Bey, die den Prins I. Caradja, zoon van den Gezant, als zoodanig zal vervangen. De Minister van Justitie zal op Dingsdag aanst. geen gehoor verleenen. De Heer Simons, Voorzitter van den Regeringsraad in Luxemburg, is alhier aangekomen. Het maken eener nieuwe ijzeren vischmarkt alhier is gisteren aanbe steed. Dit werk is aangenomen door den Heer W. H. van Zanten voor de som van ƒ14,400. BUITEjVLANDSCIIE BER1GTEN. BEL, «IE. De lndép. Beige berigt dat de kerkelijke dagbladen hevig uilvaren tegen de voorgenomene uitgave van de werken van Marnix van S'. Aldegonde. Zij leveren een volledig woordenboek van smaad- en schimpredenen jegens de nagedachtenis van dien kampvechter der vrijheid. Le Bien public, het orgaan van den Bisschop van Gent, is over die uitgave woedend. Na Marnix, wiens leven geheel aan zijn vaderland en de vrijheid is gewijd ge weest, door het slijk gesleurd, en hem een afvallige, een schelm te heb ben genoemd, zegt dit blad, zich grondende op een verzonnen verhaal, dat door een ongenoemde in Holland is uitgegevenen waarbij aan Marnix de plundering van S'. Gommaire wordt ten laste gelegd dat men op het gedenktccken dat Belgie nog wel eenmaal voor dien man zal oprigtende artikelen van het Wetboek van Strafregt moest griffelen, waarbij diefstal met dwangarbeidbrandmerk en lepronkstelling wordt gestraft. De tentoonstelling van vee, die jaarlijks omstreeks Paschen te Brussel plaats heeft was bijzonder schoon. Er waren 1323 ossen, stieren, koeijen enz. aangevoerd. De zwaarste os woog 1323 Ned. ffi en was het eigendom van den lieer Claes le Lembecq. Dit beest is dadelijk verkocht. Door den Heer Colle, te Lovendegem was een varken aangebragt dat 378 Ned. ffi woog. Een Ingenieur, Kind genaamd, wil door middel van een door hem uitgevonden stoomwerktuig, putten graven en alzoo doordringen tot de onderaardsche gassen. Eene zoodanige put zou volgens hem 500 cubiek el gas per seconde leveren. De Heer JobardDirecteur van het Belgische mu seum van nijverheidbeveelt dit ontwerp ten sterkte aanen zegt dat zoo danige gasputten reeds in China beslaan. Te Vilvoorden is een Officier van de bezetting plotseling overleden. Daar hij geene bloedverwanten hoegenaamd had, begaven zich de militaire Overheid met den Vrederegter terstond naar het sterfhuis, om de nalaten schap, die aan den Staat vervalt, le verzegelen. Men vond meer dan men verwacht had, maar daarenboven stelde zijn oppasser aan genoemde perso nen de som van 750 fr. ter hand, die zijn meester hem ter berging had gegeven. Niemand wist van deze zaak iets en de man had het voor zich kunnen behouden. Men hoopt dat de Regering zijne eerlijkheid zal beloonen. ENGELAND. LONDEN, 7 April. Sir E. Lyons, die het bevel over de scheepsmagt in de Zwarte zee heeft gevoerd, is door de Koningin tot Vicc-Admiraal benoemd, als eene bcloo- ning voor de vele en uitstekende diensten door hem gedurende en na den oorlog aan zijn vaderland bewezen. Ook hebben er nog andere aanzien lijke bevorderingen bij de zeemagt plaats gehad. Het huwelijk van de oudste dochter van H. M. de Koningin met Prins Frederik Wilhelm van Pruissen is tot in Januarij van het volgende jaar uitgesteld. De Prins wordt tegen Junij alhier verwacht. De Perzische Gezant zal spoedig van hier vertrekken. Ons luchtgestel heeft nadeelig op zijne gezondheid gewerkt. Door de Regering zijn, van wege de redding der manschap van het op 19 Maart bij Calantsoog gestrande Britsche barkschip Haltwhistle, de volgende belooningen toegekend: aan den stuurman der Hollandsche loods boot 5 aan elk der 9 matrozen 2 aan de nageblevenen van den ver dronken loodsschipper der eerste reddingsboot 10 aan den loodskwee- keling, die de tweede poging tot redding deed, 10 en aan elk der 3 personen in de