KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD at». 13. DER {Behoor ende bij de Leydsche Courant van 27 *Lpril Ó857iT°. 50.) ^KKK>0OTK>^fr Zitting van 23 April. Tegenwoordig de HH. Stoffels, van der Boon Mesch, ten Sande, le Poole, Siegenbeek, Lisman, de Moen, Luzac, Kluit, Hubrecht, van der Hoeven, Hnyser, Cock en de Voorzitter. Nadat de Burgemeester beeft medegedeeld dat de HH. Ysselstevn en Gevers kennis hebben gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, worden de Notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Vervolgens deelt de Burgemeester nog mede: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidbolland van den 15 dezer maand, G. S. n°. 27, houdende goedkeoring der inwilliging van het verzoek van Curatoren der Hoogeschool alhier, om de uitgedolven puin uit de Ruïne, zonder eenige vordering op hunne administratie, te doen wegvoeren. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. De begrooting van Regenten van het Minnehuis over 1857. Besloten deze te stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van J. P. de Water, om tot adsistent Commies-poortier le worden benoemd. Gesteld in handen van den Hoofd-Commies der plaatselijke belastingen, ten fine van berigt en raad, terwijl wijders besloten is in eene volgende ver gadering tot de benoeming over te gaan. 30. Een adres van H. Schlegel cs., daarbij hunne bezwaren inbrengende tegen de inrigting van een huis in de Bakkersteeg, Wijk 2, N°. 549. tot kleedenklopperij. Besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet hehoorende tot, de bemocijingen dezer vergadering. 40. Een adres van J. II. van den Burgh, waarbij deze voorziening vraagt tegen een vonnis van den Kantonregier. Besloten ook hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet be- hoorende tot de bevoegdheid dezer vergadering. 5°. 4 plans en voorwaarden van gemeente fabricage-werkenals: a. omtrent het opvoegen en repareren van sommige gedeelten der gemetselde wallen 1). omtrent bet schoonmaken en invoegen van gemetselde bruggen c. omtrent de vernieuwing van de brug over den Rijn buiten de Zijlpoort d. omtrent de vernieuwing van de brug over de Haarlemmertrekvaart voor het Warmonderhek. Nedergelegd ter inzage van de leden in de leeskamer. De Burgemeester brengt in behandeling: 1°. De voordragt tot wijziging van het Raadsbesluit regelende de heffing en van de verordening regelende de invordering van het Minerval, naar aanleiding der bedenkingen van den Minister van Binnenl. Zaken, medege deeld bij dispositie van Gedepntecrde Staten van Zuidholland van den 7 dezer maand, G. S. n°. 11. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, Is met algemeene stemmen besloten zich daarmede te vereenigenwaarna het gewijzigd Raadsbesluit en de gewijzigde verordening zijn vastgesteld. 2°. De aanvragen van Godshuizen en Armbesturen om vrijdom of terug gave van plaatselijke belastingen. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, strekkende om de Godshuizen en Armbesturen zoo veel mogelijk vari de plaatselijke belasting op bet gemaal, het gcslagt en de brandstoffen te ontheffen, terwijl de meerderheid dier Commissie raadt, om dit te doen door het verleenen van vrijdom of teruggave op den voet en wijze als zulks vroeger pleegt te ge schiedenaan diegenen die zulks nu hebben gevraagd, en de minderheid raadt dit te doen bij wijze van subsidie, en alzoo alleen aan de gesdbsi- diëerde instellingen van weldadigheid. Na het wisselen van algemeene consideration wordt door den Voorzitter in rondvraag gebragt, de Godshuizen en Armbesturen zoo veel mogelijk van de plaatselijke belasting op het gemaal, het geslagl en de brandstoffen te ont heffen, dit te doen bij wijze van subsidie, en alzoo alleen aan de gesubsi dieerde instellingen van weldadigheid. Hiertoe is met 12 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden de Moen en Luzac, besloten. 