KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER (Hehoorende bij de Leydsche Courant van 6 *4pril dS57JV°. 4d.) Zitting van S April. Tegenwoordig de HII. Kranlz, Taets Tan Amerongen, Gevers, Huyser, de Moen, Stoffels, Ysselsteyn, ten Sande, Sikkel Groos, Lisman, Driessen, Hnbrecht, van der Boon Mesch, Kluit, Bucaille, Siegenbeekvan der Hoeven, Cock, van Kaathoven en de Voorzitter. De Burgemeester deelt mede dat de Heer Olivier kennis beeft gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonenwaarna de notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. De Burgemeester deelt vervolgens mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 25 Maart jl. G. S. N°. 31houdende goedkeuring der staten van af- en overschrijving op de begrooting van 1856. 2°. Eene gelijke dispositie van dezelfde dagteekening G. S. K°. 27, waarbij worden goedgekeurd de raadsbesluiten van den lt)^" bevorens, totonderhand- sche verhuring van bet buis aan de Wittepoort en afstand van Gemeente grond. Deze zijn aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt over: 1°. 15 adressen om tot adsistent-commies-poortier te worden benoemd, als vanP. van den BergA. BeurmanjerJ. J. GenetN. van Houten J. Nieuwenburg, G. II. G. van Oerle, J. Oudenbroek, S. Riebeek. P. Schregel, J. H. Sieben, C. H. Speel, J. G. van der Stoop, J. J. Taffijn, J. van Zon neveld en W. F. Zweegman. Gesteld in handen van den Hoofd Commies der plaatselijke belastingen ten fine van berigt en raad. 2". Een adres van B. F. Krantz, houdende het verzoek tot het leggen eener stoep en het stellen van palen voor het huis getcekend Wijk 5, N°. 345. 3°. Een adres van C. J. Telders, waarbij deze teruggave van plaatselijke betaalde belasting verzoekt, ter zake hij van de maand Mei tot December 1856 zijn verblijf elders heeft gehouden. Gesteld in banden van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad. 4°. Een adres van C. van der Zaal om gebruik van gemeentegrond. Als op ongezegeld papier geschrevenis besloten hierop over te gaan tot de orde van den dag. 5°. Adressen van Y. Barlelmans en W. T. Wannerhoudende bezwaar tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting 1856. Is besloten hierop over te gaan tot de orde van den dog, en inmiddels ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. De begrooling van Regenten van het Minnebuis, over 1857. 7°. Eene suppletoire begrooting van Regenten van bet Minnehuis, voor 1857. 8o. Eene opgave van Commissarissen van de Gazfabriek van de benoodigde som ter afschrijving van het reserve-fonds. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie ten fine van berigt en raad. 9°. Een adres van Dr. S. H. Rinkes, om ontslag als Praeceplor aan het Stedelijk Gymnasium alhier, ten gevolge zijner benoeming tot Conrector der latijnsche scholen te Arnhem. Gesteld in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. De voordragt tot wijziging van het raadsbesluit, regelende de heffing eener plaatselijke belasting op de steenkolen en de eokes, en ter verdere beantwoording der bedenkingen van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, medegedeeld bij missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in deze provincie, van den 14 Maart dezes jaars. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie, is met algemeens stemmen beslotenzich met de voorgestelde wijzigingen te vereenigen en bet daartoe betrekkelijk Raadsbesluit vast te stellen. 2". De voordragt van Burgemeester en Wethouders, om overeenkomstig eene aanschrijving van den Staatsraad Commissaris des Konings dezer pro vincie, van den IS11™ der vorige maand, door af- en overschrijving op den post van onvoorziene uitgaven op de begrooting van 1857, het benoodigd bedrag te vinden tot betaling der verpleegkostenaan de Maatschappij van Weldadigheid verschuldigd over 1855, ad 16408.57. Conform de conclusie van het rapport van de Commissie van Finantie, is met algemeene stemmen besloten, zich hiermede te vereenigen, dat aan den Staatsraad Commissaris voornoemdworde te kennen gegevendat het art. onvoorziene uitgaven der begrooting van 1857 niet toelaat dat die som daarop worde gevonden, terwijl over de onder dat art. uitgetrokkene gelden reeds gedeeltelijk is, en weldra zal worden beschikt, zoodal slechts eene som van 2000 beschikbaar blijft, die ongenoegzaam is om aan het verlangde te voldoen. 3°. Eene missive van Curatoren der Hoogeschool alhier van den 10 der vorige maand, N°. 18, daarbij onder opgave hunner opvatting eener periode, voorkomende in het raadsbesluit van den 3 Julij des vorigen jaars, waarbij aan ben de Kleine Ruïne, om aldaar een gebouw te stellen, is afgestaan, houdende dat zij al hetgeen op en bij omdclving in den grond wordt aan getroffen, niets uitgezonderd, geheel ten behoeve en bate der stad moeten opleveren, verzoekende hunne wijze van zien cn opvatting dier periode niet te verwerpen, en om, bij de welwillendheid welke zij in zoo ruime male van het Gemeentebestuur mogten ondervinden, nog deze te voegen, van de wegvoering van het uitgedolven puin, bij opneming begroot op eene waarde van ƒ533.40, door den aannemer te gedoogenzonder eenige vordering wegens dit uitgegravene ten behoeve der gemeente op hunne administratie te doen drukken. Overeenkomstig de conclusie van het rapport van Burgemeester en Wet houders in verband met het slot van het rapport van de Commissie van Finantie, is met 16 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Bucaille, Cock, Gevers cn Lisman, besloten het verzoek van Curatoren omtrent de wegvoering der puin zonder eenige vordering deswege in te willigenuit aanmerking van de meerdere kosten waartoe Curatoren boven hunne bere kening bij de uitvoering van dit werk zijn verpligt geworden. 4°. Eene voordragt van Burgemeester en Wethouderswaarbij wordt voorgesteld de benoeming van ecnen Keurmeester voor rijtuigen over te laten aan Burgemeester en Wethouders, en zijne jaarwedde te bepalen op 25. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie is met algetneene stemmen dienovereenkomstig besloten. 5°. Eene suppletoire begrooling van Bestuurders van het Werkhuis dienst 1856. Gelet op het rapport van de Commissie van Finantie ad hocis met algemeene stemmen besloten deze goed te keuren. 6°. Een adres van Johannes Pontwaarbij deze vergunning verzoekt om op de stadsborden en openbare gebouwen te mogen aanplakken. Gelet op art. 89 der algemeene polilie-verordening, vastgesteld den 9 Oc tober 1856, alsmede op het rapport van Burgemeester en Wethouders, met algemeene stemmen besloten, dit verzoek te wijzen van de band. 7°. Een adres van Jhr. W. J. C. Rammelman Elsevier, daarbij voor den tijd van 2 jaren continuatie verzoekende, van de hem bij raadsbesluit van 19 April 1855 opgedragen commissie, om een volledig en beredeneerd register aan den Raad over te leggen van de boeken, charters en papieren tot het archief behoorende, en verder datgeen nader aan te duiden of te beschrijven, wat voor het regt en de geschiedenis in het bijzonder dezer stad en voor bet vaderland in het algemeen belangrijk is. Conform het rapport van Burgemeester en Wethoudersis met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigen. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G, LA LAU.

Leydse Courant | 1857 | | pagina 5