laatste reddingsboot 10 te zamen 73 Van Regeringswege is het met Marokko gesloten verdrag openbaar gemaakt. Engeland verwerft daarbij het regt tot benoeming van een of meer Consuls, die, even als de Zaakgelastigde, de godsdienst der Angli- kaansche kerk vrijelijk zullen kunnen uitoefenen. De Engelsche onderdanen hebben het regt om vrijelijk in Marokko te reizen en zich te vestigen waar zij zullen goedvinden. Hunne woningen zullen geëerbiedigd en aan geen willekeurig onderzoek onderworpen worden, terwijl, zonder toestemming van den Engelschen Consul-Generaal of Consul, geene huiszoeking naar hunne boeken of papieren zal mogen geschieden. Ook ten opzigte van reglsgedingenzjjn hun groote voorregten ingewilligd. FRANKRIJK. PARIJS, 7 April. Naar men verneemt zal de Shach van Perzië het Grootkruis van het Legioen van Eer ontvangen, voor de eerbe wij zingen die hij onlangs aan onzen Keizer heelt geschonken. De militaire overheid heeft bevolen al de huizen in het rayon van de Parijsehc vestingwerken staande af te breken. Men had niet gedacht dat zulks noodig was, omdat men de stad niet voor eene eigenlijke vesting aanziet, maar de Raad van State heeft de zaak in dien zin beslist. De eigenaars ontvangen geene schadeloosstelling en moeten zelfs de huurders vergoeding geven. Zij zijn dus wanhopend en hebben zich bij adres tot den Keizer gewend. Eenige dagen geleden verhinderden een 60-tal gewapende lieden eene afdeeling genie-soldalen een begin le maken met hunnen vernie- lingsarbeid. De soldalen, die geen bevel hadden om geweld te gebruiken, trokken terug. De Russische Gezant, heeft den beroemden Ingenieur Toltlcbcnuit de verdediging van Sebastopol bekend, aan den Keizer voorgesteld. De toebereidselen voor de ontvangst van den Grootvorst Conslaniijn, worden met ijver voortgezet. De Keizer, onze stedelijke regering, de Rus sische Gezant en Graaf Walewski zullen prachtige bals te zijner eere geven. In het gebouw der tentoonstelling worden toebereidseleu gemaakt voor een carousel. De pracht welke men daarbij ten toon wil spreiden, moet alles overtreffen, wat men in den laatsten tijd alhier heeft gezien. Door onze Regering worden pogingen in het werk gesteld, om de goede verstandhouding te herstellen tusschen Oostenrijk en Sardinië; Graaf Cosse'-Brissacgeattacheerde bij het Fransehe Gezantschap te Turijn, is met eene spoed vorderende zending belast, alhier aangekomen. Ten opzigte van de zaak van NeufcMlel verneemt men dat de confe rentie aan beide partijen hare eind-voorstellen heeft gevraagd, teneinde die tot grondslag van een ontwerp te doen dienen dat hun ter aanneming zal worden voorgesteld. De Gevolmagtigdcn van Pruissen en Zwitserland moeten daarop hunne Regeringen tot toegevendheid hebben aangemaand. De Heer Piaget die hier aan Dr. Kern is toegevoegd, is onverwachts naar Bern vertrokken. Een gerucht zegt dat Pruissen de verlangde schadeloos stelling reeds tot 600,000 fr. heeft verminderd. De Moniteur maakt reeds nu het besluit van den Staatsraad open baar, waarbij 3 handelingen van den Bisschop van Moulins als misbruik van magt aangemerkt, en daarom van onwaarde worden verklaard. Door aanzienlijke personen moeten vele pogingen zijn gedaan om deze mededee- ling te voorkomen. Naar men verzekert zal de genoemde Bisschop in de uitspraak van den Staatsraad berusten en geene opcntlijke verklaring daartegen in het licht zenden. Een Belgisch blad Journde Brux.) zegt de tijding uit Rome te hebben ontvangendat daags nadat de Staatsraad de handelingen van den Bisschop had veroordeeld, de Paus daaraan zijne goedkeuring heeft gehecht. Het is niet onmogelijk, want de Staatsraad oordeelt naar de wetten van den Staat en de Paus slechts naar die der kerk. De Moniteur de la Flotte deelt een' brief