenomen. Daarna werd in behandeling genomen het wets ontwerp toL verhooging van Hoofdstuk IV der Slaalsbcgrooting voor 1857, waarover het woord voerden de HH. van Eek, Godcfroi, Dirks, van Rappard en de Minister van Justitie. Ten slotte werd ook dit ontwerp aangenomen met algemeene stemmen, op één na, die van den Heer van Eek. DELFT, 5 Mei. De dagen van gisteren en heden waren voor deze stad ware feestdagen, van wege den gecostumeerden optogt en reünie der Oud-Studenten die alhier plaats hadden. Gisteren morgen ten half 10 namen de feestelijkheden een aanvang met eene matinee musicaleen eenen wedstrijd der ridderlijke Con frère Dilello ed Arme in den Stads Doelen. Na afloop daarvan had de pleglige uitreiking plaats van het vaandel, dat door cenige jonge Dames aan het Studenten-BIuziekgezelschap Apollo werd aangeboden. Daarna had de réunie van Oud-Studenten aan de Akademie plaats en vervolgens de plcgtige begeleiding van de Reünisten door het tegenwoordige Delftsch Stu denten-Corps naar het locaal van de sociëteit Eensgezindheid; vervolgens werd een réunic-diner gehouden en muziek gemaakt op de sociëteit Phoenix. Heden had de lang verbeide Ooslersche optogt plaatswelke door schoon weder werd begunstigd. Hij stelde voor: 1». De Garebeg-optogt van den Sultan van Djokjokarta; 2». de meest karakteristieke typen uit den Neder- landsch-Oost-Indischen Archipel. Ten 4; ure zette de stoet zich in bewe ging en oogstte allerwege de welverdiende tevredenheid der duizende toe schouwers in, zoowel om de frischheid en fraaiheid der costumes, als om de nelheid en orde die alles beheersehtenen die voorzeker het studentencorps alle eer aandeed. Ten 7 ure had men door de volksmassa's heen gewerkt en was men tot den Doele teruggekeerdtot het houden van een pause. Gedurende deze rust werd overal in de stad eene fraaije verlichting ont stoken. Vooral aan het Stadhuis was die zeer schitterend, en dit kwam te meer uit van wege den net geschilderden eereboogdie er achter geplaatst was. Ook hadden vele burgers eene nette verlichting van gas doen gereed maken, zoodat het een met het ander, hoewel hier en daar wat te laat ontstoken, eene goede uitwerking had. Ten 9 ure werd de maskerade hervat; zij volbragt haren togt onder het onafgebroken gejuich der volksmassa, en werd van lijd tot tijd door wel aangebragt Bengaalseh vuur verlicht, hetwelk bij deze bonte Oostersche costumes, een tooverachtig gezigt opleverde. Deze feestdagen zijn tot genoegen van duizende ingezetenen en vreemde lingen ten einde geloopen, en tot diep in den nacht weergalmden de straten van de vreugdeblijken der bevolking. BUITENLANDSCHE BER1GTEN. B E E tfï I E. Uit Antwerpen wordt gemeld dat aldaar eene Dame van haar 29sl° kind is bevallen. In genoemde stad zijn Zondag II. op onderscheidene punten verregaande ongeregeldheden door militairen bedreven. S'erscheidene patrouilles hebben de stad moeten doorkruisen; ook zijn een aantal personen in bewaring genomen. Er heeft ook aldaar een felle brand gewoed in het magazijn van verfwaren van den Heer Blonu. De schade wordt op ƒ10,000 geschat. EX «EI. AA' BD. LONDEN, 5 Mei. De Aartshertog Slaximiliaan zal voor zijn huwelijk een bezoek bij ons Hof afleggen. Te Blanchester is de tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwer ken in tegenwoordigheid van Prins Albert geopend. Deze tentoonstelling moet zeer luisterrijk zijn en die van 1851 verre overtreffen. Lord Elgin, zooals men weet met eene zending naar China belast, is van Marseille naar Malta vertrokken. De stedelijke Raad van Ediuburg heeft besloten een adres tol de Re gering te rigtenmet verzoekom in geval van een nieuw tractaat met China, den opiumhandel af te schaffen. Uit Havanna wordt gemelddat de slavenhandelzoo uit China als uit Afrika, nooit levendiger is geweest dan thans. 1822 Chinesche koelies zijn van den 30sten Blaart lot 8 April ontscheept en 352 waren op reis om gekomen. Sedert April 1855 zijn 10,534 Negers en Chinezen op het eiland aangekomen en de gezagvoerders der schepen maken gewag van eene sterfte op zee van 1789. FRANKEIJE. PARIJS, 5 Blei. Ter eere van den Grootvorst Constantijn heeft er in het Russische Ge- zantschaps-hotel een groot diner plaats gehad. Aldaar zat de Grootvorst met de Blaarschalken Pélissier en Canrobert aan tafel. De Russische Gezant stelde een toast in op Keizer Napoleon, de Blaarschalk Vaillant op Keizer Alexander; de Blaarschalk Pélissier op het Russische leger en de Grootvorst op het Fransche leger, waarbij hij zich namens Rusland geluk wenschte dat hij voorlaan de onverschrokken verwinnaars aan de Alma en van Se- baslopol als vrienden mogt begroeten. Ook op het Blinisterie van Blarine had er een groot bal plaats. De Grootvorst heeft met den Keizer de wedrennen in het Bosch van Boulogne bijgewmond. Het nieuwe hippodrome trok vooral zijne aandacht. Heden heeft Z. K. II. de kaarten-verzameling op het Blinisterie van Blarine bezigligd. De Keizer, vergezeld van den Generaal de Failly, heeft zich, als Generaal gekleed, naar het verblijf van den Grootvorst begeven en hem het Groot kruis van het Legioen van Eer ter hand gesteld. Op de Tuilerien is onder voorzitting des Keizers eene vergadering ge houden waaraan deel namen de bestuurders van het Crédit Blobiiier en de voornaamste bankiers. Daarin moet een hcslnit ten aanzien der Fransche bank genomen zijngeheel verschillend van het vroeger ontworpen plan. Blen zal nu het kapitaal der bank met 130 millioen vergroolen, verdeeld in aandeelcn van 1250 fr. ieder. De Keizerin viert heden haren 32stcn verjaardag. De Patrie verklaart dat Prins Napoleon zich niet naar Berlijnmaar slechts naar Blanchester zal begeven. Tusschen den Blinister van Buitenl. Zaken en Dr. Kern moet een hevig onderhoud hebben plaats gehad, over de openbaarmaking van de bepalingen van het verdrag omtrent Neufchatel. Dr. Kern werpt alle verantwoordelijk heid daaromtrent van zich af, en zou zich, naar men zegt, bij den Keizer hebben beklaagd over de in den Moniteur geplaatste nota. De tijding dat Perzië aan het vredes-verdrag met Engeland goedkeuring weigert, vindt hier geen geloof, omdat de lijd nog te kort is om daarvan officieel berigt te ontvangen. In de haven van Cherbourg is binnengeloopen het Russische fregat Auroravan Hong-Kong komende. De Aurora was voor 7£ jaar vau Kronstadt vertrokken, om in de Chinesche wateren te kruisen. Alhier heeft wederom eene kleine maar belangrijke verkooping van schilderijen plaats gehad, afkomstig uit het kabinet van Graaf Vilain XIV.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2