In den Senaat is liet van sommige leden uitgegane voorstel behan deld, tot instelling van eenen Raad van State. Van onderscheidene zijden werd daarop aangedrongen, als zullende daardoor de wets-ontwerpen beter bewerkt in de Kamers komen. De Regering heeft dit gevoelen bestreden en aangevoerd dat de inrigting van eenen Staatsraad aanzienlijke uitgaven zou vereisehen. Het voorstel is echter met 22 van de 39 stemmen aange nomen, maar men verwacht dat de Kamer van Volksvertegenwoordigers het zal verwerpen. Van 1 Sept. tot 1 Nov. zal alhier eene algemeene tentoonstelling van werken van levende kunstenaars worden gehouden. De Engelsehe stoomboot PrinceVrijdag 11. van Antwerpen naar Huil vertrekkenheeft in de bogt van Fort Phillippe van achteren gestooten tegen het Nederlandsch tjalkschip Vriendschapschipper P. Schoemaeker, geregeld tnsschen Utrecht en Brussel varende. De schok was zoo hevig dat de schipper, die zich aan het roer bevond, door een slag van den helm stok in de rivier storte en verdronk. De knecht van den schipper is ligt gewond. Het tjalkschip is zwaar lek geworden. ENGELA1SD. LONDEN22 Maart. Gisteren is het Huis der Gemeenten in naam der Koningin ontbonden. In de daarbij uitgesproken rede kwam o. a. voor dat het de bedoeling van 11. M. was, om door de ontbinding van het Parlement langs den meest con- stitutionelen weg tot de kennis te geraken van de meening des volks ten aanzien van den tegenwoordigen toestand der openbare aangelegenheden. H. M. wenscht dat de verschillende kiescollegien op welke de verhevene taak rust door de grondwet des rijks aan hen opgedragen, mogen worden geleid door de alwijze Voorzienigheid om vertegenwoordigers te kiezen wier verstand en vaderlandsliefde H. M. kunnen bijslaan in hare bestendige pogingen ter handhaving van de eer en de waardigheid harer kroon en ter bevordering van welvaart en het geluk van haar volk. In deze laatste zitting heeft een niet onaardig geval plaats gehad, het welk de algemeene lachlust opwekte. De Heer O'Donaghue heeft pleglig zitting in de vergadering genomen, ter vervanging van den verbannen lieer Sadleir. De verkiezingen zullen in het laatst dezer week aanvangen, te beginnen met Londen. In de graafschappen zal die in de volgende weck plaats hebben. De Perzische Gezant Feruck-Khan is alhier aangekomenen is door Lord Clarendon aan de Koningin voorgesteld. liet aangekondigde gastmaal door den Lord-Mayor aan de Ministers gegevenis door hen allen alsmede door de vreemde Gezanten bijgewoond. Lord Palmerslon heeft bij die gelegenheid verklaard te gelooven dat hel volk op zijne zijde was. Zijne staatkunde bestond daarin, dat hij den vrede buitenslands wenscht, zonder de eer van Engeland te schaden, en in het binnenland met verbeteringen wil voortgaan. Lord Clarendon heeft het gedrag der Regering ten opzigte van China verdedigd en gezegd, dat de staatkunde van het hoofd van het Kabinet noch woelig, noch aanvallend was, maar van een vredelievenden aard, zoo als dit de verkregen uit komsten bewezen. De Daily News deelt het volgende medeDe Heer Cobdcn sprak Donderdag 11. te Huddes-Field in den schouwburg eene rede uit voor 2000 personenwaarin hij zijne staatkundige gevoelens blootlegde. Bij die gele genheid is eene der galerijen, waarop zich 40 personen bevonden, naar beneden gestort. Onderscheidene personen waren gekwetst en de kiesver- gadering werd opgeheven. Te Liverpool hebben bij het afbranden eener kaloenfabriek2 vrouwen het leven verloren, ook zijn aldaar bij het barsten van den stoomketel eener scheepstimmerwerf verscheiden arbeiders gedood en anderen