3°. De voordragt van Commissarissen der Stedelijke Gazfabriek, tot ver koop van kapitalen van het reservefonds dier fabriek. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, alsmede op het raadsbesluit van den 5 Maart dezes jaars. Is met algemeene stemmen besloten Commissarissen voornoemd te raagti- gen tot de afschrijving van 42,000, 2pCt. inschrijvingen op het Groot boek staande ten name van Leyden (de Stedelijke Gazfabriek) Litt. L. deel 13, n°. 3G53. 4°. De rekening van het Minnehuis over 1855. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, is met alge meene stemmen besloten deze op te nemen en goed te keuren; in ontvang ad ƒ21,000.365, in uitgaaf 20,053.115, en alzoo sluitende met een batig saldo van 947.25hetgeen de rendanten gehouden zijn in hunne eerstvol gende rekening in ontvang te verantwoorden. 5°. De rekening van het Gereformeerde Minnen- of Armen Oude Mannen- en Vrouwenhuis over 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van finantie, Is met algemeene stemmen besloten deze op te nemen en goed te keuren, in ontvang tot 10,134.865in uitgaaf ƒ9,671.605 en alzoo sluitende met een goed slot van 463.26, hetgeen de rendanten in hunne eerstvolgende rekening in ontvang behooren te verantwoorden. 6°. De rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, ls met 13 stemmen, zijnde het lid le Poole ingevolge art. der wet van 29 Junij 1851 (Staatsbl. n°. 85) als lid dier Kamer daarbij niet tegen woordig geweest, besloten deze rekening op te nemen en te sluiten, in ontvang tot 475.00, in uitgaaf tot 400.77, zoodat van de toegestane gelden niet is gebruikt 14.23, hetgeen de rendanten in korting zal strek ken van de toelage over 1857. 7°. Staten van af- en overschrijving op de begrootingen van 1856, van: a. de vereenigde Gast- en Leproosbuizen h. de gemeente-Apotheek. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie. is met 12 stemmen, hebbende de leden van der Boon Mesch en le Poole, als gecom mitteerden tot deze adminisstralic zich buiten stemming gehouden, besloten deze goed te keuren. 8°. Eene suppletoire begrooting voor het Minnebuis over 1856. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie, is met alge meene stemmen besloten deze goed te keuren bij het raadsbesluithetgeen bij deze is vastgesteld. 9°. Het adres van N. Verboog, gewezen poortier aan de Marepoort, daarbij verzoekende voorziening in het geldelijk nadeel bij hem door zijn ontslag als poortier geleden. Gelet op het rapport van de Gommissic ad hoe, dus eindigende: de slotsom der redenering alzoo van de meerderheid der Commissie komt hierop neder, dat vermits en volgens hare overtuiging geen bepaalde regtsgrond bestaat voor schadeloosstelling, te geven door het Gemeentebestuur aan den adressant, zij zich ongeregtigd acht daartoe te raden, en zich dus vereenigt met het advies van Burgemeester en Wethouders in deze, dat de Gemeenteraad namelijk, persislere bij zijn besluit van 28 Februarij 1856. De slotsom der redeneering van de minderheid der Commissie in deze is: dat zij in consideratie geeft, om of met den adressant eene transactie aan le gaan, of tot hooger bestuur te adieerenmet verzoek om vermits ten gevolge van art. 254 der gemeentewetde poortgelden niet meer mogen geheven worden, eene tegemoelkoming verleend worde voor een poorticr die ad vitam ter Jezer stede was aangesteld. Uwe commissie heeft alsnn de een voor te stellen dat Uwe vergadering beslisse tusschen deze beide gevoelens. Na het wisselen van algemeene considerationdcor den Voorzitter in rond vraag gebragt zijnde om zich te vereenigen met het adres van Burgemeester en Wethouders in deze, dat de Gemeenteraad namelijk persislere bij zijn besluit van 28 Februarij 1856, is hiertoe met 11 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Cock, van der Boon Mesch en le Poole, besloten. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5