mede van den Bevelhebber van het verongelukte oorlogschip Duroc. Was vroeger uit den Moniteur reeds gebleken, dat, in strijd met den Parijschen berigtgever van de lndép. Beige, de Nederlandsche autoriteiten en bevolking in Indië, zich niet aan eenig verzuim ten deze hebben schuldig gemaakt, nog meer blijkt het uit dien brief, waarin, o. a.gezegd wordt: Wij bezochten achtereenvolgens BandaAmboinaTernate en Menadoop het eiland Celebesen werden overal met de hartelijkste bewijzen van belangstelling overladen en met de meest mogelijke gastvrijheid ontvangen. Men schrijft aan Frankrijk, Engeland en de Vereenigde Staten het voornemen toe om vcreenigd eene poging te doen ten einde de Chineschc zaak te vereffenen. Men zou zich niet meer met ondergeschikte amble- naren inlatenmaar regtstreeks met eene vloot naar de rivierwaaraan Peking ligt, gaan, ten einde met den Keizer zelf, dien zoon des Hemels, te onderhandelen. Men zou een gehoor verzoekenvergezeld van eene zoo danige magtsontwikkeling, dat eene weigering onmogelijk is. De Chine schc Regering is reeds voor een zoodanig bezoek bevreesd; want aan den mond van de rivier zijn eenige versterkingen aangelegd, die echter van den kinderlijken staat van het krijgswezen aldaar getuigen, en de Europesche vloten geen oogenblik zouden terughouden. Indien de Chinezen mogleu volhardendan zou de les die men hen kon geveneene des te betere uit werking hebbenomdat het rijk alsdan in het hart zoude getroffen worden. Genoemd denkbeeld is in onze zeehavens algemeen verspreid, en hoewel er voor onze wapenenmet het oog op de magteloosheid van het Chinesehe rijk, weinig roem is te behalen, gelooft men dat dit de beste weg is om de vijandelijkheden, zoo vermetel door de Engelsehen te Canton begonnen, te doen ophouden. De Chinezen zouden daaruit ziendat zij met al de zeemogendheden te doen hebben, en dat die slechts vrede, vrijen handel en eene gastvrije ontvangst verlangen. De vereffening der rekeningen van liet Oostersche leger spoedt ten einde. Die rekeningen worden met de meeste juistheid opgemaakt. Ten gevolge van eenige ontdekte vrij grove onregelmatigheden, heeft men zeer strenge maatregelen genomen legen eenige rekenpligtige ambtenaren van ondergeschikten rang. Te Lyon is dezer dagen een voormalig koopman in den ouderdom van 94 jaren overleden. Omdat hij zwak van gestel was, had hij zich op 35 jarigen leeftijd aan den handel onttrokken en een gedeelte zijner goederen op lijfrente overgedaan. De verkrijger heeft hem gedurende 59 jaren 1100 fr. moeten uitkceren. De Reglbank le Marseille heeft uitspraak gedaan in de zaak van het schip Lyonnaisen als bewezen aangenomen dat de Kapitein van het Amerikaansche schip Adriatic, dat in den nacht van 2 November II. tegen het eerstgenoemde vaartuig is geslotenniet de minste schuld aan het on geval heeft, en bij gevolg de feeders van de Lyonnais niet ontvankelijk verklaard in hunnen eisch tot schadeloosstelling. De Regtbank heeft ook het verwijt aan den Amerikaanschen Gezagvoerder gedaanals of hij in haast het tooneel des onheils had Verlaten, zonder hulp toe te brengen, voor ongegrond verklaard; een gedaan onderzoek had aan het licht gebragt, dat de openbare meening te dien aanzien verkeerd was onderrigl. Te Marseille zijn 80,000 mudden graan aangevoerd. De prijzen zijn steeds dalende, hetgeen waarschijnlijk zal blijven aanhouden, van wege het uitmuntend voorkomen van den oogst. SPANJE. MADRID, 4 April. Volgens sommige dagbladen zouden de Cortes terstond na de opening op 1 Mei weder tot half Julij uiteengaan. Men houdt zich alhier bezig met de veranderingen die de Regering in den Senaat wil brengen. Er zullen twee klassen van Leden zijn: de eene

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2