gewond. De Morn. Chron. dischl een gruwzaam verhaal op van een vreeselijk bloedbad, dat onder de Kaffers, ten gevolge van onderiingen strijd, lusschen Ketchwya en Umbulazi, zonen van het opperhoofd Ponda, zou hebben plaats gehad. De eerste pas 19 jaren oud, had overal met zijn leger het land afgeloopen en uitgemoordmen schatte de slagtoffers op 30,000. Hij had zijn' broeder gevangen en levend doen villen. Er zijn berigten dat het getal doodende vrouwen en kinderen er ouder begrepen 100,000 had be dragen. Later heeft Ponda het leger van zijn weerspannigen zoon aange grepen waaruit een nieuw bloedbad is ontstaan. l)e oevers der Tugela zijn door de verpestende lucht der duizende lijken onbewoonbaar geworden. Men zegt dat de wreedheid van Ketchwya is uitgetart door de martelingen welke zijn broeder de Gezanten heeft aangedaan, die bij herhaling door Ketchwya met vredesvoorslagen waren gezonden. De zaak is zeer mogelijk en onder de door hunne oorlogzucht en wreedheid befaamde Kafferstammen zelfs niet geheel onwaarschijnlijk, maar de faam schijnt hier vooral wel al voortgaande, veel vergroot te zijn. Indien het echter waar is dat de Kaffers zoo onder zich zeiven verdeeld zijn, zullen ze minder voor de boeren zijn te vreezen, die van deze naburen nog al overlast hebben. Uit New-York is het berigt aangebragt dat de nieuwe Voorzitter der Vereenigde Staten, de lieer Buchanan, zijne waardigheid heeft aanvaard met eene aanspraak, waarin hij verklaarde, wat het binnenland "betreft het zijne te zullen aanwenden om de bestaande geschillen lusschen de Staten der Vereeniging te vereffenen; en ten aanzien van Kansas eene ge matigde staatkunde te zullen in acht nemen, ten einde aan al de inwoners van dien Slaat het genot hunner constitutionele regten te verzekeren. Aan gaande hel buitenland heeft de Voorzitter verklaard, den vrede zullen hand haven zich niet te zullen bemoeijen met de binnenlandsche aangelegenhe den van vreemde Staten, en geene pogingen te zullen aanwenden om voor de Ver.-Staten meerder grondgebied te verwerven, dan bij aankoop, of met goedvinden van de inwoners. Het dagblad van Indianopolis in de Vereenigde Staten deelt het af sterven mede van den neger Thomas Magruder, in den ouderdom van llö jaren. Volgens genoemd blad zouden de lotgevallen van dezen man aan Mevr. Stowe de sloffe hebben geleverd voor het beroemde werk Uncle Tom's Cabin. FRANKRIJK. PARIJS, 22 Maart. Het gerucht wil dat de Koning van Napels een Afgevaardigde her waarts zal zendenom met ons Kabinet te onderhandelen over het herstel der staatkundige betrekkingen tusschen het Hof van Napels en de weslersche Mogendheden. Naar men zegt heeft de Koningin haren gemaal tot dien stap welen te brengen. Volgens de Ind. Beige is de Ridder Pianelli met die taak belast. Uit een door de Regering ingesteld onderzoek is gebleken, dat op 1°. October 11. in Frankrijk en Algerië nog 67,769 oude soldaten van het eerste Keizerrijk aanwezig warenwaarvan meer dan 40,000 nog op ondersteu ning van de Regering wachtten. De staalsbegrooling voor 1858 is reeds bij het Wetgevend Ligchaam ingekomen, en heeft terstond een zeer gunstigen indruk gemaakt. De nieuwe belasting op de roerende goederen wordt daarin op 14 millioen fr. geschat, terwijl het geheel een batig slot van 20 millioen fr. oplevert, dat tot schuld delging kan aangewend worden. De Bisschop van Nancy heeft uit Rome gemeld, dat de Paus het uit- zigl heeft gegeven, dat hij de reis naar Frankrijk zou ondernemen. Het onlangs verspreide gerucht, dat de Revue des deux Mondes in andere handen zou overgaan, is geheel uit de lucht gegrepen. Wel zijn daartoe pogingen aangewend, maar de Directeur heeft verklaard, dat hij tot geen prijs de leiding van dit tijdschrift zou opgeven. Een onzer liefhebbers, de Graaf de Ponte'coulant, is met een hem toebehooreud vaartuig van Pas-de-Calais naar Folkstone overgestoken en teruggekeerd. Dit vaartuig was 5.10 el lang, 1.25 breed en 0.60 diep. De postwagen, van Parijs naar Calais vertrokken, is II. Vrijdag nacht in brand geraakt en gedeeltelijk verbrand; de depêches zijn gered. Het personeel heeft geen letsel bekomen. Te Marseille zijn in de laatste dagen wederom 100,000 mudden graan aangevoerd. Dezer dagen werd eene vrouw in het openbare waschhuis te Bor deaux, met het wasschen van linnengoed bezig, door eene beroerte getrof fen en viel plotseling neder. In een naburig huis gebragtwerd er een geneesheer geroependie verklaarde dat zij overleden was. Een toegescho ten policie-agent het lijk ziende werd wanhopig en viel in zwijm, zoodat men groote moeite had om hem weder bij zich zeiven te krijgen, want hij herkende zijne moeder. Maar dit was nog niet alles. De overledene had nog eene dochter, op wien de tijding van den dood van hare moeder eene zoodanige uitwerking had, dat zij krankzinnig wierd en uit een raam wilde springenzelfs op dit oogenblik heeft zij haar verstand nog niet teruggekregen. Volgens brieven uit Senegal is het Fransche fregat Primauguetmet de transportschepen Durance en Meurthe en de kanonneerbooten Fuse'e Avalanche en Mitraille naar China vertrokken, om zich bij de Fransche zeemagt aldaar te voegen. SPANJE. MADRID, 18 Maart. De Burgemeester van Artana is midden op de straat zijner stad door 2 personen doodgeschoten. 13 tot levenslangen dwangarbeid veroordeelden zijn uit de gevangenis van Sl. Jacob de Composlella ontvlugt. Zij hebben zeker de wijk naar Portugal genomen. Onder hen bevinden zich gevaarlijke lieden. Te Salamanca is de prediking der geestelijkheid zoo vol van staatkunde en dweepzucht, dat de meeste inwoners de kerk niet meer bezoeken. ITALIË. Op 15 Maart is te Nizza het eerste gedeelte van den spoorweg van Villa-franca geopend. De Keizerin-AVeduwe van Rusland, de Grootvorst Konslantijn en de Grootvorstin Olga, woonden deze plegtigheid bij. Men overhandigde aan de Keizerin een gouden schaar, waarmede zij het zwarte lint, hetwelk dwars over den weg gelrokken was, doorsneed. Het officiële blad van Napels meldt dat vergunning is verleend om eene vrijhaven en dokken aldaar op te rigten aan de kaai Mergellina. Het blad voegt er bijdat deze instelling zal bijdragen tot de ontwikkeling van den handel op het Oosten, waartoe ook zal bijdragen de spoorweg van Tarente naar Rome, en de doorgraving van de landengte van Suez. I» iï lU 3 S SEN. BERLIJN, 22 Maart. Te Homburg heeft een AValachijsche bojaar 300,000 fr. aan de speel bank gewonnenin weerwil van dit aanzienlijk verlies der bank ging het spel ongestoord voort. Den 17de" dezer is te Kopenhagen eene door den Rijksdag aangeno men wet voor het Koningrijk Denemarken uitgevaardigdwaarbij de ouders ontheven worden van de tol nu toe krachtens oude wetten beslaande ver- pligting om hunne kinderen te doen doopenzullende zij alleen gehouden zijn om den naam van het kind vóór den afloop van zijn eerste levensjaar in het kerkelijk register te doen inschrijven. ©OSTENKW li. AVEENEN, 21 Maart. Men meldt thans als zekerdat de Maarschalk Radelzky Verona tot wconpiaats heeft verkozen. De spanning lusschen onze Regering en die van Sardinië begint meer en meer de aandacht te trekken. Onze Gezant te Turyn, Graaf Paar, is

Leydse Courant | 1857 | | pagina 2